TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395871 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 29, 2024, 07:49:13 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: SAGOREVAČI MASTI  (Pročitano 63567 puta)
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #53 poslato: Januar 27, 2011, 03:43:06 posle podne »

Biochemo, svaka cast za objasnjenje za karnitin.
Ali sta je sada sa glutaminom, njegovo unosenje u organizam nema bas nikakvog efekta?

Ima, ali ne na hipertrofiju misica. A drugih efekata ima mnogih. Kao sto rekoh, zaista je dokazano da jaca imunitet, koristi se kod raznih bolesnika...
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #52 poslato: Januar 27, 2011, 03:41:15 posle podne »

Biochemo, svaka cast za objasnjenje za karnitin.
Ali sta je sada sa glutaminom, njegovo unosenje u organizam nema bas nikakvog efekta?
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #51 poslato: Januar 27, 2011, 03:34:23 posle podne »

2- Kao poreĂ°enje sa ostalim "fat-burnerima" - karnitin se pokazao kao ubedljivo najmanje problematičan (tako da nije ove prve stavke, u vodovod bi mogli da ga pustimo. :P). Ako ne radi - nikakva šteta (valjda!), ako radi super. Nije agresivan što je takoĂ°e dobro. Ako već neko hoće da malo podstakne "sagorevanje" definitivno mu savetujem karnitin. (Pa makar placebo samo da radi. .P)


upravo sam o ovome pricao. savrsen za prozivodjace jer nema nezeljenih efekata, a to sto ne radi?! - pa koga briga, uzeli smo pare...
s obzirom na situaciju kad su finansije u pitanju, da li bi kupovali suplement za koji znate da ne radi? sumnjam.
ajde onda, ako vec imamo i one koji rade i one koji ne rade, da ponudimo bolju opciju :)
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #50 poslato: Januar 27, 2011, 03:29:31 posle podne »



A za glutamin - uzimajte BCAA. ;)

ovo bi trebalo da pise na specifikaciji kad kupis glut
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #49 poslato: Januar 27, 2011, 03:23:06 posle podne »

Biochemo, jel ne mislis da je malo "klimavo" pozivati se na slicnost strukture? Znas i sam da samo npr. jedna veza moze potpuno da promeni sve. Vidim da su to tvoja zapazanja. Dobro je razmisljati tako, na kraju krajeva zbog takvog nacina razmishljanja smo dosli do situacije da znamo toliko.

Bojane, to je ustvari primetio jedan mali broj ljudi, koji je nekad nesto procitao. Kad bi samo znali koliki su prihodi od prodaje glutamina u svrhe anabolizma, verovatno bi pustili suzu. :)
Ipak, vidim da bi ovo vodilo u jos jednu bucnu raspravu, zato bolje ne...

Jedna veza - ali zaboravljaš da su f- grupe mesta napada u organskim molekulima. ;) Znam šta radim kad poredim struktur, veruj mi na reč. ;)

---

A za glutamin - uzimajte BCAA. ;)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #48 poslato: Januar 27, 2011, 03:21:12 posle podne »

Necu previse da se mesam, ocito oboje poznajete teoriju, ali Quaresma zasto l-carnitine iz preparata ne bi mogao da stigne do celije, mozda treba ici samo sa vecom dozom, poput glutamina npr sto se obicno savetuju nerealno male doze?

Za karnitin je vezano neverovatno mnogo istrazivanja. Ja se ne bavim njima pa ne mogu da kazem zasto, ali kada citam rezultate i diskusiju relevantnih istrazivanja (a ne sta pise na raznim mestima po netu) vidim da su mnogo pametniji ljudi od mene rekli da nije povezan sa mrsavljenjem.
Biochemo svaka cast za objasnjenja, vidi se da poznajes materiju u detalje, pretpostavljam da se time i bavis u zivotu.
Ipak, nije potrebno do detalja razumeti nacin delovanja, vec samo znati preuzeti informacije iz dobrih izvora. Ako je velika vecina studija rekla ne, onda je definitivno ne.
Objasnjenje pravog mehanizma funkcionisanja je bilo odlicno, dosta sam naucio iako se dosta bavim fiziologijom fizickih aktivnosti. Ali, ipak moram reci da je citav proces veoma kompleksan da bi samo rekli "zasto ne bi stigao do misica?" Tesko da ce iko dati potpun odgovor. Ali svi mozemo procitati ono sto su istrazivaci uradili umesto nas. ;)
Jedino jos nisam razumeo Biochemo jel ti smtras da karnitin treba koristiti za skidanje adipoznog masnog tikva? S obzirom da nisi pricao o tome, vec samo funkcionisanju supstrata koji se vec nalazi na ciljanom mestu u organizmu.

