TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 06:17:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sport za decu  (Pročitano 17576 puta)
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #44 poslato: Jul 20, 2009, 10:25:45 posle podne »

Cini mi se da je kljuc svega da se kod dece u ranom dobu kroz igru stice i gradi svest o sportu,a kasnije ce se oni vec sami truditi da jure rezultate,jer ce to biti u njihovoj glavi sasvim normalno

Beka, u  potpunosti se slazem sa tobom, to je ono sto je najvaznije i kljuc svega.

Ognjene od velike mi je koristi to sto si rekao za plivanje jer to nisam znala. Moje starije dete se opredelilo za plivanje ali na svu srecu pored toga hoce uporedo da trenira i tenis dok ce mladji ostati veran aikidu ali uporedo sa tim hoce da trenira i fudbal. Ne znam koliko je to dobro za njih da treniraju dva sporta uporedo ali to je njihova zelja.
Pretpostavljam da je to njihova radoznalost i nestrpljivost da se oprobaju u sto vise sportova i da ce se brzo opredeliti samo za jedan sport.
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #43 poslato: Jul 07, 2009, 08:25:55 pre podne »

Slazem se i smatram da kod dece pored nekog drugog sporta obavezno treba biti zastupljeno plivanje zarad boljeg i pravilnijeg razvoja tela,koordinacije pokreta,i uopste na taj nacin je deci u glavnom zanimljivije da se aktiviraju u vodi...

Cini mi se da je kljuc svega da se kod dece u ranom dobu kroz igru stice i gradi svest o sportu,a kasnije ce se oni vec sami truditi da jure rezultate,jer ce to biti u njihovoj glavi sasvim normalno
Sačuvana
Be Happy!!!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #42 poslato: Jul 06, 2009, 08:12:31 posle podne »

Bitno je bas za rekreativce ako dugo vremena samo bazen posecuju...

Ne mozes primetiti od nekoliko odlazaka, nego nekoliko god. :), a ima dosta ljudi koji cesto dolaze u rekreativne grupe i plivaju svakodnevno po sat vremena sto nikako nije bezazleno...

A posto pricamo o deci, tu je jos veci akcenat jer sto pre treba ojacati napomenute stvari...
Sačuvana
Mackolina
Gost
« Odgovor #41 poslato: Jul 06, 2009, 08:00:51 posle podne »

To svakako... ali takodje treba poceti npr sa atletikom nakon odredjenog perioda plivanja jer bas zglobovi, hrskavica, pokosnice postaju jako slabe... to je najveci problem npr kod triatlonaca koji su presli sa plivanja na triatlon (mene npr :))... potrebno je jako puno vremena da se sve veze ojacaju jer su navikle na "neznost" u bazenu... tako da treba malo sporta i "na suvom" upravo iz ovog razloga...

.pa u pravu si...mada opet,to je bitno za profi sportiste,za rekreativce i nije toliko...
ja leti idem samo na bazen,znaci,samo plivanje, teretana i trcanje ne...i nisam primetila tada da imam nesto labavije zglobove... mada,verovatno je to zato sto je u pitanju period od 2,5-3 meseca...inace,plivanje tako opusta,da to nije normalno...ja ga obozavam....jedino sto ne volim je kada mi udje voda u nos.. :P :D   jao kako je to odvratan osecaj,imas osecaj da ces da se udavis istog trena...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #40 poslato: Jul 06, 2009, 07:48:39 posle podne »

To svakako... ali takodje treba poceti npr sa atletikom nakon odredjenog perioda plivanja jer bas zglobovi, hrskavica, pokosnice postaju jako slabe... to je najveci problem npr kod triatlonaca koji su presli sa plivanja na triatlon (mene npr :))... potrebno je jako puno vremena da se sve veze ojacaju jer su navikle na "neznost" u bazenu... tako da treba malo sporta i "na suvom" upravo iz ovog razloga...
Sačuvana
Mackolina
Gost
« Odgovor #39 poslato: Jul 06, 2009, 07:39:50 posle podne »

Ogi,ja se slazem takodje da je plivanje jedan od najboljih sportova,i za decu,i za odrasle... :)
prvo,plivanjem se aktiviraju svi misici u telu,a kao drugo,mogu bez posledica po zglobove da uzivaju u njemu i osobe sa osetljivijim zglobovima,viskom kg i slicno) ,a da dodam i da je mogucnost povrede gotovo nemoguca... :)
doduse,za ovo poslednje,ne vazi ako ste na bazenu gde ste okruzeni ludacima,kao sto se mojoj drugarici desilo prosle godine da joj je lik skocio na glavu bukvalno...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #38 poslato: Jul 06, 2009, 07:22:47 posle podne »

Da, okruzenje i drustvo tu igra najveci faktor... najveci problem kod dece je da shvate da to sto rade, rade za sebe, ne bitno koji je sport u pitanju i nebitno sa kojom ozbiljnoscu se trenira...

Najvaznije po meni je u pocetku utuviti im u glavu da je sve to igra, i da bez prave ljubavi prema sporta nema istrajnosti... zbog toga postoje mnoge disproporcije medju zemljama u uspesnosti npr juniora i seniora u sportu... mislim i kod nas veliki problem! ali to vec prelazi u drugu temu...

