TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395195 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 07:51:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: sta sve loshe moze da mi se desi ako uzimam steroide ?  (Pročitano 13409 puta)
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #33 poslato: Jul 14, 2007, 03:32:27 posle podne »

pa GH se koristi od 2 do 6 I.U. dnevno za muskarce......A duzina zadrzavanja u telu zavisi od vrste ......
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
P A J S E R
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1233

« Odgovor #32 poslato: Jul 14, 2007, 03:22:12 posle podne »

Malo znam da bih nekom punio glavu sta da radi,a dovoljno da znam da ne radim ciklus od 10,12 nedelja ili na preporuku nekog pametnjakovica,ili uzimam metan bez zastite i da u stvari ne znam sta ja to uzimam.(doticnog decka bih uputio na drugu adresu za precizne savete u vezi ciklusa ako bi bilo potrebno).A i nisam nigde na forumu pravio chklus za druge.
Isprva nisam procitao citav tekst ovog lika,ali 3 nedelje deke i sl mi se ne dopada.
Ma rodjaka(klinka) dobija jer ima problema sa rastom.Samo me interesuje koliko bi to kostalo.Vec par godina prima.A ne deluje bas nesto da budem iskren.Dete po ceo dan skace i trci,postalo neumorno i izdefinisano.Nista u visinu i tezinu.
Kolike doze gh se koriste u bb?
Sačuvana
H2SO4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106

sve je to na psihickoj bazi

« Odgovor #31 poslato: Jul 14, 2007, 01:46:32 posle podne »

Citat
Ali danasnje klince treba plasiti da se od toga umire,jer su tvrdoglavi kao magarci.Sve znaju bolje.

kakvo plasanje? zasto praviti jos vece debile nego sto jesu? pogle samo na ovom podforumu u sta je to plasanje preraslo.

@Bombastic
sto je s tobm?
ja ne znam zasto stalno steroide povezujete sa nekim seksualnim frustracijama ili sta li je vec. konstantno se tupi prica o polupanim genitalijama, ginekomastijama. evo sad se i neka silovanja pominju. ispade da svako do se malo ozbiljnije bilduje je bio silovan. boze sacuvaj kakav debilizam pa ovo je strashno.
pazi ti kako on fino oboji u narandzasto te lardaljke. a kladim se da covjek ne znam navest dva steroida i napisat po recenicu o svakom.
Ima jedan zanimljiv link, predlazem svima da procitaju...ne bi da citiram.


http://www.bodibilding.h1.ru/Steroidi%20za%20zdravlje.htm


Ako neko strucan moze da prokomentarise ?
uf dje njega nadje,ma ima taj nelson montana zanimljivih prica, al to ciklusi od 3 sedmice (sa dekom) je budalastina ...
Citat
Imam ja jos dosta da citam i ucim,ali da moram sada da uzmem nesto,definitivno bih odradio slican kratak i mocan ciklus,bez straha od igle a ne kao sto neupucen narod guta metan kao ja bcaa,jer misle da je narkomanski ili im frka nabiti spric u bulju.A sise kao u trudnice.
E ajde cisto informativno,ako neko zna koliko kosta 5mg apmula gh?Imam par komada u  frizideru :) ali legalno fala bogu,na recept
Nemoj sad ispadne da prodajem.U ovim temama se sve pogresno tumaci.
pa sta onda ne cistas i ne ucis? nego se samo vrtite u krug oko istih stavri, non stop jedno te isto. i sam priznajes da nemas pojma a gore spominjes kako si ceo da savjetujes nekog lika da se ne sjebe, pa jbg ...
ne razumjem,jel se ti to zajebavas da imas u frizderu ili sta vec?
GH ima u apotekama cijena je mislim od 9-10e po IU.
Sačuvana
P A J S E R
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1233

« Odgovor #30 poslato: Jul 14, 2007, 12:13:50 pre podne »

