TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 03:29:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Umro sam i evo me opet  (Pročitano 4917 puta)
Mission impossible
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #20 poslato: Jul 19, 2007, 05:21:17 pre podne »

Ukratko, sve je uredu sa ultrazvukom, vežbam od danas, već mi je lepo išlo ovo prepodnevno...
Sačuvana
Josephine
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50

« Odgovor #19 poslato: Jul 18, 2007, 03:42:48 posle podne »

Jednom prelezana, vise se ne vraca. Konkretnih lekova nema, samo mirovanje i to strogo, redovna kontrola s posebnim akcentom na unutrasnje organe, grlo i temperaturu tela.
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #18 poslato: Jul 18, 2007, 12:57:52 posle podne »

Što se tiče infektivne mononukleoze, ona se može javiti u ma kom životnom dobu, mada se najčešće javlja kod adolescenata i mlaĂ°ih osoba.Prema statističkih podacima, od ove bolesti više oboljeva muška populacija nego ženska.

Načini na koje se prenosi:
-prljavim rukama
-upotrebom tuĂ°eg pribora za ličnu higijenu i jelo
-kod dece putem igračaka i drugih predmeta ukoliko su inficirana sekretom iz usta zaražene osobe
-poljupcem

Nakon inkubacije koja traje nekoliko nedelja, bolest obično počinje sa osećanjem blagog umora, glavoboljom, gubitkom apetita, a potom se razvijaju simptomi jačeg ili blažeg karaktera dok kod nekih osoba bolest može da proĂ°e i nezapaženo.
Da bi se bolest lakše pobedila potrebno je pridržavati se upustava dobijenih od lekara.
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #17 poslato: Jul 18, 2007, 12:44:24 posle podne »

Slažem se sa Danielom, što se tiče kreatina, svi koji ga uzimaju treba da budu obazrivi i povedu računa o dovoljnom unosu tečnosti u organizam, tokom njegovog uzimanja.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: Jul 15, 2007, 12:17:28 posle podne »

Najbolji bi bio ISO 100 ili Elite (zaista su najkvalitetniji).
Kreatin ne jer si na početku i hoćeš da zežbaš umereno.. takoĂ°e on može da dovede do dehidratacije što je opterećenje za organizam.
Sačuvana
Mission impossible
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #15 poslato: Jul 14, 2007, 05:02:35 posle podne »

H2SO4, učim manjak tostesterona.

Pošto sam odlučio da vežbam itd. koje amino kiseline, protein bi valjalo da uzmem? Možda kreatin? Bitna mi je rastvorljivost, ne želim da mutim pola sata.:)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Jul 13, 2007, 06:54:36 posle podne »

U pitanju je virus Epstein Barr koji manje više svi imamo u organizmu jednom u životu samo neko se razboli neko ne.. i naravno da i devojke mogu da ga dobiju...
Sačuvana
H2SO4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106

sve je to na psihickoj bazi

« Odgovor #13 poslato: Jul 13, 2007, 06:19:20 posle podne »

jbt ala ta bolest hara.  :o znam masu ljudi sa istom boljkom... nego me zanima ovo kad nema nikakvih ostecenja jetre nego samo konstantno povisena temperatura. prijatelju mi dokori nista konkretno nisu rekli a on jadan luta tako po ordinacijama i roaznoraznim analizama ...

Mission impossible a kakve tano hormonalne disbalanse imas pa su ti preporucili hormonske terapije?
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #12 poslato: Jul 13, 2007, 01:56:35 posle podne »

Ja sam to imao pre 3god.... Uf smara bolest od jaja...Boli te grlo i jetra uvecana...Nisam vezbao 2meseca...Njaveca pauza u zivotu.... Rekli mi nemoj 3 meseca..Ali doktori kao doktori...Ti moras sam da osetis kad si spreman a kada ne!!!
Ako nisi 2-3meseca vezbao zbog bolesti !  Sada je pravo vreme da se polako aktiviras !!! ;)  Uradi jos samo test da vidis da li je jetra noramlne velicine i onda pici po treningu... I mani se svinjetine i masnog..Da olaksas jetri 
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #11 poslato: Jul 13, 2007, 01:43:10 posle podne »

ej bre pa nije to samo bolest poljupca,prenosi se kasljanjem,kijanjem,ako pijete iz case zarazene osobe.
mono zauvek ostaje u organizmu,mada ne spada u ozbiljne bolesti.
organizam inficirane osobe proizvodi antitela,koje se bori protiv virusa prilikom ponovnog kontakta...
lecenje je uglavnom mirovanje i velike kolicine tecnosti...
Sačuvana
CTEBAH
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 736


« Odgovor #10 poslato: Jul 13, 2007, 01:17:13 posle podne »

:-*  :-*  :-*

 ;)

pa ok, znam ja da je poljubcem, ali u cemu je stvar, da li to znaci da devojke nose taj virus ili sta li je vec ... da li zensko moze da dobije mononukleozu ?
Sačuvana
"...oci sklopljene, tisina i molitva pred boj, slike majke ljubi cedo ja pridruzicu se njoj, na nebu ako treba jer tamo pripadamo, mi smo nebeski narod ali na zemlji za cuda znamo...nema pomisli o milosti slusam krike dusmana..."

Klikni ovde
Mission impossible
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #9 poslato: Jul 13, 2007, 10:08:55 pre podne »

Niti jedan ultra zvuk nije pokazivao bilo šta abnormalno, ali ću bez obzira uraditi još jedan i to imam zakazano za sutra.

Vidim da neki razmišljaju slično meni, da treba da uzimam whey i da umereno vežbam. To je plan. Sačekaću samo još ove analize i krenuti polako, ništa neću da forsiram.
Sačuvana
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #8 poslato: Jul 13, 2007, 08:38:17 pre podne »

 :-*  :-*  :-*

 ;)
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
CTEBAH
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 736


« Odgovor #7 poslato: Jul 12, 2007, 10:43:54 posle podne »

kako se dobija ta mononukleoza ?
Sačuvana
"...oci sklopljene, tisina i molitva pred boj, slike majke ljubi cedo ja pridruzicu se njoj, na nebu ako treba jer tamo pripadamo, mi smo nebeski narod ali na zemlji za cuda znamo...nema pomisli o milosti slusam krike dusmana..."

Klikni ovde
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Jul 12, 2007, 12:12:03 posle podne »

Ako nekoliko meseci znači npr 3 meseca onda je ok da počneš ponovoda vežbaš i da kao do sada da slušaš svoj organizam.
Ako nisi imao i upalu jetre uz mononukleozu onda mislim da svakako možeš da vežbaš.. naravno koliko ti prija i bez forsiranja.. oporavi se dobrom klopom u svakom slučaju uz vitaminksu i proteinsku suplementaciju.

Whey proteini su dobri za oporavak imuniteta i dobrog zdravlja tako da možš slobodno da ih uzimaš.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 17 upita.