TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 09:46:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problem prilikom vezbanja grudi!  (Pročitano 6691 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #23 poslato: Septembar 08, 2008, 08:27:11 pre podne »

ovo nema nikakve veze sa medicinom pa te molim da nastaviš temu na nekom drugom mestu.. inače na home page Pansporta imaš Novo i zanimljivo pa tekst o tome kako raditi split sistem...
Ako ideš na definciju kardio ti treba maksimalno 3 puta nedeljno jer će inače gubiti na mišićima...
Sačuvana
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #22 poslato: Septembar 08, 2008, 08:12:40 pre podne »

E imam jedan svoj plan za super definiciju i skidanje sala,a ti mi reci misljenje svoje,pazi sad:
1)Npr. ja mogu da pretrcim 3 km,i tako da trcim 2x dnevno ujutru i uvece mada malo je frka zbog skole...no,svake nedelje povecam za 1km,svaki dan trcim i tako do 7.nedelje(u mom slucaju),i doguram do stadijuma kad mogu iz picke da istrcim 10km...
2)program za sklekove uporedo s trcanjem:ujutru(uske) i uvece(siroke)-po pet serija u pon.,u uto. 6.itd...do nedelje 11serija.u sledeci pn program iz pocetka samo povecam br. sklekova u seriji za 2-3npr...
3)e a kad doguram do onih famoznih 10km ko iz picke krecem u teretanu:pon-vezbe za grudni kos i bicepse...uto-misici natkolenica...sreda- ledja i bicepsi...cet-zadnjica...pet-ramena....sub-stomak i ledjni rastezaci....ned-20 km trcanja(naravno iz 2 serije po 10km-ovo obojeno za teretanu je koristio i bred pitt za "borilacki klub"......aone sklekove nastavim onim programom da cepam dok ne doguram za nekoliko meseci do 100 u seriji.....pa sta mislis,odg sto skorije,poseticu opet ovaj forum,il mi posalji e-mail
Prvo napisi tezinu/visinu/godiste... ali ajde ovako u globalu da ti napisem:
Pre svega da bi poceo da skidas salo moras da ostvaris kalorijski deficit...tj. da kalorije koje unosis budu vecim delom iz proteina (belo meso, belanac. riba, ella posni sir).
Kad budes ostvario kalorijski deficit onda nemas potrebe za tolikim trcanjem...previse je to...jer iako ces izgubiti salo izgubices i misice... znaci rad na definiciji znaci gubljenje sala uz maksimalno odrzavanje misicne mase...jer dzaba ti ako si izgubio salo a odu i misici...
Dovoljno ti je 2-3 puta nedeljno kardia od po 30min ako bas hoces...
Teretana 4 puta nedeljno....
program koji ces raditi u teretani ti odluci...rasporedi u ova 4 dana sve grupe misica... ja bih ti ovako nesto preporucio:
pon: grudi/prednje rame
uto: ledja/srednje + zadnje rame
sre: kardio
cet: prednja/zadnja loza + listovi
pet: ruke (biceps/triceps/podlaktica)
sub: kardio
ned: odmor
(e sad koje vezbe ces raditi za koju grupu misica...to malo potrazi po forumu posto me mrzi da ti i to pisem)

sto se tice ishrane..kao sto sam i rekao...visokoproteinska dijeta sa minimalnim unosom UH (ugljenih hidrata). Unos proteina neka ti bude po definiciji //3g po kilogramu telesne tezine//
znaci ako si tezak 80kg...unosices 240g proteina dnevno. Taj br. proteina rasporedi u 5-6 obroka dnevno. (Racunaj da 100g mesa ((ziva mera)) ima oko 20g proteina)
Od UH mozes jedno 50g ovsenih samo ujutru kao prvi obrok sa mericom whey proteina.
Ne jedi piciva, hleb...znaci izbaci brasno, secer i ostale gluposti...
Salate tj. vlaknaste UH mozes da jedes uz svaki obrok (paradajz, kupus, paprika...)
Od suplemenata uzmi Whey protein, neki multivitamin pak i omegu3 (fish oil).

Ovo bi bilo nesto osnovno sto trebas da znas... ja bih ti najtoplije preporucio da iscitas jos malo forum sto se tice ishrane i treninga pa tek tad ako ti nesto ne bude jasno onda pitaj...
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #21 poslato: Septembar 07, 2008, 02:06:29 posle podne »

A ja bi ti posavetovao da procitas malo forum...jer mi se tvoj program uopste ne svidja...
BTW skidanje sala se postize samo korigovanom ishranom...tj. dijetom.... ukoliko ti ishrana nije sredjena dzaba ti sve...
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
Epitaf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #20 poslato: Septembar 07, 2008, 01:56:07 posle podne »