Imam ja jos dosta da citam i ucim,ali da moram sada da uzmem nesto,definitivno bih odradio slican kratak i mocan ciklus,bez straha od igle a ne kao sto neupucen narod guta metan kao ja bcaa,jer misle da je narkomanski ili im frka nabiti spric u bulju.A sise kao u trudnice.
E ajde cisto informativno,ako neko zna koliko kosta 5mg apmula gh?Imam par komada u  frizideru :) ali legalno fala bogu,na recept
Nemoj sad ispadne da prodajem.U ovim temama se sve pogresno tumaci.
« Poslednja izmena: Jul 14, 2007, 12:20:30 pre podne od strane P A J S E R » Sačuvana
FLEXns
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 550

« Odgovor #29 poslato: Jul 13, 2007, 11:50:20 posle podne »

Ima jedan zanimljiv link, predlazem svima da procitaju...ne bi da citiram.


http://www.bodibilding.h1.ru/Steroidi%20za%20zdravlje.htm


Ako neko strucan moze da prokomentarise ?
Sačuvana
Zadovoljstvo je najcesce u onome sto ni ne primecujemo
Bombastic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #28 poslato: Jul 13, 2007, 11:03:43 posle podne »

Ok,SVE JE TO TAČNO.
Po zadnjoj studiji Američkog Dr.Gefry jedan od osnovnih razloga zbog kojeg ljudi zloupotrebljavaju steroide jeste da poboljšaju rezultate koje postižu u sportskim takmicenjima. Sledeci razlog zbog kojeg ljudi uzimaju steroide jeste da povecaju svoje mišice i/ili da smanje telesno salo. U ovu grupu spadaju ljudi koji pate od bihejvioralnog sindroma (mišicna dismorfija), kada osoba ima iskrivljenu sliku o svom telu. Muškarci u ovakvom stanju misle da izgledaju mali i slabi, cak i kad su krupni i mišicavi. Isto tako, žene koje pate od ovog sindroma misle da su debele i mlitave, iako su zapravo vitke i mišicave.
Neki ljudi koji zloupotrebljavaju steroide da bi povecali svoju mišicnu masu su žrtve psihickog ili seksualnog nasilja. Oni pokušavaju povecati svoje mišice da bi se zaštitili. U seriji intervjua sa muškarcima koji dižu tegove, 25% onih koji su zloupotrebljavali steroide secalo se da su bili psihicki ili seksualno zlostavljani u detinjstvu, dok kod onih koji nisu zloupotrebljavali steroide nije postojao nijedan takav slucaj. Studija provedena nad ženama koje su dizale tegove pokazuje da je duplo više onih koje su bile silovane uzimalo steroide, naspram onih koje nisu silovane. Štaviše, skoro sve one koje su bile silovane su rekle da su povecale bodybuilding aktivnosti nakon što su napadnute. One su mislile da ce obeshrabriti napadace ukoliko su vece i jace, i da ce ih se muškarci ili bojati ili de ih smatrati neprivlacnim.
Znači ovo je studija u globalu,ne odnosi se na sve,kao i predhodni citat.
[/color]
Ovu su činjenice iztraživanja raĂ°ene u zadnjih 40 meseci,pitanje ove teme je mač sa dve oštrice.
Naravno da je sve stvar izbora.
Pozdrav,ljudi.
[/color]
Sačuvana
P A J S E R
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1233

« Odgovor #27 poslato: Jul 11, 2007, 04:51:36 posle podne »

