TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 10:34:27 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zavisnost od elektronskih uređaja- jedan eksperiment  (Pročitano 3658 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #125 poslato: Jun 12, 2023, 08:31:42 pre podne »

Sa takvima mi je milina pricati jer dodu sa svojim stavom a odu sa mojim. ;D ;D ;D
Svaka čast na strpljenju. 🙌
Vidiš kako je smiren čovek. To ne može svako da ima toliku volju da razgovara sa ljudima koji imaju rigidna shvatanja.
To je mozda zato tako jer poticem iz pedagoske porodice.
Dobro vaspitanje, navike i osobine se isto lančano mogu širiti kao i loše. Samo što se prirodno loše stvari, misli i slično, lakše usvajaju.
Taman sam to hteo reci.To sam primetio kod dece,da ako smo nesto ucili i ja sam naveo neki primer da ga lakse zapamti onda posle par godina on i dalje zna taj primer ali nije siguran za sta sam tacno rekao.Ja kad kazem neki primer onda kazem neki banalan primer i onaj ko ne zna o cemu se radi i njemu bude jasno.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #124 poslato: Jun 12, 2023, 08:01:13 pre podne »

Šta vi ostali mislite- zašto je lakše biti negativan, nego imati pozitivne stavove? To se često diskutuje o tome.
Mislim da je to evolutivno nasleđe. Naime kroz razvoj , da bi se zaštitili od pretnji, sisari pa potom i ljudi su stalno bili u stanju anksioznosti i očekivali neki događaj. Stanje straha nam je urođeno. S druge strane isto zbog zaštite lakše se pamte negativne stvari kako bi se predupredila ubuduće.
Jeste. Mada kako težimo da pamtimo samo lepe stvari iz detinjstva? Inače jesi ti na specijalizaciji iz psihijatrije ili si završila? Pošto vidim da su te uvek interesovale ove teme :) To jeste lepa oblast i u današnje vrreme sve aktuelnija, čak i po našim konzervativnijim sredinama.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #123 poslato: Jun 11, 2023, 04:42:10 posle podne »

Šta vi ostali mislite- zašto je lakše biti negativan, nego imati pozitivne stavove? To se često diskutuje o tome.
Mislim da je to evolutivno nasleđe. Naime kroz razvoj , da bi se zaštitili od pretnji, sisari pa potom i ljudi su stalno bili u stanju anksioznosti i očekivali neki događaj. Stanje straha nam je urođeno. S druge strane isto zbog zaštite lakše se pamte negativne stvari kako bi se predupredila ubuduće.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #122 poslato: Jun 10, 2023, 08:31:50 posle podne »

Sa takvima mi je milina pricati jer dodu sa svojim stavom a odu sa mojim. ;D ;D ;D
Svaka čast na strpljenju. 🙌
Vidiš kako je smiren čovek. To ne može svako da ima toliku volju da razgovara sa ljudima koji imaju rigidna shvatanja.
To je mozda zato tako jer poticem iz pedagoske porodice.
Dobro vaspitanje, navike i osobine se isto lančano mogu širiti kao i loše. Samo što se prirodno loše stvari, misli i slično, lakše usvajaju.
Šta vi ostali mislite- zašto je lakše biti negativan, nego imati pozitivne stavove? To se često diskutuje o tome.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #121 poslato: Jun 10, 2023, 08:28:53 posle podne »

Ja u mojoj oblasti i sada dosta saznajem, ali svaki dan se nauči nešto novo i stalno postajemo sve iskusniji. Ko želi da uči, to će i raditi. A ne da se okači diploma o zid i to je to.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #120 poslato: Jun 10, 2023, 08:28:43 posle podne »

