TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 03:05:13 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: poviseni kreatinin i urea  (Pročitano 12488 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #12 poslato: Avgust 20, 2009, 01:32:41 posle podne »

Hmmm, ne. Dr. Franja Fratric
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #11 poslato: Avgust 20, 2009, 12:49:57 pre podne »

Jako logicno i cak i dokazano...
Jer ljudi su bili podeljeni po coporima (neznam kako da objasnim :) ) i neki su se hranili prvenstveno zivotinjski a drugi biljno i tako su i nastale krvne grupe t.j. bile su prvo te dve pa su onda spajanjem nastale...
Tako da A grupa u sustini treba sto vise biljnog porekla, a B zivotnijskog da jede... Ove mesavine neznam tacno... Raspitacu se bas, trener mi vec mesecima to izucava...
I ja sam bio skeptican ali ima smisla skroz... Jednostavno se bazira na tome koja vrsta hrane najvise odgovara tvojoj krvnoj grupi odnosno indirektno "tvom poreklu"...
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #10 poslato: Avgust 20, 2009, 12:45:41 pre podne »

Mnogi tako rade, prepisuju ljudima ishranu na osnovu njihove krvne grupe... Cak i neki bodibilderi koje znam... Ne vidim logiku...
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #9 poslato: Avgust 19, 2009, 09:56:27 posle podne »

Xexexexexexe, dr. Roso je usao ljudima u podsvest zagovarajuci ishranu po krvnim grupama  :D :D :D
Eno ga dokle je dogurao...  ;)   ;D
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #8 poslato: Avgust 19, 2009, 09:02:34 posle podne »

nisi napisla kolika je urea..

a kakav ti je nalaz urina, jel ima proteina u urinu..

u svakom slučaju NEMA NIKAKVE VEZE SA KRVNOM GRUPOM... kakva glupost!
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #7 poslato: Avgust 17, 2009, 09:11:53 posle podne »

molim te ne obracaj paznju na to sta pise na netu. ja sam jednom tako skratio sebi zivot par godina i doktor mi je rekao da na to uopste ne obracam paznju. Ako tebe nista ne boli, ako ti ne smeta, u pitanju je neka stvarno ne tako bitna stvar. Ne razmisljaj o tome, videces sta je u pitanju i bice to sve u redu.
Sačuvana
Mackolina
Gost
« Odgovor #6 poslato: Avgust 17, 2009, 02:49:56 posle podne »

pa dosta ti je visok , onda moras videti sa Dr kako sta

pa zato se i brinem bre :D   aj da je nesto malo,al ovo je duplo-troduplo vece od dozvoljenog...
citam na netu nesto o tom kreatininu i urei,i koliko mogu da zakljucim,povecava se kod nekih trovanja organizma,upala,problema sa bubrezima,problema sa jetrom... joj covece,sta sve mene nece snaci...a ne osecam se nista lose ili tako nesto,nista me ne boli,sve super...preplivam i po kilometar dnevno i nije mi nista...nemam pojma sta je u pitanju...idem na ultrazvuk,nesto EHO,pojma nemam sta li je to...pa ce da vide sta je...
zakazano za deset dana ( da li su oni normalni,10 dana da cekam za ultrazvuk! ) ,u 16h sto je uzas jer ne sme nista da se jede pre nego se ode tamo (npr. ustanem u 9 h i ne smem nista da jedem do 17 h dok mi ne zavrse to) ,a i dan pre takodje samo neko bareno povrce...pa pre cu da skapavam od gladi nego od povisenog kreatinina... :D :D :D
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #5 poslato: Avgust 17, 2009, 08:26:17 pre podne »

pa dosta ti je visok , onda moras videti sa Dr kako sta
Sačuvana
Mackolina
Gost
« Odgovor #4 poslato: Avgust 17, 2009, 07:34:23 pre podne »

Da prvo otklonimo ono sto bi bilo najociglednije i najednostavnije: da li si mozda uzimala kreatin, ili neki proizvod koji ga sadrzi? Ako jesi, koje su bile kolicine, i u kom periodu?

zensko sam,ne koristim kreatin i mislim da mi ne treba, ionako navlacim vodu zbog estrogena ( par dana pred menstruaciju imam par kg vise ,voda naravno,znaju devojke o cemu pricam)
whey koristim samo kada idem u teretanu,a leti ne idem,tj. ima vec  3-4 meseca od kada ne idem u teretanu i ne pijem whey,samo omega 3 i dalje pijem... i to ni tada nisu bile neke velike kolicine,samo posle treninga 1 mericu,i nekada za dorucak sa ovsenim jednu ili pola merice i to je to...

