TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395036 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 02:38:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zglobovi....  (Pročitano 10785 puta)
Lita
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #34 poslato: Mart 18, 2009, 11:25:33 pre podne »

Hvala Beka, valjda ce sve izaci na dobro.
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #33 poslato: Mart 18, 2009, 09:31:32 pre podne »

Pozdrav i tebi

Ja licno mislim da tvoj problem ne treba vezivati za trening i sagorevace...A ne vidim zasto ni AC nije za zenski rod.Ja sm ga licno koristila kao i jos mojih drugarica i vezbacica i nisam imala nikakvih problema.
A ni tvoj unos proteina ne verujem da je toliko visok da to moze biti problem.Po tome gledano bilderi bi svi bili bogalji.Trening opterecuje zglobove,to da,zato se i preporucuje preventivno koristenje preparata za zastitu zglobova...Ali tebi u tvom slucaju mislim da je potrebnija veca kolicina kalcijuma uopste u ishrani a imas i preparate tipa UNI Ca,Zn,Mg i sl. a dobar preparat koji se koristi i pri lecenju osteoporoze je TW Ca sa vitaminom D...
 Ali moj ti je savet da potrazis doktora strucnog za tvoj problem koji ce ti resiti dileme i uputiti te kako treba...
Ja treniram 10 godina,i koristila isto sto i ti (i vise od toga verovatno) i nikad nisam imala ni priblizno slicnih problema kao ti.
Opet moguce je da ti inace imas problema sa kostima,gustinom kostiju,pa odi lepo to proveri,nemoj sa tim da se igras ako ti vec stvara toliko problema

Sačuvana
Be Happy!!!
Lita
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #32 poslato: Mart 17, 2009, 09:55:59 posle podne »

Pozdrav svima. Nova sam na forumu. Vec skoro godinu i po dana idem u teretanu. U poslednjih desetak dana pocela sam da osecam bolove u kostima. Pocelo je povredom zgloba leve ruke, koji je od juce u zavoju (to su mi naravno uradili kod lekara). Problem je sto to nije jedino bolno mesto, ali ortoped je bio do te mere arogantan i neljubazan da mi nije dozvolio ni da sednem i do kraja izlozim sve. Osecam povremeno slab bol u laktovima, pretezno levom; kolenima gde je jaci u desnom i noznim zglobovima (trenutno me ubi desni zglob a i levi hvata tercu). Takodje mi se desava da mi u toku sna utrnu ruke i da me uzasno zabole srednji i domali prsti obe ruke, narocito ako zelim da stisnem sake i to potraje i kratko posle budjenja. Nisam nikad koristila nista za zglobove i ligamente.
Problem je sto sam se do zadnja 2-3 meseca prosle godine hranila skoro iskljucivo proteinima. Ponekad sam uzimala i *animal cuts*. Znam da zene iz nekog razloga ne bi smele da ga koriste ali kad sam videla sta je napravio od nekih momaka koji su ga pili morala sam da probam. Uzimala sam pola doze i poprilicno mi je pomogao, ali suvise cesto sam morala da praznim besiku pa sam prestala da uzimam. Posto sam u januaru nabacila salce uzela sam opet jednu kutiju pre oko dve nedelje da bih lakse skinula. Brine me to sto sam procitala da ishrana zasnovana  na proteinima i uzimanje diuretika mogu da dovedu do smanjenja gustine kostiju (pa cak i do pojave osteoporoze i kod mladih ljudi). Je li to tacno ili je puka glupost. Ja vec danima ne spavam od straha, kad god me nesto zaboli (sad vec mozda i sugestivno) ja se sva isprepadam, ali zaista ne bih volela da budem bogalj bilo kad a narocito ne u 22. godini. Postoji li neki pregled da se to utvrdi. Procitala sam da postoji nesto sto meri gustinu kostiju ali to u mom gradu sigurno ne postoji. Je li rentgen od pomoci.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #31 poslato: Septembar 21, 2008, 08:58:18 posle podne »

