TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 06:26:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: svaki pocetak je tezak...  (Pročitano 5413 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Maj 12, 2009, 07:24:12 pre podne »

i naravno pod uslovom da si 6 dana u nedelji sve drzala pod kontrolom i bila disciplinovana, 7. dan mozes i sebe da nagradis nekom svojom omiljenom poslasticom, ne da se prejedas vec da pojedes ono sto ti se jede :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Maj 12, 2009, 07:22:29 pre podne »

Ja sam bas bukvalno shvatila ovo treba poceti odmah... pa sam se bacila na istrazivanje... pokusavam da nadjem nacin na koji mislim da mogu da se hranim na dug rok, jer glupo mi je jako da se obavezem da radim nesto sto u startu znam da nece biti izvodljivo...
Tako da... imam par ideja... dobrih ili losih neko ce mi reci  :)
Dakle, ja ipak ne bih pokusavala sa drasticnim izbacivanjem UH, bar ne sada u pocetku... ovo ce biti moj period tranzicije... ;D
hmmm...

dorucak...
ovsene pahuljice u Ella jogurtu sa dodacima mekinja, lanenog semena ili bez toga - ovo znam da volim i prijace mi, a vidim da svi hvale ovsene pahuljice, pa je onda valjda to ok
moze li i neke druge cereals povremeno umesto ovoga? Nestle Fitness, to nije jako zasecereno ja mislim...
kajgana od belanaca?! sa povrcem? vidim da je to kao ok, a zvuci bas bezukusno  :(

rucak...
salata sa balsamic sircetom ili bez njega - zelena salata, paradajz, krastavci, kupus, paprika ili umesto toga neko bareno povrce? ja volim karfiol i brokoli najvise, mada moze i grasak ili sargarepica
parce mesa - u mom slucaju ribe, jer ne volim bas drugo meso
moze nekad ella sir umesto mesa?! Ja BAS ne volim meso, a ako ga ne jedem nedostajace mi proteina... (valjda)
i sad da li uz ovo treba i neki UH ili ne moram?
Ako treba onda malo kuvanog prosa ili pirinca ili parce razanog hleba?!

vecera...
koliko sam shvatila UH su no-no uvece, tako da tehnicki onda isto kao i rucak, ali bez UH dela?!

uzina ili uzine... (treba mi 2 ili moze samo jedna u toku dana?!)
voce?  :-\ Ja volim jako voce, a ne znam da li ga smem i ako da, gde da ga ubacim?!
neko semenje? kasika kikirikija, lesnika, badema ili tako nesto?!

Jel ovo izgleda iole ok za pocetak? I gde bih mogla ubaciti neki proteinski napitak a izbaciti meso!?  :-X Makar povremeno...  8)
I koliko kalorija treba na dan da unosim? Ja se bojim da cu ja da preteram sa uzdrzavanjem?! U mojoj glavi je trocifren broj, tj manje od 1000kcals, jel to ok ili je malo? BMR mi je oko 1600kcals

E sad... vezbanje...  ;D

Ja zaista, ali zaista jos nisam spremna za tertanu...
Imam gomila DVDjeva za vezbanje, pa bih pokusala da kombinujem to za pocetak...
Uglavnom je sve Cardio, jedino sto nije je nesto sto se zove ChaLEAN Xtreme i sto je 3 puta nedeljno strength treninga... E to sam nedavno radila 3 nedelje (sto je najduze sto se u poslednje vreme da sam vebala u kontinuitetu) i to mi je bas prijalo... tako da bih mozda nastavila sa tim...
A pored toga... trcanje, Turbo Jam, Cardio Coach na elliptical-u koji imam kod kuce (i sluzi zasada najvise za vesanje jakni kad mi neko dodje)  :-[
E sad koliko toga? Kardio? 60 min 6 puta nedeljno? to je ok za pocetak ili da ciljam na 90?

Opet sam se raspisala...
Izvinite sto smaram, ali on the bright side, bar sam se stvarno zainteresovala da se pokrenem sa mrtve tacke sto je odlicno....

