TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 12:08:30 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: gubljenje ravnoteze i zamagljen pogled  (Pročitano 20736 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #66 poslato: Decembar 25, 2008, 06:06:34 posle podne »

Već smo puno puita pričali o tome.-.. lekari nigde ne uče o suplemenatciju i sportskoj medicini.. to jendsotavno nije u planu i programu medicinskog fakulteta (prvih 5 godina makar, koje svi završeimo).. ali reći da doktori nemaju pojma ni o čemu, takoĂ°e reći da SVIO ništa ne znaju je preterivanje.
Ali to nije tema.. idemo dalje da pomognemo devojci koliko možemo
Sačuvana
Mackolina
Gost
« Odgovor #65 poslato: Decembar 24, 2008, 09:50:49 posle podne »

evo skoro sam citao knjigu od Bowdena , i on u uvodu kaze da lekari znaju o ishrani i suplementima nista vise nego bilo koj drugi covek

Markoni bre,pa ti si procitao citavu svetsku literaturu iz oblasti nutricionizma i bb-a :))))   
  lepo je to :D :D  i ja volim da citam...preporuci mi neku dobru?  :)  neku iz oblasti bb-a i fitness-a za zene/devojke   
 eto taman sad za zimski raspust cu imati vremena...
sto se tice bodibildinga pa i nema nekih dobrih knjiga koji se bas odnose direktno na bodiiblding , mislim novih knjiga , od straih knjiga sve od Bill Starr i Vince Gironde  , a od novijih pa Poliquin Principles moze se reci da je o bodibildingu , imas to n a netu skini , ili cu ti ja poslati imam je u pdf

imam i dva dvd od Bowdena nisam ih gledao ali imam prazan DVD pa mogu ti narezati  imam Diet Boot Campp i 9 essential steps  ...  pa ti mogu jedan od ta dva narezati i poneti u teretanu


pa ae posalji ako te ne mrzi...

a za dvd,moze...dogovoricemo se neki put...
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #64 poslato: Decembar 24, 2008, 09:41:32 posle podne »

Markoni, jel si to ironican, ili?
Nina rekao sam ti da su doktori sranje, i zasto ja ne idem kod njih.
Btw, mislim da su sve knjihe "univerzalne", da ne postoji knjige za muske, i knjige za zenske osobe ;D

ne salim se , u uvodu njegoce knjige natural cures on earth on to pise 

a sto se tice knjiga za zene , pa ima jedna koju ja znam , ali je nemam  a to je  The New Rules of Lifting for Women 
http://www.amazon.com/New-Rules-Lifting-Women-Goddess/dp/1583332944
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #63 poslato: Decembar 24, 2008, 09:39:00 posle podne »

evo skoro sam citao knjigu od Bowdena , i on u uvodu kaze da lekari znaju o ishrani i suplementima nista vise nego bilo koj drugi covek

Markoni bre,pa ti si procitao citavu svetsku literaturu iz oblasti nutricionizma i bb-a :))))   
  lepo je to :D :D  i ja volim da citam...preporuci mi neku dobru?  :)  neku iz oblasti bb-a i fitness-a za zene/devojke   
 eto taman sad za zimski raspust cu imati vremena...
sto se tice bodibildinga pa i nema nekih dobrih knjiga koji se bas odnose direktno na bodiiblding , mislim novih knjiga , od straih knjiga sve od Bill Starr i Vince Gironde  , a od novijih pa Poliquin Principles moze se reci da je o bodibildingu , imas to n a netu skini , ili cu ti ja poslati imam je u pdf

imam i dva dvd od Bowdena nisam ih gledao ali imam prazan DVD pa mogu ti narezati  imam Diet Boot Campp i 9 essential steps  ...  pa ti mogu jedan od ta dva narezati i poneti u teretanu
Sačuvana
Mackolina
Gost
« Odgovor #62 poslato: Decembar 24, 2008, 09:31:11 posle podne »


Nina rekao sam ti da su doktori sranje, i zasto ja ne idem kod njih.
Btw, mislim da su sve knjihe "univerzalne", da ne postoji knjige za muske, i knjige za zenske osobe ;D

Pa ja sam morala,jer ne smem da se zezam sa srcem... :P 

hehe...pa znam da je slicno,al opet sta znam,mozda ima i neka takva ;D :D   ne zamerite ljudi ako lupim neku glupost,neispavana sam vec danima...
Sačuvana
stefy
The unfuckable
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1690

"You are very cute,but I am on diet":)

« Odgovor #61 poslato: Decembar 24, 2008, 09:25:53 posle podne »

