TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 11:10:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako da se hranim uz Animal Cuts?  (Pročitano 5180 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #24 poslato: Jun 06, 2008, 04:54:27 posle podne »

AC ima slisla samo ako vežbaš.. i može se piti tri nedelje pa onda napavi pauzu..
Sačuvana
ALEKSANDRA-BG
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #23 poslato: Jun 06, 2008, 12:38:21 posle podne »

Pila sam AC 9 dana i vec je bilo malo rezultata medjutim dobila sam neki posao, radila sam od 11 pre podne do 12 nocu... Prvih dana sam nastavila ( tokom posla ) da pijem AC medjutim nisam uopste imala vremena da vezbam jer sam bila iscrpljena od posla, tako da sam prestala.
Sada vise ne radim pa je moje pitanje - da li mogu da nastavim AC kao i ranije i kakve ce efekte imati sada kada sam pravila ovu pauzu?
Sačuvana
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #22 poslato: Jun 06, 2008, 06:42:41 pre podne »

I ja bih za 2 meseca da izgledam kao Van Dam...  >:(
Sačuvana
Don't settle for average!
Lokk1
Gost
« Odgovor #21 poslato: Jun 06, 2008, 02:01:38 pre podne »

pomoci ce ti ... shta te zanima o preparatu ...
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #20 poslato: Jun 06, 2008, 12:26:51 pre podne »

SAVRSENU!wtf....
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
zarkosd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #19 poslato: Jun 05, 2008, 11:36:03 posle podne »

treba da uradim savrsenu definiciju za 2 meseca, ali bez nabacivanja mase! samo definicija!!! da li ce mi AC pomoci i ako moze neka informacija vise o preparatu! hvala
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #18 poslato: Maj 14, 2008, 03:41:33 posle podne »

AKo ti je muka popij whey pre treninga.. to će ti samo pomoći da trening odradiš kako treba
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #17 poslato: Maj 14, 2008, 02:32:42 posle podne »

:-*
Danas sam imala manje snage nego juce... Vozila sam bajs nekih 45-50 min ali malo slabijim tempom.
Opet mi je bilo muka malo od AC, predpostavljam da toga ne bi bilo kada bih ga poklopila hranom, ali vozim bajs na prazan stomak.
Inace jel mogu da zadrzim grejp ili jabuku posle treninga? Jer pre ne uzimam nista?

I sta rekoste jel moze malo pirinca uz rucak? Mislim, kad vec ne jedem lebac?  ;)

pa poshto imash malo snage mozda bi mogla taj grape ili jabuku posle treninga ..valjda ce neshto otici u glikogen :D

da mozesh pirinach .. napisao sam ... ali ako je ruchak pre treninga ..
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #16 poslato: Maj 14, 2008, 11:39:19 pre podne »

Da bi izbegla jo -jo efekat,bitno je da ne cinis nagle rezove u ishrani vec postepeno,ali cinjenica je da i kada dovedes telo u savrsen izgled shvati da to nije njegovo normalno stanje,tako da ce se ono teziti da se vrati u normalu ako se vratis na dosadasnju ishranu.

1. pre cardia popij sagorevac koji vec pijes,moze i kafa bez secera i odradi muski 45 min (srcani ritam neka bude oko 120 do 130,ne vise)

2.odmah nakon kardija ako ne koristis whey,idi ovsene pahulje i 4 kuvana belanca

3.na svaka 3 sata od tog obroka moras imati proteinski obrok u kombinciji sa u.h do 17h (belo meso,teletina,riba),od u.h(pecen ili kuvan krompir,pirinac
kuvan ili galete pirinca)
nakon 17h samo protein u kombinaciji sa vlaknastim povrcem

4.sve kuvati ili na rostilju sa malo soli,salatu mozes sa lanenim ili maslinovim uljem da polijes.
U pocetku nekih mesec dana imaj dva medju obroka,jabuka,banana,bonzita...dok se lagano ne priviknes na ovakvu ishranu..kasnije to lagano izbacujes

5.uz kardio ubaci teretanu ili tegove kuci ,pod obavezno..mnogo pre ces postici zadati cilj imisic ce dobiti pravu formu.

