TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396989 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 14, 2024, 11:07:23 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Леуцин и ХМБ ?  (Pročitano 65 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3 poslato: Avgust 26, 2024, 12:01:19 posle podne »

Да ли се смеју комбиновати ова два суплемента пошто је малтене један "мама", а други "дете" ?

Читао сам нека истраживања где се Леуцин користио 0.046мг на килограм тежине у склопу 10 грама ЕАА напитка. Након тог теста испитаници су имали 33% већу синтезу протеина у односу на испитанике који су пили ЕАА који је обогаћен са само 0.025мг Леуцина по кг телесне масе. С обзиром на моју килажу рачунао сам да је 5 грама дневно уз неки ЕАА или Веј сасвим ок.
Исто сам читао да је након тренинга синтеза протеина већа за 158% кад се ЕАА пије пре тренинга плус тих додатних 33% ако је напитак обогаћен Леуцином. Слична истраживања сам нашао и за ХМБ али је распон доза био 3-6 грама дненво.

Приметио сам да доста запени кад промешам 5гр Леуцина са Веј протеином па сам се питао да ли је та реакција знак да је дошло до неког дизбаланса или је то нормално ? Односно да ли аминокиселински састав може да се поремети  додавањем једне доминантне аминокиселине ?
Ne verujem da se moze poremetiti,slobodno mesaj!
Sto kolega rece aminokiselina nikad dosta.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12903


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Avgust 26, 2024, 08:45:05 pre podne »

U mom slučaju imam jednu izreku:
Aminokiselina  nikada dosta.
Ovo je važilo pogotovu kada se spremam za fitness i BB takmičenja.
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 145

« Odgovor #1 poslato: Avgust 25, 2024, 05:14:06 posle podne »

Да ли се смеју комбиновати ова два суплемента пошто је малтене један "мама", а други "дете" ?

Читао сам нека истраживања где се Леуцин користио 0.046мг на килограм тежине у склопу 10 грама ЕАА напитка. Након тог теста испитаници су имали 33% већу синтезу протеина у односу на испитанике који су пили ЕАА који је обогаћен са само 0.025мг Леуцина по кг телесне масе. С обзиром на моју килажу рачунао сам да је 5 грама дневно уз неки ЕАА или Веј сасвим ок.
Исто сам читао да је након тренинга синтеза протеина већа за 158% кад се ЕАА пије пре тренинга плус тих додатних 33% ако је напитак обогаћен Леуцином. Слична истраживања сам нашао и за ХМБ али је распон доза био 3-6 грама дненво.

Приметио сам да доста запени кад промешам 5гр Леуцина са Веј протеином па сам се питао да ли је та реакција знак да је дошло до неког дизбаланса или је то нормално ? Односно да ли аминокиселински састав може да се поремети  додавањем једне доминантне аминокиселине ?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.263 sekundi sa 17 upita.