TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 12:06:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: NAJČEŠĆE ZABLUDE  (Pročitano 57718 puta)
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #132 poslato: Januar 28, 2012, 09:44:12 posle podne »

Da, ali nije "domaća i prirodna" pa se ljudi zbog toga bune. :D
Da, u pravu si, duboko se izvinjavam svim korisnicima domace i prirodne surutke :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #131 poslato: Januar 28, 2012, 09:17:11 posle podne »

Da, ali nije "domaća i prirodna" pa se ljudi zbog toga bune. :D
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #130 poslato: Januar 28, 2012, 08:55:13 posle podne »

Whey i jeste surutka.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #129 poslato: Januar 28, 2012, 07:39:04 posle podne »

Koja kolicina domace, prirodne, surutke bi trebalo/moglo dnevno da se unosi?
Dobro je sto si pitanje postavio u ovoj temi,ne treba ti surutka uopste...Kupi Whey i dobro jedi.
Sačuvana
Pedja77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #128 poslato: Januar 28, 2012, 05:07:39 posle podne »

Koja kolicina domace, prirodne, surutke bi trebalo/moglo dnevno da se unosi?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #127 poslato: Januar 25, 2012, 06:08:33 posle podne »

Nisam sigurna da je svejedno šta pojedeš pre treninga, ali se slažem da poslednji obrok ne treba da bude bile od sat i po treningu.. i svakako ne treba da sadrži zasićene masti već pretežno kompleksne UH i proteine...
OStalo se sve slažem sa Alenom... srećom pa je on sve napisao pa ja ne moram dalje da elaboriram :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #126 poslato: Januar 25, 2012, 03:35:10 posle podne »

Reci mi sta treba da mi sadrzi obrok prije treninga? Da bude od UH ili proteina?
I sta mislis o lanenom sjemenu? Nekad bih ga stavila sa zitaricama u jutarnjem obroku.
I uvece kada bih pojela sir pred spavanje, cula sam da se moze pomijesati sa vodom? Mogu misliti kakav je ukus onda...
A sto se tice zitarica, da li postoje jos neke koje su kvalitetne ili se samo ovsene preporucuju?

Posto zelim da skinem masti, od sjutra pocinjem. Procitala sam da treba manje UH da se unese, tj. da se varira iz dana u dan, a sto vise proteina... Nadam se da cu uspjeti :)
 
Inace, imam brata od strica, skoro 30 god, koji je sa oko 120kg dosao na oko 80kg... Koristio je proteinsku dijetu + trening. Ima mladjeg brata koji ga je naucio kako da se hrani, trenira... :)

Generalno nije toliko bitno šta ćeš ti pojesti pre treninga jer ta hrana koju pojedeš tih 1 ili 2 sata pre treninga nema nikakv uticaj na tvoju performansu, tek ćeš sutradan imati efekat onoga što pojedeš danas jer se hrana ne pretvara u energiju tako brzo, a proteinima je potrebno i po 15 ili 20 sati da se u potpunosti asimiluju u mišić, tipa piletina i junetina itd...

Tako da obrok ko i svaki drugi obrok treba da bude izbalansiran sa proteinima, UH i mastima. Ono što možeš uraditi pre treninga je da imaš tečni obrok sa whey proteinom i eventualno BCAA, ali čak i tada aminokiseline neće doći u mišić nekih 2 do 4 sata (zavisno od aminokiseline), tako da i sama možeš zaključiti koliko je tajming ishrane nebitan na tom nivou.

Ono što je bitno je da ti imaš konstantnu i redovnu zdravu ishranu tokom dužeg vremenskog perioda i opet imam osećaj da sve što sam ti napisao nisi baš najbolje shvatila.

Možeš ti koristiti koju god hoćeš dijetu, bilo da su varijacije sa UH ili ketogena dijeta ili proteinska (šta god to bilo), ali to će ti skinuti kilograme i kada prestaneš vratićeš se na startnu tačku jer to je ponavljam bilderski pristup sa kojim se ti spremaš za neki datum ili dan na koji moraš biti u formi.

