TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 09:11:21 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: NAJČEŠĆE ZABLUDE  (Pročitano 57710 puta)
believe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 86


« Odgovor #117 poslato: Januar 23, 2012, 10:13:52 posle podne »

Problem je sto u CG nema ella sir, ako mi vjerujes :) ali nadjem neki sa minimum masti, a moram priznati da mu je ukus nikakav, ustvari da ga i nema :D ! A taj vocni jogurt bih trebala popiti prije ili poslije treninga ili mi moze posluziti kao uzina?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #116 poslato: Januar 23, 2012, 12:37:38 posle podne »

Ok, hvala vam :) mislila sam neki sejk sa kostunjavim vocem, mlijekom i sl... Al, ok, nema veze :)

nema tu proteina puno :)   probaj eventualno ella sir sa vodom da pomešaš i dodaš neko voće - bobičasto npr... dobije se nešto nalik voćnom jogurtu :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #115 poslato: Januar 23, 2012, 12:06:07 posle podne »

Ti mozes napraviti sejk od pomenutih stvarcica,ali ces tu imati najmanje proteina,jer mleko sadrzi vise laktoze a ima i masti nego proteina(ne znam da ima mleko sa recimo 2% masti i 2% uh,a proteina da ima standardno 3,4-3,7% na 100 g).Taj sejk sto bi ti pravila je ok za posle treninga,ali obazrivo sta sve stavljas u njega,gledaj sastav i obrati paznju na uh i masti.Ta ideja sto ti je pala na pamet je ok,ali nije bas izvodljiva bez neke solidne kolicine masti i uh zato svi i koriste Whey Protein,inace da je to sto ti zelis moguce u odgovarajucoj meri ne bi niko kupovao Whey ako je druga kombinacija jeftinija.
Sačuvana
believe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 86


« Odgovor #114 poslato: Januar 23, 2012, 10:23:02 pre podne »

Ok, hvala vam :) mislila sam neki sejk sa kostunjavim vocem, mlijekom i sl... Al, ok, nema veze :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #113 poslato: Januar 23, 2012, 09:33:19 pre podne »

Novi sam clan, pa nisam citala. Sorry :) Ali moze li se napraviti proteinski sejk bez te surutke?

Alen ti je dao objašnjenje za surutku, a ja ću se nadovezati...  prvo, koje izvore proteina imamo...  meso, sir, jaja, riba - hrana koja je najviše bogata proteinima.   Znači ako želiš da povećaš unos proteina u ishrani moraš da jedeš sve od navedenog...  nijedno nema puno smisla za šejk, osim možda da ella sir smutiš sa vodom i dodaš neki ukus - to bi možda još i nazvala proteinskim šejkom :)

problem je što kada želiš da uneseš više proteina - može biti opterećujuće za stomak, a i za džep, plus unosiš dodatne masti... 
zato surutka, preraĂ°ena, u vidu proteinskog praha (od kojeg se pravi šejk) može biti odlična opcija - zato što ostaje samo čist protein, bez šećera, masti itd.... plus ima divan ukus... zbog svog sastava ne opterećuje stomak, apsorbuje se neuporedivo brže od ostalih izvora proteina... i zbog toga je posle treninga npr. idealna.
Surutka je hrana, tako da, iako ti protein u kutiji izgleda "veštački" - nije...

Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #112 poslato: Januar 23, 2012, 09:20:26 pre podne »

i ako sada uzmeš i odvojiš svu mast sa pileta i dehidriraš svu vodu iz njega ostaće ti proteini iz piletine

Hahahah ovakve procese ja radim sa svojom piletinom :D LOL
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #111 poslato: Januar 23, 2012, 09:18:33 pre podne »

OMG ti i dalje ne kontaš kako to ide.

Protein iz te surutke se izdvaja nekim odreĂ°enim procesom, koji je tačan proces? Ima ih raznih...ali kako ćeš napraviti proteinski šejk bez proteina to stvarno ne znam, a nisma siguran ni da je moguće.

