TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 10:07:45 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Grudi  (Pročitano 5435 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 03, 2008, 05:02:55 posle podne »

Svakako niko ovde ne moze da ti da pravi savet jer cak i da je fizijatar morao bi da vidi u cemu je problem i da te rpegleda.. dakle i dalje treba da ides kod fizijatra i da radis korektivne vezbe.. teretana na neki nacin moze i da pogorsa stanje...
Sačuvana
dusank
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 02, 2008, 03:17:35 posle podne »

Pozdrav svima. Bio bih zahvalan ako neko ima neki savet sa vezbama,ako nije kasno da se to ispravi.
Naime jos sa nekih 12 god. ustanovilo se da imam krivu kicmu te kriv grudni kos.Poslali su me u banju i
nakon terapija preporucili su da radim vezbe kuci(uglavnom trbusnjaci) i kazu sve ce biti u redu.Vezbao sam
i trenirao kosarku medjutim problem sa grudima je i dalje ostao,te sam malo po malo i potpuno odustao.
Sada kako sam stariji(vec skoro 10 god. proslo) to vec predstavlja problem,desni deo grudi je izbacen
skoro 1cm vise u odnosu na levi,a samim tim i rebra sa leve strane se poprilicno vide,i to mi je konacno doslo do mozga da ucinim nesto povodom toga,prosto me je sramota i pitati bilo sta,svi ce reci sta si cekao do sada,al eto.I posto sam krenuo u teretanu ako neko ima neki predlog sa vezbama ako je to uopste moguce ispraviti sada...hvala. 
Sačuvana
Rakic90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #12 poslato: Jul 18, 2008, 10:17:43 posle podne »

Da se prikljucim... i ja cini mi se imam isti slucaj... leva strana grudi mi je manja od desne, tj imam osecaj kao da mi fali jedan misici sa unutrasnje strane ka grudnoj kosti... :S

Imam utisak kao da mi fali jedno rebro, pa da nema sta da podigne taj deo misica... Slikacu, pa cu vam pokazati.
Sačuvana
ivan023
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113

« Odgovor #11 poslato: Jul 18, 2008, 09:28:46 posle podne »

Da se prikljucim... i ja cini mi se imam isti slucaj... leva strana grudi mi je manja od desne, tj imam osecaj kao da mi fali jedan misici sa unutrasnje strane ka grudnoj kosti... :S
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #10 poslato: Jul 18, 2008, 08:59:46 posle podne »

Ja bih rekla da nikako nije pametno raditi sa pojacanom tezinom jednu stranu.Jednostavo forsiraj rad sa bucicama i tu ces isforsirati svaki misic posebno koliko mu je potrebno,dok sa sipkom ne mora da bude tako
Sačuvana
Be Happy!!!
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #9 poslato: Jul 18, 2008, 05:58:35 posle podne »

E, ali meni nije cela sisa uvucena. Spoljasnji deo je potpuno srazmeran levoj, kao i gornji i donji deo. Samo je unutrasnji deo ka grudnoj kosti uvuceniji. Sve je ostalo ok. E sad, kada bih ja povecao tezinu na desnoj, onda bi i ostali delovi koji su jednaki, poceli da odstupaju, a tek onda ne bi valjalo.

Pa onda nemoj da povecavash, samo radi buchicama. Mada bi mogao i tu sliku izbacit.
Sačuvana
Rakic90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #8 poslato: Jul 18, 2008, 05:04:16 posle podne »

E, ali meni nije cela sisa uvucena. Spoljasnji deo je potpuno srazmeran levoj, kao i gornji i donji deo. Samo je unutrasnji deo ka grudnoj kosti uvuceniji. Sve je ostalo ok. E sad, kada bih ja povecao tezinu na desnoj, onda bi i ostali delovi koji su jednaki, poceli da odstupaju, a tek onda ne bi valjalo.
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #7 poslato: Jul 18, 2008, 04:54:56 posle podne »

hmmm...ne znam da li je pametno powecawati drugu stranu...

1 do 2x u mjesec ne moze da shkodi, barem meni nije shkodilo.
Sačuvana
oktagon
Hero Member
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


« Odgovor #6 poslato: Jul 18, 2008, 02:15:14 posle podne »

U svakom slucaju mnogo je bolje bucicama
Sačuvana
I don't give a fuck
stefy
The unfuckable
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1690

"You are very cute,but I am on diet":)

« Odgovor #5 poslato: Jul 18, 2008, 01:30:01 posle podne »

hmmm...ne znam da li je pametno powecawati drugu stranu...
Sačuvana
My imaginary friend thinks you have serious problems...
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #4 poslato: Jul 18, 2008, 01:22:28 posle podne »

Radi sa buchicama, ponekad radi bench i na stranu koja ti zaostaje stavi 1 ,2 kg vishe.
Mene je to dosta pomoglo i ja sam imao problem sa asimetrijom.
Sačuvana
Rakic90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #3 poslato: Jul 18, 2008, 11:55:31 pre podne »

A da povecam desnu stranu za koje kilo?
Sačuvana
stefy
The unfuckable
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1690

"You are very cute,but I am on diet":)

« Odgovor #2 poslato: Jul 18, 2008, 07:32:13 pre podne »

to se zowe simertija...
imam i ja takaw problem...

inace, forsiraj da radis sa bucicama...
Sačuvana
My imaginary friend thinks you have serious problems...
Rakic90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #1 poslato: Jul 18, 2008, 02:31:56 pre podne »

E ovako... ;)

Nije da mi je problem, ali sam to primetio kada sam poceo da idem u teretanu i kada su grudi pocele da mi se razvijaju, tj. kada ih nisam imao uopste(razvijene misice), onda nisam ni znao da imam taj "problem", ali sada se vec vidi.

Negde sam cuo da se to zovu "obucarske grudi", tj. da je grudna kost malo vise uvucena nego sto treba i desna "sisa" :) mi je malo uvucenija u odnosu na levu, tacnije njen srednji deo - leva polovina srednjeg dela koja ide ka grudnoj kosti. Takodje i nema bas pravilni polukruzni oblik kao leva, u donjem delu grudi. Obe strane se normalno razvijaju, ravnomerno, ali leva uvek za pola santimetra bezi desnoj... Ne primecuje se toliko, ali mene bas iritira.... Nisam bio do fizijatra, ali ljudi sa kojima sam razgovarao tvrde da je to zbog i genetike, a i zbog blaze kifoze od racunara.

Pitanje je: Jel smem da nastavim da treniram? I da li postoje neke specijalne vezbe da se to izjednaci?
Nesto ne mogu trenutno da uploadujem sliku, ali ako vas ne mrzi, skoknite do youtube-a i pronadjite spot Ja Rule-a za pesmu Body, mislim da lik ima isti problem kao ja... ;)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 17 upita.