I sto se gimnastike tice, svakako super sport, ali suvise opasan... pogotovo u ovim nasim propalim halama i spravama sa pitanje kakvim trenerima... tu je dovoljna jedna greska koja moze skupo kostati... i dalje ostajem da prvi dodir treba da je sa vodom, t.j. plivanje :)
Sačuvana
sport mama
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #37 poslato: Jun 26, 2009, 10:34:23 pre podne »

Dobar vam dan ljudi, vidim tema je opet aktuelna.Nisam mogla ranije da se ukljucim-lozinka me je zezala.
Vremena su drugacija u odnosu na nasu mladost (a to bas i ne bese tako davno), i bice jos gora.Deca nam imaju totalno drugacije ,, postavljene ,, mozgove-drugacije misle i funkcionisu nego mi.Slazem se da je uticaj roditelj bitan faktor, isto tako i okruzenje ali je najvise do same dece.
Vec sam rekla da ja imam totalne suprotnosti kada su deca u pitanju.Ja sam potekla iz sportske familije,oboje su od malena navikavani na fizicke aktivnosti, dok ja sin svastario, cerka se opredelila u startu i sada samo nadodaje srodne sportske i plesne grane.
On sada vezba kod kuce na spravi- nema pojma kako se zove-radi popunjavanja misicne mase, jer je izrastao za godinu preko 10cm i izgleda kao bobi stapic.Dok je mama insistirala da se rade vezbe i odlazila u teretanu sa njima(termin je tek od 22h uvece-sramota je da jednog 16-godisnjaka prati mama,ali isla je i cera pa sam izigravala taksistu i gardedamu)
od uplacenih 20termina, gospodin je odradio svega 7-8 i odustao. E sad je cura verovetno stavila neku primedbu, pa vezabamo, vezbamo.......ALI BAR NESTO RADI.
Znaci njegov mozak ne reaguje na roditeljsku brigu o njegovom zrdravlju i metalnom i fizickom nego,kako  i kada njemu to odgovara.A takva je vecina danasnje dece.
Ona pak nije vecina-ona je fanatik.Njoj trebaju ogranicenja,kontrola da ne pretera kad je u uzlaznoj fazi a podsticati kad je u minusu.Umirivati kad je besna zbog toga sto nesto ne moze da uradi,ili obrnuto bodriti kad kaze ne mogu,ne znam i necu.
DA sumiram-treba da poznajemo nasu decu  da bi znali kako sa njima.a mi sve manje i manje vremena posvecujemo  takvom odnosu.Ne zato sto nemamo vremana od jurnjave za novcima,ves zato sto MISLIMO da nemamo vremana.
Zato sto je od njih sve dr bitnije.Mene okolina gleda kao ekcentrika, milion puta sam imala okrsaj unutar svoje familije
kada su prigovarali i trebale su godine da me ostave na miru i da shvate da je sport u danasnje vreme spas za decu na mnogim poljima.Ne treba preterivati naravno, ali ja bar znam da su mi deca zadovoljna, zdrava i znam gde su i sa kime!
Sačuvana
Mackolina
Gost
« Odgovor #36 poslato: Jun 26, 2009, 08:06:30 pre podne »

Psihu deteta u velikoj meri formira psiha roditelja i cele okoline... ;)
slazem se ;)
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #35 poslato: Jun 26, 2009, 07:49:06 pre podne »

Psihu deteta u velikoj meri formira psiha roditelja i cele okoline... ;)
Sačuvana
Be Happy!!!
Mackolina
Gost
« Odgovor #34 poslato: Jun 25, 2009, 04:50:35 posle podne »

Sve je u psihi deteta...  ;)
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #33 poslato: Jun 25, 2009, 02:00:35 posle podne »

Svi kazu da je u tim godinama jos uvek rano,ali verujte da dete tad najvise stice svest o svemu tome...uostalom dete se gradi i razvija kao licnost do svoje 7 godine a posle se samo usavrsava,kakvu osnovu dobije tada to mu je za uvek

U potpunosti se slazem sa ovim. Do 7 godine dete je "meko kao pamuk", upija sve i to je pravi period kada lako mozemo da uticemo na njihovo formiranje, posle je tesko ispravljati nacinjene greske.
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #32 poslato: Jun 25, 2009, 12:24:06 posle podne »

her beka :D
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #31 poslato: Jun 25, 2009, 11:09:13 pre podne »

Zabranila bih deci do nekog uzrasta i upotrebu kompjutera i mobilnih telefona i svega,tj dovela do nekih granica normale...
Mene je odusevila drugarica koja ima cerkicu od 4 god. i dobila je od svog oca iz CH neke elektronske zezalice tipa deciji racunar i slicno,a ona je sve to odlozila za kasnije i trazila od caleta neke druge zezalice tipa malu trambolinu,bazencice i sve te igrackice u dvoristu kao da je u parkicu.A i stalno je vodi da gleda svog tatu dok igra tenis ili fudbal na turniru,ja je odvedem do teretane da se juri sa onom velikom loptom :)...Sami tim i ono dete samo trazi sport i neku fizicku aktivnost...I sva je sto bi se reklo kao puckica,zdravo i veselo dete,hvala Bogu

A sa druge strane,druga drugarica ima sincica samo mesec dana mladjeg od te devojcice i drugarica mi se stalno hvali kako sam ukljucuje igricu na kompu,naravno svoj mali DVD i slicno...ali mi je skoro dosla skoro zabrinuta jer shvata da njen sin ne ume da baci lopticu,ma ni da je drzi,dok su se druga deca igrala loptom...sada pokusava da ga nekako fizicki aktivira ali joj tesko ide,jednostavno vise voli da sedi za kompjuterom...I njemu uvek nesto fali,bled,anemican,osetljiv...

Svi kazu da je u tim godinama jos uvek rano,ali verujte da dete tad najvise stice svest o svemu tome...uostalom dete se gradi i razvija kao licnost do svoje 7 godine a posle se samo usavrsava,kakvu osnovu dobije tada to mu je za uvek
Sačuvana
Be Happy!!!
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #30 poslato: Jun 25, 2009, 10:33:18 pre podne »

u pocetku gimnastika i atletika makar par meseci  , a posle neki sport koji vole
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.137 sekundi sa 17 upita.