TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 04:15:24 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: BITNO !!!  (Pročitano 13597 puta)
honda83
Gost
« Odgovor #38 poslato: Maj 18, 2009, 11:44:49 posle podne »

Ne jedem vise posle 7 ili 8h nikako, samo popijem jogurt. Spavam kao beba :). Evo sada cekam da mi se caj od kamilice malo ohladi, pa idem u krevet...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #37 poslato: Maj 18, 2009, 08:36:40 posle podne »

bolje da se ti prilagodiš telu, jer će se ono salbo prilagoĂ°avati tebi ;)
znači nema kasnog obroka ;)
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #36 poslato: Maj 17, 2009, 08:55:15 posle podne »

Doktor mi je rekao da mogu da uzimam 1.5mg, i primetio sam da ukoliko ne jedem par sati pre spavanja, nemam nikakvih problema... Nisam znao to za potenciju, ali moram nekako da se opustim definitivno. Hvala Daniela  :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #35 poslato: Maj 17, 2009, 08:39:25 posle podne »

previše obraćaš pažnju na to...
molim te nemoj uzimati lexillium tako bez veze - bolje se skoncetriši na dublje disanje i tako se opusti... ne šalim se - lexillium izaziva zavisnost i btw može da utiče i na potenciju
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #34 poslato: Maj 16, 2009, 04:24:43 posle podne »

Jos uvek nekad osecam kako mi srce mnogo jako udara, i nekad spavam uz lexilium jer mi mnogo smeta to lupanje iako mi je puls oko 60, 70. Mozda samo previse obracam paznju na to... U pocetku mi je bas mnogo smetalo, mislio sam da mi nesto nije u redu i morao sam da odradim te testove. Ma, bito je samo da ono kuca :). Dok kuca, dobro je...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #33 poslato: Maj 16, 2009, 03:32:14 posle podne »

ja zaista en vidim problem... ako se osim tog jačeg pulsa osećaš ok onda je zasta sve uredu...
puls ispod 60 imaju samo jako dobro uvežbani sportisti i samo posle godina i godina treninga...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #32 poslato: Maj 15, 2009, 03:08:09 posle podne »

To je manje-vise normalno, samo obrati paznju na oporavak jer to je i najbitnije deo treninga. A sto se tice tih vrednosti pulsa ne bih bas rekao da su takve, nemoguce da ti je ujutru ispod 40 :), mislim nije ne moguce ali ja ne verujem... jedino ako si vec usao u "overtraining" a ni u to ne verujem :)
Sačuvana
obrnutaPsihologija
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 582

« Odgovor #31 poslato: Maj 15, 2009, 01:20:09 posle podne »

Pa da prezivecemo - valjda :D :D :D
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #30 poslato: Maj 15, 2009, 12:04:11 posle podne »

kardio 2x dnevno, i skoro svakog dana sa tegovima, tesko da je bilo malo kardia :). I ako preskocim kardio neki dan, onda opet cujem da mi srce kuca i ne mogu da spavam, nesto sam ja tu zeznuo :). U svakom slucaju, to ti nije nista strasno...
Sačuvana
obrnutaPsihologija
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 582

« Odgovor #29 poslato: Maj 15, 2009, 10:50:07 pre podne »

Znam, i ja sam ranije imao problema sa povecanim pulsem - verovatno si previse radio masu a malo kardio?
Sad posto vise radim dinamcike sportove puls mi je opao...
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #28 poslato: Maj 15, 2009, 10:31:51 pre podne »

To je normalno, puls u mirovanju je od 60 do 80, mada su mi neki doktori rekli da moze da bude i do 99! U toku sna puls zna da dodje oko 40, a obicno je oko 60 nakon budjenja. Ja imam problem jer mi se malo puls povecao nego sto je normalno i ne mogu da spavam jer cujem svuda kako kuca, i znam dosta drugara kojima se to desavalo. Radio sam EKG zbog tog pulsa, ultrazvuk, krvnu sliku, sve ok.
Nego, jesi li ti lepo izmerio taj puls? Meri otkucaje na 20 sekundi pa pomnozi sa 3, ili meri na 15 sek i pomnozi sa 4. Nesto mi je nizak taj tvoj puls.
Sačuvana
obrnutaPsihologija
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 582

« Odgovor #27 poslato: Maj 15, 2009, 10:22:49 pre podne »

Imam jedno pitanje, iako nema veze sa temom, samo kratak odgovor...
Posto imam 2 treninga na dan (teretana - statika, pa odmah posle rukomet - dinamika) prilicno se opteretim, a trening mi gotovo nikad ne bude gotov pre 21h, nekad zna zavrsiti i u 23:30h... E sad, ja kad legnem u krevet da spavam uvek osetim puls svuda na telu, npr stavim ruku na glavu osetim puls, stavim na uvo osetim itd, s'tim da mi srce ne lupa, vec mi je mnogo jak puls, a nije velik (oko 50-60otkucaja u minuti, ujutro zna biti i ispod 40), dali je to neki problem i od cega moze biti???
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #26 poslato: Maj 14, 2009, 12:50:37 posle podne »

znam nekoliko ljudi kojima traka jednostavno ne odgovara / ali ko zna zasto je to dobro / bolje je trcati napolju gde ima kiseonika i gde sagorevanje masti i stvaranje kondicije mnogo mnogo bolje!
Sačuvana
obrnutaPsihologija
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 582

« Odgovor #25 poslato: Maj 14, 2009, 10:44:28 pre podne »

U pravu ste, sad uvek odvojim 5-10min na kraju kako bih spustio puls oko 135-130...
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #24 poslato: Maj 13, 2009, 10:54:14 posle podne »

Nisam ni ja, ali ako izgleda ovako kao kada sidjem sa trake onda ne bih ni da probam  ;D
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.132 sekundi sa 17 upita.