Tebi ne treba takva dijeta nego korekcija ishrane u tom pravcu da ćeš jednostavno promeniti svoj stil života, a ne svakih tri meseca ići na novu dijetu i oscilirati sa kilažom.

PS: Zaboravih što se tih lanenih tiče. Najbolje opcija je da ih jedeš mlevene. Mislim da ih niko ne jede samo pomešane sa vodom jer to je zagarantovano peglanje po kuhinjskom stolu. Jedeš ih mlevene jer jedino tako možeš da iskoristiš i zdrave masti i vlakna iz lanenih. Ja ih obično mešam sa proteinom od čokolade, jedino tako mogu da ih podenesem pošto im je ukus odvratan...

Generalno ovsene se preporučuju zato što ih jedu većina bildera u Americi, ali isti ti je Ă°avo i sa drugim tim pahuljicama ili sa grizom ili palentom. Zapamti nije toliko vrsta hrane u pitanju koliko količina ;)
« Poslednja izmena: Januar 25, 2012, 03:40:33 posle podne od strane Alen Radošević » Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
believe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 86


« Odgovor #125 poslato: Januar 24, 2012, 11:23:09 posle podne »

Reci mi sta treba da mi sadrzi obrok prije treninga? Da bude od UH ili proteina?
I sta mislis o lanenom sjemenu? Nekad bih ga stavila sa zitaricama u jutarnjem obroku.
I uvece kada bih pojela sir pred spavanje, cula sam da se moze pomijesati sa vodom? Mogu misliti kakav je ukus onda...
A sto se tice zitarica, da li postoje jos neke koje su kvalitetne ili se samo ovsene preporucuju?

Posto zelim da skinem masti, od sjutra pocinjem. Procitala sam da treba manje UH da se unese, tj. da se varira iz dana u dan, a sto vise proteina... Nadam se da cu uspjeti :)
 
Inace, imam brata od strica, skoro 30 god, koji je sa oko 120kg dosao na oko 80kg... Koristio je proteinsku dijetu + trening. Ima mladjeg brata koji ga je naucio kako da se hrani, trenira... :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #124 poslato: Januar 24, 2012, 12:47:59 posle podne »

pa hrana jeste presudna, ali ne mora da bude komplikovana. Ti ako imaš sala i pored toliko treninga definitivno se ili pogrešno hraniš ili genetski imaš jako spor metabolizam.

Obe te stvari definitivno možeš regulisati ishranom, samo moraš videti šta tebi najviše odgovara.

Treba da upamtiš nekoliko stvari. Prva je da ti niko ne može dati neki definitivan plan ishrane koji bi ti savršeno odgovarao.

Mi, treneri iz teretane ti možemo skinuti višak kilograma za manje od dva meseca, ali to je vrsta dijete sa kojom se spremaju takmičari i obično već sledeći dan posle takmičenja izgledaju baš kao i prvi dan kad su počeli da skidaju salo. Jednostavno takav je sport i takva je i dijeta.

Ono što ti sebi treba da organizuješ je svoju svakodnevnu ishranu sa kojom ćeš moći živeti čitav život i evo ti neke generalne smernice sa kojima možeš početi.

Gledaj da imaš 3 obroka u toku dana i da za svaki taj obrok imaš neku vrstu proteina životinjskog porekla, dakle, jaja, sir, meso, riba itd (nam da je i riba meso, ali često ljudi pod meso smatraju samo svinjetinu ;)

TakoĂ°e gledaj da u bar dva od tih tri glavna obroka imaš i nekog povrća i stvarno nije bitno koje je povrće, samo gleaj da jedeš povrće redovno.

Pored ova tri obroka ne treba ti više od dve užine i to na dane kada treniraš, a kada ne treniraš nisam siguran da ti treba i više od jedne.