Laku noc  ;)





Dorucak je odlican... mozes povremeno i ovsene sa whey proteinom, ubaci i povrce ako mozes :)
mozes povremeno neki dijet musli ili kornfleks bez secera, ali kornfleks i nestle fitness nisu bas najbolja opcija, veruj mi to je marketing.. sve sto vidis fitness ovo ono na hrani, samo dobar marketing... drzi se proverenog, ovsene su najbolji izbor a nisu tako ni gadne... videces da mi svi kupujemo one plave Hahne ovsene koje su ukusne
Kajgana sa belancima i ovsenim je ekstra ukusna, ja dodam i masline :)
nije gadno, zaista

Rucak fino... drago mi je sto volis bareno povrce, slobodno klopaj bareno povrce (brokoli, karfiol) i sveze povrce u NEOGRANICENIM kolicinama...  ribu jedi... nateraj se da pojedes malo mesa za rucak...  posni sir bolje za veceru... moze malo integralnog pirinca, leguminoza, eto npr. grasak ili dr. hleb bolje ne.... integralni pirinac je zakon

za veceru, lepo si ti to shvatila :)   bicu jasna, uvece protein sa salatom :)  sir, belance, riba... sa salatom... no more UH..

i za uzinu si lepo shvatila...  voce nemoj izbacivati, jedi ujutru par sati nakon dorucka na prazan stomak, samo nemoj preterivati, ok
moze sacica badema sirovih, lesnika, kikirikija itd poslepodne, bez soli i u sirovom stanju (maksimalna iskoriscenost)
uzina ti moze biti i npr taj mega shake koji sam ti preporucila...

lepo to tebi ide, vidim da si skapirala dosta stvari, samo citaj forum... ishranu i korekciju tezine i definiciju... mnooooogo dobrih saveta i ljudi koji su uspeli!
Kalorije i brojanje kalorija, zaboravi!!! ok!  ???   :)
opterecenje koje ti ne treba u zivotu...

kao sto rekoh, postoje i drugi izvori proteina sem mesa, unosi vise posnog sira i belanaca i proteina iz surutke (whey) ali bar 1 obrok dnevno malo belog mesa, ribe...


hajmo sad na trening...

ok je sve sto si napisala ako to bas volis i ako ti prija... ako nisi dugo trenirala nemoj naglo da krenes sa 60 min 6 puta nedeljno, videces po sebi koliko ti prija ali daj telu vremena da se oporavi, nemoj da jurcas pa da ostetis zglobove... voznja bajsa bi ti bila super, duge setnje isto...

u teretanu sto pre :)   
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Maj 12, 2009, 07:11:38 pre podne »

Nisam iz NS iz Subotice sam, ali to ne znaci da ne mogu da svratim do Novog Sada, jednom, kad se osmelim malo, pa da popricamo  :-[
Inace, planiram kasnije veceras (ja sam nocna ptica) da iscitam ovde svasta po forumu i da potrazim neke dobre stvari o ishrani (koje ja bar mislim da su dobre...) sto sam nalazila pre, pa da pokusam da sastavim neki tranzicioni plan sebi... pa posle da mi neko od vas kaze da li je to ok i da li sam na dobrom putu ili sam daaaaaaaleeeeko od toga :)
Verujem da nece biti lako, i da ce mi trebati vremena da se naviknem na nove stvari koje me cekaju... a cudno je to... kada sam upisala fax, znala sam da mi predstoji minimum 4 godine (m)ucenja i truda, a kad je mrsavljenje u pitanju, ja ocekujem da puf! sve nestane u 4 dana... bilo bi lepo da moze to tako... ;D
Ribu volim, samo cu morati da naucim da je pripremam kako treba... tj da je pripremam kako god :)
Ono zbog cega se najvise brinem jeste da opet ne odem u krajnost, pa krenem sa izgladnjivanjem... jerr do sada kad god sam bila na "dijeti" uvek je u mojoj glavi cilj bio da jedem sto manje... i uvek sam smanjivala do momenta dok kolicine nisu bile smesno male... i onda najcesce posle nekog vremena puknem i prekinem i vratim se na staro... tako da za pocetak - zelim da nadjem neki balans, da naucim da je ok jesti prave stvari u pravim kolicinama u pravo vreme...
I da, da li ja mogu da zamenim proteine koje bih dobijala iz mesa tim proteinskim napicima? Da bar povremeno preskocim meso, a dobijem potrebnu kolicinu proteina?
Uh sto sam se raspisala... valjda sam toliko cekala da se osmelim da potrazim pomoc od nekog, pa sad kad sam konacno skupila hrabrost, reci izlaze iz mene sve u velikim kolicinama  :P
Hvala vam jos jednom zaista...

