TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 06:47:14 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: OGNJEN STOJANOVIC  (Pročitano 19296 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #61 poslato: Januar 18, 2011, 05:35:39 posle podne »

Znam sigurno da tad kad je bilo merenje niko nije trcao ispod 30 s na 200 m a klub je bio nasa druga liga.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #60 poslato: Januar 18, 2011, 05:34:22 posle podne »

Sad sam trazio gde mi je papir na kom pisu vremena trcanja...4,24 je na 30 m,13,41 je na 100 m,31,49 je na 200 m :) Ali ovo su vremena od pre tri godine :) Fudbaleri nisu brzi na 200 m,jer nemaju snagu da odrze ritam kao prvih 100 m kao sto to atleticari rade...Izmericu u Cetvrtak sve ponovo,pa cu javiti.:)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #59 poslato: Januar 18, 2011, 04:28:58 posle podne »

Markoni pa ne mozes valjda gledati tako bukvalno "transfer na bilo koji sport". Hoces da kazes da se leg presom nista ne postize :)? Pa valjda je osnova, iako slazem se mozda ne za to tacno za sta njemu treba, imati maksimalnu snagu i mogucnost pre svega pristupa eto tom programu koji ti dajes Svedjanima :) ne verujem da je nesto banalno, stoga neka prethodna sprema mislim da je "must".
Kao sto si i napisao, slabi, pa kako ce ojacati...

Stefane 200 m maks oko 36 s ili? Meni trka traje skoro 2 h, znaci nisam sprinter ni u kakvom slucaju, znaci obrnuto potpuno, ali sam npr jutros na treningu trcao (glavni deo) 2 serije po 7x200 i svaka je bila 31 sekund. Hoces da kazes da 14 puta mogu da te oderem na SAMO 200 metara za 6 sekudni (pa to je 50 metara?), a ti fudbaler?
Bez uvrede ali najbolja investicija je svakako privatni trener, izgleda moras da radis i da radis...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #58 poslato: Januar 17, 2011, 06:43:07 posle podne »

E,da,ako znaci nesto na 30 m trcim 4,22 s,na 100 m 13,24 s,200 m preko 35 s,ali se ne secam tacno,ispod 37 s.Naravno sve je mereno stopericom sto nije skroz tacno.Nisam uopste spor,ali nisam ni nesto brz,fali mi eksplozivnost,imao sam je ali izgubio kad sam naglo porastao i zaredjao sa povredama.U klub od nas 27 sam medju 5 po brzini na 50 m,100 m,ali na 10,20 i 30 m nisam medju 5 vec negde 9-ti ili 10-ti,zelim to da popravim. :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #57 poslato: Januar 17, 2011, 06:37:25 posle podne »

Prelistao sam temu od ranije,Brzina,gde ste vodili polemiku.Nesto sam pokupio odatle,nesto dodao sam iz svog iskustva i znanja i napravio ovakve treninge:1)Zagrevanje,1500 m,s tim sto sirine(60 m) trcim 90%,a duzine(100 m) 40%,zatim pliometrija na tribinama,skokovi na stepenicama 15 cm,pa posle 30 cm,sa 15 cm 2 serije po 10 skokova,levom,desnom,sa obe noge i sprint uz stepenice,isto to takodje 2 serije na 30 cm.Onda 2x 4x30 m sprint,zatim 10 min lagano.Istezanje posle svake serije svake vezbe i naravno na kraju.Pauze izmedju ponavljanja 10-30 s,a izmedju serije 3-5 min.Jel ovo dobro,da nije previse,jel valja ovako trcati?!Cilj je brzina,eksplozivnost,brzinska izdrzljivost...Visok sam 188 cm,77 kg,igram spica i moram da budem brzi od stopera. :) ;) Hvala unapred
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #56 poslato: Januar 17, 2011, 05:28:40 posle podne »

Pregledao sam na Youtube snimke sa vezbama,nisam imao predstavu da polovinu njih znam i da su te vezbe za  brzinu,neke sam i radio kad radim noge.Inace vezbe koje radimo sam video i na treninzima Zvezde i Partizana.Markoni kad znas sta treba raditi onda kazi pa da i ja nesto znam??Juce kazes za skokove kolena-grudi da su korisni jedino ako se igra janjine,a ja na Zvezdinom treningu vidim iste vezbe kao na nasem,a i na netu takodje,ispade da i oni grese?!Istina je da mnogo ljudi nema pojma za sta tacno sluzi neka vezba,pogotovo sto u fudbalu rade metalostrugari,tesari,kafedzije...a ne oni koji treba,zato i pita ovde,da znam sta mi je raditi.
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #55 poslato: Januar 17, 2011, 02:24:52 posle podne »

leg press nema nikakav transfer na bilo koji sport a narocito ne na fudbal, treneri daju sportistima da rade leg press zato sto su nesposobni

fudbaleri su mrsavi, ne dovoljno nizak BF, slabi, ne mogu da proizvedu silu, samim time su i spori

ja znam sta treba raditi, problem je sto svi drugacije pricaju , ali dobro tu su Svedjani oni me slusaju :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #54 poslato: Januar 17, 2011, 02:00:13 posle podne »