E imam jedan svoj plan za super definiciju i skidanje sala,a ti mi reci misljenje svoje,pazi sad:
1)Npr. ja mogu da pretrcim 3 km,i tako da trcim 2x dnevno ujutru i uvece mada malo je frka zbog skole...no,svake nedelje povecam za 1km,svaki dan trcim i tako do 7.nedelje(u mom slucaju),i doguram do stadijuma kad mogu iz picke da istrcim 10km...
2)program za sklekove uporedo s trcanjem:ujutru(uske) i uvece(siroke)-po pet serija u pon.,u uto. 6.itd...do nedelje 11serija.u sledeci pn program iz pocetka samo povecam br. sklekova u seriji za 2-3npr...
3)e a kad doguram do onih famoznih 10km ko iz picke krecem u teretanu:pon-vezbe za grudni kos i bicepse...uto-misici natkolenica...sreda- ledja i bicepsi...cet-zadnjica...pet-ramena....sub-stomak i ledjni rastezaci....ned-20 km trcanja(naravno iz 2 serije po 10km-ovo obojeno za teretanu je koristio i bred pitt za "borilacki klub"......aone sklekove nastavim onim programom da cepam dok ne doguram za nekoliko meseci do 100 u seriji.....pa sta mislis,odg sto skorije,poseticu opet ovaj forum,il mi posalji e-mail
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #19 poslato: Septembar 05, 2008, 08:11:01 posle podne »

Očigledno nešto ne valja.. treba neko da te pregleda
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #18 poslato: Septembar 03, 2008, 12:15:29 posle podne »

Ukoliko budu bolovi konstantni onda obavezno odmaraj i potrazi pomoc sportskog lekara.Nemoj da bude tvrdoglav i da teras po svome jer to moze jako da se pogorsa a posle ces se kajati.
Ali nadam se da ce te proci ubrzo i da ces nastaviti sa vezbanjem.
Sačuvana
urkee
AAS is the answer !!!
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1088

Arsenal FC--zauvek !!!

« Odgovor #17 poslato: Septembar 02, 2008, 08:52:20 posle podne »

Pa pazi ako ne bude bolje trebalo bi da potrazis pomoc lekara!!!
Sačuvana
* GANG LAND *
Sta ti mogu kada si tako jak !!!
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #16 poslato: Septembar 02, 2008, 08:48:20 posle podne »

Bio sam danas u teretanu i probao da radim grudi i na svakoj vezbi sa bilo kojom kilazom me boli znaci 5-6 vezbe za grudi sam probao i sve me boli, jedino kada radim na kosoj klupi potisak bucicama me skoro i ne boli a na kosi bench boli. Pa sam onda batalio grudi i radio drugo...Nadam se da ce sledeceg utorka biti bolje do tada i onako ne radim grudi...
Sačuvana
urkee
AAS is the answer !!!
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1088

Arsenal FC--zauvek !!!

« Odgovor #15 poslato: Septembar 02, 2008, 08:42:57 posle podne »

Bas tako moraces da napravis pauzu.... jbg....
Sačuvana
* GANG LAND *
Sta ti mogu kada si tako jak !!!
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #14 poslato: Septembar 02, 2008, 07:21:45 posle podne »

U tom slucaju napravi kratku pauzu dok ti to ne prodje...
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #13 poslato: Septembar 02, 2008, 05:09:15 posle podne »

Probaj da se zagrevas samo sa sipkom ili nekom minimalnom kilazom!!!
Ma zagrevanje mi nece pomoci, kad mene to boli sa sklekovima kuci sta da ti pricam vise...
Sačuvana
urkee
AAS is the answer !!!
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1088

Arsenal FC--zauvek !!!

« Odgovor #12 poslato: Septembar 02, 2008, 04:49:17 posle podne »

Probaj da se zagrevas samo sa sipkom ili nekom minimalnom kilazom!!!
Sačuvana
* GANG LAND *
Sta ti mogu kada si tako jak !!!
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #11 poslato: Septembar 02, 2008, 04:01:30 posle podne »

E da umalo da zaboravim. Tog dana kada sam uzeo da radim bench, znaci zagrevanje bilo prva serija 50kg sam stavio, sipka je bila zakacena malo vislje, ja uvek kada radim zakacim na drugu zakacku a ona bila na trecu. Radio pre mene neko vislji sa duzim rukama. I ja sam se mozda malo istego da bih podigao sipku. E sad ne znam dal to moze da bude razlog ipak je bilo samo 50kg ?
Sačuvana
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #10 poslato: Septembar 02, 2008, 03:55:32 posle podne »

Da ne idem u teretanu ja ne bi ni znao da me boli, zato sto to bukvalno osecam samo kad radim sklekove i tako te vezbe za grudi, sad da uzmem da igram rukomet kosarku cak i da se bijem sa nekim ne bih osetio da me boli. Znaci sve normalno, ali cim aktiviram taj misic odmah boli, dovoljno da te ometa u radu. Uspeo sam ja tog dana da izdrzim ceo trening sa velikim tezinama trpeo sam taj bol, ali danas probacu da izbegnem sve vezbe koje mi aktiviraju taj misic. Hvala na savetima pa cujemo se veceras posle treninga ;)
Sačuvana
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #9 poslato: Septembar 02, 2008, 03:48:23 posle podne »

E a sto je ovo otvoreno u "za pripadnice lepseg pola"...  hahaha
LOL :))) Hvala sto si mi rekao nisam ni primetio ja sam samo kliknuo ono MEDICINA, evo sad sam premestio na pravom mestu ;)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 17 upita.