vidi, kao prvo izgladnjivanje je kontra efekat, usporices metabolizam i oticices u suprotnom smeru... dakle kalorije moraju biti iz kvalitetnih izvora sto je NAJVAZNIJE i moraju biti smanjene, ali ne drasticno, i to prevashodno ugljeni hidrati i lose masti...  za protein nemoj ni da brines. Dakle jako je bitno da naviknes da na svaka 2-3 sata nesto klopnes...

slicna si ko ja po nekim ukusima u hrani, bice super da se naviknes da uz svaki obrok jedes salate sveze, sad bar ima svezeg povrca kolko hoces... 
treba da ubacis i belanca (sa po kojim zumancem) eto mozes npr salatu sa jajetom da napravis...
drugo, posni sir - imas Ellu koja je najbolja, ako ne to onda mladi sir...
ribu jedi i ponekad piletinu, a za zamenu obroka  uzmi Dymatize mega shake - i ja ga koristim. To ce ti dati sitost i zaista je jako dobar kao zamena za obrok.

Uzmi i omega 3 riblje ulje, ima kod nas da se kupi, bar 3 g dnevno... dakle kutija ce ti trajati mesec dana...
Mozes i take one kompleks vitamina i minerala...

i jos jedna stvar, vise psihicka, nemoj da se meris vise od 1 mesecno... izmeri obime i tezinu i procenat masti ako mozes pre pocetka dijete i posle ciklusa i isto to ponovi nakon mesec dana...
deluje puno, ali sta je to par meseci, prodje kao da nisi ni osetila  ;)

Sačuvana
slonce
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #9 poslato: Maj 12, 2009, 01:32:51 pre podne »

Ja sam bas bukvalno shvatila ovo treba poceti odmah... pa sam se bacila na istrazivanje... pokusavam da nadjem nacin na koji mislim da mogu da se hranim na dug rok, jer glupo mi je jako da se obavezem da radim nesto sto u startu znam da nece biti izvodljivo...
Tako da... imam par ideja... dobrih ili losih neko ce mi reci  :)
Dakle, ja ipak ne bih pokusavala sa drasticnim izbacivanjem UH, bar ne sada u pocetku... ovo ce biti moj period tranzicije... ;D
hmmm...

dorucak...
ovsene pahuljice u Ella jogurtu sa dodacima mekinja, lanenog semena ili bez toga - ovo znam da volim i prijace mi, a vidim da svi hvale ovsene pahuljice, pa je onda valjda to ok
moze li i neke druge cereals povremeno umesto ovoga? Nestle Fitness, to nije jako zasecereno ja mislim...
kajgana od belanaca?! sa povrcem? vidim da je to kao ok, a zvuci bas bezukusno  :(

rucak...
salata sa balsamic sircetom ili bez njega - zelena salata, paradajz, krastavci, kupus, paprika ili umesto toga neko bareno povrce? ja volim karfiol i brokoli najvise, mada moze i grasak ili sargarepica
parce mesa - u mom slucaju ribe, jer ne volim bas drugo meso
moze nekad ella sir umesto mesa?! Ja BAS ne volim meso, a ako ga ne jedem nedostajace mi proteina... (valjda)
i sad da li uz ovo treba i neki UH ili ne moram?
Ako treba onda malo kuvanog prosa ili pirinca ili parce razanog hleba?!

vecera...
koliko sam shvatila UH su no-no uvece, tako da tehnicki onda isto kao i rucak, ali bez UH dela?!

uzina ili uzine... (treba mi 2 ili moze samo jedna u toku dana?!)
voce?  :-\ Ja volim jako voce, a ne znam da li ga smem i ako da, gde da ga ubacim?!
neko semenje? kasika kikirikija, lesnika, badema ili tako nesto?!

