TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395194 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 05:50:02 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bilirubin kod kreatina ?  (Pročitano 2544 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Jun 30, 2009, 02:21:31 posle podne »

kreatin ne diže billirubin.. jedini mogući mehanizam jeste da kreatin dovodi do dehidratacije i posledično povećana bilirubina što se vidi samo ako postoji tzv Žilberov (Gilbertov) sindrom...

znači samo dosta tečnsoti i nema razloga za brigu
Sačuvana
WaterpoloMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108

Go Hard Or Go Home

« Odgovor #2 poslato: Jun 29, 2009, 07:36:04 pre podne »

Brate, pazi ovako, ne znam da li ti u nicku ovo pise da si 90` god., ali ja sam 91` god. i meni je bilirubin oduvek visok, ja imam taj takozvani Zilbertov
sindrom, sto je veoma cesta pojava ..... e sada ja sam se isto tripovao kao lud, lele da l' mog' da nastavim da treniram posle kada sam saznao i tako ....... rekli su da nema nikakvih problema oko treninga niti oko bilo cega drugog. Tako da ako i ti imas slican slucaj neces uspeti nikako da spustis nivo bilirubina. Ako su oni povecani iz drugog razloga, e to je vec nesto drugo. Sto se tice coca cole i tih cuda, i to nisam pio nekih dobrih dve godine i sve je bilo isto tako da .........  8) Sto se tice kreatina, pio sam dymatize mikronizovan, i bilirubin je bio isti i pre i za vreme i posle konzumiranja tako da ne verujem da on tu nesto menja ...... Ovo je moj slucaj, mozda mozes da se pronadjes mozda ne, ja reko' ako mog' nekako da pomognem ! Poz !
Sačuvana
:)
Dejan90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #1 poslato: Jun 28, 2009, 01:35:58 pre podne »

Koliko je potrebno vremena nakon prestanka uzimanja kreatina da on izadje iz organizma i da se bilirubin vrati u normalu ?
Treba uskoro da idem na neke lekarske preglede za vojsku, a neki rodja mi je vojno lice i zaduzen je bas oko tog primanja i kaze da masovno ljudi padaju na lekarskom pregledu zbog jetre i bilirubina koji je najcesce izazvan coca colom, pa me interesuje kada da ukinem kreatin posto znam da on podize bilirubin ???
« Poslednja izmena: Jun 29, 2009, 05:41:50 pre podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.125 sekundi sa 19 upita.