Markoni pa sto ne leg press, svakako je prvo osnova da dobije na maksimalnoj snazi :)

Stefane napisao bi ti rado kada bi znao tacno, ali ne znam stvarno, kazem ti da na svoju ruku ne bih radio, a i nemam iskustva nikakvog sto se tice tog specificnog fudbalskog treninga tako  da sorry. Setio sam se bio Dhea-e, evo nek ti on posalje privatnu por. ili ovde napise predloge par vezbi, sigurno ce biti dobre.
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #53 poslato: Januar 17, 2011, 11:50:12 pre podne »

Стефане, не иде то тако... за све постоји време и место, ја се лично не бих усудио да преко форума предлажем тренинг, који није под мојим надзором!

Поменуте вежбе које примењује твој кондициони немају претеране везе са фудбалом, али су зато добре за спринтера... што је у твом случају, лоше!

Маркони, веровао или не, поједини аматерски КУД-ови имају тренинге са специфичнијим вежбама за фудал, него поједини фудбалски клубови!  :D
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Stefan L.
Gost
« Odgovor #52 poslato: Januar 16, 2011, 10:22:26 posle podne »

Ajde ovako,najbolje bi bilo kad bi vas dvojica(Ognjen i Markoni) napravili po dva razlicita treninga za brzinu,tj. eksplozivnost za mene,to je cetri treninga,taman da kombinujem dva jedne nedelje pa dva druge. ;) :) Moze??
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #51 poslato: Januar 16, 2011, 10:18:55 posle podne »

Ne mogu ja na treningu da kazem da necu nesto da radim,jer cu onda ispasti ja lud,jer medju ljudima koji nesto ne znaju ako kazes da to sto rade ne treba tako onda ispadnes lud jer nema ko to da podrzi,jer si sam.A nazalost je tako,ljudi koji uopste nisu obrazovani niti strucni za svoj posao ga rade...Zato i pitam ovde sta bi trebao da radim.
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #50 poslato: Januar 16, 2011, 10:08:11 posle podne »

ako u fudbalu u toku utakmice igrate janjine onda skokovi kolena grudi mogu imati koristi , npr sudiji ispadne karton i on se savije da dohvati a ti se zaletis preskocis i kazes "janjine" e onda je to situacija kada se efekat te vezba moze preneti na neku situaciju na terenu, ako to ne radis, onda dzabe skakuces

ako nemas 0-10 godina cini mi se, preskakanje vijace ti nista ne znaci , sem mozda da imitiras rokija ako si taj dan gledao Roki I ili II, treci deo je sra..e

Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #49 poslato: Januar 16, 2011, 10:04:05 posle podne »

pa da , zato sto su glupi kao ....
mora da znas sta doprinosi brzini 0-5m, kako da to ostvaris, kojim vezbama, koliko bi treba na kojim vezbama da podignes da bi dostigao svoj maksimum 0-5m , koji problemi te sputavaju da ne mozes da ostvaris vecu brzinu, kako da resis te probleme...

a to sigurno nije igrajuci moravac :D  kazem zato sto znam sta i kako treba

ognjen ti je rekao jedno, plyo , ali problem je sto ni plyo ne rade kako treba :D
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #48 poslato: Januar 16, 2011, 10:02:53 posle podne »

Imamo kondicionog,naravno,ali sam hteo nesto sam da radim,malo sa strane da ne znaju u klubu. ;)  :)  Radimo u klubu stalno skokove kolena-grudi i ravne-obicne u vis(stao mi mozak i ne mogu da se setim kako se zovu) sa kratkim istrcavanjima.U teretani ne radim noge jer sam trcao svaki dan pre podne a popodne u teretni vijacu radio,a sad u klubu trcimo dva puta dnevno,pa u teretanu idem samo 3x nedeljno.Radio sam neke bezbe za kordinaciju i hitrinu sto sam skinuo sa neta...Dva najbolja druga su mi na DIF-u 2-ga i 3-ca godina pa cu sa njima videti sta i kako.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #47 poslato: Januar 16, 2011, 09:50:32 posle podne »

Folklor??? :) HAHAHAHA :) To radim vec nekoliko godina,kod kog god sam kondicionog trenera bio radio sam je,kao i vezbu kad se postepeno povecava velicina koraka od manjeg ka vecem i obrnuto(pocinjes sa skipom a zavrsavas sa najvecim mogucim korakom za trcanje). :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 20 upita.