TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 05:18:20 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako smršati?  (Pročitano 8698 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #30 poslato: Decembar 12, 2010, 04:51:58 posle podne »

55kg na 170cm visine, sasvim je ok za devojku, znam iz iskustva. Taj odnos uopste nije los.

Mi smo ovde uvek nekako za kvalitet a ne za kvantitet..
ranije sam imala više kg ali sam bila zaista u odličnoj formi.. sad manje vežbam, zato i manje jedem i izgledam mršavije a osećam se bezveze...
Sačuvana
acivi85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #29 poslato: Decembar 12, 2010, 12:52:17 pre podne »

55kg na 170cm visine, sasvim je ok za devojku, znam iz iskustva. Taj odnos uopste nije los.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #28 poslato: Decembar 12, 2010, 12:19:54 pre podne »

u modi su mršave a ne zgodne devojke, u tome je problem...

Podvlačim! Ogroman problem. Sve je više devojaka koje su kost i koža i ponose se time misleći da su onda "one prave". Visina 170cm, težina 55kg, to je njima prava mera. Ustanju su da se svakog dana po više puta mere i da jadikuju ako je vaga skočila i 100g, odmah se bacajući na gladovanje ili metodu "prst u usta". Užas!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #27 poslato: Decembar 11, 2010, 06:16:59 posle podne »

Svi bi da vežbaju po "malo" i da smršaju po "malo" a retko ko bi da radi kako treba... u modi su mršave a ne zgodne devojke, u tome je problem...
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #26 poslato: Decembar 10, 2010, 09:15:57 pre podne »

Kontam da je mislila na rotacije i na keto dijetu
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Morted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69


« Odgovor #25 poslato: Decembar 10, 2010, 12:31:23 pre podne »


Ne može se tako gledati, zavis od:
1) tvoje graĂ°e, konstitucije
2) aktivnosti tj. potrošnje

10 g je premalo, nećeš moći da funkcionišeš normalno, pogotovo ako do sad nisi imao neku ozbiljniju dijetu...

i NIKAKO naglo smanjivati ugljene hidrate, postoji više načina, možeš da variraš količinu, jedan dan 50g, drugi dan 100g, pa 150 g i onda opet na dole...drugi način je 3 dana izuzetno low carb a 4. dan takozvano punjenje gde uneseš izuzetno veliku količinu UH.


Mozes li ovo malo detaljnije da objasnis?
Sačuvana
Morted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69


« Odgovor #24 poslato: Decembar 10, 2010, 12:25:54 pre podne »

mršave devojke koje ne vežbaju imaju često visok procenat telesnih masti... šteta - dobra genetika a kao neće da vežbaju da se ne raskrupnjaju ...

Ovo mi je vrlo poznato. 80% Devojaka kada pitaju kako da smrsaju malo, na savet da odu u teretanu i vezbaju malo, odgovaraju: "Ja bih da smrsam malo, necu da se nabildujem i da porastem jos vise". Nakon takovog odgovora, gubim svaku volju da im objasnjavam dalje.... I to je bas steta.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: Novembar 24, 2010, 04:07:23 posle podne »

Sva sreca za mene pa sam na nekoj sredini sto se tice metabolizma, mogu lako da se ugojim, i lako da skinem masne naslage samo ako to bas hocu! :)

Mislim da verovatno znaci koliko smo se fizicki "bavili" kad smo bili klinci, ili mladji...jer imam brata koji je igrao fudbal bas svaki dan i tako jedno 3-5 godina...a evo ga vec 3 godine jede sta stigne...ne mari za dijete i ostalo i ne goji se ni grama....a moze se reci da ima definiciju na nivou.