Ove užine ionako treba da jedeš kada osetiš glad izmeĂ°u ovih glavnih obroka, nema mnogo smisla gurati hranu u sebe na silu i sasvim je ok da jedeš voće i stvari kao što su bademi, lešnici i ostalo koštunjavo voće, ali isto tako možeš da popiješ i čašu jogurta sa tim voćem i slično.

Ono na šta treba da obratiš pažnju su naravno slatkiši, veoma masna hrana i hrana bogata ugljenim hidratima tipa hleb i drugi proizvodi od žitarica. Praktično ova hrana ni nema mnogo hranjive vrednosti za tebe, tako da i nema potrebe da ju jedeš.

Gledaj da tvoji glavni izvori UH budu stvari kao što su krompir, pirinač, te ovsene (iako ja nisma neki fan) voće i povrće.

Sa ovim namirnicama možeš sebi obezbediti svu potrebnu hranjivu materiju i energiju za toliko sportske aktivnosti, a sve ostalo će se rešiti samo po sebi.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
believe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 86


« Odgovor #123 poslato: Januar 24, 2012, 09:25:45 pre podne »

Hocu da skinem malo sala koje imam na stomaku. Radim i sa tegovima male kilaze u teretani da bih izdefinisala malo ruke i dobila snagu. Samo hocu da poboljsam izgled i snagu vremenom... A znam da je hrana presudna u tome.
Sačuvana
believe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 86


« Odgovor #122 poslato: Januar 24, 2012, 09:14:17 pre podne »

Bavim se rukometom 17 god (tako da nisam zena jos uvijek :D) i krajem ove nedjelje mi se zavrsavaju jednomjesecne pripreme. Posto sam na skolskom raspustu radnim danima imamo 2 puta dnevno treninge osim srijedom i petkom. Kad sam u skoli 2. smjena (od 13:00h do skoro do 19:00h onda 2 puta nedjeljno imam trening ujutro prije skole i posle skole, a kad sam 1. smjena onda samo jednom. Sad kad pocne skola bice mi mali problem sta jesti, stvarno ne znam. Ja sam do sada cesto jela voce ili nekad ujutro ubacim ovsene u vocni jogurt. U pocetku su mi se mnogi smijali i zezali me za voce i ostalo, ali sad su se navikli :))
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #121 poslato: Januar 24, 2012, 08:44:21 pre podne »

Inace, voljela bih da vam napisem kako sam se danas hranila, pa da mi kazete da li je bio dobar plan ishrane danas :)

Ujutro, 2ipo sata prije treninga (u 8:00h) sam pojela ovsene sa mlijekom i bananom i malo suvog grozdja. Trening mi se zavrsio u 13:15h i odmah sam na terenu, dok sam se pakovala i iznosila biciklo sa terena, popila cokoladno mlijeko od 250ml (koliko je to pametan korak?).
Tusirala sam se i dok sam dosla kuci, za rucak u 14:ooh sam pojela tanjir corbe od povrca (ona kesa na kojoj pise djuvec, preukusna je bila), 2 bjelanca i 1 cijelo jaje, oslic, nemasni sir, i malo cvekle.
Prije popodnevnog treninga koji mi je bio u 18:00h, popila sam sejk sa mlijekom, kostunjavim vocem i 1 bananom, jer nijesam osjecala veliku glad (u 16:ooh) i poslije treninga u 19:30h sam pojela 3 bjelanca i 1 cijelo jaje, corbu onu istu od danas, 1 kisjeli krastavac, sir i prije pola sata opet malo sira zbog kazeina.

Interesuju me vasa misljenja. :) Tu ste da biste me ispravili, tako da sam spremna na kritike :D Nemojte mi nista zamjeriti sto sam postavljala onakva pitanja, ali grijesim i ne znam kao mnogi :) Priznajem! :))

Ma opusti se ženo, ko će šta da ti kaže...uostalom čitav koncept ovog foruma je da se pomaže baš ljudima kao ti, koji nemaju mnogo znanja, a žele da nauče.