"To je sporet,ne covek" :) haha
Kao i uvek,slazem se 100% sa lazicem.Ali danasnje klince treba plasiti da se od toga umire,jer su tvrdoglavi kao magarci.Sve znaju bolje.
Eto pre neki dan,momak u teretani,par godina stariji od mene,vidno razocaran sto je na benchu gurao 3 serije po jedan izbacaj,ono sto sam ja u seriji radio,a on momcina i po,recimo duplo siri od mene-prisao i poceo: "U petak dobijam neku mnogo dobru hemiju,pa cu opet da se ja napucam,pa ce to bude super".Pitam ga "sta ces uzeti,i sto odmah,tek si usao u teretanu ove nedelje?" kaze "ne znam sta je,ali mnogo dobro,360 tableta,ne znam kako se zove,pio sam i prosle godine,super je",a sise mu kao mojoj zeni.Probao ja da ga pitam ili nesto malo informisem o zastitama koje bi koristio,i zasto ne neki injekcioni aas,on me gledao bledo, u fazonu "sta kenjas?"i ode.I ispadoh ja budala sto htedoh pomoci koliko mogu.Inace decka prvi put video u zivotu,pojma nemam zasto mi je prisao.
Sačuvana
Lazic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 489


ExYu-fitness
« Odgovor #26 poslato: Jul 10, 2007, 11:23:15 posle podne »

wow izazov
Citat
"Hormonalni sistem
Zloupotreba steroida narušava normalnu proizvodnju hormona u telu, uzrokujuci izlecive i neizlecive promene. Promene koje se mogu izleciti su: smanjena proizvodnja sperme i smanjenje testisa (testikularna atrofija)

nije tacno ,kako onda imas milion sterilnih ljudi koji nikada nisu pipnuli aas

Citat
Neizlecive promene ukljucuju celavost

okreni se oko sebe , koliko njih je celavo a nikada nije uzimalo aas


Citat
U jednoj studiji sprovedenoj nad muškarcima bodybuilderima, više od polovine je imalo testikularnu atrofiju, i vise od polovine je imalo ginekomastiju

u jednoj studiji je navedeno da vise od 50% tumora imaju osobe koje nikada nisu imale tumor u porodici  ;D

Citat
Zloupotreba steroida je vezana uz kardiovaskularne bolesti, ukljucujuci srcane udare i moždane udare, cak i kod sportista mladih od 30 godina.

ovo ne pije vodu , umiru svi sportisti od infrakta jer takva su naprezanja za sam sistem, inace od kardiovaskularne bolesti boluje majka moje drugarice  kao i njen otac a nisu imali nista sa aas
to je vise uslovljeno ishranom i stresom..

Citat
Steroidi, takode, povecavaju rizik od stvaranja krvnih ugrušaka koji nastaju u krvnim sudovima, što ometa protok krvi i dovodi do oštecenja srcane muskulature, tako da srce ne može efikasno pumpati krv.

sta ces reci tek za one koji imaju viska kilograma a nisu imali veze sa aas, tempirana bomba za ugruske

Citat
Zloupotreba steroida uzrokuje tumor jetre i retko stanje koje se naziva peliosis hepatis, kada se na jetri formiraju ciste ispunjene krvlju. I tumori i ciste mogu puci, što uzrokuje unutrašnje krvarenje."

kao i ispijanje alkohola i ostalih lekova,ali verovao ti ili ne vise predhodno zdravih osoba umire od prestanka rada jetre nego alkoholicari ili bilderi


zasto sam ti odgovorio a retko pisem, osim ako mi nesto ne privuce paznju
ja sam tip coveka kada neko hvali steroide ja cu da ga napadam suprotno, a kada neko povezuje aas sa nekim bolestima koje ima i obican covek koji nikada u zivotu nije video aas, onda i sa njime postupam suprotno.
znaci jedino sto zameram da aas koristi neko ko nema takmicarskim ambicija..

ginekomastiju ima neko ko nije imao srece sa pubertetom, pa sta da radi..
kada umre neki bilder ono frka ziva, a u istoj bolnici taj dan umre jos 5 coveka od istih simptoma, ali boze moj gde bilder , to je sporet nije covek.

nadam se da si razumeo  :)  da ovo nije neka provokacija ali sam morao da napisem i drugu stranu price, jer glupo je samo da navodis kako se to desava od aas.