Isto tako imam i druga koji ima 60kg, mislim da ima manje od 10% masti ali izgleda kao kostur...i nikako mu ne uspeva da se nabaci...ali ja mislim da je to vise njegova lenjost...:)

postoji više telesnih tipova... tipičan EKTOMORF je osoba mršavijeg izgleda, kojoj je veoma teško da dobije ijedan kilogram...  ENDOMORF ima mnogo pogodniju genetiku za povećanje miš. mase ali nije mu teško da nabaci salo...
MEZOMORF bi bio nešto izmeĂ°u i to je najbolja varijanta :)

Sačuvana
smradina357
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #22 poslato: Novembar 23, 2010, 07:59:47 posle podne »

Sva sreca za mene pa sam na nekoj sredini sto se tice metabolizma, mogu lako da se ugojim, i lako da skinem masne naslage samo ako to bas hocu! :)

Mislim da verovatno znaci koliko smo se fizicki "bavili" kad smo bili klinci, ili mladji...jer imam brata koji je igrao fudbal bas svaki dan i tako jedno 3-5 godina...a evo ga vec 3 godine jede sta stigne...ne mari za dijete i ostalo i ne goji se ni grama....a moze se reci da ima definiciju na nivou.

Isto tako imam i druga koji ima 60kg, mislim da ima manje od 10% masti ali izgleda kao kostur...i nikako mu ne uspeva da se nabaci...ali ja mislim da je to vise njegova lenjost...:)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #21 poslato: Novembar 23, 2010, 10:10:33 pre podne »

kad smo kod kostunjavog voca, probajte "studentski mix"  - ima u Merkatoru....  mmmm :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #20 poslato: Novembar 20, 2010, 03:13:54 posle podne »

Mislim da je najbolje mešati - listo da se pokriju sve dobrobiti koštunjavog voća (a i orasi su mnogo jefitni od badema, a od lešnika da i ne govorimo :))
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #19 poslato: Novembar 19, 2010, 07:40:56 posle podne »

Orah je najkvalitetnjiji, ali naravno svi oni su blago za nase telo, tako da ih samo treba jesti, ne u velikim kolcinama i super. Zdrave masti Omega 3 unete najprirodnijim mogucim putem.

Semenke od bundeva su ti isto dobre, ako ih jedes cele gledaj neke ne slane bas (mogyi su OK). ljuspe su dobre za varenje (vlakna),


Uvece (kasno) stvarno fenomenalna stvar za utoliti glad (t.j. zadovoljiti mozak)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #18 poslato: Novembar 19, 2010, 02:53:51 posle podne »

Lešnik je moj favorit kada je reč o koštunjavom voću. :) Zatim slede orasi, pa badem itd. Svako veče 200g elle, pola dozera wheya(zbog ukusa), 30 - 50g lešnika, 3-4dcl vode, blender. Recept je jasan. :D
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #17 poslato: Novembar 19, 2010, 02:25:34 posle podne »

Hahahahaha cvekla lol :) Pa pazi tebi mozda ne treba alarm,ti sigurno vec duze vreme vodis taj rezim ishrane na svaka 2.5 sata,ja sam mislio na ljude koji jedu i po jedno dvaput,i tada kad jedu pojedu boga oca...njib=ma bi trebao organizam da se navikne na te manje i brojem vise obroke...:),a sto se tice tvoje ishrane u tom danu jako zanimljiva,ubacis nekim danom mesto tih badema,saku semenka od bundeve,golice,one imaju 4 g proteina vise od badema a nesto manje kalorija,naravno badem je ipak ostalim mineralim ai vitaminima jaci :),poz...

Nije poenta badema u proteinima i kalorijama nego u mastima, i on je u izboru kostunjavog voca medju najboljem (mozda i najbolji) izbor. A semenke ti valjaju kad ti se nesto gricka da se zanimas, uz film il tekmu...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Novembar 19, 2010, 11:24:03 pre podne »

Ma ovo sam samo napisala za danas... hranim se ja raznovrsnije...

a što se tiče jedenja na 2-3 sata imam takvu naviku, prosto,  a druga stvar koju ćeš osetiti kao i svi koji budu počeli ozbiljnije da treniraju  - ubrzanje metabolizma, apetit... mislim da je to na 1. mestu

nekad nisam mogla pre 10,11 da jedem a sada otvorim oči i idem u frižider, bez obzira koliko je rano....
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2010, 11:27:05 pre podne od strane MightyMO » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.066 sekundi sa 17 upita.