Poljubac za obojicu :*  :)

Ovo prvo je tačno. Empirijski - probaš pa vidiš. Ništa ne fali tom pristupu, ali da bi nešto probao prvo ga treba provući kroz ono što već znaš. Ipak, nikako ne treba zanemariti mehanizam delovanja. Metaamfetamin je "najbolji" kada je skidanje kilograma u pitanju pa ga ipak ne bi uzimali (nadam se). :P Pored ovoga, razumevanje mehanizma delovanja omogućava uvid u to kako eventualno poboljšati recimo suplement u ovom pitanju. :)

Svi možemo pročitati šta su istraživači uradili umesto nas, a mi bi mogli i da sprovedemo neko istraživanje kad bi imali koga da to finansira. ;) (hint- hint- wink -wink potencijalnim investitorima - ahahhah - važi, u Srbiji... ahahah) :P

ehehe, odličan Quaresma! - Da li ja podržavam suplementaciju karnitinom?
Ovo nznm kako da t odgovorim - gledam na to sa tri sloja:
1- Kao biohemičar - ne mogu da dovoljno istaknem da nemamo pojma kakav ršum organizmu možda pravimo petljanjem u jedan od esencijalnih metaboličkih puteva. Generalno gledano, sve je to možda nepotrebno uplitanje u funkcionisanje organizma.
2- Kao poreĂ°enje sa ostalim "fat-burnerima" - karnitin se pokazao kao ubedljivo najmanje problematičan (tako da nije ove prve stavke, u vodovod bi mogli da ga pustimo. :P). Ako ne radi - nikakva šteta (valjda!), ako radi super. Nije agresivan što je takoĂ°e dobro. Ako već neko hoće da malo podstakne "sagorevanje" definitivno mu savetujem karnitin. (Pa makar placebo samo da radi. .P)
3- Ja kao EKTOMORF koji smrša u off sezoni - boli me uvo iskreno. :D

Ja imam jednu zamerku za karnitni doduše - njega ima dovoljno. Da li sad veća konc može da pojača sagorevanje masti - verovatno može (ali kao što sam pomenuo - to nije agresivno sagorevanje!). To bi se moglo odraziti malo na metabolički "pull" - malo pomeri ravnotežu transacilacije (acil-coa do acil-karnitina), pa se odmah smanjuje i konc MK u citoplazmi, što onda vuče da se više ovih prebacuje iz krvotoka u ćelije, što povlači .... i tako dalje... Na duže staze bi moglo da radi, ali ...




Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #47 poslato: Januar 27, 2011, 03:17:25 posle podne »

Slazem se =)
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #46 poslato: Januar 27, 2011, 03:07:16 posle podne »

Biochemo, jel ne mislis da je malo "klimavo" pozivati se na slicnost strukture? Znas i sam da samo npr. jedna veza moze potpuno da promeni sve. Vidim da su to tvoja zapazanja. Dobro je razmisljati tako, na kraju krajeva zbog takvog nacina razmishljanja smo dosli do situacije da znamo toliko.

