TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394573 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:51:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: jedna stvar koja me zbunjuje  (Pročitano 5966 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Februar 04, 2009, 04:08:03 posle podne »

visokoproteinska dijeta, deficit ugljenih hidrata, rad sa opterecenjem - misicna masa koja je metabolicki najaktvnije tkivo, umerene, ne preduge  kardio aktivnosti

slazem se, extra je tema
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #6 poslato: Februar 04, 2009, 03:21:40 posle podne »

Koji su najbolji nacini da pocne telo da koristi masti kao izvor energije, a da pri tome stradaju sto manje misici?
Ono sto znam do sad , da velike tezine koje podsticu lucenje GH-hormona i mlecnu kiselinu najbolje uticu na koriscenje masti kao goriva.
Jel postoji jos nesto?
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #5 poslato: Februar 04, 2009, 03:14:10 posle podne »

Pozdrav!
Ovo je jedno od boljih pitanja!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: Februar 04, 2009, 12:03:13 posle podne »

organizam je najteže "nagovoriti" da troši masti jer su to njegove najvrednije rezerve energije (1g nosi 9kcal)...
zato će ujtru trošiti mišiće ako su rezerve glikogena prazne (1g proteina 4 kcal)
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #3 poslato: Februar 03, 2009, 09:50:22 posle podne »

covek ima cirkadijanski ritam  , to je ritam u kojem se prirodno luci kortizol , bez uticaja drugih faktora , tako da je ujutru oko 8 sati najvisi nivo kortizola u krvi tako ako ne koristis neke hormone uci ces u katabolizam sigurno jer je aerobni trening u tom periodu , pa utice na povecano lucenje kortizola pored visokog nivoa prirodnog nivoa ujutru 

zatim sve jedno je kada ces raditi kardio trening  , to sto ces raditi ujutru ne znaci da ces ti trositi masti , do mobilizacije masti ne dolazi zato sto ti na prazan stomak radis kardio  ,kao sto kaze alan cosgrove  kardio ujutru nije nista bolji od kardio treninga posle podne , zasto , pa zato sto kardio sluzi samo da se napravi veci kalorijski deficit
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Februar 03, 2009, 09:31:14 posle podne »

Nivo secera ujutru je najnizi i neminovno ce doci do katabolizma,ali zato se i korisi bcaa,glutamin,tecne amino pre tog kardija.nemoj da se previse opterecujes sa tim,ako u toku dana uneses dovoljnu kolicinu proteina uz doziran unos uh neces uci u katabolizam ,a procenat bf ce biti sve manji.Poenta je da nadjes sta tvom organizmu odgovara
Sačuvana
Tunas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #1 poslato: Februar 03, 2009, 09:27:54 posle podne »

Proveo sam puno sati citajuci na forumu kao i "novo i zanimljivo" na ovom sajtu i mogu reci da sam puno naucio i shvatio o treningu i jos vise o ishrani.
E sad jedna stvar me itekako zbunjuje,mozda sam odgovor i mogao naci ali eto nisam nasao,mozda sam i sam mogao doci do nekog logicnog objasnjenja ali izgleda da ipak jos ne znam dovoljno da bi sam mogao da zakljucujem neke stvari vezane za ovaj deo koji me zanima.
Da ne duzim,zanima me sledece...ako se za vreme treninga sa tegovima ugljeni hidrati koriste kao primarno gorivo a proteini kao sekundarno, da li se za vreme aerobnih treninga kao sekundarno gorivo tj energiju koriste telesne masti?
npr cilj trcanja ujutru na prazan stomak je taj sto je nizak nivo secera u krvi pa se sto pre telesne masti pocnu koristiti kao energija i na taj nacin se i trose. e sad ovo mene bas zbunjuje pa evo i glavno pitanje...zasto se kod trcanja ujutru na prazan stomak navodi rizik ulaska tela u katabolizam tj trosenja misica kada se pri aerobnom treningu kao sekundarno gorivo trose masti a ne proteini???
molim vas za objasnjenje a ako je ispalo da nemam pojma u vezi nekih bas banalnih stvari,nemoj te me puno ismevati,posto bi stvarno da shvatim sve ovo i da naravno primenim to na sebi sto je bolje moguce.
hvala vam puno unapred,najbolji ste!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 19 upita.