TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 12:42:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako leciti bol u rukama-tetivama?  (Pročitano 38789 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #116 poslato: Avgust 02, 2010, 09:15:38 posle podne »

da to sa vremenom se razlikuje od izvora do izvora, ja nekako citam ove ruske autore i svi preporucuju pola sata, ali kao sto rekoh ja to samo koristim kad je dodatna dehidracija u pitanju...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #115 poslato: Avgust 02, 2010, 01:51:20 posle podne »

Najbolje je ice bath, to sam vec pisao, ali treba imati bazencic i gomilu leda i jos pored jedan topao bazen :) a uz takvu kombinaciju posle ne znam kakvog treninga je ne moguce ne oporaviti se :)

Mada i tusiranje je sasvim ok ako je voda dovoljno hladna...

Mislio sam na toksine u misicima, i uopste u telu. Komplet se procisti, ali opet kazem moja masaza je kombinacija vise tehnika i bas je i duboka i temeljna i celo telo je u pitanju, tako da sigurno dosta potpomogne ciscenju...

I da, soli u kadi su isto fenomenalni za ciscenje i detoksikaciju, opustanje misica... Trener mi je dao pre neke nemacke, ne znam gde je nabavio, ali su to bas soli u sportske svrhe, ne obicne za djakuzije i slicno... ali i obicne rade posao... samo sto treba satima lezati u kadi sto je prob. malo :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #114 poslato: Avgust 02, 2010, 01:13:19 posle podne »

Kod aktivnih tehnika oporavka moze da se radi kontrastno tusiranje toplom/hladnom vodom, i to recimo odnos 1/4 hladno/toplo i to posle treninga, potapanje u veoma toplu kupku ima efekat ako se dodaju izvesne soli koji poboljsavaju perspiraciju i cirkulaciju.

Opet kontrastno tusiranje treba izbegavati kod upala zglobova i tetiva, jer ce se stvar samo pogorsati, ovde treba primenjivati terapiju ledom, ali naravno prethodno namazati kozu uljem da se smanji iritacija same koze.

Masaza je naravno odlicna, ali nisam siguran na koje toxine si mislio, jer ne moze mnogo toga da se izbaci masazom. Antioxidansi su odlicni, ali i njihov tajming je pomalo bitan jer imamo dosta slobodnih radikala koji se vezuju za ulje, a oni se vodom ne mogu izbaciti.

ja kada nekom svom sportisti preporucujem aktivne tehnike oporavka onda savetujem kontrastno tusiranje posle jakih treninga (onih kada forsiramo neku misicnu grupu), to uglavnom bude dva do tri puta nedeljno, potapanje u kadu sa solima uglavnom samo pred takmicenje kada se treba dehidrirati...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #113 poslato: Avgust 01, 2010, 09:42:32 posle podne »

Naravno, masaza No1, posle masaze LITRE i LITRE vode da se izbaci sve to. takodje ja posle masaze popijem Anti Oxidant od Natrola i samo "krkam" vodu... bukvalno sve toksine izbacite i sve stetno... sutra kao beba nov :)

Od kada sam poceo da primenjujem masazu svake nedelje sada kada mi je sezona i jednom u 2 nedelje zimi i to je kombinacija sportske i jos par, ne da se osecam bolje i da bolje treniram nego je to neverovatno.

I najobcniji anti sportista bi ponekad trebao na masazu, neverovatno koliko dobro moze delovati na milion stvari u telu...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #112 poslato: Avgust 01, 2010, 12:24:41 posle podne »

Ako je jaka upala onda nema sanse da pomogne ali dluje opustajuce kada legnem u kadu sa skoro vrelom vodom.Znam da to bas i nije dobro za srce pa ni ne radim cesto :)  ali masaza definitivno najvise prija.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #111 poslato: Avgust 01, 2010, 07:19:29 pre podne »

Moze pomoci samo kombinacija toplo/hladno (ekstremno hladno - ekstremno toplo) jer tada dolazi do skupljanja i sirenja kapilara i razbija se mlecna kiselina pa se moze osetiti olaksanje, mada potpuna upala ne moze skroz proci jer kao sto sam i naveo tada je ostecen misic u odredjenoj meri pa je jedino vreme to koje "leci"...
To tusiranje toplom vodom je cisto opustanje pa steknes takav utisak mada nema bas velikog uticaja konkretno na upalo ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #110 poslato: Jul 31, 2010, 09:29:53 posle podne »