Jel ovo izgleda iole ok za pocetak? I gde bih mogla ubaciti neki proteinski napitak a izbaciti meso!?  :-X Makar povremeno...  8)
I koliko kalorija treba na dan da unosim? Ja se bojim da cu ja da preteram sa uzdrzavanjem?! U mojoj glavi je trocifren broj, tj manje od 1000kcals, jel to ok ili je malo? BMR mi je oko 1600kcals

E sad... vezbanje...  ;D

Ja zaista, ali zaista jos nisam spremna za tertanu...
Imam gomila DVDjeva za vezbanje, pa bih pokusala da kombinujem to za pocetak...
Uglavnom je sve Cardio, jedino sto nije je nesto sto se zove ChaLEAN Xtreme i sto je 3 puta nedeljno strength treninga... E to sam nedavno radila 3 nedelje (sto je najduze sto se u poslednje vreme da sam vebala u kontinuitetu) i to mi je bas prijalo... tako da bih mozda nastavila sa tim...
A pored toga... trcanje, Turbo Jam, Cardio Coach na elliptical-u koji imam kod kuce (i sluzi zasada najvise za vesanje jakni kad mi neko dodje)  :-[
E sad koliko toga? Kardio? 60 min 6 puta nedeljno? to je ok za pocetak ili da ciljam na 90?

Opet sam se raspisala...
Izvinite sto smaram, ali on the bright side, bar sam se stvarno zainteresovala da se pokrenem sa mrtve tacke sto je odlicno....

Laku noc  ;)

Sačuvana
tozaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 516

« Odgovor #8 poslato: Maj 11, 2009, 09:54:08 posle podne »

Nisam iz NS iz Subotice sam, ali to ne znaci da ne mogu da svratim do Novog Sada, jednom, kad se osmelim malo, pa da popricamo  :-[
Inace, planiram kasnije veceras (ja sam nocna ptica) da iscitam ovde svasta po forumu i da potrazim neke dobre stvari o ishrani (koje ja bar mislim da su dobre...) sto sam nalazila pre, pa da pokusam da sastavim neki tranzicioni plan sebi... pa posle da mi neko od vas kaze da li je to ok i da li sam na dobrom putu ili sam daaaaaaaleeeeko od toga :)
Verujem da nece biti lako, i da ce mi trebati vremena da se naviknem na nove stvari koje me cekaju... a cudno je to... kada sam upisala fax, znala sam da mi predstoji minimum 4 godine (m)ucenja i truda, a kad je mrsavljenje u pitanju, ja ocekujem da puf! sve nestane u 4 dana... bilo bi lepo da moze to tako... ;D
Ribu volim, samo cu morati da naucim da je pripremam kako treba... tj da je pripremam kako god :)
Ono zbog cega se najvise brinem jeste da opet ne odem u krajnost, pa krenem sa izgladnjivanjem... jerr do sada kad god sam bila na "dijeti" uvek je u mojoj glavi cilj bio da jedem sto manje... i uvek sam smanjivala do momenta dok kolicine nisu bile smesno male... i onda najcesce posle nekog vremena puknem i prekinem i vratim se na staro... tako da za pocetak - zelim da nadjem neki balans, da naucim da je ok jesti prave stvari u pravim kolicinama u pravo vreme...
I da, da li ja mogu da zamenim proteine koje bih dobijala iz mesa tim proteinskim napicima? Da bar povremeno preskocim meso, a dobijem potrebnu kolicinu proteina?
Uh sto sam se raspisala... valjda sam toliko cekala da se osmelim da potrazim pomoc od nekog, pa sad kad sam konacno skupila hrabrost, reci izlaze iz mene sve u velikim kolicinama  :P
Hvala vam jos jednom zaista...
da mozes zameniti obrok proteinskim napitkom,ali ako mozes da jedes cvrst obrok ti ga jedi,jer protein je zamena (kratkorocna) za obrok,a ne obratno
i nemoj misliti da je napredak brz,jako je spor ali ako imas rutinu nista te ne moze spreciti u postizanju cilja   <<progress is a slow process>>
i ako mislis da krenes da dijetom,kreni ovog trenutka,ne sutra ne ujutru,ne prekosutra
najvazniji je pocetak,a prelom treba da je konacan.....
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #7 poslato: Maj 11, 2009, 07:44:44 posle podne »

