TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395161 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 05:59:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: poviseni kreatinin i urea  (Pročitano 12487 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #27 poslato: Avgust 22, 2009, 06:26:45 posle podne »

ok, seldeći post o krvim grupama brišem .. svi ste rekli šta ste imali.. krvne grupe nemaju veze sa povišenim kreatinnom!
ako želite - molim postavite novu temu...
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #26 poslato: Avgust 22, 2009, 03:43:50 posle podne »

Ognjene ti to sto si procitao u vezi krvnih grupa i ishrane si ocigledno samo prelistao jer ono sto si mi napisao je totalna glupost. Po tim glupostima od ishrane pise da A krvna grupa sme da jede belog mesa u kolicini od NAJVISE 170gr po obroku i to 0-3 puta nedeljno plafon i to se misli na JEDAN OBROK DNEVNO od 170gr!!! A ja sam jeo kilajku dnevno i bilo mi je extra. A po toj nebulozi od ishrane takodje pise da mi je oslic otrov, a ja ga jeo i jace od kile dnevno i zamisli, opet sam se osecao extra i krvna slika savrsena... Covece, ja bez mesa ne mogu, i meni meso prija i bas me zabole ona stvar sta ce tamo neki americki degenerik od naucnika da napise u vezi toga, ja cu idalje da jedem meso i da uzivam u tome i da se osecam savrseno dobro, a to sto neki naucnici vrse neka istrazivanja, nek se zamlacuju i neka zamlacuju prost narod koji veruje da ce se tako izleciti od raka ili ne znam ja cega... Eno ga dr. Roso, veliki naucnik i zagovarac ishrane po krvnim grupama gde se nalazi... Zasto? Zato sto je VARAO ljude upravo tim nebulozama o ishrani...
Over and out...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Mackolina
Gost
« Odgovor #25 poslato: Avgust 22, 2009, 08:06:22 pre podne »

slazem se sa Ognjenom,otprilike je i moje misljenje takvo...
Sačuvana
Mackolina
Gost
« Odgovor #24 poslato: Avgust 22, 2009, 07:53:34 pre podne »

ok da se ipak vratimo na pitanje...
po meni trebala bi da ponoviš nalaze i ako su i dalje povišeni da se obratiš nefrologu...
sve ostalo je ZAMAJAVANJE.. ako imaš problem sa bubrezima to treba lečiti a ne gatati...

receno mi je da dam krv u sredu ujutru...pa onda kod moje doktorke da vidi sta cemo...nadam se da ce se popraviti...
ali zaista nikakvih bolova,simptoma,nista nemam od toga...
Sačuvana
Mackolina
Gost
« Odgovor #23 poslato: Avgust 22, 2009, 07:51:10 pre podne »

Citat
i sad npr. ja mogu svima da dam krv,a meni moze samo 0...roditelji recimo ne bi mogli da mi daju krv kad bi mi ne daj boze nekad hitno zatrebala...ali bih ja mogla svima njima da dam krv...     

mislim da to nema veze... i ovako da ste ista krvna grupa ne bi dobila bas tu krvnu od njih nego bilo ciju :)njima je vazno da kad tebi treba krv...neko da...koja je on grupa to i nije toliko bitno...dakle ja mogu da dam za tebe i nema veze koja sam grupa..oni ce to sve lepo da zamene :D ovo su meni rekli u zavodu za transfuziju kad je meni trebala krv  ;D

super u tom slucaju... ;D  msm da maloletni ne mogu da daju krv...mada meni nije problem,nije me puno bolelo kad su vi vadili krv iz vene...a zaista je jako lep osecaj kada znas da si nekome spasio zivot...tako da ,kada budem punoletna, davacu krv... :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #22 poslato: Avgust 22, 2009, 01:14:06 pre podne »

Moram prokomentarisati o grupama, sorry:

Coolicu, batali te fore "za ove je meso, a za ove zitarice"... Nisi uopste upucen tako da nemoj pljuvati po onom sto neznas i praviti takve grube podele kada uopste nije tako... Spomenio si kile belog mesa u drugom topicu a nisi ni svestan da A grupa iako pretezno bi trebali zitaricama da se hrani, stoji joj i belo meso bez ikakvih problema... T.j. A grupi stoji svo "dobro" meso poput belog, riba i sl... Tako da nisi ni svestan a potvrdio si teoriju jer ti je krva slika super kao sto kazes...

Neznam zasto ste svi tako prepametni i tvrdoglavi i ne prihvatate nista novo, kao da ste izmislili svet... Pa to vec desetinama godina se detaljno izucava... A i takodje, zbog cega bi neko sirio gluposti o tome kada nema nikakve koristi, ne radi se ovde o "ab tronic"-u pa da vam neko prodaje maglu... Samo treba malo ukljuciti mozak i proci kroz sve to nepristrasno i skontacete da i kako ima smisla... Opet kazem, kakve neko koristi tim "izmisljanjem" ima, kada ces ti samo da izaberes da li ces, lupam u merkatoru kupiti 3 kg kobasice, ili 2 kg zitarica  ::)

Ja sam tek nedavno pogledao sta bi moja grupa tacno trebala da jede (tu se nalazi "more" namirnica, nikakve grube podele i slicne gluposti, jednostavno postoji neke stvari koje se ne preporucuju, a nikako zabranjuju zbog toga i toga) i skontao da se 99 % tako hranim, sasvim slucajno, a pre par godina sam totalno suprotno... i uglavnom kada sam promenio ishranu (nesvesno) po krvnoj grupi jedno 3 puta se bolje osecam i 10 puta mi vise prija ovo hrana...
Sada mozete reci sta hocete, ali ja vam najiskrenije kazem...
I jos jednom podvlacim da uopste nije fora u strogoj podeli namirnica, nego jednostavno da "srz" ishrane bude bazirana na odredjenoj hrani...

