TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396120 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 11, 2024, 04:56:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dobrodošli u nov podforum!  (Pročitano 16161 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: Mart 24, 2010, 06:42:53 posle podne »

dobro si razumlea šta si trebala da izbegavaš..

voće izbegavaj popodne i uveče a individualne razlike u voću su uglavnom manje nebitne (mada bi bilo dobro da jedeš dosta borovnica, kivija, grejfruta npr.)

Integralnog hleba uzmi recimo jedno parče... zavisi koji integralni hleb, šta inače jedeš tokom dana itd...

Pre treninga bar 1h ne treba da jedeš ništa... ako stigneš da doručkuješ pre jutarnjeg treninga onda to treba da bude nešto lagano (malo ovsenih i mleko npr)... ako ne stigneš da jedeš popij proteinski šejk, a svakako ti sledi dobar obrok posle treninga

5-6 ne treba da budu jednaki... veći obroci posle treninga, pre podne i rano popodne, manji obrok za večeru

Ovsene, ražene... svejedno je
Sačuvana
lsdalyssa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #15 poslato: Mart 24, 2010, 01:45:18 posle podne »

Daniela i Monika, VELIKO HVALA na odgovorima!  ;D Izvinjavam se sto cu jos da udavim sa pitanjima, ali sta cu kad sam zaista pocetnik :( Da, za te male i ceste obroke znam, to je u cilju da se ubrza metabolizam! Svakako nisam nameravala da gladujem, to ga samo dodatno usporava :) Znaci, ako sam dobro razumela, treba da izbegavam testa i slatkise, masnije meso, masne sireve i masnije mlecne proizvode? Da li postoji neko odredjeno voce koje treba da izbegavam (npr. banane)? Dalje, koliko integralnog hleba uz jelo je dozvoljeno? :D  Pretpostavljam da je alkohol POTPUNO zabranjen? Inace ga ne pijem cesto ni mnogo (casu do dve) pa me zanima da li moze da ostane tako? Ako npr. ponedeljkom, sredom i petkom idem u teretanu ujutru, sta treba jesti pre a sta posle treninga? Sta jesti u tim "medjuobrocima" da ih tako nazovem, jer pretpostavljam da ne treba svih 5-6 obroka da budu jednaki, ili bas treba? Da li npr. za dorucak mogu zitarice, i koje? Mogu li jos neke sa ovsenim? :) Ili raditi trening ujutru na prazan stomak pa posle jesti zitarice? Hvaaaala jos jednom na strpljenju i odgovorima! :D
« Poslednja izmena: Mart 24, 2010, 01:49:42 posle podne od strane lsdalyssa » Sačuvana
SANTANA
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #14 poslato: Mart 23, 2010, 08:50:57 posle podne »

Ok hvala na odgovorima ... picu whey posle treninga, ne bih ujutru jer jedem po 10 belanaca kuvanih, a to su proteini... procitao sam gomilu podataka vise nzm sta sa cim i kako :)  nabacio sam koju kilu, pa sam bio bolestan i smrsao sam...nadam se da cu opet sa ishranom i wheyom nabiti bar 5kg, naravno uz dobar trening...hvala jos jednom, ako budem imao jos pitanja a verujem da ce ih biti, javim se .. cao :))
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Mart 23, 2010, 06:03:36 posle podne »

Robert ti je pojasnio, a ja ti predlažem da jooooš iščitaš malo teme u Osnovnim pojmovima :) 

protein, kada kažemo, mislimo na sve - jaja, meso, riba, mlečni proizvodi, a postoji i protein u vidu dodatka ishrani tj. popularni whey.

ugljeni hidrati, šećeri, pročitaj sastav...  75% su ugljeni hidrati u Hypermass-u.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12809


Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Mart 23, 2010, 02:48:00 posle podne »

Slazem se sa mojim kolegama lepo su ti sve objasnili.Ja bih ti jos samo skrenuo paznju da obroci i suplementacija jesu vazni ali je isto tako vazan i odmor.To podrazumeva da spavas minimum 8h dnevno i svaki trenutak koji mozes iskoristis za odmaranje jer misic raste tada a ne na treningu  ;)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #11 poslato: Mart 23, 2010, 07:54:29 pre podne »

Naravno da je naveden sastav Hyper mass-a i u njemu stoji da ima 68% šećera. Ovde to možeš i videti http://www.pansport.rs/new/catalog/index.php?id=BI350

Oko unosa wheya loša ti je računica. Trebaš uneti UKUPNO 2g proteina/kg, a ne samo iz wheya. Dakle, to bi bilo kod tebe 5 čvrstih obroka(sa po 30g proteina) + jedan prot. šejk posle treninga sa još 30g proteina i to je ukupno tvojih 180g dnevno. ;)
Whey koristi samo nakon treninga, kada ti je zaista najpotrebniji, i eventualno za doručak - uz ovsene, recimo.