Markoni, jel si to ironican, ili?
Nina rekao sam ti da su doktori sranje, i zasto ja ne idem kod njih.
Btw, mislim da su sve knjihe "univerzalne", da ne postoji knjige za muske, i knjige za zenske osobe ;D
Sačuvana
My imaginary friend thinks you have serious problems...
Mackolina
Gost
« Odgovor #60 poslato: Decembar 24, 2008, 09:06:39 posle podne »

evo skoro sam citao knjigu od Bowdena , i on u uvodu kaze da lekari znaju o ishrani i suplementima nista vise nego bilo koj drugi covek

Markoni bre,pa ti si procitao citavu svetsku literaturu iz oblasti nutricionizma i bb-a :))))   
  lepo je to :D :D  i ja volim da citam...preporuci mi neku dobru?  :)  neku iz oblasti bb-a i fitness-a za zene/devojke   
 eto taman sad za zimski raspust cu imati vremena...
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #59 poslato: Decembar 24, 2008, 08:49:54 posle podne »

pogotovo ovi opste prakse...ako hocete malo bolje misljenje,trazite sportske lekare...oni su upoznati i sa ishranom,i supsima,treningom,dopingom
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #58 poslato: Decembar 24, 2008, 08:46:37 posle podne »

evo skoro sam citao knjigu od Bowdena , i on u uvodu kaze da lekari znaju o ishrani i suplementima nista vise nego bilo koj drugi covek
Sačuvana
Mackolina
Gost
« Odgovor #57 poslato: Decembar 24, 2008, 08:43:37 posle podne »

ja vec rekoh zasto ne idem kod doktora,cast izuzecima al vecina su skolu zavrsili po udzbenicima iz 1960-e....

ja idem...jer me teraju roditelji ;D 

ali zaista,bas se cesto razocaram u njihov nivo znanja...stvarno je sramota da tako lupetaju gluposti...
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #56 poslato: Decembar 24, 2008, 08:39:15 posle podne »

ja vec rekoh zasto ne idem kod doktora,cast izuzecima al vecina su skolu zavrsili po udzbenicima iz 1960-e....
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Mackolina
Gost
« Odgovor #55 poslato: Decembar 24, 2008, 08:10:56 posle podne »

hvala,momci,na odgovorima... :)

pitam zato sto mi se u poslednje vreme noge smrzavaju nenormalno...obucem se toplo,cizme tople,dzemper,debela bunda,i svuda mi bude toplo,samo nogama hladno (stopala,butine i gluteus) ... ???

nemam pojma koji mi je djavo...ali ovo nespavanje zbog ucenja mogu vam reci da me ubija...znaci ne znam kako cu izdrzati jos ova dva dana....a veliki pritisak vrse na mene roditelji zbog ocena...borim se da budem odlicna,mada uz sve napore,mislim da ipak necu uspeti.. :(  inace sam oduvek odlican djak na kraju skolske godine,samo me na polugodistu sjebe prosek... matematika ce me u grob oterati,znaci poludecu zbog nje,a i zbog fizike takodje... najgori predmeti...

a da,da napomenem da su mi roditelji zabranili teretanu do kraja polugodista...vec desetak dana nisam isla...bas bedak...  :(

sto se tice ovog zdravstvenog problema,bila sam kod doktora...sad sam dobila uput za kardiologa..
.rekoh im da zelim da radim ketogenu dijetu za desetak dana...znate sta su mi rekli... "pobogu,dete,sta ce ti to? zasto da gladujes? to ne valja... jao deco,vi sve hocete da licite na one manekenke...pa mi posle dolazite ovde jer padate u nesvest...uzmi ti dete jedi normalno,zavrsavaj skolu i uzivaj u zivotu...ne trebaju ti nikakvi ketoni i slicne gluposti...mozda da krenes na neki sport,bolje nego da gladujes" ja joj kazem da idem u teretanu..."pa sta ce ti to,da se bildujes...ruzno je kada zensko ima puno misica"     ....pocnem da joj objasnjavam kako se necu nabildovati i bla bla...a ona mi kaze "nemoj ti mene da ucis,znam ja za sta sluzi teretana"

e jaki su mi oni strucnjaci,veze sa zivotom nemaju... kladim se da ne znaju ni sta je to ketogena dijeta....
 videcu sta ce biti kod kardiologa...
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #54 poslato: Decembar 24, 2008, 04:48:14 posle podne »

ma samo ti vezbaj i nemoj da brines za prokrvljenost...i masaza moze da poveca prokrvljenost
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #53 poslato: Decembar 24, 2008, 02:29:37 posle podne »

veci broj ponavljanja , preko 20 dovodi do sarkoplazmicne hipertrofije , to ti je povecanje sarkoplazmicne tecnosti u misicima , tako da je bolje manje tezine veci btoj ponavljanja
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #52 poslato: Decembar 24, 2008, 01:19:45 posle podne »

Veca tezina izaziva vecu prokrvljenost,ali manja tezina i veci broj ponavljanja sa manjim pauzama medju serijama takodje povecavaju prokrvljenost
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.137 sekundi sa 17 upita.