TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 04:36:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tipovi stopala pri trčanju  (Pročitano 31844 puta)
Micifor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #87 poslato: Novembar 23, 2009, 11:11:06 posle podne »

Ok. U Zr-u nazalost nema adidas shop, i po pitanju su jako siromasni modelima. Pogledacu jos jednom, mozda mi je nesto promaklo...
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2009, 11:15:53 posle podne od strane micifor » Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #86 poslato: Novembar 23, 2009, 10:21:02 posle podne »

Ne treba nikako njih to da pitas kada su teski laici :) U tim radnjama moze da radi i pekara i apotekar i zemljoradnik, bilo ko :D

I nemoguce da adidas nisi nasao koje imaju malo zadebljane kao sto sam ti vec objasnio, u adidas shopu moras naci... supernova se zove model npr ili ride... supernova verujem da imaju jer sam i vidjao... torsion system je kao sto i ime kaze za upijanje vibracija, ne zove se mislim taj mostic tako, nego na njemu pise to... ali mislim da ne mozes pogresiti kod adidasa jer je upravo razlog zasto sam ja prestao da trcim u njima taj sto sada skoro bukvalno svi modeli imaju podignut unutrasnji deo upravo zbog problema koji imas ti...

Znaci neznam da li su bio u adidas shopu, ako nisi, OBAVEZNO!
Srecno  ;) p.s. detaljno mozes da istrazis ovde http://www.adidas.com/campaigns/running_fw09/content/products-grid.aspx?clicktop=FOOTWEAR
Sačuvana
Micifor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #85 poslato: Novembar 23, 2009, 10:00:35 posle podne »

Ognjene, bio sam po radnjama sportske opreme i trazio sam patike za trcanje sa torsion systemom. Kad im to spomenem gledaju me belo kao da pricam drugim jezikom. Pokusao sam sa patikama za pronatorski tip stopala, ali nije vredelo. Jednostavno ne znaju o cemu govorim.

Nasao sam jedne adidas T.S., ali imaju velike krampone, verovatno su za off road treninge.Tu su bile jedne nike sa priblizno ,,mosticem,, kao sto si rekao, ali nisam bio siguran da je to to.

Da li mozes da me uputis detaljnije kako trebam da trazim, posto ovi iz radnji nemaju pojma?

Da si su samo torsion system za pronaciju, ili postoji jos neki naziv patika za ovaj tip hodanja.?
Sačuvana
Micifor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #84 poslato: Novembar 20, 2009, 10:08:35 posle podne »

Hvala vam ljudi, sad ce mi biti lakse da nadjem patike koje mi odgovaraju i da ne ,,bacim,, tolike pare tek tako. Sto se tice ulozaka.....oni nisu sad najbitniji i posluzice jos neko vreme...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #83 poslato: Novembar 20, 2009, 08:58:50 posle podne »

Da, najbolje da je da odes da ti uzmu konrektno tvoje mere i naprave ulozak, tu nema greske... Mada mislim da mi je prijatelj rekao da je u apoteci uzeo "ironman" uloske koje su za sve, a postoje i bas za trcanje, i kaze da je odusevljen, tako da ako naletis na te (pod pretpostavkom da nisi bas zadovoljan sa tim sto sada imas) uzmi ih...

Viljuska:  ;D evo prvi put svecano posle vise od godinu dana od kada sam clan obrisao sam post, i to sa zadovoljstvom, mmm. Ne mogu da se setim da li si ti nesto prozivao za brisanje ili sasa037, ali uglavnom, prvi put sam obrisao, u ovom slucaju tvoj post. Ako nemas nista PAMETNO da kazes, keep it for yourself ;)
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #82 poslato: Novembar 20, 2009, 07:06:15 posle podne »

И било ми је сумњиво то за шутирање...  ;D  Елем, ево пар модела (типова) патика за које сматрам да ће ти највише одговарати од понуђеног...

http://www.asics.co.uk/indoor/products 
http://catalogue.adidas.com/catalogue/com/product/401125/adiCORE
http://catalogue.adidas.com/catalogue/com/product/281024/Blitz-CC5
http://catalogue.adidas.com/catalogue/com/product/472745/Cobra-CC

И да поновим, заобиђи те апотекарске улошке и иди да ти направе исте по твојој мери! Немој да се глупираш као и ја...  ;)

Виљушка, а у чему ће отићи на тренинг и вратити се са истог?!  :D  ;D
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Micifor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #81 poslato: Novembar 20, 2009, 01:44:22 posle podne »

Samo da napomenem da u sadasnjim patikama imam ulozak za podizanje ris-a stopala(kupio sam ga u apoteci), tako da mi je lakse kada hodam, ali je djon tanak tako da su mi neudobne kada trcim>>>>...
Sačuvana
Micifor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #80 poslato: Novembar 20, 2009, 01:41:54 posle podne »

Konkretno, vec neko vreme treniram savate box(francuski box).Vrlo je slican kick box-u, ali su jos neki elementi ubaceni.E sad, prvi deo treninga je klasicno trcanje i zagrevanje radi kondicije.Trci se po betonu(u hali), ili  po sljaci (u parku) kada je vreme lepse.Sledeci deo je tehnika(borba sa zamisljenim protivnkom u uvezbavanje poteza), posle toga(ponekad) idu vezbe snage udarca(udaranje u vrecu, sa kombinacijom noznih udaraca).Posle toga se ubacuju sprintevi da bi se spremnost dovela do vrhunca. To je otprilike najvaznije.