Jos jednom sorry za off

DHEA: Pozdravicu ga, samo mi reci ime, sorry ali ja te znam samo kao "DHEA", hehe
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #21 poslato: Avgust 21, 2009, 09:21:20 posle podne »

ok da se ipak vratimo na pitanje...
po meni trebala bi da ponoviš nalaze i ako su i dalje povišeni da se obratiš nefrologu...
sve ostalo je ZAMAJAVANJE.. ako imaš problem sa bubrezima to treba lečiti a ne gatati...
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #20 poslato: Avgust 21, 2009, 07:43:36 posle podne »

Citat
i sad npr. ja mogu svima da dam krv,a meni moze samo 0...roditelji recimo ne bi mogli da mi daju krv kad bi mi ne daj boze nekad hitno zatrebala...ali bih ja mogla svima njima da dam krv...     

mislim da to nema veze... i ovako da ste ista krvna grupa ne bi dobila bas tu krvnu od njih nego bilo ciju :)njima je vazno da kad tebi treba krv...neko da...koja je on grupa to i nije toliko bitno...dakle ja mogu da dam za tebe i nema veze koja sam grupa..oni ce to sve lepo da zamene :D ovo su meni rekli u zavodu za transfuziju kad je meni trebala krv  ;D
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #19 poslato: Avgust 21, 2009, 06:46:56 posle podne »

Ma hrani se bre normalno, i batali ta zaglupljivanja o krvnim grupama i slicno... Jedi dobru hranu, vremenom ces sama skontati sta ti prija, sta ne, sta te goji i td...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Mackolina
Gost
« Odgovor #18 poslato: Avgust 21, 2009, 06:43:49 posle podne »

e ne znam stvarno...
ja dok se nisam ovako hranila sam imala problem sa kg (ne preterano,al ono,desetak kg vise recimo)...
a ako je verovati ovoj povezanosti lecitina u hrani i krvnoj grupi,meni bas i ispada da treba da se hranim po low carb principima...i  zaista osecam tu nadutost ,kao sto je u kjnizi opisano, kada jedem vise UH...a recimo voce jedem (a to i pise da je ok za 0 ,ali po low carb treba izbegavati)  ,ne idem toliko daleko sa low carb,ipak mlada sam,u razvoju,ne smem ni u cemu da preterujem...
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #17 poslato: Avgust 21, 2009, 06:30:19 posle podne »

Ha, po tim nebulozama o krvnim grupama, ja bih trebao da jedem samo travke, a mesa ni u gramima jer sam A+...   :)
A zamisli, ja prozdirem kilo mesa dnevno, ne racunajuci jaja, posni sir... i pazi, nalazi krvi su mi odlicni... ;)  Kako li je to moguce, bas se pitam...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Mackolina
Gost
« Odgovor #16 poslato: Avgust 21, 2009, 06:20:44 posle podne »

evo danas bila na transfuziji jutros i pre par sati sam saznala rezultate krvne grupe
 0 Rh +
znaci,mesojed sam  ;D   a po Adamsovoj kjnizi o krvnim grupama meni su zitarice i mlecni proizvodi losa hrana...a ja bas volim jogurt...  :P
sta vi mislite o toj ishrani zasnovanoj na krvnoj grupi?
a pazite ovo,roditelji su mi oboje A+ ,a ja i brat 0 + , ( a i moj macak Cicko je 0 pretpostavljam  ;D  :D )
i sad npr. ja mogu svima da dam krv,a meni moze samo 0...roditelji recimo ne bi mogli da mi daju krv kad bi mi ne daj boze nekad hitno zatrebala...ali bih ja mogla svima njima da dam krv...  :)   
Sačuvana
Mackolina
Gost
« Odgovor #15 poslato: Avgust 20, 2009, 06:23:40 posle podne »

LUDIM!!!
otisla danas sa uputom u Zemunsku bolnicu na onaj deo gde je transfuzija,i pazi ovo ...cetvrtkom je samo za TRUDNICE!!!  >:( >:( >:(
i jos sam cekala 40-50 minuta u redu...  ::)   i jos se drala ona vestica od sestre sto sam dosla bas u cetvrtak (niko mi nije rekao da je tada samo za trudnice) i sto nisam povela mamu ili tatu,jer kao to su ozbiljne stvari (to sto hocu da saznam koja sam krvna grupa  ::)  :o  )...  covece,ko da ce da mi vade srce,a ne dve-tri kapi krvi.. ::)
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #14 poslato: Avgust 20, 2009, 04:05:07 posle podne »

То са крвним групама ми личи на ону причу зашто је црнцима дужи од белаца... наводно нису носили гаће, па је пенис висио, а гравитација је учинила своје... И онда прочитам неко истраживање на ту тему где стоји да је у ерекцији пенис исти код обе расе...

Оги, поздрави ми бившег профана...  :) 
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #13 poslato: Avgust 20, 2009, 02:26:52 posle podne »

 B grupa pa cu u copor ,srecom necu biti pripadnik stada :D :D
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 17 upita.