TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:41:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: REČNIK ČESTO POMINJANIH POJMOVA  (Pročitano 14109 puta)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #25 poslato: Jun 16, 2011, 07:42:59 posle podne »

GLUCOZE (Glukoza)- je najprostiji molekul secera. Isto tako je glavni secer koji se nalazzi u krvi i osnovni je izvor energije u telu. Kada jedete kompleksne hydrate telo ih razlaze u glukozu. Po unosenju izaziva veliko lucenje insulina. Glukoza ima GI – 138.

Izvinjavam se što BUMPujem temu, ali WTF? :) Mala ispravka/dopuna... Glukoza je referentna namirnica za GI i samim tim se uzima da je GI = 100. Ova cifra ovde navedena je u slučaju kada se kao referentna namirnica uzme beli hleb koji tada ima GI 100, a glukoza 140. Većina GI tablica dostupnih koristi glukozu kao referentnu namirnicu.

Šta "wtf"? Pa sam si objasnio u čemu je fora. Ja sam lepo rekao da je tekst prepun gluposti i da treba da se ispravi. To da glukoza ima GI vrednost od 138 (ako se gleda na beli hleb kao referentnu namirnicu) u opisu glukoze pod 1 - ne znači ništa, a pod 2 - stvarno je mislim najmanja od grešaka u tekstu. I to pričam o biiig mistakes. :S Štaviše, mislim da ću još jednom da proćitam text just for funs sake. :)
Sačuvana
bidza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #24 poslato: Jun 16, 2011, 04:00:32 posle podne »

GLUCOZE (Glukoza)- je najprostiji molekul secera. Isto tako je glavni secer koji se nalazzi u krvi i osnovni je izvor energije u telu. Kada jedete kompleksne hydrate telo ih razlaze u glukozu. Po unosenju izaziva veliko lucenje insulina. Glukoza ima GI – 138.

Izvinjavam se što BUMPujem temu, ali WTF? :) Mala ispravka/dopuna... Glukoza je referentna namirnica za GI i samim tim se uzima da je GI = 100. Ova cifra ovde navedena je u slučaju kada se kao referentna namirnica uzme beli hleb koji tada ima GI 100, a glukoza 140. Većina GI tablica dostupnih koristi glukozu kao referentnu namirnicu.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: Februar 16, 2011, 01:13:52 posle podne »

Ljudi, kreatin je jedan jedini. Imaš milion jedan derivat kojima se pokušava da se postigne bolja apsorpcija.
Ako te interesuje kojih sve kreatina ima, uzmi jedan komplexni preparat tipa horse powera i iščitaj koje su sve "kreatine" stavili u njega. Svaki derivat je poboljšan po nekoj stavci. Etil estar je "masniji" pa prolazi lakše kroz ćel membranu. (Tu monoihodrat ima problema.) Krealkalin je ako se ne varam vezan za kiselost u želudcu (gde monohidrat ima problema opet . ne sećam se tačno priče doduše) i tako dalje...
pogledao sam i otkud znam koji kreatin ima koje specifikacije to hocu da nadjem ??


evo ovde  http://www.pansport.rs/shop.html?page=shop.browse&category_id=27

uradjena je "gruba" podela, videćeš tačno.   Mislim da je to to što te zanima.
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #22 poslato: Februar 15, 2011, 04:17:54 pre podne »

Moram nesto da pojasnim posto vidim u kojem pravcu se odvija prica o kreatinu.

Poznato je da postoje tzv. non-responderi, odnosno jedan deo populacije koji ne odgovara na suplementaciju kreatinom. Recimo da je to 25-30% ljudi. Pojedini korisnici osecaju veliki efekat kreatina iz razloga sto su vrednosti koncentracija u njihovim misicima veoma niske. S druge strane drugi deo korisnika ima prirodno visoke koncentracije slobodnog Cr i u fosforilisanom obliku. Oni nemaju efekat suplementacije kreatinom jer vec poseduju maksimalne (skoro) koncentracije kreatina. Mogli bi reci da je priroda nekima dala "urodjenu suplementaciju kreatinom". Takvim osobama nece pomoci uzimanje kreatina u bilo kojem obliku. Cesto vidim da se "non-responderima" koji nemaju nikakvu reakciju na kreatin monohidrat savetuje kre-alkalyn etc. To nece dati efekta.

