TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 01:42:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Znojenje  (Pročitano 12053 puta)
TashaBG
Gost
« Odgovor #17 poslato: Jun 08, 2007, 10:31:41 posle podne »

Hvala Bogu,te nemam problema sa gicom ispod pazuha
Sačuvana
ecipeci
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 339


« Odgovor #16 poslato: Jun 08, 2007, 09:56:17 posle podne »

a ja se ne znojim.....nije bitno koliko je vruce ili koliko je jak trening.....oznojim se mizerno....to ovako zvuci lepo ali svi ti otrovi ostadose kod mene.... :-\
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #15 poslato: Jun 08, 2007, 05:06:28 posle podne »

Auuu da ne koristi antiperspiranse.... Ja bez njih ne mogu medju ljude...hehe... Ako ih ne stavim,za 1h se vec osete posledice   :P :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Jun 08, 2007, 04:46:20 posle podne »

Moguce da je u pitanju samo vid reakcije na stres (pozitivan koliko razumem). Ne verujem da tu ima leka, osim što kao što je Maja napisala možeš da izbegavaš hranu koja pojačava ili pogoršava miris znoja i naravno da održavaš higijenu tela. ANTIPERSPIRANSE ne preporučujem jer oni SPREČAVAJU ZNOJENJE što nije dobro.

Hormoni štitaste žezde bi izazvali i mršavljenje ali možda i nije loša ideja da ih proveriš. Analize koje ti trebaju su T3, T4 i TSH.
Sačuvana
Dzony
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 219


« Odgovor #13 poslato: Jun 08, 2007, 02:40:44 posle podne »

E ovako ja imam 29 god nikad nisam imao taj problem m znojenja cak sam ranije pokusavao da se oznojim sto vise sto mi je tesko islo , a ovo znojenje je pocelo pre tri godine , kazem da mi se to desava samo kad sam uzbudjen , cak mogu reci i kad  mi se nesto lepo desi iznenada , ne desava mi se kad sam kuci sam cak i ako ima 40 stepeni , samo u krug ljudi gde je neko desavanje moze to biti na neku slavu , rodjendan , prvo sto osetim to peckanje po celu i licu i onda pocinje znoj iz cela , oko brkova i oko nosa , i pocinjem da se lose osecam srce pocinje jace da kuca i kad izmerim pritisak u tom stanju je 120 sa 80 .R adio sam krvnu sliku , mokracu sve je to ok i saznao sam na forumu za tu stitnu zlezdu jedinu stavku koju nisam radio analize i nisam radi analize na testestoron , da li ovo moje pojave mogu da izovu ovi hormoni.
poz
Sačuvana
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!
maja
Gost
« Odgovor #12 poslato: Jun 08, 2007, 01:20:40 posle podne »

Pojačano znojenje ili hiperhidroza može biti:
1.fiziološka
2.simptomatska
3.genuina

Fiziološka hiperhidroza se javlja kod pojačanog fizičkog rada, tokom trudnoće i kod gojaznih osoba.
Simptomatska hiperhidroza  je ona koja se javlja kao jedan od simptoma bolesti (npr. upala pluca )
Genuina hiperhidroza je odreĂ°ena naslednom sklonošću ka pojačanom radu žlezda znojnica.
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #11 poslato: Jun 08, 2007, 01:13:56 posle podne »

Ono što ja znam i što sam do sada pročitala je  da se pojačano znojenje ili hiperhidroza  može javiti u stanjima kada postoji pojačana produkcija i koncentracija  adrenalina i noradrenalina.Pojačano znojenje se javlja kod onih koji boluju od kardiovaskularnih oboljenja i hipoglikemije.
Ono  može nastati  i kao reakcija na uzimanje nekih od lekova ( aspirina, penicilina, kortikosteroida ), alkohola i nikotina.
Za kofein se takoĂ°e zna da može prouzrokovati preterano znojenje.
TakoĂ°e, ono  može biti prouzrokovano  emocionalnim i psihičkim stresovima, ali može biti i nasledno, kada postoji nasledna sklonost ka pojačanom radu žlezda znojnica.


 
Sačuvana
kum
Gost
« Odgovor #10 poslato: Jun 08, 2007, 01:13:44 posle podne »

druze, da se ti ne upisas  ;D ;D ;D
salim se
nego koliko ja znam, stitna zlezda nema veze sa znojenjem...ili gresim?  ::)
Sačuvana
Dzony
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 219


« Odgovor #9 poslato: Jun 08, 2007, 12:34:45 posle podne »

Svi kazu da je znojenje zdravo ali u normalnim kolicinama , kod mene je to u abnormalnim kolicinama cesto mi se desava da u stanje mirovanja pri normalnim temperaturama (obicno u drustvu , u diskotekama i u kucnoj varijanti sa prijateljima)  uhvati neki nemir , strah gde se jha toliko preznojim kao da sam u sauni i u veoma kratkom roku mozda 2 do 3 minuta i to je za mene nenormalno znoijenje, bez ikakvih potreba . A pogotovu ako nesto radim , teretana , kardio ili neke kucne poslove.

Da li je mozda u pitanju stitna zlezda ili neke druge zlezde za lucenje znoja cak sam primetio i da taj znoj ima cudan miris .
Sačuvana
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #8 poslato: Jun 07, 2007, 02:20:40 posle podne »

Znojem se izbacuju mnogi otrovi iz tela... Nije loše znojiti se s vremena na vreme ;)
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #7 poslato: Jun 07, 2007, 11:02:48 pre podne »

Ma ja sam mokar kad radim aerobni ! Mada i kada ima 36 stepeni napolju a ja idem gradskim na fax  ...... :P
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #6 poslato: Jun 06, 2007, 04:53:21 posle podne »

mogu vam reci da sad kad sam na pripremama ujutru na treningu izbacim 2kg znoja...uvece na treningu 2.5-3kg  ;D ;D ;D pa se vi cesite ;D ;D ;D ali zato ceo dan krkam neke minerale,vitamine da bi povratio ono sto sam izbacio kroz znoj
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #5 poslato: Jun 06, 2007, 02:32:07 posle podne »

Ja se recimo uopste ne oznojim dok trcim,ali na treningu sa tegovima...kao da sam na pljusku bio
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: Jun 06, 2007, 02:02:01 posle podne »

Hoću samo da iskoristim priliku i kažem da znojenje nije znak da smo prešli na aerobni način rada tj da sagorevamo masti..
Znojenje znači da je povećana unutrašnja temperatura tela usled intenzivnog mišićnog rada te se telo pokušava osloboditi viška temperature...
Mislim da mnogo ljudi ovo misli, pa rekoh čisto da i ovaj mit razbijemo...
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #3 poslato: Jun 06, 2007, 01:57:37 posle podne »

Pa kad si u menopauzi :)
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 17 upita.