Nadam se da je sada malo jasnije. :)
Sačuvana
SANTANA
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #10 poslato: Mart 22, 2010, 08:17:43 posle podne »

Naucio sam, hvala ... :)   nemam problema sa srcem i pritiskom tako da cu verovatno cim nabavim koju kintu uzeti ovo :)

A  Monika reci mi zasto tamo o proizvodu hyper mass 5000 ne pise da sadrzi secer...uglavnom tretira se kao protein sa dodatkom glutamina i taurina...dosta ljudi mi kaze da je taj proizvod pun samih secera ovo ono x) to su glasine, e sad nzm iskreno sta je istina jer ga nisam probao...I jos jedno pitanje, pise da se whey pije 3-4 x na dan, primer doziranja: 80 kg x 2,2 gr proteina/kg telesne mase = 176gr/dan
176gr Ă· 6 malih obroka = 30gr proteina po obroku - ovo mi nije jasno, ja imam oko 78kg i znaci treba oko 6x na dan da pijem po 30 gr :O  hvala poz :))  mnogo ste ljubazni
« Poslednja izmena: Mart 22, 2010, 09:39:21 posle podne od strane SANTANA » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Mart 22, 2010, 06:14:29 posle podne »

pozdrav ljudi...

 Da li ima neka ne zeljena dejstva...vidim tamo azot oksid nesto :)


zaboravih ovaj deo...

ima, ako imaš problema sa srcem ili krvnim pritiskom ili ako preteruješ u količini istog.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Mart 22, 2010, 06:13:34 posle podne »

Mislim da je dobar proizvod, na bazi kreatina.  U klasi NO reaktora je zaista jedan od povoljnijih.  Probaj, osetićeš veću mišićnu pumpu, snagu i izdržljivost.

naravno, ovo nije moja preporuka da kreneš od njega, nadam se da si naučio malo o ishrani i bazičnoj suplementaciji kao što su whey, aminokiseline, vitamini, šećeri....

Sačuvana
SANTANA
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #7 poslato: Mart 22, 2010, 03:20:23 posle podne »

pozdrav ljudi...

Sta mislite o ATTACK-u ...da li daje samo snagu ili i mase :)  Da li ima neka ne zeljena dejstva...vidim tamo azot oksid nesto :)

Voleo bih neko da mi odg. ko je imao iskustva sa ovim proizvodom ...pio sam razne proteine i kreatine, vreme je za neku promenu i mozda bih ovo probao, pa sta mislite ? hvala :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Mart 19, 2010, 09:04:22 posle podne »

Ako nemaš problema sa srcem i krvnim sudovima možeš probati sa NO reaktorima, i svakako uzmi dobar whey protein...
ali moraš da znaš da sve zavisi od ishrane i treninga (bar što se tiče mišiće mase)...
Sačuvana
slobak
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #5 poslato: Mart 19, 2010, 01:46:40 posle podne »

cao..zanima me koji preparat bi mogao da upotrebim...a da dobijem na snazi,mishicnoj masi,a da nije na foru kreatina....
imam vec skoro godinu dana teretane iza mene,,,po bih nehto da bromenim....
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Mart 10, 2010, 04:59:46 posle podne »

Dobrodošla na forum :)

dobla si odličan odgovor od Daniele...

što se rekreacije tiče, najbitnije je da radiš ono što ti prija, ako je to tae bo slobodno nastavi...  inače je odličan trening u pitanju, kardio...  teretana je dobrodošla, a i kardio nakon treninga sa tegovima.