6.Prvih mesec dana svaki 7 dan kada ne treniras jedi sve sto ti se jede i na taj nacin ces smanjiti jo-jo efekat i sokiraces metabolizam.Ovo radis samo pod uslovom ako si se pridrzavala treninga i ishrane predhodnih 6 dana.
Sačuvana
ALEKSANDRA-BG
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #15 poslato: Maj 14, 2008, 11:19:28 pre podne »

 :-*
Danas sam imala manje snage nego juce... Vozila sam bajs nekih 45-50 min ali malo slabijim tempom.
Opet mi je bilo muka malo od AC, predpostavljam da toga ne bi bilo kada bih ga poklopila hranom, ali vozim bajs na prazan stomak.
Inace jel mogu da zadrzim grejp ili jabuku posle treninga? Jer pre ne uzimam nista?

I sta rekoste jel moze malo pirinca uz rucak? Mislim, kad vec ne jedem lebac?  ;)
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #14 poslato: Maj 13, 2008, 07:20:40 posle podne »

pa ok znachi skontala si zashto ti teba veci borj obroka ... ako nema nishta bolje kupi bademe .. kikiriki  (dobre masti ) samo da ubrzavash metabolizam ..

proteini su ti konstanta treba da ih imash u izobilju u svako m obroku i to iz namirnica koje sam ti napisao ...

a UH ti sluze kao gorivo .. ako ih unesesh vishe nego shto treba onda UH postaju mast i taloze se kao salo .. znachi UH ti treba iskljuchivo pre treninga ..

npr 1. obrok .... jaja
     2. obrok pirinach
nakon 2 sata recimo 
     trening 
      3. obrok oslic/pilece belo/tuna
itd ....

znachi proteini UVEK ... UH samo u prvom ili drugom obroku recimo .. naravno pre treninga ... i to najbolje 2 sata pre treninga .. poshto ipak nisu to prosti UH i ta energija ti nije momentalno dostupna .. pusti da se svari :))

znachi nisam ishao u detalje ... samo princip da skontash .. i ne zaboravi povrce i puno vode da unosish ... UH NE UNOSISH NAKON TRENINGA .. (osim u pwm-u koji ne koristish  ..a glikogen ce se svejedno oporaviti .. ) 
Sačuvana
stefy
The unfuckable
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1690

"You are very cute,but I am on diet":)

« Odgovor #13 poslato: Maj 13, 2008, 07:08:29 posle podne »

pa ne znaci puno ta setnja...
pitaj danijelu, ona je nutricionista.
ako sam dobro cuo, mozes doci u pansport i pitati za sawete. neka me neko isprawi ako gresim...
Sačuvana
My imaginary friend thinks you have serious problems...
ALEKSANDRA-BG
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #12 poslato: Maj 13, 2008, 06:46:45 posle podne »

Aha, znaci bez hleba.
A jel mogu integralni pirinac? Npr ukombinovala bih ga sa nekim barenim povrcem i to bih jela za rucak ili veceru...
Kapiram zasto dolazi do jo-jo efekta. Ja sam bila na toliko striktnim dijetama ( citaj ne jedem nista ) da se cudim kako uopste funkcionisem danas.
Laik sam totalni po pitanju hrane... Ok ono generalno - bez sokova, grickalica, cokolada...ali to kad da unosim UH kad proteine - to  ???
Zato se trudim da sto vise citam ovde... najbolje bi mi bilo da odem kod nutricioniste ali sam trenutno) presusila sa kintom   :'(

Koristim AC + L-carnitin ( onaj tecan )

+ isla sam i u jednu duzu setnju, mislim da sam presla oko 4-5km ( nadam se da i to nesto znaci)  :P


Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #11 poslato: Maj 13, 2008, 05:22:48 posle podne »

Hvala vam na odgovorima, znace mi  :)
Bilo bi super da sedim uz tv, pijem AC i mrsavim sama od sebe, ali naravno da znam da nije tako.
Nije tacno da ne zelim da se potrudim, ali naravno da bih prve rezultate ( bar min. ) volela da vidim sto pre. Ipak, naoruzala sam se i strpljenjem i voljom, a vi ste ( nadam se  ;) )  tu da mi date savet kako da sve to jos bolje ukomponujem.

