TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395266 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 08:23:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: steper  (Pročitano 8742 puta)
Sporty Girl
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 289

« Odgovor #24 poslato: Decembar 08, 2008, 11:02:42 posle podne »

Steper je odlicna stvar :)
Sačuvana
Κάπου ανάμεσα στ 'αστέρια : )
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #23 poslato: Decembar 08, 2008, 02:34:12 posle podne »

eliptika je po mom misljenju mnogo bolja varijanta od stepera, agree?

odlicna
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #22 poslato: Decembar 07, 2008, 09:22:54 posle podne »

zavisi i od kvaliteta sprave... ja vezbam u world classu na Nautilisovoj eliptici, kao OBLAK :)

naravno mozes da podesis nivo opterecenja i zaista ne opterecuje zglobove...
Sačuvana
Mackolina
Gost
« Odgovor #21 poslato: Decembar 07, 2008, 09:19:01 posle podne »

eliptika je po mom misljenju mnogo bolja varijanta od stepera, agree?

ja jedino znam da je tezi milion puta od stepera...meni makar ;D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Decembar 07, 2008, 09:12:48 posle podne »

eliptika je po mom misljenju mnogo bolja varijanta od stepera, agree?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #19 poslato: Decembar 07, 2008, 09:05:30 posle podne »

:) ja padam na nos oko 130 ...

ma jasno.. sve sa merom ;)
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #18 poslato: Decembar 07, 2008, 12:24:54 pre podne »

Даниела, из личног искуства ти могу рећи да су 3 јача тренинга сасвим довоњна да би се осетила нелагодност... наравно, под "јачим" мислим на онај део када се кростренажер распада при брзини од 147 РПМ-а (то му дође око 45-46 км/ч)...  :)  Наравно, не препоручујем никоме да се зеза са овом брзином јер долази до великих осцилација у фреквенцији окретања!
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Mackolina
Gost
« Odgovor #17 poslato: Decembar 06, 2008, 07:06:51 posle podne »

Pa opisao sam tacno dole sta je:

Pazi samo (ukoliko bas cesto i puno vremena provodis na steperu) kada suvise angazujes gluteus, t.j. ne pridaj suvise akcenta gluteusu i obavezno temeljno istegni gluteus i zadnju lozu posle treninga jer moze doci do "iliotibial band" sindroma, odnosno ukoliko dodje do disbalansa ujednacenosti jacine misica gluteus maximusa, mediusa, zadnje loze i jos jednog misica (neznam na srpskom kako se kaze, na latinskom tensor fasciae latae, nebitno) koji se spaja sa tetivom iliotibial, moze ti se upaliti pripoj misica sa strane kolena jer je gluteus suvise ojacao pa je tetiva (iliotibial) koja ide od tog pripoja pa do gluteusa zategnuta ka "gore" t.j. ka gluteusu pa zbog toga pripoj sa spoljne strane kolena trpi to povlacanje pa dolazi do upale. Moze biti veoma neprijatno i duze trajati, stoga obrati paznju :)

E sad posto stvarno nemam iskustva ne mogu reci koliko dugo, samo sam skrenuo paznju na to da se pazi prilikom jacanja gluteusa jer upravo zbog anti balansa jacine misice dolazi do ove povrede.

Sasvim je moguce da ni ne moze da se dobije od stepera,  kod trcanja je to mnogo izrazenije ali kao sto rekoste ukoliko ima takvih koji su stalno na steperu, nije iskljuceno da ukoliko previse rade na gluteusu a ne istezu se posle treninga valjano, moze to da ih snadje...

ah da,posto ima cudan naziv,zaboravila da je to ;D

pa pazi,angazuju se tu dosta i ostali misici,ne verujem da bi se to moglo desiti...mada...sve je moguce :D

pre par dana neka devojka donela knjigu,citala i vezbala na steperu,garant nije bila krace od sat-sat i po... :D
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #16 poslato: Decembar 06, 2008, 06:58:12 posle podne »

Pa opisao sam tacno dole sta je:

Pazi samo (ukoliko bas cesto i puno vremena provodis na steperu) kada suvise angazujes gluteus, t.j. ne pridaj suvise akcenta gluteusu i obavezno temeljno istegni gluteus i zadnju lozu posle treninga jer moze doci do "iliotibial band" sindroma, odnosno ukoliko dodje do disbalansa ujednacenosti jacine misica gluteus maximusa, mediusa, zadnje loze i jos jednog misica (neznam na srpskom kako se kaze, na latinskom tensor fasciae latae, nebitno) koji se spaja sa tetivom iliotibial, moze ti se upaliti pripoj misica sa strane kolena jer je gluteus suvise ojacao pa je tetiva (iliotibial) koja ide od tog pripoja pa do gluteusa zategnuta ka "gore" t.j. ka gluteusu pa zbog toga pripoj sa spoljne strane kolena trpi to povlacanje pa dolazi do upale. Moze biti veoma neprijatno i duze trajati, stoga obrati paznju :)

E sad posto stvarno nemam iskustva ne mogu reci koliko dugo, samo sam skrenuo paznju na to da se pazi prilikom jacanja gluteusa jer upravo zbog anti balansa jacine misice dolazi do ove povrede.