Bas mi je trebao podsticaj i pokoji savet da mi ulije nadu da ja to mogu da promenim...
[/quote]

Meni da nije bilo foruma, mislim da ne bih ni mogao da skinem te kilograme jer nisam ni znao kako se to najpravilnije i bezbednije radi...
Sačuvana
slonce
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #6 poslato: Maj 11, 2009, 07:28:20 posle podne »

Nisam iz NS iz Subotice sam, ali to ne znaci da ne mogu da svratim do Novog Sada, jednom, kad se osmelim malo, pa da popricamo  :-[
Inace, planiram kasnije veceras (ja sam nocna ptica) da iscitam ovde svasta po forumu i da potrazim neke dobre stvari o ishrani (koje ja bar mislim da su dobre...) sto sam nalazila pre, pa da pokusam da sastavim neki tranzicioni plan sebi... pa posle da mi neko od vas kaze da li je to ok i da li sam na dobrom putu ili sam daaaaaaaleeeeko od toga :)
Verujem da nece biti lako, i da ce mi trebati vremena da se naviknem na nove stvari koje me cekaju... a cudno je to... kada sam upisala fax, znala sam da mi predstoji minimum 4 godine (m)ucenja i truda, a kad je mrsavljenje u pitanju, ja ocekujem da puf! sve nestane u 4 dana... bilo bi lepo da moze to tako... ;D
Ribu volim, samo cu morati da naucim da je pripremam kako treba... tj da je pripremam kako god :)
Ono zbog cega se najvise brinem jeste da opet ne odem u krajnost, pa krenem sa izgladnjivanjem... jerr do sada kad god sam bila na "dijeti" uvek je u mojoj glavi cilj bio da jedem sto manje... i uvek sam smanjivala do momenta dok kolicine nisu bile smesno male... i onda najcesce posle nekog vremena puknem i prekinem i vratim se na staro... tako da za pocetak - zelim da nadjem neki balans, da naucim da je ok jesti prave stvari u pravim kolicinama u pravo vreme...
I da, da li ja mogu da zamenim proteine koje bih dobijala iz mesa tim proteinskim napicima? Da bar povremeno preskocim meso, a dobijem potrebnu kolicinu proteina?
Uh sto sam se raspisala... valjda sam toliko cekala da se osmelim da potrazim pomoc od nekog, pa sad kad sam konacno skupila hrabrost, reci izlaze iz mene sve u velikim kolicinama  :P
Hvala vam jos jednom zaista...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Maj 11, 2009, 06:36:52 posle podne »

odakle si?  ako si iz NS mozes doci do mene u Dunavsku pa da se ispricamo...

nego... pod 1, samo polako :)

verujem da kako si imala volju, zelju i istrajnost da zavrsis fakultet - isto tako ces imati i volje i zelje da naucis o ishrani i treninzima, a i da istrajes na putu do vitke linije...

da ti odmah kazem, nece biti lako...
ali to ne znaci da ces da umires, vec znaci odricanje... verujes li mi jednu stvar, ja kad god krenem na dijetu (kad se odlucim jeeeedva) uvek kazem sebi, jao koja si budala sto nisi krenula ranije??!!! kad se fenomenalno osecam :)

dakle stvar se svodi na to da ces morati da menjas neke svoje navike... ali kao sto rekoh, kad jednom shvatis da je to super i da nije samo neko mucenje da bi skinula par kg - shvatices poentu...

sto se treninga tice, pogledaj program treninga Marko Dimitrijevic je postavio temu i treninzi-ma 12 nedelja treninga za pocetnike... najbolje bi bilo da nadjes ili dobrog trenera ili instruktora koji ce ti pokazati kako se vezbe izvode, a za ostalo smo mi tu... nemoj se bojati tegova molim te... neces se nabildovati ni pod razno...

malo prelistaj forum, ima zaista puno informacija o svemu tome... nikakva brza resenja nisu efikasna...