prava recenica je: da to moze da se desi kada uzima neko aas , ali moze da se desi i kada ne uzima, samo sto je razlika u tome da neko svesno rizikuje za rad nekog cilja..
Sačuvana
Bombastic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #25 poslato: Jul 10, 2007, 10:40:56 posle podne »

Da se nadovežem na Mikija,
"Hormonalni sistem
Zloupotreba steroida narušava normalnu proizvodnju hormona u telu, uzrokujuci izlecive i neizlecive promene. Promene koje se mogu izleciti su: smanjena proizvodnja sperme i smanjenje testisa (testikularna atrofija). Neizlecive promene ukljucuju celavost i rast grudi kod muškaraca (ginekomastija). U jednoj studiji sprovedenoj nad muškarcima bodybuilderima, više od polovine je imalo testikularnu atrofiju, i vise od polovine je imalo ginekomastiju. Smatra se da ginekomastija nastaje narušavanjem normalnog hormonalnog balansa. Kod žena, anabolicki steroidi dovode do pojave muškobanjastosti. Grudi i telesna masnoca se smanjuju, koža postaje gruba, klitoris se povecava i glas postaje grublji. Kod žena, takode, može doci do povecane maljavosti po telu i do gubljenja kose. Ukoliko se steroidi dugo uzimaju, neki od ovih efekata su neizlecivi.

Kardiovaskularni sistem
Zloupotreba steroida je vezana uz kardiovaskularne bolesti, ukljucujuci srcane udare i moždane udare, cak i kod sportista mladih od 30 godina. Steroidi doprinose razvoju kardiovaskularnih bolesti, delomicno i zbog toga što se menja nivo lipoproteina koji prenose holesterol u krv. Tako se povecava rizik od arteroskleroze, stanja u kojem se masti nakupljaju u arterijama i ometaju protok krvi. Ako je krv sprecena da dode do srca, može doci do srcanog udara. Ako je krv sprecena da dode do mozga, može doci do moždanog udara.
Steroidi, takode, povecavaju rizik od stvaranja krvnih ugrušaka koji nastaju u krvnim sudovima, što ometa protok krvi i dovodi do oštecenja srcane muskulature, tako da srce ne može efikasno pumpati krv.
Jetra
Zloupotreba steroida uzrokuje tumor jetre i retko stanje koje se naziva peliosis hepatis, kada se na jetri formiraju ciste ispunjene krvlju. I tumori i ciste mogu puci, što uzrokuje unutrašnje krvarenje."
[/color]
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #24 poslato: Jun 15, 2007, 09:41:38 posle podne »

Da se pridruzim ovoj temi na pravi nacin prvim u nizu tekstova...

Dakle

UZIMANJE AAS SPECAVA RAST!?

Ovo mi lici vise na ono: "...ti si jos mali pa ako budes pio kafu narasce ti rep!?!?"

Nije nego..Huh!

Rec prakse...

Poznato je da se za BB cesto vezuje uzimanje anabolickih/androgenih steroida. Radi malog podsecanja AAS su farmakoloska sredstva koja se zloupotrebljavaju kao doping. Naravno ova cinjeinca ne mora biti  i nije pravilo samo kada je BB u pitanju ipak takve stvari se desavju i ne treba ih ignorisati iako ruku na srce ona nisu prisutna samo u ovom sportu. Problemi sa dopingom su evidetni u svim sportskim granama jedino sto je njihova manifestacija i pojavni oblik drugaciji.

Vratimo se prici...

Rec nauke...

Mnogi AAS ( anaboilicki androgeni steroidi) imaju potencijal da uticu na rast individue posebno u slucaju uzimanja kod adolescenata. Vazno je istaci da ne svi ali neki od njih mogu da sprece razvoj stimulisanjem epipizealnih plocica u dugim kostima tela i uticu na to da se one preveremno spoje. Kada se jednom to desi dalji rast je vise onemogucen!
Cak i ako se kasnije u drogoj polovini zivota izbegava upotreba steroida, ostecenje je nepovratno i osoba ostaje zadrzana na toj visini zauvek.
Cak ni upotreba GH-a ne moze da preokrene proces, jer ovaj mocni hormon moze samo da ocvrsne (udeblja) kosti kada se koristi u odraslom dobu.