Sasvim je moguce da ni ne moze da se dobije od stepera,  kod trcanja je to mnogo izrazenije ali kao sto rekoste ukoliko ima takvih koji su stalno na steperu, nije iskljuceno da ukoliko previse rade na gluteusu a ne istezu se posle treninga valjano, moze to da ih snadje...
Sačuvana
Mackolina
Gost
« Odgovor #15 poslato: Decembar 06, 2008, 06:43:03 posle podne »

zanima me koliko vremena treba provesti na steperu da se dobije ilitibial syndrome..
ne šalim se.. stvarno pitam.. znam ljude koji ne silaze sa sprave...

a sta je to? ;D  izvinjavam se na neznanju,ali stvarno nikada nisam cula za to... :P

pa po mom misljenju je extra sprava,trosi se dosta kalorija i rade super noge i gluteusi,a ukoliko se ne drzis za one drzace i trbusni se aktiviraju dosta...a meni je opet bolje i lakse od trcanja (to izbegavam sad dok ne kupim one acisove patike posto mi se javlja bol u pokosnici) ,orbitek mi je malo tezak i na njemu vise od 15 minuta nema sanse da izdrzim...na steperu mogu kol'ko 'oces :D  a trosi se dosta kalorija,rade bas one pratije misica koje ja i zelim da rade i koje su mi najbitnije...a da,moram da kazem i da su mi trbusni u neverovatnoj formi i fenomenalno izgledaju bas zbog stepera (ne drzim se za one drzace pa tako aktiviram trbusne dosta jace) ... uglavnom menjam oterecenje...radim npr od 5-og do 12-og opterecenja (ili kako se to vec kaze) ...primetila sam i da se na vecem opterecenju mnogo vise angazuju gluteusi,jer one stepenice idu mnogo dublje...a koliko sam primetila trosi se oko 100-150 kcal za 10 min...znaci to je za 60 min 600-900 kcal :) sto je lepa cifra :D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Decembar 06, 2008, 06:02:00 posle podne »

zanima me koliko vremena treba provesti na steperu da se dobije ilitibial syndrome..
ne šalim se.. stvarno pitam.. znam ljude koji ne silaze sa sprave...
Sačuvana
Mackolina
Gost
« Odgovor #13 poslato: Decembar 04, 2008, 10:01:03 posle podne »

Hvala,momci,na savetima... :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #12 poslato: Decembar 04, 2008, 08:48:33 posle podne »

Eto, i na srpskom sad imamo :)

Pa da, sto se tice ove povrede kod trcanja (gde je i najzastupljenija) patike su problem kao i trcanje uzbrdo - nizbrdo kao i izvrtanje stopala ka unutrasnjosti ili spolja pa dolazi do zatezanja...

Ja sam jako dobro upucen u ovu upalu jer se na greskama uci, posto sam ja proslog leta imao upalu i pre par nedelje opet... Ali meni je problem sto sam trcao duzinu na Fruskoj Gori pa posto sam jake uspone trcao i imao jaku nedelju koja je prethodila tom Nedeljnom treningu duzine na F.G., onda kada ima puno nizbrdo, zeznuto je bas, jer se samo "sjurim" i onda em gluteus suvise jaca, em se stoplala "izvrcu" ka levo ili desno jer sam u sumi (kamenje, zemlja, lisce...) i dovoljno da se ne istegnem kako valja (a tada treba jako dugo i mnogo puta istezati) i eto problema...


Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #11 poslato: Decembar 04, 2008, 08:38:09 posle podne »

Огњене, прелистао сам једну књижицу за чије превођење су главни Сергеј Остојић и Игор Јукић... да не смарам даље...

Дакле, m. tensor fasciae latae тј. затезач бутне фасције се надовезује на tractus iliotibialis тј. бедрено-голењачни сноп!  :)

И да, само да потврдим твоју причу, јер сам приметио у последњих неколико дана да ме затеже са спољне стране (оба) колена... јбг, све паре одоше на школовање, уместо у Asics-ову радњу!  ;D
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #10 poslato: Decembar 04, 2008, 08:15:20 posle podne »

Pazi samo (ukoliko bas cesto i puno vremena provodis na steperu) kada suvise angazujes gluteus, t.j. ne pridaj suvise akcenta gluteusu i obavezno temeljno istegni gluteus i zadnju lozu posle treninga jer moze doci do "iliotibial band" sindroma, odnosno ukoliko dodje do disbalansa ujednacenosti jacine misica gluteus maximusa, mediusa, zadnje loze i jos jednog misica (neznam na srpskom kako se kaze, na latinskom tensor fasciae latae, nebitno) koji se spaja sa tetivom iliotibial, moze ti se upaliti pripoj misica sa strane kolena jer je gluteus suvise ojacao pa je tetiva (iliotibial) koja ide od tog pripoja pa do gluteusa zategnuta ka "gore" t.j. ka gluteusu pa zbog toga pripoj sa spoljne strane kolena trpi to povlacanje pa dolazi do upale. Moze biti veoma neprijatno i duze trajati, stoga obrati paznju :)
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2008, 08:20:29 posle podne od strane Ognjen Stojanović » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 17 upita.