Često ljudi kojima služi za posao (a koji nije povezan sa društvenim mrežama) u slobodno vreme ne koriste mnogo mobilni i kompjutere jer im bude previše.
To je sve individualno. Neko ne želi ni da vidi elektronske uređaje, posle posla. Neko nastavi da surfuje po netu ili po društvenim mrežama. Svakako da je tu pitanje ko će razviti zavisnost. Nekada je tanka linija.
Da,jako tanka i zato treba da podvucemo liniju i znati kako smanjiti to.
Mislim da je veliki problem i što su telefoni postali statusni simbol na neki način. Taj trend dodatno otežava udaljavanje od istih.
Jeste. Mobilni je kao modni detalj. Još malo pa će početi da slažu boju telefona uz garderobu. I naravno, ne ispušta se iz ruke niujednom trenutku.
I to sam vec vidao,ali ajde da pokazemo da moze drugacije,da ne mora da bude tako,da ima ljudi koji zive tako da im mobilni nije modni trend i ipak smo zivi.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Jeste, ali mislim da neki imaju baš čvrste stavove po pitanju mobilnog, da im se ne može promeniti način razmišljanja.
Zato sam rekao da ne mozemo svakog ubediti,samo one koji su voljni da se promene.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Jeste. Neko je toliko tvrdoglav u svojim stavovima, da je to nešto neopisivo.
Sa takvima mi je milina pricati jer dodu sa svojim stavom a odu sa mojim. ;D ;D ;D
Hahhahahaha Znači nema pitanja. Kako Miki kaže ;)
Nije da sam diktator da samo moje misljenje i nicije drugo,jer i ja gresim,ali retko se desava.
Iskustvo je najveća škola. Imaš velika iskustva u svojoj oblasti i zato je to neprocenjivo. Kao i u svakoj struci.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #119 poslato: Jun 10, 2023, 04:20:42 posle podne »

Ima i toga, maske za telefon se uveliko usklađuju sa garderobom i to je svuda prilično zastupljen modni trend. E sad koliko je to "preterivanje" tek će se pokazati.
Kada vec masku mobilnog ili sam mobilni hoces da bude u boji tvoje odece mislim da je to definitivno preterivanje.
I ja tako mislim. Ali ko nas pita ;D ;D ;D Šalu na stranu. Ali pošto se došlo do dna u društvu u celini, onda je ovo najmanji problem što smo naveli.
Mogli bismo da budemo modni kritičari iz zdravstvenog aspekta. 😂
To je nova profesija?Ako se dobro placa moze.Salim se,slazem se sa tobom Anita maximalno.
Pa s obzirom na to koje profesije sve postoje, ne bi ni ova bila suvišna. Jednostavno da neko iz zdravstvenog aspekta kaže koji su trendovi zdravi, koji ne... E sad teško je to proceniti...
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #118 poslato: Jun 10, 2023, 04:19:28 posle podne »

Sa takvima mi je milina pricati jer dodu sa svojim stavom a odu sa mojim. ;D ;D ;D
Svaka čast na strpljenju. 🙌
Vidiš kako je smiren čovek. To ne može svako da ima toliku volju da razgovara sa ljudima koji imaju rigidna shvatanja.
To je mozda zato tako jer poticem iz pedagoske porodice.
Dobro vaspitanje, navike i osobine se isto lančano mogu širiti kao i loše. Samo što se prirodno loše stvari, misli i slično, lakše usvajaju.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #117 poslato: Jun 10, 2023, 03:41:23 posle podne »

Sa takvima mi je milina pricati jer dodu sa svojim stavom a odu sa mojim. ;D ;D ;D
Svaka čast na strpljenju. 🙌
Vidiš kako je smiren čovek. To ne može svako da ima toliku volju da razgovara sa ljudima koji imaju rigidna shvatanja.
To je ogromna sposobnost i vrlina. 🙂 Nadam se da se ne odražava štetno na samu osobu, tj ne znam da li ima neki lift i kako doživljava to.
Hvala puno na lepim recima!!!!
Pre se nije odrazavalo,sada polako pocinje,ali primetim i onda znam da mi je potrebna setnja ili vreme sa najmilijima i onda napunim baterije pa sve iz pocetka.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #116 poslato: Jun 10, 2023, 03:40:12 posle podne »

Sa takvima mi je milina pricati jer dodu sa svojim stavom a odu sa mojim. ;D ;D ;D
Svaka čast na strpljenju. 🙌
Vidiš kako je smiren čovek. To ne može svako da ima toliku volju da razgovara sa ljudima koji imaju rigidna shvatanja.
To je mozda zato tako jer poticem iz pedagoske porodice.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #115 poslato: Jun 10, 2023, 03:38:42 posle podne »