Da bi bili precizniji u samom objasnjenju obajsnimo i sam mehanizam "sprecavanja rasta".
Nauka nas uci da je on pre svega posledica nagomilavanja estrogena-zenskog hormona u telu (cinjenicaje da su zene u proseku nize od muskaraca u celokupnoj svetskoj populaciji upravo zbog estrogena sto ide u prilog ove teze) sto dovodi do stapanja pomenutih epipizealnih plocica. Nekontrolisanim koriscenjem AAS u adolescenciji dolazi do nagomilavanja estrogena i pojave ovog fenomena sigurno kao jednog od mogucih uzroka ali nikako kao jednog ili pak osnovnog!?

Ako se uzme u obzir cinjenica da nisu svi AAS ti koje se konvertuju u estrogen dolazimo do zakljucka da upotreba pojedinih AAS moze cak doprineti povecanju visine ako su uzeti bas tokom adolescencije posto njihov anabolicki efekat moze dovesti do nagomilavanja kalcijuma u njihovim kostima i uciniti ih cvrscima, vecima i duzima.

Da ne bi bilo nesporazumuva ova cinjenica nikako nije preporuka da "klinci" krenu naveliko da uzimaju AAS kako bi bili vislji. Takodje pitanje je zdravog razuma da adolescenti ne bi trebali da koriste steroide, bar dok njihova tela nisu potpuno zrela i dok upotreba AAS nece imati dramaticne posledice sa svojim ostalim mogucim pratecim- bocnim efektima!

Da li ce neko biti visok ili nizak svakako da ne moze bit predmet nase rasprave i ako je nekome u genotipu zapisano da ce izrasti do svojih 165 nikakvi treninzi i upotreba AAS, nece pomoci da prevazidje taj "problem", barem ne nesto znacajnije. Ako je nekom za upotrebu AAS izgovor nejogv nizak rast onda se susrecemo sa pitanjem analize strukture licnosti takve osobe koja je dino moze biti deo neke druge psiholoske i sociloloske analize za koju ovom prilikom i ovde ne mozemo odvojiti ni dovljno mesta a bogami ni imati dovoljno znanja...

U zdravlje!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12784


Never give up!

« Odgovor #23 poslato: Jun 14, 2007, 09:08:06 posle podne »

Pa dobro,vidim da je vama svima lako da komentarisete kada ja nesto kazem,a kada u drugoj temi neko vredja ljude da su slabici,narkomani i da treba da kupe bruseve za svoje zenske grudi to je onda ok...

Budi uveren da ce to bar sa moje strane biti regulisano ako primetim.Ali stvarno mislim da nema potrebe za time na forumu uopste.Hajmo da se zezamo i razmenjujemo iskustva.U svakom slucaju tu smo da se druzimo a ne da se svadjamo.
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #22 poslato: Jun 14, 2007, 03:06:45 posle podne »

Pa dobro,vidim da je vama svima lako da komentarisete kada ja nesto kazem,a kada u drugoj temi neko vredja ljude da su slabici,narkomani i da treba da kupe bruseve za svoje zenske grudi to je onda ok...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
maja
Gost
« Odgovor #21 poslato: Jun 14, 2007, 02:54:14 posle podne »


Samo da se više takve poruke više ne postavljaju, jer naš forum svakako nije mesto za poruke sa tim sadržajem...
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #20 poslato: Jun 14, 2007, 02:33:19 posle podne »

Ma opusti se,samo si u pogresno vreme dao komentar...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Johnn1e
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 154

« Odgovor #19 poslato: Jun 14, 2007, 02:30:12 posle podne »

Uh izvinjavam se hansu na neprikladnom komentaru  :-[ Nou hard filing gajs  :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.128 sekundi sa 19 upita.