TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396551 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 29, 2024, 03:48:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: moze pomoc?  (Pročitano 4039 puta)
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #6 poslato: Decembar 23, 2008, 05:54:40 posle podne »

Brate ocemo opet isto,ja sam napisao dole da sam maximalno uprostio.To sto ti hoces da baratas sad recima pa da budes frajer to je tvoj problem.Ako ne mozes da pojmis za tvoj mozak,da "lenjost" ne mora da oznacava konretno pravu lenjost,nego pak da oznacava neki 2gi pojam u prenesenom znacenju to je vec do tebe.No ako iole razmislis o definiciji kako se radi,skontaces da tonus tj oblik misica ce opasti i misic ce se smanjiti ako se rade veca ponavljanja odnosno sa manjim kilazama,duzim treninzima itd kako vecina radi sto je i pitano ovde.
A ako tebi nije logicno da se sa vecim kilazama radi manji broj ponavljanja,a sa manjim veci broj i ako to nije isto sa recenicom "teret koji mozes podici u dometu ponavljanja"  onda stvarno jbg.
A mozda treba tebi da se pise na nivou doktorske disertacije text da bi ti shvatio.O gramatici necu da pisem tvojoj,glagoli se pisu sa ne itd,a vazno da se recenicama barata kao da je doktor za sport.Da dodje neko i da vidi tvoje recenice i o tome sta si napisao,mozda ne bi ni pola shvatio.Cilj je napisati nekome ko nema blage o teretani i ko je cuo za ovakav nacin izrazavanja i treninga objasniti na njegovom nivou.Odnosno u domenu jednostavnog izrazavanja.
A to sto ti hoces da dokazes da opet nesto znas radis na pogresan nacin.
"Veci broj ponavljanja nemora(zajedno se NE PISE) da bude ni lenjost(citas bukvalno) ni opadanje misica" --- Ova recenica nema veze sa onim sto sam ja hteo reci.Ali problem je sto ti stalno hoces da se svadjas,a realno tvoje rezultati opet se nigde ne vide i stalno cu to govoriti,jer si xxx puta dokazao da o teretani i bb-u realno nemas pojma.I svi koji su duze ovde znaju tvoja pitanja do pre par meseci.Zato bolje cuti i pokusaj nauciti nesto umesto sto mi pricas recenice koje si juce chuo - procitao.Ako oces nesto da naucis idi vidi u recniku rech "metafora" i docharaj sebi novi vid razumevanja.

« Poslednja izmena: Decembar 23, 2008, 05:56:28 posle podne od strane Aleksandar Steler » Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
Nitro
Gost
« Odgovor #5 poslato: Decembar 23, 2008, 05:29:58 posle podne »

Veci broj ponavljanja nemora da bude ni lenjost ni opadanje misica...ala ti lupas to nije humano...
Sačuvana
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #4 poslato: Decembar 23, 2008, 03:24:21 posle podne »

Njie shija neg je vrat....Odnosno manja kilaza=veci broj ponavljanja = "lenjost" tj opadanje tonusa misica-smanjivanje
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2008, 05:55:08 posle podne od strane Aleksandar Steler » Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
Nitro
Gost
« Odgovor #3 poslato: Decembar 23, 2008, 09:40:31 pre podne »

Broj ponavljanja negadja nista...nego teret koji mozes da podignes u dometu ponavljanja koji preko motornih jedinica angazuje odredjeni tip,broj vlakana...
Sačuvana
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #2 poslato: Decembar 23, 2008, 06:49:25 pre podne »

Pa pazi listovi sami po sebi su misicna partija koja najsporije napreduje od svih partija,plus genetika igra veliku ulogu.Imas ovde na pansportu kako i sta mozes raditi za njih da ih bas unistavas kako bi napredovali.No ako je genetski slab ces pomak moci da napravis.

Sto se tice ponavljanja,pa svaki broj ponavljanja gadja drugacija misicna vlakna odnosno spora-brzo kontrakujuca.Crvena su brza,a ako se ne varam bela su spora.Dakle manji broj ponavljanja gadja bela misicna vlakna koja daju misicu veci oblik odnosno velicinu,snagu,dok crvena su za veci broj ponavljanja i daju vise vretenast izgled kao i manji oblik misica,manja snaga itd.
E sad zasto se radi defka tako sto se sredi ishrana i cepa trening sa velikim kilazama i manjim brojem ponavljanja.Pa jednostavno je logicno,tako ne das misicu da iole popusti,odnosno svi na masi radimo ta manja ponavljanja,kako bi sto vise aktivirali bela vlakna,poenta je raditi isto to i sa defkom kako misic ne bi opao.On ce usled unosenja manje UH imati manje snage,pa bi mu vise "odgovaralo" veci broj ponavljanja-manja kilaza kao sto i jeste zabluda.A ovako mu ne das da se "smanji" jer ce dozivljavati stres usled velikih kilaza,a telu to ne treba.
Naravno treba raditi i veca ponavljanja kako bi i crvena misicna vlakna bila uposlena i kako bi ta partija dobila na explozivnosti,a pak da joj masa ne opadne.Ovo je onako maximalno uprosceno,a pansport je pisao i text o ovome tacnije Miki Veliki pa potrazi.
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
FITNES ČIKA
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 245

doĂ°i sebi dok još imaš kome...

« Odgovor #1 poslato: Decembar 23, 2008, 04:57:24 pre podne »

Da li neko zna da mi objasni u cemu je konkretno razlika kada se radi sa manjiim tezinama-vise ponavljanja i kada se radi sa vecim tezinama-manje ponavljanja,posto svi kazu da je zabluda da prvi slucaj vazi za defku a drugi za masu a ja opet ovde na forumu dobijem savet da kad radim definiciju treba da radim sa vecim tezinama da podstaknem misice na rast,pa me to sad malo buni.
A drugi deo pitanja se odnosi na noge.Naime imam problem sa listovima,dosta su slabije napredovali u odnosu na butine sa kojim sam zadovoljan pa mi se javlja problem neproporcionalnosti,jel moze neko da me posavetujem kako da popravim situaciju???
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 18 upita.