Naravno da ako je povreda ozbiljnija treba da se javite lekaru.. Animal flex je odlična prevencija jer trošimo zglobove u teretani i pri trčanju više nego "obični" ljudi i zato je dobro koristiti Flex.. ali kod teže povrede naravno treba se obratiti lekaru!
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #30 poslato: Septembar 19, 2008, 03:17:44 posle podne »

zdravo zlatane ;D
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Lazic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 489


ExYu-fitness
« Odgovor #29 poslato: Septembar 19, 2008, 03:05:17 posle podne »

Ovaj Animal flex mogu da koriste dijabeticari >? Mogao bi caletu to da uzmem, ipak je jaci od natrolovog
l-proline mogu sigurno
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #28 poslato: Septembar 19, 2008, 02:51:03 posle podne »

ja sam dokaz da se teza povreda ne moze leciti sa flex-om...to moze i moj gips koji sada nosim da potvrdi
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Lokk1
Gost
« Odgovor #27 poslato: Septembar 18, 2008, 10:11:48 posle podne »

Daniela.. molim te potvrdi moju tvrdnju da ako je povreda ozbiljnija treba traziti savet od strucnog lica-doktora a ne sam biti svoj doktor i time samo ugroziti jos vise sebe.
Mislim da vlada pogresno misljenje kod nekih da uz flex i neke slicne preparate moze i teza povreda da se izleci i da je to sasvim dovoljno.

NIKO TO NIJE NI REKAO
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #26 poslato: Septembar 18, 2008, 10:00:46 posle podne »

Daniela.. molim te potvrdi moju tvrdnju da ako je povreda ozbiljnija treba traziti savet od strucnog lica-doktora a ne sam biti svoj doktor i time samo ugroziti jos vise sebe.
Mislim da vlada pogresno misljenje kod nekih da uz flex i neke slicne preparate moze i teza povreda da se izleci i da je to sasvim dovoljno.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #25 poslato: Septembar 18, 2008, 09:39:58 posle podne »

Da mogu da koriste dijabetičari..
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #24 poslato: Septembar 18, 2008, 05:21:53 posle podne »

licno ne vidim sastojke zbog kojih ne bi smeo, ali posto nisam doktor ipak bih pitanje prosledila Danijeli
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #23 poslato: Septembar 18, 2008, 03:23:35 posle podne »

Ovaj Animal flex mogu da koriste dijabeticari >? Mogao bi caletu to da uzmem, ipak je jaci od natrolovog
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #22 poslato: Septembar 18, 2008, 02:25:16 posle podne »

Animal flex je definitivno najkompleksniji preparat za zastitu zglobova,  ali upravo to sto kaze fanatic...   nije svemocan
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #21 poslato: Septembar 18, 2008, 12:41:10 posle podne »

Vidis ja znam dosta ljudi koji su ga uzimali i pomogao je malo ali bol nije skroz prestao sto ipak znaci da je povreda malo ozbiljnija.Na to sam ja mislio i tada je doktor obavezan.
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #20 poslato: Septembar 18, 2008, 12:21:37 posle podne »

uzmite flex i za 2 nedelje se javite ... iz iskustva

Sve to ipak zavisi od jacine povrede.Flex je odlican preparat ali nije svemocan.Ukoliko ne pomogne onda je stvar ipak ozbiljna i treba se obratiti sportskom doktoru.

pa nije to lek .. zna se terapija ... za mesec dana 7 puta iskrenuo skochni glob ... i trenirao tako ...spremao se neshto nebitno (znam da je to glupost ..) ...  i za mesec dana flex + glukozamin  OSETAN NAPREDAK ... za 2-3 meseca kao da se nishta nije desilo ... JA SAM TAKO REAGOVAO ..znam josh par ljudi kojima je ovaj preparat najjachi ... mislim da je evidentno da je najkompleksniji na trzishtu uopshte ... najprodavaniji te vrste na svetu .. pa nije bezveze tako :D
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.061 sekundi sa 17 upita.