Ishrana - molim te nemoj da gladuješ :)  samo to...  što češće jedi, 5-6 puta dnevno, uveče izbaci sve ugljene hidrate...
što više povrća, salate, voće samo pre podne, meso sa roštilja ili kuvano ili pečeno sa što manje masti - pileće belo, riba - oslić, ćuretina...  tunjevina oprana pod vrelom vodom... posni sirevi...   
pirinač, ovsene, krompir, bareno povrće...

od suplemenata za početak bih uzela čist whey protein, i eventualno nešto od sagorevača kao što je Daniela predložila
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Mart 10, 2010, 01:20:36 posle podne »

moji saveti i odgovoru na pitanja su sledeći:

1. ostani na tae bou i dodaj teretanu tri puta nedeljno - možda pre tae boa ili posle tegova dodaj 20-30 minuta kardija
2. ako ideš samo u teretnu idi kad ti odgovara, mada je najbolje ako možeš da ideš pre podne zbog metabolizma (mada i to je individualno - možda je zaista najbolje da sama proceniš kad ti najviše odgovara); jednom nedeljno možeš da imaš samo kardio trening
3. što se tiče ishrane - zbaranjena je pekara i poslastičarnica, sve vrste peciva, belog brašna i šećera - dozvoljene su ovsene i integralni pirinač i to samo za doručak i ručak, večera ostaje belančevine i povrče (koje je glavno i u ručku)
4. suplementacija je deo uspeha ali ti mogu pomoći sagorevači (kad već imaš kondiciju - npr. AC, Xenadrine; Unidyne ako si na početku), whey protein (kao zamena za obrok npr), multivitamin, L akrnitin i acetyl L karnitin (moji omiljeni za kardio trening)
Sačuvana
lsdalyssa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #2 poslato: Mart 08, 2010, 12:50:08 posle podne »

Za pocetak zdravo!  ;D Cini mi se da sam naisla na pravo mesto za gomilu mojih pitanja i nedoumica!  :) Citam razne teme ovog foruma vec neko vreme, ali posto imam toliko razlicitih pitanja vezanih za ishranu i vezbanje prosto ne znam gde da "strpam" moj slucaj, pa se nadam da nece biti grska ako je ako je ovde! :) Jasno vam je da sam pocetnik i ako se sad zestoko nalupam- ispravite me i ne zamerite! ;) Nisam bas neki sportski tip u smislu da ceo zivot neprestano treniram ali volim rekreaciju i prija mi! Posto sad imam konkretan problem, zelela bih da se pravilno posvetim svom telu u smislu pravilne ishrane i vezbanja i da tako nastavim i ubuduce da odrzavam! Vec neko vreme citam gomilu casopisa (izmedju ostalih i Pansport ;) i sad mi je glava puna informacija a trebaju mi saveti konkretno za moj slucaj! E sad krece gomila pitanja... ;D Naime, imam 26 godina, visoka sam 162 cm i imam 60 kg  >:( Sto govori da imam viska, pogotovo na stomaku! E sad, svesna sam da bez pridrzavanja pravilne ishrane i vezbanja telo ni ne moze da se dovede u red! Shvatam da ce to biti postepeno, ne ocekujem nista preko noci i znam da puno i savesno mora da se radi na telu da bi se ono odrzalo u tom stanju! Nedavno sam krenula na tae bo tri puta nedeljno u trajanju od 1h od 7 uvece i za sad mi prija! Medjutim, ishranu jos uvek nisam promenila pa ne mogu ni da ocekujem rezultate mrsavljenja! Negde sam procitala da su u principu takve vezbe skoro beskorisne, jer svako zavisno od uzrasta treba da ima svoj program i ritam vezbi! E sad ja vas pitam...da li bi trebalo da krenem samo u teretanu ili da ostanem na tae bou ali da dodam teretanu 3 puta nedeljno? Ako idem samo u teretanu- kad je najbolje ici i zasto? Takodje sam procitala da prvo treba raditi vezbe u teretani a zatim kardio vezbe u trajanju od 30 minuta zbog efikasnijeg trosenja masti? Sto se tice ishrane...sta je potpuno zabranjeno da se unosi, sta moze da se jede, sta pre a sta posle treninga? Procitala sam da bi trebalo unositi vise proteina a manje ugljenih hidrata! Da li je pravilna ishrana dovoljna ili trebaju da se ubace neki suplementi i koji? Hvala unapred, i kao sto sam rekla- ispravite me gde gresim! ;D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 14 upita.