Markoni,onaj text sto si mi poslao sam procitala , lepo je objasnjeno,
ali mene kopka to sto ja SADA NEMAM PUNO PROTEINA U ISHRANI  ( recimo da je bio oko 60-70 gr dnevno pre rezultata krvne slike ,kada mi je doktorka zabranila da ih konzumiram,i rekla mi da ne prelazim 0,2 - 0,3 gr/kg (ja trenutno imam 56 kg,sto znaci 0,2 X 56 = 11 gr,pa aj da kazem ne bih smela vise od 15 gr proteina dnevno,sto je jako malo :P , to mi taman dodje da uzmem pola litre jogurta i to je to,a ostalo vlakna i UH (koje je instistirala da povecam sto vise)  ) , A IMAM POVISEN KREATININ I UREU...
znaci ,meni je sa 60-70 gr skocio kreatinin,a u toku godine sam isla i do duplo vise od toga sa proteinima,ali ne znam kakva mi je tad bila krvna slika jer nisam imala potrebe da je radim,sve je bilo ok,ali pretpostavljam da tada mi nije bio ovoliko povisen kreatinin i urea...jer ovo sada je uzas,kreatinin mi je 200!!! zato su mi tako striktno i zabranjeni proteini...
Sačuvana
MAXX
POČASNI ČLAN
Zainteresovan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 413

« Odgovor #3 poslato: Avgust 17, 2009, 06:44:08 pre podne »

Da prvo otklonimo ono sto bi bilo najociglednije i najednostavnije: da li si mozda uzimala kreatin, ili neki proizvod koji ga sadrzi? Ako jesi, koje su bile kolicine, i u kom periodu?
« Poslednja izmena: Avgust 17, 2009, 06:46:14 pre podne od strane MAXX » Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #2 poslato: Avgust 17, 2009, 06:43:28 pre podne »

veci unos proteina u ishrani dovodi do povecanja kreatinina i BUN ( blood urea nitrogen )  , tako da ti nije nista samo jedes vise proteina nego sto oni imaju kao osnovne vrednosti ,  nije ti nista samo sto nasi nemaju pojma to i odma misle nije ti dobro
Sačuvana
Mackolina
Gost
« Odgovor #1 poslato: Avgust 17, 2009, 06:08:18 pre podne »

Poviseni su mi kreatinin i urea.
Sto je najcudnije,ja leti uopste ne idem u teretanu,a i unos proteina mi je nizi nego u ostalim periodima godine.
Doktorka misli da mozda ima veze sa krvnom grupom,jer ne zna se koja sam krvna grupa (ne pise mi ni u jednom dokumentu,ni u otpusnici iz porodilista,ni u kartonu,nigde) ,pa ako sam recimo krvna grupa A moram da zaboravim na proteinsku ishranu,jer cu samo sjebati zdravlje tako. Dobila sam uput za Institut za transfuziju krvi da odem tamo da mi vade krv i kazu koja sam krvna grupa. Posto su mi roditelji A+ i A+,a mladji brat 0 ,ja sam verovatno A ,jel tako? a kako je onda brat 0,ne razumem to...  ::)
Za sad mi je zabranjen skoro skroz unos proteina,ne vise od 0,2 gr po kg i moram da povecam UH i puno vode da pijem...
doktorka kaze da ima veze najverovatnije sa low carb ishranom,pa ima li ovde neko slicnih problema...Markoni,Daniela,ostali..?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 17 upita.