TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 12:09:13 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zutica- tacnije hepatit A  (Pročitano 6898 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Februar 01, 2009, 11:07:55 posle podne »

Draga Beka,

meni je jako drago da te opet vidim na forumu, bas sam se pitala gde si nam nestala...

jako mi je zao, zaista, mogu samo da saosecam sa tobom jer znam sta znaci biti navucen na trening i na takav stil zivota...  mogu samo da ti kazem da budes jaka i da ce doci vreme kad ces se opet vratiti u formu, u tome ne sumnjam u tebe...

za strucniji savet jedino Daniela moze da ti pomogne...  zelim ti puno srece
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: Januar 30, 2009, 08:45:12 posle podne »

Draga Beka ja sam prilično upućena u temu obzirom da su do sada većina mojih pacijenata bolovali od heptatitisa...

Što se tiče hepatitisa A... na žalost moram da se složim da 6 meseci od početka bolesti treba da proĂ°e pre fizičkih aktivnosti (intenzivnijih na kakve si ti navikla)...
ako su ti ALT i AST uredni možeš slobodno da npr voziš bajs ii plivaš ali te stvarno molim da ne preteruješ.. samo lagano čisto da se krećeš...

obzirom da je sve počelo pre 4 meseca znači da će na proleće biti opet u teretani.. po meni tegovi i trčanje mogu da počnu istovremeno.. ipak i kad kreneš sa intenzivnijim treninzima molim te samo polako i postepeno!

Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #1 poslato: Januar 30, 2009, 05:45:53 posle podne »


Pozdrav ljudi!Evo i mene posle duzeg vremena provedenog u totalnom haosu

Stvari stoje ovako:Sredinom septembra me je uhvatila ova grozna bolest jer je vladala epidemija kod nas.Da stvar bude gora u to su se uklopili i neki problemi sa ginekoloske strane,pa je i tu doslo do odredjenih intervencija,tako da se sve iskomplikovalo vise nego sto je trebalo.
Da vam sad ne pricam o tom totalnom haosu,bolnici i svemu tome.Sve u svemu lecenje mi se svodi iskljucivo na lecenje jetre.Postujem odredjeni rezim ishrane i sve to,ali me ubija u pojam nemogucnost treniranja.

Ima li nekog ko je upucen po ovom pitanju ili ko je imao slicnih iskustava?

Kada sam se konsultovala sa doktorima rekli su mi da minimum 6 meseci ne razmisljam ni o kakvoj fizickoj aktivnosti,pa i tad samo nesto laganije da krenem,a o tegovima da ne razmisljam godinu dana.Obzirom da su doktori u glavnom protiv teretane i svega toga (nazalost mnogi su i neupuceni pa i stroziji po tom pitanju),nije da im ne verujem,ali zanima me da li je neko upucen u to koliko dugo stvarno ne bih mogla da treniram?
Mislim ako neko zna da me uputi kada mogu da krenem makar sa najblazom varijantom treninga,tipa lagani kardio na sobnom biciklu,one zenske vezbice u parteru i slicno?Svesna sam da se sa jetrom ne treba igrati i da je regeneracija jetre u toku,ali...tesko mi je bez treninga i tertane uopste

Najvise me nervira sto se i nakon toliko vremena i dalje brzo zamaram kao da nikad nisam ni bila sportista,i sto kada se malo isforsiram i opteretim osecam neki mali tupi bol jetre.Ma nadrljala sam nacisto i to me izludjuje...ajde pomazite ako Boga znate :)
Sačuvana
Be Happy!!!
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 17 upita.