TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 01:46:48 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako leciti bol u rukama-tetivama?  (Pročitano 38798 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #101 poslato: Jul 28, 2010, 08:24:00 posle podne »

Ako posel toliko dugo vremena bol i dalje postoji samo dve opcije su u igri, hronicno u sta ne verujem bas ili zbog slabosti kao sto je napisao bbb....
Jaki misici koji su oko tetiva a i jake tetive samo po sebi su najbolja prevencija, to svi znamo...

u bb mislim da se ne moze toliko imati osecaj o tome, ali npr mi iz sportova izdrzljivosti mozemo bolje sagledati, jer posle neke povrede npr ako se ide u teretanu i krace vreme, bas se vidi razlika t.j. samim tim sto su ojacani specificni delovi i tetiva/hrskavica se bolje zaleciti t.j. nece dalje nastaviti da se iritira sto je bilo izazvano ne skladom snage misica... i td
Sačuvana
NOX
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


Big Daddy

« Odgovor #100 poslato: Jul 28, 2010, 02:21:04 posle podne »

Svakako.
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #99 poslato: Jul 28, 2010, 02:14:40 posle podne »

Evo malo sam se zainteresovao za ovu temu i mogu vam reci da se kod mnogo ljudi javlja isti problem i to uglavnom u biceps pregibima, manje vise u istim vezbama i na isti nacin, kad su dlanovi okrenuti prema telu. Kako to resiti, jos uvek ne znam, ali evo sta znam. Neki ljudi koriste ravnu, neki EZ sipku i kad promene sipku bol im nestane, dok neki potpuno izbegavaju sipke i rade bucicama, gde bi bol trebalo zagarantovano da nestane. Neki kazu da je to tendonitis, za sta bi trebalo da postoji lecenje. Kod nekog je navodno podlaktica slaba i ne moze da istera sto je bicepsu po volji, a uz to moze biti i slabo zagrejana ili istegnuta. Negde se pominje i moguce ukljestenje nerava. Sve u svemu, iz iskustva znam da i ako napravite pauzu, bol moze da se vrati (nisam trenirao godinu dana, sto je i vise nego dovoljna pauza), medjutim, smanjio sam tezine i nemam vise tako strasne probleme. Bolelo me je kad sam radio ravnu sipku, sto vise nije slucaj, jer sam shvatio da mogu i sa manjom tezinom (samim tim i pravilnijom formom) da postignem odlicne rezultate. U pregibima sa bucicama nisam imao problema, tako da su to odlicne vezbe ako imate pomenute bolove. Sad vise imam problema u svakodnevnom zivotu (kad potegnem nesto tesko) nego na treningu. Nisam probao da povezujem podlaktice, niti sam koristio bilo kakve lekove i suplemente za ovo, a ako budem, javicu kako je proslo.

Videcu sta jos mogu da saznam o ovome, a bilo bi odlicno da clanovi koji su se javili da imaju probleme sa bolovima u podlakticama jave kako napreduju.

Vecinu koju znam sa ovim problemom, resili su ga radom. Potrebna je u vecini slucajeva jaca podlaktica, znaci mora se radi. Probaj eventualno grutne, dobra ispomoc za pocetak. A ako je povreda u pitanju to je vec drugaciji bol i to se prepozna, a za to vec imas date savete.
« Poslednja izmena: Jul 28, 2010, 02:17:08 posle podne od strane BBBbbb » Sačuvana
NOX
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


Big Daddy

« Odgovor #98 poslato: Jul 28, 2010, 01:43:20 posle podne »

Evo malo sam se zainteresovao za ovu temu i mogu vam reci da se kod mnogo ljudi javlja isti problem i to uglavnom u biceps pregibima, manje vise u istim vezbama i na isti nacin, kad su dlanovi okrenuti prema telu. Kako to resiti, jos uvek ne znam, ali evo sta znam. Neki ljudi koriste ravnu, neki EZ sipku i kad promene sipku bol im nestane, dok neki potpuno izbegavaju sipke i rade bucicama, gde bi bol trebalo zagarantovano da nestane. Neki kazu da je to tendonitis, za sta bi trebalo da postoji lecenje. Kod nekog je navodno podlaktica slaba i ne moze da istera sto je bicepsu po volji, a uz to moze biti i slabo zagrejana ili istegnuta. Negde se pominje i moguce ukljestenje nerava. Sve u svemu, iz iskustva znam da i ako napravite pauzu, bol moze da se vrati (nisam trenirao godinu dana, sto je i vise nego dovoljna pauza), medjutim, smanjio sam tezine i nemam vise tako strasne probleme. Bolelo me je kad sam radio ravnu sipku, sto vise nije slucaj, jer sam shvatio da mogu i sa manjom tezinom (samim tim i pravilnijom formom) da postignem odlicne rezultate. U pregibima sa bucicama nisam imao problema, tako da su to odlicne vezbe ako imate pomenute bolove. Sad vise imam problema u svakodnevnom zivotu (kad potegnem nesto tesko) nego na treningu. Nisam probao da povezujem podlaktice, niti sam koristio bilo kakve lekove i suplemente za ovo, a ako budem, javicu kako je proslo.

