TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 10:26:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 9 10 [11] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Oblikovanje gluteusa za zhene  (Pročitano 37880 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #8 poslato: Jun 26, 2008, 03:18:24 posle podne »

Mladene, odlična ideja... i nisam znača za ovu činjenicu.. možda je zato momcima i teži iskorak jer češće imaju krut iliopsoas (zbog više treninga a manje strechinga)
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #7 poslato: Jun 26, 2008, 12:28:04 posle podne »

Probajte atletski iskorak (zabacivanje pete na zadnjicu)...  ;)  ;D
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
stefy
The unfuckable
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1690

"You are very cute,but I am on diet":)

« Odgovor #6 poslato: Jun 26, 2008, 11:37:37 pre podne »

ja dobijem strasnu upalu guzica posle iskoraka (kad radim svaku nogu zasebno)...

i ja takodje, dok me cucanj "ne radi"...
Sačuvana
My imaginary friend thinks you have serious problems...
Spartak
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 651


« Odgovor #5 poslato: Jun 26, 2008, 07:13:04 pre podne »

ja dobijem strasnu upalu guzica posle iskoraka (kad radim svaku nogu zasebno)...
Sačuvana
two more...no matter what...!
Mladen Jovanovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 305

dipl. kondicioni trener

« Odgovor #4 poslato: Jun 26, 2008, 01:05:44 pre podne »

Upravo imam bash gadnu upalu 'guza' od iskoraka.... 100kg x 6reps, posle trzaja i mrtvog (170kg x 3). :)

Elem, ponekad je gluteus 'inhibiran',(lower crossed syndrome - Vladimir Janda) najčešće zbog krutog m. psoas-a, što je posledica sedenja.... Možda bi vežbe za 'aktivaciju' gluteusa, sa istezanjem flexora kuka kao vid pre-fatigue super-seta pre čučnjeva i iskoraka uspele da aktiviraju gluteus i time ostvare bolje efekte?

A1. Hip flexor Stretch 5x2sec
A2. Glute-Bridge sa trakom izmeĂ°u nogu 5x6sec
A3. Iskorak 6+6 reps

Pogledajte ovaj članak. Možda pomogne u problemu
http://www.higher-faster-sports.com/noglutes.html
Sačuvana
If you start with a poor assumption, you reach a poor conclusion!
* nici *
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1059


fitness instruktor

« Odgovor #3 poslato: Jun 25, 2008, 08:54:45 posle podne »

meni su noge omiljena partija koju radim jer usput radim i gluteus  :)..iako redovno imam jake upale..ali bas zato se super osecam..i uvek radim kruzni trening da bi najvise opteretila guzu..:) i svakako su mi cucnjevi i ta vezba na ledjima sa podizanjem najbolje...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: Jun 25, 2008, 07:59:55 posle podne »

Danas na Pumpu posle iskoraka žene su imale najviše problema sa prednjom i zadnjom ložom - ovo je po meni samo znak da nepravilno rade vežbu - najjači mišić preuzima pokret..
Na pitanje da li osećaju guzu samo su se pogledale...
zaista treba obratiti pažnju da se gura koliko može gluteusima.. a to opet znači koncetraciju i ako treba u početku spor kontrolisan pokret... i naravno dovoljna težina da se sve to izvede.. noge zaista treba opteretiti ako želimo da ih odradimo kako treba
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1 poslato: Jun 24, 2008, 04:33:36 posle podne »

Ukratko cu pokusati da objasnim devojkama koje su najbolje vezbe da se oblikuje veciti zenski kriticni deo, sto efikasnije  ;)

radeci u fitnes centru i gledajuci trening devojaka po brojnim fitnes centrima primetila sam da devojke najvise rade vezbe na parteru kad je gluteus ciljani misic, a najcesce se radi i step aerobik. 
Step aerobik svakako angazuje glutealnu regiju, svakim penjanjem na uzvisenje, a i samim tim sto je polozaj u vecem delu casa u pocucnju....

ali...

kako bi imale najbolje rezultate potrebno je da maksimalno opteretite misic, znaci zaboravite na beskrajno "mlataranje" u prazno... trening sa opterecenjem, prilagodjenim vama je najbolje resenje... 

Najbolja vezba svakako za podizanje zenske guze je duboki cucanj...

pored toga mozete raditi iskorak, da li sa tegovima u rukama ili sipkom, svejedno, stim da kada ste u donjem polozaju butina treba da bude paralelna sa podom, a ugao izmedju potkolenice i natkolenice 90 stepeni, znaci koleno ne bi trebalo da prelazi nozne prste... i obavezno zadrzite u tom polozaju... za malo naprednije vezbacice, na isti nacin mozete da radite i iskorak u hodu sa zadrzajem...

u uspravnom polozaju, ispravljenih ledja, jednom nogom radite zanozenje, sa sajlom koja pruza otpor,  stim da je noga kojom radite u "T" sa stajnom nogom, znaci blago okrenutih prstiju ka spolja...

jos jedna lepa vezbica je u lezecem polozaju, stopala su na steperu tj. uzvisenju,  i lagano odizete kukove i zadrzite gore par secundi... za bolji efekat na kukovima uz asitenciju ruku mozete drzati teg...

srecno  ;)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 9 10 [11] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.