TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 06:19:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Upotreba insulina  (Pročitano 11230 puta)
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #8 poslato: Mart 26, 2009, 09:08:52 posle podne »

samo sto ins moze da te ubije,napravi dijabeticarem itd cak i kad si najpazljiviji :D
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #7 poslato: Mart 26, 2009, 09:04:04 posle podne »

pa da,samo sto je lakse preko PEN-a nego preko igle :)
No ova recenica od Milana K. je jako zanimljiva "veoma opasan ako ne znas da ga upotrebljavas" . Realno ne znam koji idiot bi poceo sa uzimanjem insa,a da ne zna kako radi....Drugo kada ljudi ne znaju ni AAS da upotrebljavaju pa se sjebu,logicno je da ce ins biti opasniji ako ne zna da se koristi....

Mada mislim da i ova cela prica oko insa i njegovih nus efekata-pojava je malo preuvelicana ako se sve radi po propisu.Ali dobro,tako je i za kreatin kruzila prica da unistava bubrege pa su trebale godine da se to koliko toliko zaboravi  ::) ::)
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Mart 26, 2009, 03:47:30 posle podne »

zato je HUMALOG medju najboljima,za 2 h odradi posao ,samim tim smanuje verovatnocu da kasnije udjete u hipoglikemiju.
Sačuvana
jojevta
Gost
« Odgovor #5 poslato: Mart 26, 2009, 03:36:29 posle podne »


ACTRAPID ne radi 8 sati nego 6,a treba mu 8 sati da skroz izadje iz tela.....
da,toliko mu treba da se poptuno eliminise
bolje receno poluvreme eliminacije mu je t1/2 = 2-4h
Sačuvana
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #4 poslato: Mart 26, 2009, 03:27:00 posle podne »

ACTRAPID ne radi 8 sati nego 6,a treba mu 8 sati da skroz izadje iz tela.....
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Mart 26, 2009, 02:06:45 posle podne »

Nisam bas najbolje razumeo?Ti ili nisi pazljivo procitao tekst ili nisi razumeo!meni savet ne treba vezano za insulin ,a sto se actrapida tice on je najlosiji u celoj prici i spada u brzo delujuce ali u odnosu na HUMALOG dosta spor.
Sačuvana
Milan Kresojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #2 poslato: Mart 26, 2009, 01:47:52 pre podne »

Ako planiras uzimati inzulin,ja ti savetujem da uzimas AKTRAPID.On radi 8 sati,sto spada u brzo delujuce inzuline,ali moram da ti napomenem da je veoma opasan ako ne znas da ga upotrebljavas.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #1 poslato: Februar 14, 2009, 08:47:11 posle podne »

CESTO DOBIJAM NA MAIL ILI NA PM PITANJA O NACINU UPOTREBE INSULINA,PA EVO UPRAVO DA JAVNO ODGOVORIM NA JEDNO OD NJIH.PITANJE JE GLASILO OVAKO:

E Marko treba mi tvoja pomoc oko koriscenja insulina
Nemoj misliti da sam neki laik oko sve ovoga,jer nisam.Ali ovo je ozbiljnija stvar i planiram je odraditi kako valja i kako mora ! Znaci zavrsio sam kuru pre jedno mesec ipo dana sada sam na oporavku svog testa prirodnog i hteo sam ici ins mesec dana pre nego sto krenem na defku.

Ono sto znam i sto bi radio jeste uzimanje insa nakon treninga pocevsci od 2 jedinice povecavajuci do 10 iU na svaku jedinicu uzimao bi 10g dexa sto bi bilo otprilike 2 vrsne kasikice kafene ili kasnije sa vrsnom supenom kasikicom.
Nakon treninga znaci kolicina dexa ekvivaletna kolicini IU plus 2-3 merice proteina + 10g kreatina
Onda pola sata off pa obrok sa pirinchem i belim mesom kao glavni obrok za anabolizam

Uz sebe bih uvek imao cokoladicu ili pak sok od narandze u slucaju pocetka hipo-a tacnije tresenju ruku itd.

E sad reci mi citao sam da se ins ubada znaci jedno 2-4 cm ispod pupka taj predeo prednjeg trbusnog zida pod uglom od 90 stepeni u naboranoj kozi sa prstima i da menjam strane svaki put tacnije levo - desno da dajem i sredina kako bi izbegao mogucnost ostecenja potkoznog tkiva

Nakon dostizanja 10 IU sledeci put bi smanjio kolicinu dexa na 90 pa na 80 itd itd dok ne bi video koliko mi odgovara tj dok ne krenem da padam u hipo,ali kontam da bi stao na 50g dexa na 10 IU sto mislim da je ok.

Reci mi da li ima nesto sto bi dodao-ispravio itd znaci ce mi hvala

ODMAH STO TREBA NAPOMENUTI INSULIN VEOMA OPASAN HORMON I NJEGOVA UPOTREBA,ODNOSNO ZLOUPOTREBA MOZE DOVESTI DO HIPOGLIKEMIJE I BITI KOBNA PO ONOGA KO GA KORISTI.ZATO AKO SE I ODLUCITE NA OVAJ KORAK DOBRO SE INFORMISITE O SVEMU.
KORISTI SE BRZODELUJUCI INSULIN KOJI SVOJE DEJSTVO ISPOLJAVA OKO 2H NAKON KORISCENJA I POTREBAN JE BRZ HIDRAT.DEXROZA,MALTODEXTRIN,VITARGO.
BITNA STVAR JE KOLIKO SLOZENIH HIDRATA UNESETE U TOKU DANA,PA NA OSNOVU TOGA ODREDJUJETE I KOLICINU PROSTIH HIDRATA.NEGDE OKO 50G POSLE TRENINGA JE OPTIMALNO,NARAVNO UZ WHEY,GLUTAMIN,BCAA.
MNOGO OPASNIJA VARIJANTA JE I NEPOSREDNO PRE TRENINGA I TADA IMA JOS BOLJI EFEKAT JER JE MISIC PROKRVLJEN I MAXIMANO SU OTVORENI RECEPTORI,ALI KOLICINA SECERA MORA BITI VECA I U KONTINUITETU TOKOM CELOG TRENINGA.
TREBA NAPOMENUTI DA UVEK TREBA SA SOBOM IMATI NEKI PROST SECER I U SLUCAJU PADA SECERA JER MOZE DA SE DESI I DA NAKON PAR SATI DODJE DO INSULINSKOG UDARA,ALI SVE ZAVISI I OD VRSTE BRZOG INSULINA.
PRETERAN UNOS HIDRATA LAKO DOVODI DO NEZELJENOG GOJENJA,TAKO DA TREBA I TU BITI OBAZRIV.
U SVAKOM SLUCAJU PRE NEGO SE ODLUCITE ZA OVAKO NESTO,DOBRO RAZMISLITE I DOBRO SE INFORMISITE.LICNO NIKOME GA NE BI PREPORUCIO,ALI DOSTA LJUDI ME PITA O TOME I ZATO OVO I JAVNO ODGOVARAM JER NEPROMISLJEN KORAK SA INSULINOM MOZE BITI KOBAN.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.