TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 08:11:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moj kardio trening posle duze pauze..  (Pročitano 8019 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #27 poslato: Jun 30, 2008, 03:47:44 posle podne »

Super.. to je sasvim ok tempo... drzimo te za rec u vezi onih 5 km ;)
Sačuvana
Dzony
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 219


« Odgovor #26 poslato: Jun 28, 2008, 02:29:05 pre podne »

evo posle nekog vremena opet nesto da kazem za moj kardio ,  bio sam fizicki aktivan preko zime u smislu posla koji sam radio  u pitanju je bila gradjevina 2 meseca ti je biloo novembra i decembra onda sam opet poceo sa tegovima u martu mesecu nisam radio kardio , tek pre jedno dve nedelje odem i istrcim 3 km za 20 minuta mozda sam mogo jos 400 metara ali nisam hteo jer je to bio prvi kardiio posle ko zna kolko vreena da se ne preforsiram mnogo , kad sam to istrcao prohodao sam jedan krug 450 metara  i nisam imao onaj osecaj umora u smislu da mi se povrcalo da nemogu da dodjem do daha , samo sam osecao neki cudan osecaj u grudima ali to je zbopg cigarete

e sad kako vi cenite 3 km za 20 minuta , u smislu da ga nisam radio pitaj boga od kad
planiram da dodjem do 5 km , pa cu da vam javim kako napredujem
Sačuvana
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #25 poslato: Avgust 12, 2007, 12:37:06 pre podne »

Iskreno, trening je mogao i drugačije (bolje) da izgleda, ali nije se bilo vremena za planiranje. Ali i ovaj je sasvim ok, s`obzirom da mi je kondicija na 0... velikoj 0.

Počinješ sa HIIT-om!?   :o   Svaka čast!

Što se osećaja snage i pokretljivosti tiče... uhhhh... jedino što osećam posle ovih nedelju dana je upala mišića!  ;D
U suštini najveći motiv mi je ČEŽNJA za danom kada ću raspaliti deonice u "spajkama"...

Mali update : od sledeće nedelje, uporedo sa trbušnjacima radiće se i "leĂ°njaci".

Pozdrav do sledećeg javljanja.
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #24 poslato: Avgust 11, 2007, 05:43:40 posle podne »

I dalje svaka čast na isplanirom treningu... ne bi ga ni sama bolje napravila ;) ;)

Ja se držim mog plana koji se za sada sastoji iz kardio treninga sa i bez opeterećenja a novost je da sam ubacila i HIIT..
U svakom slučaju čekamo DHEAin sledeći izveštaj..
Mora da je sjajno osećati opet znagu i pokretljivost! Meni jeste :)
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #23 poslato: Avgust 10, 2007, 08:20:35 posle podne »

Hvala, hvala... ( sa zakašnjenjem)

Daniela, evo nakon prve nedelje, mogu reći da ovakav trening UBIJA! Napredak je primetan u svakom pogledu. Tako da - moja preporuka za isti!  ;D 

Ukratko: teretana - "klasika" 3x10 sa 30-40 % max težine, 5-6 vežbi, pauze 45 sek serijska, 90 izmeĂ°u vežbi, tempo 302
             staza - aerobni treninzi su trajali po 15 min na nekih 60% max pulsa + sprinterske vežbice + 4-5 ubrzanja, dok je A-A trening izgledao ovako - 2x 3x 60m ( prvih 30m sa 80-85% snage, drugih 30m sa 70-75%). Pauze - "kaskanje" 60 m + 45 sek i 3 min.

To je to za prvu nedelju. Javljam se nakon druge.

Pozdrav.
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #22 poslato: Avgust 05, 2007, 02:55:37 posle podne »

I meni se dopada tvoj plan.. liči na ono što i ja želim da postignem..
Stim što ću na kraju ubaciti dosta yoge ne bi li se ukočila od tegova
(znam da hoću, to mi se već dešavalo)
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #21 poslato: Avgust 04, 2007, 09:31:34 pre podne »

SRETAN RAD!
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #20 poslato: Avgust 03, 2007, 10:03:18 posle podne »

Uh... posle 3 meseca nezdravog života, vrćem se skidanju salceta sa stomaka i poboljšanju fizičke pripreme...

