TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394567 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 12:53:34 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Lubenica  (Pročitano 8882 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #35 poslato: Avgust 28, 2007, 04:09:04 posle podne »

Njaveća koncetracija likopena je u guavi - tropskom voću koje sad možete naći i kod nas u supermarketima
Inače za nas je likopen najvažniji jer sagoreva mast!
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #34 poslato: Avgust 27, 2007, 08:53:18 posle podne »

Otkriveno je da pored paradajza i lubenica sadrži likopen, prirodni crveni pigment u biljkama  koji se ubraja u red moćnih antioksidanata, a koji ima i antikancerogeno delovanje.

Likopen pomaže u borbi rotiv kancera prostate, testisa, kože, dojke i raka grlića materice.

Sačuvana
P A J S E R
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1233

« Odgovor #33 poslato: Avgust 25, 2007, 03:37:54 posle podne »

I ja takodje smazem nekih 7-10kg lubenice sam svakodnevno dok traje sezona.recimo da tu ima 4,5kg jestivog dela tj vode.Specijalno je korisna po velikim vrucinama i kad ste na kreatinu,probao sam i vrhunski odradjuju posao lubenica+kreatin stack.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #32 poslato: Avgust 24, 2007, 03:00:06 posle podne »

To je bio sakrazam, ali nema veze..
uglavnom ko voli nek izvoli lubenicu.. u svakom slucaju je puna voda a to nam treba ovih dana!
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #31 poslato: Avgust 23, 2007, 08:35:49 posle podne »

To MALO je prilicno relativan pojam jer svako od nas je razlict. Neko VECI neko MANJI, neko OGROMAN, neko DZIGULJIGAV, neko VOLI neko NE VOLI...
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #30 poslato: Avgust 23, 2007, 06:55:06 posle podne »

ja sam danas pojeo oko 10 kg 8)
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #29 poslato: Avgust 22, 2007, 04:38:24 posle podne »

Stomačne tegobe od 10kg lubenice?! Ma nema šanse ;) Samo mu MALO neće biti dobro ;)
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #28 poslato: Avgust 22, 2007, 01:50:55 posle podne »

Stevane,barem ćeš znati, ukoliko se slucajno pojave stomacne tegobe, a nadam se da nece, od cega mogu biti...
Sačuvana
CTEBAH
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 736


« Odgovor #27 poslato: Avgust 22, 2007, 12:47:03 pre podne »

hehe 600 grama  :P  ,  ako ima manje od 10kg necu ni da pocinjem da je jedem... :)
...naravno traje mi ceo dan... ;D
Sačuvana
"...oci sklopljene, tisina i molitva pred boj, slike majke ljubi cedo ja pridruzicu se njoj, na nebu ako treba jer tamo pripadamo, mi smo nebeski narod ali na zemlji za cuda znamo...nema pomisli o milosti slusam krike dusmana..."

Klikni ovde
maja
Gost
« Odgovor #26 poslato: Avgust 21, 2007, 09:35:10 posle podne »

Tokom dana se preporučuje da se pojede 450-600g lubenice ne više, što zavisi od uzrasta i telesne težine.Najbolje bi bilo tu količinu podeliti na dve voćne užine izmeĂ°u obroka.
Slažem se sa Danielom...treba biti umeren
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #25 poslato: Avgust 21, 2007, 06:54:46 posle podne »

Gastroenterolozi upozoravaju da prevelike količine lubenice mogu da izazovu pankreatitis (upalu gušterače) koja je verujte mi jako neprijatno i opasno stanje...
I to se zaista dešava, moje kolege su imale slučajeve obožavatelja lubenica koji su zaglavili u bolnici..

Prema tome, samo umereno ;)
Sačuvana
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #24 poslato: Avgust 21, 2007, 12:24:41 pre podne »

bogu hvala toga smo se sakrapa za ovu godinu ratosiljali...
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
maja
Gost
« Odgovor #23 poslato: Avgust 20, 2007, 09:22:07 posle podne »

Stručnjaci ukazuju da ukoliko se nesečena lubenica hladi u frižideru pre konzumiranja, dosta gubi od svoje nutritivne vrednosti... 
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #22 poslato: Avgust 20, 2007, 09:18:19 posle podne »

U slučaju konzumiranja velikih količina lubenica, mogu da se pojave bolovi i grčevi u stomaku, kao i nadutost.Ovo nastaje kao posledica prolazne blokade u radu creva.
TakoĂ°e grčevi i gasovi  mogu da nastanu zbog gutanja velikih količina semenki lubenica, koji onemogućavaju normalno izbacivanje crevnog sadržaja.
Ne treba jesti ohlaĂ°enu lubenicu, posle nekog toplog obroka, jer postoji opasnost da doĂ°e i do pojave upale ždrela.
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #21 poslato: Jul 13, 2007, 08:16:46 pre podne »

Najpre želim da pohvalim dečka čiji je nick name jovo18, za interesantne informacije koje je napisao o lubenici, pa da se nadovežem na njegov postavljen odgovor:
Ono što se zna za lubenicu je da ona vodi poreklo iz Južne Afrike, a zahvaljujuči glatkoj kori, kao i spoljašnjem zaštitnom voštanom sloju, lubenica odbija sunčeve zrake i ma kakvoj toploti da je izložena njena pulpa uvek sačuva svežinu.
Kod Rusa i Tartara postoji običaj da se ona služi umesto vode, a u nekim od zemalja se od njenog soka dobija šećer.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 18 upita.