Videcu sta jos mogu da saznam o ovome, a bilo bi odlicno da clanovi koji su se javili da imaju probleme sa bolovima u podlakticama jave kako napreduju.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #97 poslato: Januar 09, 2010, 01:56:03 posle podne »

to sam vec preduzeo i vise me ne boli,samo pri opterecenju,nadam se da ce i to za koju nedelju da se izgura.

Ako ne budes puno forsirao sa treninzima u ovome periodu hoce.
Sačuvana
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #96 poslato: Januar 09, 2010, 12:11:17 posle podne »

to sam vec preduzeo i vise me ne boli,samo pri opterecenju,nadam se da ce i to za koju nedelju da se izgura.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #95 poslato: Januar 08, 2010, 10:45:30 posle podne »

Kada smo kod ustanovljavanja bola mene boli ja bi rekao brahijalis,bol me je prestao ali pri opterecenju bicepsa prilikom zgibva,vesljanja i slicno osecam bol,Jel to tetiva ili misic ni sam ne znam....

jel to post koji nismo pročitali?

šta god da je ako boli dok radiš nemoj raditi jedno vreme...
Sačuvana
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #94 poslato: Januar 08, 2010, 04:27:25 posle podne »

jel iko procitao moj post?:(
Sačuvana
PsyTrance
Gost
« Odgovor #93 poslato: Januar 07, 2010, 11:46:20 posle podne »

fastum mazi samo 7 dana(ne vise)...ako ti ne pomogne....batali ga:)
Sačuvana
Powerlifting-92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 134


« Odgovor #92 poslato: Januar 07, 2010, 11:40:11 posle podne »

Ok brate radicu samo sa bucicama sledecih nekoliko treninga...a ako i to ne pomaze onda cu da kupim ovaj Fastum gel... :)
Sačuvana
PsyTrance
Gost
« Odgovor #91 poslato: Januar 07, 2010, 11:34:10 posle podne »

napredujemo,napredujemo....ali moramo da se cuvamo povreda...probaj da izbacis neko vreme sipku...radi sve sa buckama....
I NEMOJ DA TRPAS TEZINE,JER SE MENI OBILO O GLAVU...stavim 35kg sa strane da ispadnem smeker....jbg takva je vecina nas "klinaca"

e a gel se zove Fastum,nisam ja lepo napisao ;)
Sačuvana
Powerlifting-92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 134


« Odgovor #90 poslato: Januar 07, 2010, 11:25:03 posle podne »

Videcu ako jos dugo boli uzecu fastim gel i Glucosamine ,inace ja radim i sa sipkama i sa bucicama .... :)
Znaci to je dobar znak .. NAPREDUJEMO ..  ;)
Sačuvana
PsyTrance
Gost
« Odgovor #89 poslato: Januar 07, 2010, 11:17:41 posle podne »

potpuno isto kao i mene...meni je pomogao fastum gel i Glucosamine.....i nemoj da radis biceps sa cipkom nego sa bucicama i to radi jako sporim tempom....mene je tako proslo....:)

reko mi je drugar iz gyma da je to zato sto brzo napredujes a tetive su josh slabe i ne mogu da podnesu to:)
« Poslednja izmena: Januar 07, 2010, 11:28:08 posle podne od strane PsyTrance » Sačuvana
Powerlifting-92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 134


« Odgovor #88 poslato: Januar 07, 2010, 10:57:47 posle podne »

Isto i mene kada treniram kad spustim sipku za biceps ruke me kidaju na istom mestu gde je obelezio PsyTrance , boli oko 5/6 sekunde i prestane , i uvek tako kad spustam sipku za biceps ......U cemu je stvar ? I kako to zaustaviti ?....
Sačuvana
PsyTrance
Gost
« Odgovor #87 poslato: Januar 07, 2010, 08:51:47 posle podne »

josh jedno pitanje...nasao sam neku kesicu u Glucosaminu....

jel moze neko da mi kaze o chemu se radi??? ???
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 17 upita.