Sve te dijete kratkorocne koje si nasla na netu su glupost i nemoj da se obazires na to, najbitnije su NAVIKE koje stices u ishrani...

izbacises sve slatkise, sve iz pekare, sa belim brasnom, pavlake, masne mlecne proizvode, sve sokove, grickalice, palacinke itd itd...

ne volis meso, ali mozda ces zavoleti ribu (jer i ja ne volim meso) - oslica, soma, pastrmku itd...  a belo meso moze da se napravi tako da bude ukusno, ne mora bog zna kolko, za rucak i za veceru...
Sačuvana
slonce
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #4 poslato: Maj 11, 2009, 06:06:31 posle podne »

Hvala vam puno na odgovorima  :)
Jasno mi je da hleb i slatkisi i razna peciva idu "pa-pa", spremna sam na to... tj. znala sam da mi to sledi...
Riblje ulje se kupje... gde? U apoteci? (oprostite na neznanju...)
Trcanje-da, to sam i ja mislila, a priznajem da mi to i prija... isla sam 2 puta pre 2 nedelje sa drugaricom i bas sam se dobro osecala, moracu da je zovnem da vidim da li bi isla ponovo... ako ne, muziku u usi, patike na noge - mogu i sama ici...
Znam za atkinsovu dijetu, pokusavala sam je par puta i bilo je rezultata, ali sam uvek bila kratkog daha... mada, jer mora tako restriktivno sa UH? Jel moze South beach? Ona je u prve dve nedelje gotovo ista kao i Atkins, ali posle je manje striktna...
Inace sto se kardio vezbi tice, nasla sam nesto sto se zove Cardio Coach - neki lik koji uz muziku objasnjava kako varirati u brzini i opterecenju koje postavim na spravi za kardio -  on kaze da moze na traci, biciklu, ellipticalu , pa cak i napolju... ja sam probala na elliptical i napolju uz trcanje i jako mi se dopalo, tako da cu se drzati toga... (ako neko zna da to nije bas preporucljivo ili dobro, alobodno mi recite...) Inace ta prva dva workout-a su po 35 min sa zagrevanjem i cool down-om, jel to ok? ili treba da radim 2 odjednom? ili 3? ili... koliko?!  ;D
Hmmm... sta ne volim... Cveklu, patlidzan, dinje, vocni jogurt... :)
Inace, znam za ella sir, dugo vec kupujem njihovo mleko i jogurt, sir redje...
Sto se slika tice... NEEEEEEEE  :o
Trebalo mi je hrabrosti i da napisem sto sam napisala, tako da mogu da budem objektivna koliko mogu i da kazem da mi je ubedljivo najkriticniji stomak i zatim butine i zadnjica... Ruke do laktova i noge do kolena mi uopste nisu strasne... ali stvarno... pogotovo ruke... nadlaktice su vec problematicne, ali opet, ni blizu koliko stomak...
Uh, hvala vam jos jednom mnogo mnogo... Bas mi je trebao podsticaj i pokoji savet da mi ulije nadu da ja to mogu da promenim...
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #3 poslato: Maj 11, 2009, 05:15:54 posle podne »

Slazem se sa Tozom. Ja sam skinuo nekih 12 kg od pocetka godine, sa nekim pauzama. Nemoj da preteras sa kardiom, kreni postepeno da povecavas, imas o kardiu dosta ovde na forumu. Nemoj od jednom da izbacujes ugljene hidrate ako si ih jela u velikim kolicinama (kao npr. ja) nego i to postepeno. Da li ima jos nesto osim mesa sto ne volis da jedes? Ribu? Probaj Ella sir, on ti je super! Mozes da postavis ovde i slike kako bi videli koji su ti najkriticniji delovi i da na njima proradis uz pomoc uvek raspolozenih forumasa :). Ako ne zelis da postavis slike, onda bar napisi sta te najvise nervira kada se pogledas u ogledalu  8)
Sačuvana
tozaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 516