Sto se tice moje dosadasnje ishrane: dan mi uvek pocinje vockom, uglavnom grejp ili jabuka, a onda sam jela musli. Ok, sad sam skaprirala da sam to masila.
Sto se tice ostalih obroka i vremena kada sam jela i sta sam jela mi varira, jer imam dosta obaveza van kuce. Ipak, trudila sam se da kuci jedem neku supicu, sto se tice mesa piletinu ( vrlo retko jagnjetinu ) i povrce sa nesto crnog ili razanog hleba. Ako bih jela napolju - sendvic ili pekara.
Za veceru kako kad, stvarno... nekad nista, nekad voce, nekad palacinku....
Ono sto sam uvek vodila racuna - ulje iskljucivo maslinovo, hleb uglavnom razani ili crni, nikakve majoneze bla bal...
Svesna sam da ne znam dovoljno o zdravoj i dobro ukomponovanoj ishrani, zato sam ovde.

ALI ja zelim da promenim svoje navike, NE SAMO kada koristim AC vec inace, a pogotovo sada jer kad ga vec pijem da imam max. rezultate. Naravno da cu nastojati da se hranim i dalje tako, jer sam svesna toga da ti kg nece otici zauvek nego su povratni, ako ih ne sprecim.
Najmanje zelim jo-jo efekat od ranije  :o
Trudicu se da jedem sto cesce kuci, gde mogu sama da spremim sta, koliko i kako... ali npr sta bi mi bila dobra uzina-obrok na faxu, pogotovo predvece-uvece jer sam iz postova zakljucila da voce ne treba jesti po podne ( isprevite me ako se varam) .


Danas sam prvi put popila AC oko 10h ( osecala sam blagu mucninu kasnoje) L- carnitin direktno pre treninga koji sam pocela nesto pre 12H.
Vozila sam kucni bajs oko 45 min. Trudila sam se da drzim neki tempo i da ga onda ubrzavam pa ga sputam... Ono kao skijanje sam vozila nesto manje od deset min. i to me mnogo vise umara od bajsa. Nastavila bih da vozim to, medjutim neki sraf mi je ispao pa mora burazer da mi namesti veceras  :-\
I posle toga sam uradila malo vezbice kojih se secam sa aerobika ( cucnjevi, trbusnjaci, malo vezbi za ruke...)

Nisam jela, evo sada cu uzeti ovsene sa jogurtom, to je ok?

 :-* hvala vam puno na savetima, nadam se da ce ih biti jos, jer sam totalni laik u svemu ovome

znachi ovako ... ovsene uzimash iskljuchivo prepodne .. i to ti je ,,gorivo'' za trening jer su bogate komplexnim ugljenim hidratima .. znachi daju postepeno energiju ne dizu insulin i sluze iskljuchivo za to .. dodushe imaju i vlakana ali to na stranu ..

da li znash shta ti je prourokovalo taj jo-jo efekat... predpostavicu da ne znash poshto kazesh da si laik :)) .. znachi verovatno ti je smanjen broj obroka prouzrokovao smanjenje metabolizma tj organizam se tako prilagodjavao vtom smanjenom unosu kalorija ... i kada si se sa te dijete vratila na staru ishranu koja je bila manje vishe losha i organizam se nekako borio sa tim kalorijama ... sada ima sporiji metabolizam .. manju potrebu za energijom i onda sav vishak talozi kao masti ... a poshto je metabolizam sada sporiji nego pre dijete mnogo vishe masti ce se nataloziti zato shto je organizam u nekom ,,rezimu shtednje energije '' ...  znachi treba da ga ubrzash na istom principu i nece biti jo jo efekta ...znachi SHTO VISHE OBROKA .. shto kvalitetnijih obroka i jaki treninzi  su reshenje ...  MORA DA RADI !!

hleb izbaci .. to razani crni bla bla ... to je laz .. tu ima mozda 5 % razi .. ostalo je obichno brashno .. znachi ne treba ti hleb.. hleb = peciva = uh = nono :D  znachi tu spadaju i sendvichi itd...  bilo bi idealno kada bi mogla da pakujesh hranu i da nosish na posao /shkolu  (zavisi chime se bavish .. i od godina ,jel ? :D )

znachi jaja , meso riba ... to treba da ti je primarno ...jel koristish josh neshto od suplementacije ... ako sam prevideo neshto editovacu ..





Sačuvana
stefy
The unfuckable
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1690

"You are very cute,but I am on diet":)

« Odgovor #10 poslato: Maj 13, 2008, 02:13:15 posle podne »

dewojke na forumu su koristile po jednu kesicu, i kazu da su weoma zadowoljne...

poslusaj njih...

znaci uzimaj jednu kesicu, samo da danijela widi owu temu, potwrdice ti...
Sačuvana
My imaginary friend thinks you have serious problems...
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.062 sekundi sa 17 upita.