Da bi teorijsku pricu upotpunio empirijskom, licno ne reagujem ni na monohidrat ni na alkalyn :)
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #21 poslato: Februar 15, 2011, 04:06:47 pre podne »

Ljudi, kreatin je jedan jedini.

period.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Onlnat
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #20 poslato: Februar 14, 2011, 04:39:53 posle podne »

Ljudi, kreatin je jedan jedini. Imaš milion jedan derivat kojima se pokušava da se postigne bolja apsorpcija.
Ako te interesuje kojih sve kreatina ima, uzmi jedan komplexni preparat tipa horse powera i iščitaj koje su sve "kreatine" stavili u njega. Svaki derivat je poboljšan po nekoj stavci. Etil estar je "masniji" pa prolazi lakše kroz ćel membranu. (Tu monoihodrat ima problema.) Krealkalin je ako se ne varam vezan za kiselost u želudcu (gde monohidrat ima problema opet . ne sećam se tačno priče doduše) i tako dalje...
pogledao sam i otkud znam koji kreatin ima koje specifikacije to hocu da nadjem ??
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #19 poslato: Februar 14, 2011, 01:53:08 posle podne »

Ljudi, kreatin je jedan jedini. Imaš milion jedan derivat kojima se pokušava da se postigne bolja apsorpcija.
Ako te interesuje kojih sve kreatina ima, uzmi jedan komplexni preparat tipa horse powera i iščitaj koje su sve "kreatine" stavili u njega. Svaki derivat je poboljšan po nekoj stavci. Etil estar je "masniji" pa prolazi lakše kroz ćel membranu. (Tu monoihodrat ima problema.) Krealkalin je ako se ne varam vezan za kiselost u želudcu (gde monohidrat ima problema opet . ne sećam se tačno priče doduše) i tako dalje...
Sačuvana
Onlnat
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #18 poslato: Februar 14, 2011, 01:12:04 posle podne »

Rekao je onako bilderski. Nisam hteo da ulazim u hemiju. :)
A još jednom ističem da text na ovoj stranici ne valja. Vidite ispravite to.
da skapirao sam ja to da dodaju kreatinu zbog raznih stvari
recimo elil ester sluzi za bolju apospciju od obicnog monohidrata, >>>?

esterifikovani kreatin monohidrat, ne izaziva "kreatinsku nadutost", stomačne probleme, uzimaju se manje doze i apsoprcija je bolja
to kazem,ali sta je sa ostalim kreatinima koji postoje ima neka tabela gde moze da se nadje ???
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Februar 14, 2011, 12:36:15 posle podne »

Rekao je onako bilderski. Nisam hteo da ulazim u hemiju. :)
A još jednom ističem da text na ovoj stranici ne valja. Vidite ispravite to.
da skapirao sam ja to da dodaju kreatinu zbog raznih stvari
recimo elil ester sluzi za bolju apospciju od obicnog monohidrata, >>>?

esterifikovani kreatin monohidrat, ne izaziva "kreatinsku nadutost", stomačne probleme, uzimaju se manje doze i apsoprcija je bolja
Sačuvana
Onlnat
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #16 poslato: Februar 13, 2011, 03:21:57 pre podne »

Rekao je onako bilderski. Nisam hteo da ulazim u hemiju. :)
A još jednom ističem da text na ovoj stranici ne valja. Vidite ispravite to.
da skapirao sam ja to da dodaju kreatinu zbog raznih stvari
recimo elil ester sluzi za bolju apospciju od obicnog monohidrata, >>>?
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #15 poslato: Februar 13, 2011, 03:13:44 pre podne »

Rekao je onako bilderski. Nisam hteo da ulazim u hemiju. :)
A još jednom ističem da text na ovoj stranici ne valja. Vidite ispravite to.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #14 poslato: Februar 12, 2011, 11:24:22 posle podne »

Tako i ja objašnjavam ljudima kada me pitaju. :) Jbg, najprostije. :D
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #13 poslato: Februar 12, 2011, 08:15:38 posle podne »

Svakojake supstance! :)
Najprostije - šta je zakačeno za kreatin kako bi "bolje" radio. (Ali ovo je baš, baš uprošćeno.)
Sačuvana
Onlnat
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #12 poslato: Februar 12, 2011, 06:19:27 posle podne »

Sta znaci kad se pored kreatina ili neke druge supstance napise malat,sulfat.....mrzi me da trazim sad po wikipediji bolje objasnite onako bilderski :)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #11 poslato: Februar 02, 2011, 09:46:33 posle podne »

Idalje nema ispravki? Moraću ja... :( :P

elem,
...
trenutno sam u fazi ucenja predmeta koji se zove Evaluacija i monitoring bibliografskih baza :) ali pratim desavanja...
ako si pokušao da nas ostaviš sa blentavim izrazom lica da u čudu gledamo i pitamo se šta je sad to? - uspeo si. :D
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 19 upita.