Evo kako, trenutno, izgleda nedeljni raspored za prve 4 nedelje:

pon - grudi/biceps + aerobni trening ( 1h posle teretane) + trbušnjaci
sre - leĂ°a/triceps + aerobni trening + trbušnjaci
pet - noge/ramena + aerobno-anaerobni trening ( ne HIIT, već A-A trening)
sub - 10-15 min rastrčavanje + trbušnjaci

Utorak, četvrtak i nedelja su slobodni dani. Javljam impresije i moguće izmene posle prve nedelje.


P.S. Bilo mi je glupo da otvaram novi topic, verujem da se naslov teme slaže sa mojim postom.  ;D
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #19 poslato: Jun 08, 2007, 11:45:04 posle podne »

@ Dzony - vreme ti je da sa aerobije preĂ°eš na anaerobiju tj. deonice...  ;)
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
mikiveliki
Gost
« Odgovor #18 poslato: Jun 08, 2007, 09:15:13 posle podne »

Ocu da kazemn da pri kraju 6 kruga ne osecam toliko umor ikad udjem u taj 7 krug ja njega istrcim i nemogu vise , znaci imam osecaj da mi umor odjednom  naidje , to sam hteo da kazem.

Ocito da nivo laktata u tom trenutku prelazi granicu tvoje trenutne adaptibilnosti a kako puferi u krvi ne uspevaju blokirati acidozu po prirodi stvari dolazi do otkaza daljih fizickih aktivnosti, nista specijalnao sve ukazuje na smanjenu sposobnust tolerancije na laktate usled neadekvatne fizicke spreme....
Sačuvana
Dzony
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 219


« Odgovor #17 poslato: Jun 08, 2007, 09:07:03 posle podne »

Ocu da kazemn da pri kraju 6 kruga ne osecam toliko umor ikad udjem u taj 7 krug ja njega istrcim i nemogu vise , znaci imam osecaj da mi umor odjednom  naidje , to sam hteo da kazem.
Sačuvana
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #16 poslato: Jun 08, 2007, 05:03:04 posle podne »

Ja kad radim aerobni krecem se izmedju 99 i 139 otkucaja.... To mi je izmedju 50-70 % maxa. I tako od 30 minuta minimum do 40 maximum . Obicno svo vreme aerobnog drzim otkucaje izmedju 120 i 130
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #15 poslato: Jun 08, 2007, 04:49:27 posle podne »

Izvini ali nije mi potpuno jasno šta želiš da kažeš.. Ipak ako je pitanje zašto 7 tako teško istrčiš a ranije si mogao "kad probiješ barijeru" više - pa verovatno će opet biti i toga ali uz još malo treninga. U svakom slučaju ne posustaj, važno je da si bolji nego što si nedavno bio.
Sačuvana
Dzony
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 219


« Odgovor #14 poslato: Jun 08, 2007, 02:10:25 posle podne »

 nesto sam zaboravio u vezi mog prvog kardia da kazem da sam je4dan taj krug od 300 metera trcao 2 , 20 minuta , znaci kondicija obicna nula , sad sam malo bolji sto se tice kardia a li opet ga neradim redovno zbog obaveza i nekako mi mnogo cudno sad istrcim 6 kruga i ne umorim se toliko i kad udjem u 7 krug opet isto desavanje kao i kod  prvog kardia znaci taj sedmi jedva zavrsim , noge mi se samo napumpaju i ne osecam da sam ih nesto preopteretio .

Interesuje me zasto tako odjednom izgubim na kondiciji ili je opet to da ja uopste nemam kondiciju , ja mislim da je ovo dugo.

Ranije imao sam problem oko 6 kruga i kad probijem tu barijeru ja istrcim jos 6 sad nije tako.
Sačuvana
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #13 poslato: Maj 16, 2007, 02:11:52 posle podne »

Odličan savet..
I ja vidim u teretani momke i devojke da se zatrče na traci jer kao valjda hoće što pre da sagore masti ili šta već.. naravno puls se tradicionalno ne meri i onda kad im kažem da ga izmere bude svakako preko 80% maksimalnog..
Dakle zaista za skidanje masnih naslaga i definiciju zaista je najbolje održavati lagani tempo, ali u svakom slučaju ne preko 70% maksimalnog pulsa..
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 20 upita.