TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 10:00:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 22 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Belanca  (Pročitano 79418 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #268 poslato: Avgust 22, 2010, 08:55:24 posle podne »

A odmor za Sv Nikolu? :)

PS dijeta od ponedeljka.. danas je još bilo torte ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #267 poslato: Avgust 21, 2010, 09:30:18 posle podne »

Kad će već ta off sezona :)

Za mene se polako završava.. od sutra bez slatkog.. preterala sam :)

S obzirom da sam od sredine maja na dijetama imam u planu jos neki kratki period pa malo u off i rad na masi.Mada to ni nece biti toliko odmor za mene jer iako zavrsavam sezonu takmicenja u bb i bf pocinje mi sezona u armwrestlingu pa ce i za to biti teze pripreme.Mada ishrana je skroz drugacija tada ali su treninzi isto teski.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #266 poslato: Avgust 21, 2010, 09:17:48 posle podne »

Kad će već ta off sezona :)

Za mene se polako završava.. od sutra bez slatkog.. preterala sam :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #265 poslato: Avgust 20, 2010, 10:05:25 posle podne »

...obazrivo i sa tortama koje imaju živa jaja u filu...  ako se već desi i taj grešni momenat ;)




desava se u off sezoni i to dosta   :D   mada vise bacam akcenat na testenine:pizza,burek,pljeskavice,tortilje itd.. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #264 poslato: Avgust 20, 2010, 04:03:31 posle podne »

...obazrivo i sa tortama koje imaju živa jaja u filu...  ako se već desi i taj grešni momenat ;)

Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #263 poslato: Avgust 20, 2010, 08:15:25 pre podne »



                                                Otkud salmonela u jajima?



            Iako prosečno jaje izgleda savim nevino, ako u sebi krije salmonelu situacija može postati krajnje ozbiljna.


   Da li ste se ikada zapitali kako ta bakterija uopšte dospe u jaje?

Kao i sve opasnosti na ovom svetu, salmonela samo "čeka svoj trenutak", pa u jaje može dospeti na nekoliko načina. Jedan je preko izmeta, pošto se salmonela može naći u crevnom traktu ljudi, životinja, pa i kokošaka, tako da koka može zaraziti jaje sedeći na njemu, prenosi LiveScience.

TakoĂ°e, salmonela može da se pritaji i u jajovodima kokošaka koje deluju savršeno zdravo, a u tom slučaju se u jajetu naĂ°e još pre nego što se ljuska formira. Dodatno komplikuje stvar i činjenica da se u takvim slučajevima može desiti da u desetinama jaja koje takva kokoška snese tek jedno ili dva budu zaražena, pa onda nije uvek lako utvrditi poreklo zaraze.

Dobra stvar je što salmonelu ubija termička obrada jaja na temperaturi od 71 stepena Celzijusa, tako da možete biti bezbrižni sve dok ne konzumirate jela koja sadrže "živa" jaja.

Pošto su simptomi trovanja salmonelom gadni, i uključuju visoku temperaturu, snažne bolove u stomaku, povraćanje i ozbiljnu dijareju, zaboravite na kremove koji sadrže mućena jaja bez termičke obrade, kao i na sasvim rovita jaja.


autor:mondo
izvor:mondo
Sačuvana
   
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #262 poslato: Februar 05, 2010, 01:31:49 pre podne »

 8) 8) 8)


Verovatno ovo vec ima negde da pise ali ja ne mogu da nadjem pa da pitam koliko je dobro koristiti belanac u prahu??


to je proizvod namenjen za industrijsku proizvodnju ,tako da je jako sumnjivo koliko moze i koliko
je zdravo da se koristi za direktnu ljudsku ishranu  :)
i sto kaze danijela
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #261 poslato: Februar 03, 2010, 05:01:13 posle podne »

Verovatno ovo vec ima negde da pise ali ja ne mogu da nadjem pa da pitam koliko je dobro koristiti belanac u prahu??

dobro je za gasove ;)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #260 poslato: Februar 02, 2010, 09:50:08 posle podne »

Neznam zasto bi to radio, pored lepih, zdravih jaja :) i ostalih proteinskih suplemenata ako ti vec do praha...
Sačuvana
Lelemud
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51


« Odgovor #259 poslato: Februar 02, 2010, 09:13:02 posle podne »

Verovatno ovo vec ima negde da pise ali ja ne mogu da nadjem pa da pitam koliko je dobro koristiti belanac u prahu??
http://www.elconpp.hr/uvodna.html
Sačuvana
Takahiro
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163


« Odgovor #258 poslato: Februar 02, 2010, 09:04:22 posle podne »

Verovatno ovo vec ima negde da pise ali ja ne mogu da nadjem pa da pitam koliko je dobro koristiti belanac u prahu??

hehe meni je kao klincu keva stalno govorila "pojedi ovo jaje sto ti koka daje" hehe tako da se ja drzim toga.. kakva kesica i prah to nije od "koke"! :D
jedite prirodnu hranu dok je ima!!
Sačuvana
Qui audet adipiscitur
Trodon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #257 poslato: Februar 02, 2010, 08:43:17 posle podne »

Verovatno ovo vec ima negde da pise ali ja ne mogu da nadjem pa da pitam koliko je dobro koristiti belanac u prahu??
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #256 poslato: Jul 25, 2008, 07:15:06 posle podne »

ok sad još samo odgovor na pitanmje da li se jaja prodaju i nek se ostavi neki kontakt email najbolje i zatvaram temu - ostalo rešite na nekom drugom mestu.
Sačuvana
b00da
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #255 poslato: Jul 25, 2008, 11:01:59 pre podne »

Hocete da znate kakva su zamrznuta ? Ja vam kazem da uzmete sveza belanca i da ih zamrznete, kad odmrznete videcete i sami.
Isti je slucaj i sa ovim. Apsolutno ne zelim vise da razglabam o ovome ! Ja sam ponudu izneo jer sam video da postoji interesovanje, a
vi ste pametni momci pa znate valjda sta je najbolje za vas - nisu jaja juce otkrivena ... ( ili sam ja pogresno informisan  ::) ) ...
Sačuvana
aE ... i tak0 ... huH ... s'd
MARKO-187
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #254 poslato: Jul 25, 2008, 01:04:10 pre podne »

evo ako se ko odluci da kupi ta jaja,ja cu mu prodati po ceni 100 din za kg,eto da mu ucinim uslugu.ostalo mi je jos 2-3 kg,a cimeru oko 4 kg,jer su nam se smucila.ponude na PM.eto @b00da odkupi im od mene,pa ih posle uvaljaj po skupljoj ceni,i onda za te pare kupi jos tih jaja
e da,umalo da zaboravim,ako sam dobro razumeo ti koristis ta jaja(@b00da),ajd onda postavi slike na forum,jedna da bude pre koriscenja jaja,a druga posle pojedenih 17kg zamrznutih jaja,pa da vidimo da li se isplati.ja znam da ne jer sam ih probao,ali koliko vidim ovde ima momaka koji hoce da probaju.i jos nesto,meni je cimerka poludela kad smo ja i cimer doneli ta jaja,jer nista drugo ne moze da stavi u zamrzivac,tako da racunajte da ako zivite sa nekim,onda morate i da mislite na tog nekog
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 22 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.18 sekundi sa 18 upita.