Najvise mi prija posle treninga da legnem u kadu sa toplom vodom i opustim se.Mislim da je od tog fenomenalnog osecaja meni lepsa samo sportska masaza :)
Sačuvana
Lumos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 149


« Odgovor #109 poslato: Jul 31, 2010, 09:05:45 posle podne »

Ognjene,imenjace,potpuno se slazem sa tobom.
Nisam video da je pomenuto,ali meni kod upala misica pomaze tusiranje toplom vodom...:) mozda ce nekom koristiti(najbolje bi bilo da se legne u toplu vodu neko vreme,ali tusiranje je odlicna zamena)
Sačuvana
Sve što me ne ubije će me samo ojačati
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #108 poslato: Jul 31, 2010, 04:42:34 posle podne »

Problem predstavlja neravnomerno razvijanje gde dolazi do disbalansa u jacini i logicno da ce tetive ili hrskavica negde popustiti... Nije lako, ali treba gledati i raditi sve partije i sve grupe i sve pojedinacne misice, jer ako se krece od nule vrlo lako se moze ojacati odredjeni deo a da drugi zaostane i eto prob.
Sačuvana
NOX
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


Big Daddy

« Odgovor #107 poslato: Jul 31, 2010, 01:43:03 posle podne »

Slazem se, samo polako. u mom primeru, podlaktice intenzivno treniram (dok vecina ljudi ne trenira uopste), tako da kod mene nije problem toliko u slabim misicima, koliko je u tome sto sam ih preopteretio tezinama. Dosta sam smanjio tezinu i uz to popravio samu formu izvodjenja, a time nista nisam izgubio na intenzitetu treninga i sad nemam pomenute bolove. Zakljucak je po meni da je resenje pre u pravilnom radu nego u samom radu. Zglobovi su jos ozbiljnija prica i mislim da ih treba dobro zagrejati.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #106 poslato: Jul 30, 2010, 09:46:04 posle podne »

Mozda su u pravu, a sta ako nisu pa bude jaca povreda posle?  Samo polako sa tezinama, uvek dobro zagrevanje i bice ok.
Sačuvana
Lumos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 149


« Odgovor #105 poslato: Jul 30, 2010, 06:39:00 posle podne »

Meni su rekli da je to bol koji se javlja jer nemam dovoljno jake odredjene misice i da mi se zglobovi nisu jos navikli na vece tezine,pa ce to prestati kad ojacam i naviknem se... :)
Sačuvana
Sve što me ne ubije će me samo ojačati
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #104 poslato: Jul 29, 2010, 10:01:32 posle podne »

Ti si imao srece neko drugi mozda nece.Sve zavisi koja je povreda,stadijum itd..treba biti pazljiv u takvim situacijama jer povreda-bol je pokazatelj da nije sve bas ok.
Sačuvana
Lumos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 149


« Odgovor #103 poslato: Jul 29, 2010, 02:48:01 posle podne »

Kad sam krenuo u teretanu na bench pressu su me boleli zglobovi sake,iako tezine nisu bile teske za moju tadasnju snagu.Nastavio sam sa treninzima i samo je proslo,isti problem sam imao sa levim laktom(bio je to neki paralisuci bol,povremeno)...Poenta je da su me neki likovi savetovali da ako te ne boli puno imas dva nacina:prvi je da prestanes da radis vezbu kod koje osecas bol i da nadjes zamenu,a drugi je da radis dok ne prestane(ako ne prestane onda idi doktoru),takodje preporucivali su i preparate kao sto su joint repair,animal flex...
Saveti su mozda losi,ali ja sam ih se drzao i bilo mi je bolje. :) Sva sreca...  :D
Sačuvana
Sve što me ne ubije će me samo ojačati
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #102 poslato: Jul 28, 2010, 10:59:42 posle podne »

Umerenost sa tezinama na prvome mestu.Ali kada se bolovi vec jave kasno je za umerenost.Posledica ovakvih stanja je pretrpavanje tezinama i jurnjava za obaranjima rekorda,znam to jer posmatram ljude kako vezbaju i vremenom eto problema.Ez sipka ce malo olaksati problem kao i rad sa bucicama ali nece ga ukloniti.Odmor nekad pomaze ali slazem se sa NOX da se bol u vecini slucajeva vraca kasnije.A sta to govori? to nam govori da povreda nije za zanemariti.Kako to leciti?  rad sa manjim tezinama,dobra zagrevanja,mazanje kremama kao i koriscenje preparata za oporavak.Ukoliko nista ne pomogne pravac kod doktora i traziti strucna misljenja.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.