« Odgovor #2 poslato: Maj 11, 2009, 05:08:16 posle podne »

pa kao prvo moraces da u svojoj ishrani izbacis prvo hleb i secer,to je ono osnovno.... :)
podelis svoje obroke na sto vise manjih(najmanje 4)
ako zelis mozes uzeti neki sagorevac,ali sagorevac je samo slag na tortu :)
za pocetak kupi riblje ulje,unosi ga svaki dan
i obavezno pocni da trcis,jer je vreme jako lepo ili bar uvedi u svoju dnevnu rutinu neki Cardio trening
i opet navaznije sto manje ugjenih hidrata u ishrani
mozes naci temu o katogenoj dijeti na forumu,,ili skini sa neta atkinsovu dijetu,tu ti je sve do tancina objasnjeno o toj temi
puno srece :) :) :)
Sačuvana
slonce
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Maj 11, 2009, 04:53:27 posle podne »

Uh, ja zaista ne znam odakle da pocnem...
Imam 24 godine, visoka sam 170cm i imam neverovatnih 92 kg   :'( :'( :'(
I ocajna sam.... Nedavno sam zavrsila fakultet i sad stvarno vise nemam izgovora i stvari da uradim pre nego sto zaista  pomognem sebi... Ali problem je sto ne znam odakle da pocnem, jer mi je cilj toliko dalek! Imam utisak da sam milion puta pocinjala, pardon, "pocinjala" da jedem kako treba, da vezbam, da ne-znam-ni-ja-sta, ali to ocigledno nije urodilo plodom... Posto nameravam da od oktobra upisem master studije, to znaci da imam 5 meseci da naucim, ali bukvalno naucim, da zivim i hranim se zdravo i da pomognem sebi konacno... Prosla sam kroz glupe jo-jo dijete, bulimiju kao nacin na koji sam mislila da cu sebi pomoci i da ne nabrajam sve "briljantne" ideje o izgladnjivanju kao nacinu da skinem kilograme...
Pored svega toga mozda nije lose da kazem i da imam hormonski poremecaj - PCOS i da uzimam kontracepciju kao vid terapije a od nedavno i gluformin 250mg posle svakog obroka...
E sad, o ishrani dosta znam, jer sam svesna svog problema dane provodila citajuci razne clanke o dijetama, losim i dobrim, o ishrani, vezbanju... (citala, ne i primenjivala procitano...)
Moj problem je pre svega sto ja uglavnom jedem brzu hranu na putu do faxa, ili do kuce, kad ucim sedim i ucim manje vise po ceo dan i to je to...Imam utisak da se moja ishrana sastoji od gomile ugljenih hidrata i masnoce (losih UH i losih masnoca btw), sa proteinima u tragovima...
E sad, sta bih ja htela   ;D
Problem ce biti sto ja bas i ne jedem meso... nikad ga nisam volela, ni kao mala... mogu da ga prezivim par puta nedeljno, ali ne svaki dan... mozda cu se i navici kroz neko vreme, ali se bojim da ako u pocetku budem sebe terala da jedem svaki dan meso - smucice mi se  :(
I da, zasto sam uopste ovde nabasala... zbog mog nejedenja mesa, htela bih da uzimam neki proteinski napitak -ali u to se bas bas bas nimalo ne razumem  :) Naravno, otvorena sam i za bilo koje druge suplemente koji biste mi preporucili...
Uh, nadam se da vas nisam opteretila glupostima...
Inace kod kuce imam DVDjeva sa raznim vezbama gooomilu, imam elliptical trainer i set tegica koji mogu biti od 2-7 kg... (sve iz ranijih nekih pokusaja).. I zasada se jos ne bih osecala prijatno u teretani... pa bih to preskocila, ako je ikako moguce za pocetak... ali bih vezbala svaki dan koliko god treba... prijace mi malo fizickog rada posle godina ucenja  ;D
Zahvaljujem vam se unapred...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 17 upita.