Bojane, to je ustvari primetio jedan mali broj ljudi, koji je nekad nesto procitao. Kad bi samo znali koliki su prihodi od prodaje glutamina u svrhe anabolizma, verovatno bi pustili suzu. :)
Ipak, vidim da bi ovo vodilo u jos jednu bucnu raspravu, zato bolje ne...
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #45 poslato: Januar 27, 2011, 02:48:18 posle podne »

Da Q, mnogi su skontali da nema nikakve veze sa onim za cega ga vecina koristi (anabolizam). Glutamin je ok ako imas GI disoreder jedino :D Ili ako imas nekog iz Dubaija da ti salje pare
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #44 poslato: Januar 27, 2011, 02:42:17 posle podne »

Zaboravio sam da kazem Ognjenu nesto sto opet otvara novu raspravu :D

Veci broj istrazivanja je pokazao da glutamin sluzi jedino za jacanje imuniteta :)

voljan sam da cujem vise o tome
ovo je ono sto govore istrazivaci, a ja sam samo promoter :)
« Poslednja izmena: Januar 27, 2011, 02:44:05 posle podne od strane quaresma » Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #43 poslato: Januar 27, 2011, 02:38:40 posle podne »

Necu previse da se mesam, ocito oboje poznajete teoriju, ali Quaresma zasto l-carnitine iz preparata ne bi mogao da stigne do celije, mozda treba ici samo sa vecom dozom, poput glutamina npr sto se obicno savetuju nerealno male doze?

Za karnitin je vezano neverovatno mnogo istrazivanja. Ja se ne bavim njima pa ne mogu da kazem zasto, ali kada citam rezultate i diskusiju relevantnih istrazivanja (a ne sta pise na raznim mestima po netu) vidim da su mnogo pametniji ljudi od mene rekli da nije povezan sa mrsavljenjem.
Biochemo svaka cast za objasnjenja, vidi se da poznajes materiju u detalje, pretpostavljam da se time i bavis u zivotu.
Ipak, nije potrebno do detalja razumeti nacin delovanja, vec samo znati preuzeti informacije iz dobrih izvora. Ako je velika vecina studija rekla ne, onda je definitivno ne.
Objasnjenje pravog mehanizma funkcionisanja je bilo odlicno, dosta sam naucio iako se dosta bavim fiziologijom fizickih aktivnosti. Ali, ipak moram reci da je citav proces veoma kompleksan da bi samo rekli "zasto ne bi stigao do misica?" Tesko da ce iko dati potpun odgovor. Ali svi mozemo procitati ono sto su istrazivaci uradili umesto nas. ;)
Jedino jos nisam razumeo Biochemo jel ti smtras da karnitin treba koristiti za skidanje adipoznog masnog tikva? S obzirom da nisi pricao o tome, vec samo funkcionisanju supstrata koji se vec nalazi na ciljanom mestu u organizmu.

Poljubac za obojicu :*  :)
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #42 poslato: Januar 27, 2011, 02:32:20 posle podne »

Quaresma, ako imaš neki materijal koji kaže suprotno ili si našao neku falinku u ovome što sam rekao - slobodno iznesi. Ima nas koje interesuje. ;)
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #41 poslato: Januar 27, 2011, 02:29:55 posle podne »

Necu previse da se mesam, ocito oboje poznajete teoriju, ali Quaresma zasto l-carnitine iz preparata ne bi mogao da stigne do celije, mozda treba ici samo sa vecom dozom, poput glutamina npr sto se obicno savetuju nerealno male doze?

Ajde Ognjene, priznaj da mi držiš stranu. :P

:)
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #40 poslato: Januar 27, 2011, 02:13:28 posle podne »

Necu previse da se mesam, ocito oboje poznajete teoriju, ali Quaresma zasto l-carnitine iz preparata ne bi mogao da stigne do celije, mozda treba ici samo sa vecom dozom, poput glutamina npr sto se obicno savetuju nerealno male doze?

Ajde Ognjene, priznaj da mi držiš stranu. :P
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #39 poslato: Januar 27, 2011, 01:43:58 posle podne »

Necu previse da se mesam, ocito oboje poznajete teoriju, ali Quaresma zasto l-carnitine iz preparata ne bi mogao da stigne do celije, mozda treba ici samo sa vecom dozom, poput glutamina npr sto se obicno savetuju nerealno male doze?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.048 sekundi sa 15 upita.