Sa takvima mi je milina pricati jer dodu sa svojim stavom a odu sa mojim. ;D ;D ;D
Svaka čast na strpljenju. 🙌
Hvala puno!Kao i u sportu i ovde se trudim da dam 100%!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #114 poslato: Jun 10, 2023, 03:38:04 posle podne »

Ima i toga, maske za telefon se uveliko usklađuju sa garderobom i to je svuda prilično zastupljen modni trend. E sad koliko je to "preterivanje" tek će se pokazati.
Kada vec masku mobilnog ili sam mobilni hoces da bude u boji tvoje odece mislim da je to definitivno preterivanje.
I ja tako mislim. Ali ko nas pita ;D ;D ;D Šalu na stranu. Ali pošto se došlo do dna u društvu u celini, onda je ovo najmanji problem što smo naveli.
Mogli bismo da budemo modni kritičari iz zdravstvenog aspekta. 😂
To je nova profesija?Ako se dobro placa moze.Salim se,slazem se sa tobom Anita maximalno.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #113 poslato: Jun 10, 2023, 03:37:02 posle podne »

Često ljudi kojima služi za posao (a koji nije povezan sa društvenim mrežama) u slobodno vreme ne koriste mnogo mobilni i kompjutere jer im bude previše.
To je sve individualno. Neko ne želi ni da vidi elektronske uređaje, posle posla. Neko nastavi da surfuje po netu ili po društvenim mrežama. Svakako da je tu pitanje ko će razviti zavisnost. Nekada je tanka linija.
Da,jako tanka i zato treba da podvucemo liniju i znati kako smanjiti to.
Mislim da je veliki problem i što su telefoni postali statusni simbol na neki način. Taj trend dodatno otežava udaljavanje od istih.
Jeste. Mobilni je kao modni detalj. Još malo pa će početi da slažu boju telefona uz garderobu. I naravno, ne ispušta se iz ruke niujednom trenutku.
I to sam vec vidao,ali ajde da pokazemo da moze drugacije,da ne mora da bude tako,da ima ljudi koji zive tako da im mobilni nije modni trend i ipak smo zivi.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Jeste, ali mislim da neki imaju baš čvrste stavove po pitanju mobilnog, da im se ne može promeniti način razmišljanja.
Zato sam rekao da ne mozemo svakog ubediti,samo one koji su voljni da se promene.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Jeste. Neko je toliko tvrdoglav u svojim stavovima, da je to nešto neopisivo.
Sa takvima mi je milina pricati jer dodu sa svojim stavom a odu sa mojim. ;D ;D ;D
Hahhahahaha Znači nema pitanja. Kako Miki kaže ;)
Nije da sam diktator da samo moje misljenje i nicije drugo,jer i ja gresim,ali retko se desava.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #112 poslato: Jun 10, 2023, 03:35:55 posle podne »

Ima i toga, maske za telefon se uveliko usklađuju sa garderobom i to je svuda prilično zastupljen modni trend. E sad koliko je to "preterivanje" tek će se pokazati.
Kada vec masku mobilnog ili sam mobilni hoces da bude u boji tvoje odece mislim da je to definitivno preterivanje.
I ja tako mislim. Ali ko nas pita ;D ;D ;D Šalu na stranu. Ali pošto se došlo do dna u društvu u celini, onda je ovo najmanji problem što smo naveli.
Tu si nazalost maximalno u pravu.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #111 poslato: Jun 08, 2023, 09:07:08 posle podne »

Sa takvima mi je milina pricati jer dodu sa svojim stavom a odu sa mojim. ;D ;D ;D
Svaka čast na strpljenju. 🙌
Vidiš kako je smiren čovek. To ne može svako da ima toliku volju da razgovara sa ljudima koji imaju rigidna shvatanja.
To je ogromna sposobnost i vrlina. 🙂 Nadam se da se ne odražava štetno na samu osobu, tj ne znam da li ima neki lift i kako doživljava to.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.