TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 12:33:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Upotreba dekstroze  (Pročitano 16589 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Novembar 21, 2010, 09:14:20 posle podne »

Pišem iz ličlnog iskustva a ži na osnovu znanja iz fiziologije - mišić se svakako iskida tokom treninga, tako da svakako treba uzeti BCAA i glutamin i protein. Ali u toku mišićnog rada definitvno dolazi do pražnjenja, ali naravno ne uvek i do ispražnjenja glikogenskih depoa u mišićima i zato mislim da bi neka manja količina dekstroze prijala.. ali eto to je moje mišljenje...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: Novembar 21, 2010, 12:08:19 posle podne »

Posle aerobnog treninga definitivno je najvaznije uneti sto pre dobru kolicinu bcaa i gutamina po moguctvu u kombinaciji sa whey proteinom ili jos bolja opcija izolatom.Posle toga kvalitetan obrok i nema razloga za brigu.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #12 poslato: Novembar 21, 2010, 11:17:34 pre podne »

Slozio bih se sa Markom. U rpocesu mrsavljenja nema potrebe za desktrozom, ma ni za popunjavanjem depoa sa uih nakon teninga jer se oni ni ne isprazne u 99% slucajeva. jedino ako je kardio 1 h min hard core :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: Novembar 21, 2010, 11:03:00 pre podne »

Treba vise obratiti paznju na obroke pre treninga u toku dana.Ako obezbedis da glikogenski depoi budu puni pre treninga i imas konstantan unos proteina da ne dozvolis katabolizam nema potrebe sa dektrozom,a cisto sumnjam da ces imati toliko iscrpljujuce treninge da ce ti trebati dektroza.Posle kardija proteinski sejk u mombinaciji sa AK,tipa glutamin,BCAA i jak proteinski obrok sa hidratima ce dovesti nivoe secera u normalu.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Novembar 20, 2010, 02:24:57 posle podne »

Ja bi rekla da zavisi od toga šta ćeš uneti u obroku nakon treninga. Ako uneseš složene UH tipa pirinča ili integralne testenine onda ti zaista ne treba dekstroza. Sa druge strane ako si na striktnoj zero carb dijeti (bez UH) onda ne bi bilo loše da uzmeš malo dekstroze posle treninga čisto da posle nemaš napd gladi za slatkim
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Novembar 19, 2010, 10:13:27 pre podne »

Ne treba ti dekstroza niti bilo kakav šećer ako mršaviš... zaboravi :)

Sačuvana
Dzonyyy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #8 poslato: Novembar 15, 2010, 11:55:38 posle podne »

Meni bi trebao odg u vezi sa dextrozom , pa necu otvarati novi topic .... interesuje me , dali treba uzimati dextrozu posle kardio treninga , a zelim da izgubim oko 5 kg ... ja takodje ne uzimam nikakve suplemente , pa mislim ako recimo idem na traku posle treninga sa tegovima , dali ce dextroza povratiti kalorije koje sam izgubio na traci ? hvala unapred... :-)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Jul 24, 2008, 08:53:10 pre podne »

mozes da probas i neki izotonicni napitak za oporavak, kao npr. Scitec-ov Isotec, ili Isostar
Sačuvana
Dominator08
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

eminentna ličnost

« Odgovor #6 poslato: Jul 23, 2008, 04:02:38 posle podne »

Hvala svima na konciznim odgovorima,baš sam malo pre uzeo tu Dexenergy sa ukusom pomorandže!

Pozdrav
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: Jul 23, 2008, 11:59:51 pre podne »

A ukoliko uzimas gainere onda ti dex nije ni potrebna jer ti preparati je imaju dovoljno u sebi.Neki cak i previse :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Jul 23, 2008, 10:29:01 pre podne »

Upravo tako...  prvenstveno je koristi posle treninga. 
I prelistaj malo forum ;)
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #3 poslato: Jul 23, 2008, 09:01:43 pre podne »

Dexenergy imas u Pansportu i 1kg ti kosta 230din. sto je cini mi se bolja ponuda nego po zdravim hranama a uz to mi se cini da je ukusnija.Imas i onu bez ukusa 1kg za 120 din.
Sta znam,ja ponekad dexenergy (sa ukusom narandze) pijem u toku treninga jer me eto malo osvezi.Ali Mickey ti je dao dobar predlog da ti je najbolja varijanta posle treninga da je pijes.
To sto nije dovoljno slatka nije nista cudno jer je to prosti secer i u odnosu na nju obican secer je vise puta sladji.A u vocnim jogurtima pored dekstroze ima i drugih secera i zasladjivaca pa ti je tu objasnjenje.Ali mislim da ce ti dekstroza sa ukusom ipak biti bolja varijanta,a i dovoljno ukusna
Sačuvana
Be Happy!!!
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #2 poslato: Jul 22, 2008, 02:40:12 posle podne »

Mozes dex ili maltodextrin da uzimas posle treninga sa vodom oko 50g... zavisi od intenziteta treninga. Znaci samo posle treninga...pre jela.
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
Dominator08
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

eminentna ličnost

« Odgovor #1 poslato: Jul 22, 2008, 02:32:42 posle podne »

Citao sam o dekstrozi na nekom drugom forumu, ljudi kazu da je koriste uz proteinske dodatke ili kreatin, dok ja ne koristim te suplemente, pa me zanima da li dekstrozu da uzimam posle rada u teretani, i ako da, da li pre,tokom,ili nakon jela, ili je svejedno?Sa vodom?
I koliko kolicinski da unosim dekstroze, obzirom da imam 95kg?
I zanima me jos koju dekstrozu da koristim?Prvu kutiju koju trenutno trosim sam kupio u prodavnici 'zdrave hrane', neka domaca...da li da pogledam u nekim BB radnjama? i da li bi mozda mogao da koristim neki vocni jogurt umesto dekstroze,posto neki od njih u sebi sadrze dekstrozu,a i dok pijem razmucenu dekstrozu u vodi, nemam neki utisak da je nesto posebno sladak ukus, dok sa vocnim jogurtima imam drugaciji osecaj, prijaju mi ...

Hvala
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 17 upita.