 Zato mi trebaju dobre patike za trcanje, koje pored platna imaju neke elemente koje ih cine izdrzljivijim i lakim. Zato sam pitao za ovaj model asics-a.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #79 poslato: Novembar 20, 2009, 07:53:26 pre podne »

Ja koliko sam shvatio trebaju za trcanje ali da poneki put sutnes :)

Pa ako ces sutati te kozne asics su O.K., ali poslusaj me i kupi prave za trcanje, i to dosta jeftinije mozes naci nego te od 7 i po.

Adidas kao sto sam ti rekao uzmi, oni jako puno overpronated modela imaju, skoro da samo njih i prave, tako da verujem da ces u adidasu sigurno,m ali sigurno naci. Moguce da je sada i neko snizenje... Znaci kao sto rekoh trazis one koje sua nabudzene t.j. imaju kao most na tom delu gde ti je spusteno stopalo... evo slikovit prikaz sa kojeg ce ti sve biti jasno http://z.about.com/d/walking/1/0/a/M/2/adistar.jpg ... znaci taj deo sto tacno na njemu pise "torsion system", "pro moderator" se zove taj mostic... p.s. neznam koji je to model patika adidas, nije to bitno, samo sam ti pokazivao u cemu je stvar i kakve treba da trazis

Ako bas moras da sutas, i ako ti kondicioni nije bas previse baziran na cistom trcanju, t.j. ako radis puno ubrzanja, vezbica, trcakranja tamo-vamo, onda ti je bolje da uzmes neke plice za salu i kupis poseban ulozak... jer za to ti obicne za trcanje nece previse sluziti
Najolje da napises tacno sta planiras da radis?
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #78 poslato: Novembar 20, 2009, 01:26:07 pre podne »

Џаба ти и највећи научник кад се по слици не види оно што теби треба...  ;)  Оверпронатор си, као и ја, па гледај да и патике буду прилагођене таквом стопалу. У најгорем случају, ако не нађеш одговарајуће, купи "неутралне" и обавезно иди код ортопеда да ти направи уложак по мери (квалитетни улошци по мери коштају око 20е)!

Е сад, оно што нисам схватио... требају ти за кондициони тренинг, ок, али какав?! На ком спорту је базиран?! На каквој подлози се одвија?
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Micifor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #77 poslato: Novembar 19, 2009, 10:54:40 posle podne »

Hvala Ognjene u svakom slucaju.Potrazicu taj model Adidasa.Kod patika mi je bitno da mogu da dobro apsorboju udar i da su od izdrzljivog materijala.Asics (squad) je stariji model (kao sto kazes), ali kosta 7250 din u Trefu u Zr-u.Sto nije mala cena, za razliku od adidas - ovih modela koji se mogu naci i za 50 e.Evo slike,voleo bih da prokomentarises?Probao sam ih i deluju mi udobno, ali ne kao nimbus.
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2009, 11:11:49 posle podne od strane micifor » Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #76 poslato: Novembar 19, 2009, 09:03:36 posle podne »

Da budem iskren nisam bas upucen potpuno u te jako stare asics modele, i koje nisu striktno za trcanje. Verujem da bi bile O.K., ali najsigurnije ti kupi adidas, sa "mosticem" u unutrasnjem delu t.j. onaj model (ima ih dosta) na kojem vidis da je jako nabudzen taj deo patike sa unutrasnje strane. Pise torsion system. I mogu se naci, a da nisu skupe.
To su patike za trcanje tako da ne bih saveto bilo kakvo sutanje bilo cega, pa i lopte  ;)
Sačuvana
Micifor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #75 poslato: Novembar 19, 2009, 06:42:10 posle podne »

Da li neko moze da mi da savet kod kupovine patika?Imam spusten svod stopala i razmisljam da kupim asics squad, ili asics revolution.One mi odgovaraju jer toliko mogu da prijustim novca.Znam da je revolution za tennis.Meni treba za kondicioni i poneka da sutnem loptu ili sl.KOJI SU VASI PREDLOZI?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #74 poslato: Novembar 18, 2009, 12:50:14 posle podne »

to sto "mislio" a nisi definisao je druga stvar...
Povecanom fizickom aktivnoscu povecava se i unos kiseonika,koji pored toga sto nam daje energiju ima i nus produkt koja nas bukvalno ubija a to je oslobanjanje slobodnih radikala(napredjaka) koji unistava celije.Dok je telo u "formi" ono dobro nadoknadjuje taj gubitak proizvodnjom novih celija.Slobodni radikali su jedan od glavnih krivaca strenja coveka,koje ne mozes da izbegnes,sad sto je kiseonik ironican po nas ljude time sto daje zivot u isto vreme ga i ubija je sasvim druga prica...

Antioksidantni iz voća i povrća, a pored toga nezaobilazni deo suplementacije svakog čoveka bi trebalo da budu upravo antioksidanti... iako mi na ovim prostorima dosta malo znamo o tome

ali otišla nam je tema u offtopic totalno
Sačuvana
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #73 poslato: Novembar 18, 2009, 09:55:33 pre podne »

Pravilna ishrana, oporavak i resena prica sto se tice radikala...
Takodje se toksini oslobadjaju fizickom aktivnoscu, a to ne mozes ne radeci nista...
Apsolutno,ljudi sve ima svoje,ako koliko para toliko i muzike...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.