Protein je osnovni sastojak svakog živog organizma i ako sada uzmeš i odvojiš svu mast sa pileta i dehidriraš svu vodu iz njega ostaće ti proteini iz piletine, a to se isto radi i sa surutkom, samo što to niko ne radi sa piletinom jer se piletina može jesti, a surutke baš i ne...

Znaš šta bi bilo mnogo konstruktivnije, kada bi ti meni srećo moja rekla šta tebe tačno interesuje ili šta ti je dilema vezana za proteine, tako ću ti i ja moći lakše reći kako tu dilemu da rešiš ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
believe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 86


« Odgovor #110 poslato: Januar 23, 2012, 09:10:14 pre podne »

Novi sam clan, pa nisam citala. Sorry :) Ali moze li se napraviti proteinski sejk bez te surutke?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #109 poslato: Januar 23, 2012, 08:47:14 pre podne »

Da li postoje proteinski sejkovi bez koriscenja dodataka ishrani (npr. whey protein), vec napravljen samo od hrane?

LOL ti baš nisi ništa čitao od ovoga što mi već godinama pišemo...

Whey se pravi od surutke koja je nusproizvod tokom proizvodnje sira.

Daljom obradom surutke izdvajaju se proteini od masti i UH i eto ti protein od surutke koji se na engleskom zove whey...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
believe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 86


« Odgovor #108 poslato: Januar 22, 2012, 10:53:32 posle podne »

Da li postoje proteinski sejkovi bez koriscenja dodataka ishrani (npr. whey protein), vec napravljen samo od hrane?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #107 poslato: Januar 10, 2012, 10:45:56 pre podne »

Marko ja sam bas sa 15god poceo vezbati i sada sam visok 190cm,tako da ne brini nema to veze.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #106 poslato: Januar 09, 2012, 09:11:53 posle podne »

imam 15 godina i cuo sam da kada pocne tako rano da se trenira u teretani da prestaje da se raste u visinu,prvenstveno zbog dizanja tegova...da li je to istina ?
Nista ne brini,trudi se da naucis pravilno da vezbas.Forsiraj zgibove,razvlacenja bucicama,propadanja kako bi sto vise dobio na sirini latisimusa i pektoralisa a ukoliko nastavis u kontinuitetu da vezbas vremenom ces dobijati i napunoci ovih partija!
I najbitnije je da jedes,nemoj previse da se opterecujes sa nekim proframima ishrane,mlad si hormoni su na visokom nivou,metabolizam je ubrzan.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #105 poslato: Januar 09, 2012, 08:25:07 pre podne »

imam 15 godina i cuo sam da kada pocne tako rano da se trenira u teretani da prestaje da se raste u visinu,prvenstveno zbog dizanja tegova...da li je to istina ?

Genralno nije, jako je teško izvesti to zaustavljanje rasta sa tegovima kod mladih ljudi jer malo ko od vas mladih ume da trenira tako da će sebi zaustaviti rast, moraš da kreneš baš  rano, tamo negde pre 10te godine i moraš da radiš baš velike kilaže, a to se nikada ne dešava, tako da su šanse da zaustaviš svoj rast jako male gotovo nemoguće. Ja sam lično počeo treninge sa 13 godina i te godine sam narastao 12cm, tako da se ne bi trebao brinuti...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #104 poslato: Januar 09, 2012, 12:37:51 pre podne »

imam 15 godina i cuo sam da kada pocne tako rano da se trenira u teretani da prestaje da se raste u visinu,prvenstveno zbog dizanja tegova...da li je to istina ?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #103 poslato: Januar 05, 2012, 05:08:51 posle podne »

Mnogi ne shvataju da je ono sto nas gura da istrajemo u ovom sportu upravo velika ljubav a ne neka novcana korist.Zato i kazu da nismo normalni    ;D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 19 upita.