Nego kojim se to sportom baviš kada treniraš 2 puta dnevno i za šta se to spremaš kad ti treba toliko treninga?

Generalno nisam te baš najbolje shvatio što si htela ovim da kažeš:

Citat
Ako bih jela 3h prije treninga i ako bih malo bila gladna sat, sat ipo prije treninga, mogla bih da ga popijem, da ne bih jela? Ako me shvatas..

Što se tvoje ishrane tiče ne mogu ti reći ništa dok mi ne kažeš neke generalije tipa, koliko godina imaš, kojim sportom se baviš, da li stalno treniraš dva puta dnevno i koji je cilj takvih treninga.

Ukoliko mim sve to malo približiš lakše ćemo moći da ti pomognemo.

Ovako na prvi pogled mi se čini da ti ishrana nije loša, samo možda treba malo jači doručak što se mene tiče jer te ovsene sa mlekom nisu baš neki vrhunski izvor proteina, recimo ovako iz rukava bi ti rekao da ta jaja što jedeš kasnije tokom dana prebaciš da jedeš za doručak sa tim ovsenima, pošto ionako imaš ribu za ručak, ali opet ti ne mogu šta pametno reći dok mi ne daš ove detalje koje sam ti tražio ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
believe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 86


« Odgovor #120 poslato: Januar 23, 2012, 10:54:36 posle podne »

Inace, voljela bih da vam napisem kako sam se danas hranila, pa da mi kazete da li je bio dobar plan ishrane danas :)

Ujutro, 2ipo sata prije treninga (u 8:00h) sam pojela ovsene sa mlijekom i bananom i malo suvog grozdja. Trening mi se zavrsio u 13:15h i odmah sam na terenu, dok sam se pakovala i iznosila biciklo sa terena, popila cokoladno mlijeko od 250ml (koliko je to pametan korak?).
Tusirala sam se i dok sam dosla kuci, za rucak u 14:ooh sam pojela tanjir corbe od povrca (ona kesa na kojoj pise djuvec, preukusna je bila), 2 bjelanca i 1 cijelo jaje, oslic, nemasni sir, i malo cvekle.
Prije popodnevnog treninga koji mi je bio u 18:00h, popila sam sejk sa mlijekom, kostunjavim vocem i 1 bananom, jer nijesam osjecala veliku glad (u 16:ooh) i poslije treninga u 19:30h sam pojela 3 bjelanca i 1 cijelo jaje, corbu onu istu od danas, 1 kisjeli krastavac, sir i prije pola sata opet malo sira zbog kazeina.

Interesuju me vasa misljenja. :) Tu ste da biste me ispravili, tako da sam spremna na kritike :D Nemojte mi nista zamjeriti sto sam postavljala onakva pitanja, ali grijesim i ne znam kao mnogi :) Priznajem! :))
Sačuvana
believe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 86


« Odgovor #119 poslato: Januar 23, 2012, 10:44:49 posle podne »

Ako bih jela 3h prije treninga i ako bih malo bila gladna sat, sat ipo prije treninga, mogla bih da ga popijem, da ne bih jela? Ako me shvatas..
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #118 poslato: Januar 23, 2012, 10:23:46 posle podne »

Pa iskreno ne vidim razlog da se ovoliko patiš oko nebitnih stvari...osim ako nisi vegeterijanac, pošto sam takva pitanja dobijao samo od vegana...oni se uvek tripuju da na neki način dodaju više proteina, a da protein nema lice...:D

Generalno ukoliko nisi vegan onda ti samo treba 3 redovna obroka, jaja, meso sir itd i dve užine tipa neko voće ili to koštunjavo, a apsolutno je nebitno da li ćeš popiti šejk posle treninga ili nećeš to je tako minorna stvar u odnosu na to da se svakodnevno kvalitetno hraniš da gotovo nema nikakav efekat na tvoj napredak u bilo kom pravcu da se krećeš.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 19 upita.