TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 11:07:01 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: BITNO !!!  (Pročitano 13598 puta)
Vlatko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 215


hardCore Mother Fucker

« Odgovor #8 poslato: Avgust 24, 2008, 01:29:39 pre podne »

istezanje je potpuno druga prica, zbog skracivanja misica koje se desava u toku treninga i svakako ga treba raditi na samom kraju treninga

najjednostavniji primer za tekst koji sam navela je trcanje... kad se zadises i naglo stanes...
Ja odkako idem u gym nisam nikada seo na bajs ... Uwek sam posle zawrshenog treninga otishao direkt u svlachionicu xD
Sačuvana
Only the strongest will survive, maggots will die !
Vlatko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 215


hardCore Mother Fucker

« Odgovor #7 poslato: Avgust 24, 2008, 01:28:07 pre podne »

moj bezvredni zivotic
omg ...
Sačuvana
Only the strongest will survive, maggots will die !
dymatize
Gost
« Odgovor #6 poslato: Avgust 23, 2008, 07:06:58 posle podne »

znao sam da ne valja odmah stajati posle velikog napora, ali sam svejedno to radio, mada sad kad si ovako lepo objasnila moram prestati, ko zna mozda si mi spasila moj bezvredni zivotic, ionako me srcka nesto zaje*ava.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Avgust 23, 2008, 07:03:04 posle podne »

ne daj boze da se desi nekom, ali ocigledno se desavalo, pa eto da znas sta bi te cekalo u najgorem slucaju
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #4 poslato: Avgust 23, 2008, 12:47:13 posle podne »

jel moguce da se ovo nekom deshava :// ??
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Avgust 23, 2008, 12:39:06 posle podne »

istezanje je potpuno druga prica, zbog skracivanja misica koje se desava u toku treninga i svakako ga treba raditi na samom kraju treninga

najjednostavniji primer za tekst koji sam navela je trcanje... kad se zadises i naglo stanes...
Sačuvana
Vlatko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 215


hardCore Mother Fucker

« Odgovor #2 poslato: Avgust 23, 2008, 12:05:45 posle podne »

E ja obicno uwek se istezem posle treninga - da li moze to kao alternatiwa umesto toga shto si nawela?
Sačuvana
Only the strongest will survive, maggots will die !
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1 poslato: Avgust 23, 2008, 10:12:53 pre podne »

Zasto je nakon velikog sportskog naprezanja i visokog pulsa obavezno postepeno smanjivanje tempa i lagano trcanje i hodanje, a nikako sedenje?

Ova pojava se naziva ORTOSTATSKI KOLAPS ili GRAVITACIONI SOK
- javlja se kao posledica neposrednog prelaska od intenzivnog sportskog napora u stanje potpunog mirovanja.

Kod fizickog napora dolazi do povecanja kolicine krvi u kapilarima i venama donjih ekstremiteta, a potpuni prekid kretanja dovodi do zastoja krvi, jer prestaje dejstvo "misicne pumpe" koja je vazan pomocni faktor odvodjenja krvi ka srcu.
Ovaj akutni zastoj vece kolicine krvi u nogama dovodi do nedovoljnog priticanja venske krvi  u srce i nedovoljne kolicine krvi u malom krvotoku, te se smanjuje i udarni volumen srca. Nervno tkivo je narocito osetljivo prema nedovoljnom snabdevanju krvlju, te se prvi znaci nedovoljnog snabdevanja javljaju upravo od mozga.
Manifestuje se osecajem slabosti, mukom, vrtoglavicom i gubitkom svesti.  Lice je bledo, koza vlazna. Frekvencija srca je veoma ubrzana, puls tesko moze da se opipa, arterijski krvni pritisak opada.

U slucaju pojave ortostatskog kolapsa sportisu je neophodno postaviti u lezeci polozaj sa glavom nesto nize polozenom i nogama podignutim u odnosu na trup. Time se poboljsava priticanje krvi iz nogu u srce te se poboljsava i snabdevanje mozga krvlju. Stoga iscezava bledilo lica, puls postaje puniji i svest se vraca.

Stoga, posle intenzivnog telesnog napora obavezno nastaviti sa laganim kretanjem, odnosno trcanjem a zatim hodanjem.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 19 upita.