TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:19:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Otvoreno prvenstvo Vojvodine Elemir - NABBA  (Pročitano 8291 puta)
Aleksandra Rapajic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #27 poslato: Septembar 08, 2007, 12:53:18 pre podne »

Evo i mene!E pa na molbu mnogih sportista koji ce ucestvovati na oba takmicenja bili smo primorani da pomerimo takmicenje za 07.10.2007. ali to je znacilo da zrtvujemo Sava centar i to smo uradili.Sve u interesu sporta i sportista ipak ce mo ga organizovati u sali koja se nalazi u Skadarliji ili kao i prosle godine Francuska 26.Oficijalni poziv i plakat cu vam pustiti cim pre.
Zao mi je sto ne mogu da ucestvujem na forumima jer trcim radi organizacije i svega ali cim stignem prikljucicu vam se .Miki je tu da vam sve pojasni jer ima tacne informacije o svemu.Recicu samo da bice novcanih i robnih nagrada,zurka u Beogradskom klubu posle i obecavam jako dobar provod.
Hvala svima koji pozitivno razmisljaju a ja ne zeelim nikom da sudim niti meni da se sui jer to pravo ima samo onaj koji nije gresio a to je sam Bog i vreme.
Sačuvana
BLEK STENA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 344


European,Balkan,National champion - classic BB

« Odgovor #26 poslato: Septembar 04, 2007, 05:31:43 posle podne »

Istina je to za antidoping kontrole. Veliko je opterecenje za svakog takmicara sto mora da misli i o tome da li ce neko jos i da ga juri po svlacionicama i vuce za rukav da bi posao u laboratoriju.

Valjda je i to razlog sto je, recimo, ove godine potucen rekord u broju prijavljenih takmicara na Evropskom prvenstvu u Litvaniji. Prvi put preko 400 prijavljenih, i to bez nase ekipe.

Videcemo kako ce biti 10-og novembra u Moskvi na Svetskom prvenstvu, i to sa nasim timom.
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #25 poslato: Septembar 04, 2007, 01:18:59 posle podne »

Racunam  da ce razum pobediti na opstu korist svih sportista...

Sto se tice pozicioniranja domacih takmicenja u odnosu na strana to ne moze biti slucaj samo za IFBB vec i za NABBA savez koji takodje mora pozicionirati svoja takmicenja u odnosu na strana. Ovo ne mozxe biti alibi ni jednog ni drugogo saveza...

Mozda jedan vazan detalj koji ide u prilog NABBA takmicenjima je tretman nasih takmicara u inostranstvu koji je mnogo bolji za razliku od evropskih i svetskih smotri u IFBB gde su nasi momci i devojke pod stalnom strepnjom i pritiskom da ce biti zrtve antidoping kontrole. ovo je cest slucaj da nasa delegacija iz tog razloga ne ide u kompletnom sastavu ili pak u ne tako dobroj formi svesni da ne mogu pobediti!?
 
Sačuvana
BLEK STENA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 344


European,Balkan,National champion - classic BB

« Odgovor #24 poslato: Septembar 03, 2007, 04:53:56 posle podne »

Tacno je, odluka da takmicenje bude 16.10.2007 u NABBA-i je doneta odavno i to niko ne porice.

Odluka IFBB-a je doneta polovinom januara i kalendar se pravi i prilagodjava uvek kalendaru medjunarodnih takmicenja.Pa tako je godinama unazad.Tada nikog iz IFBB-a nije ni interesovalo kada NABBA pravi svoj kalendar. To se ponovo aktuelizovalo kada su se takmicenja priblizila i sada jedni drugima prebacuju krivicu i ko je drugi doneo odluku taj je kriv.

To nema veze sa vezom. IFBB-u ne moze nikako da bude u interesu da u isto vreme budu dva Drzavna prvenstva jer ce u startu da bude okrnjen sa brojem takmicara i sa manjom medijskom paznjom. To "namerno" otpada.

Ocena kvaliteta takmicara nema veze sa Elemirom. Pa godinama je ista prica na medjunarodnim takmicenjima u obe federacije a sada se tako preslikava i kod nas. Ko je dugo u ovom sportu i prati takmicenja ne moze to da porekne.

No,da ne sirim pricu tamo gde ne treba, sustina onoga sto sam hteo da kazem je da je dobro sto postoje dve Federacije jer ce biti vise takmicenja sto je glavna stimulacija takmicara da se spremaju.

Svako ko baca varnice i pokusava da svadja ljude iz dve federacije koji se inace i licno poznaju je zao i nije sportista.

Zato predlazem i nadam se da ce se celnici ipak dogovoriti na radost svih nas.

 
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #23 poslato: Septembar 03, 2007, 10:32:31 pre podne »

Evo me sa novim informacijama, na zalost losim za nas sport.

Naime,na danasnjem sastanku UO IFBB-a odluceno je da se Drzavno prvenstvo ipak odrzi 06.10.2007.god. u Novom Sadu u hali SPENS.

Na sastanku UO NABBA prosle nedelje odluceno da isto takmicenje u toj federaciji bude istog dana.

I sta sada? Dva Drzavna prvenstva u istom danu, NABBA i IFBB.



Odluka da Drzavno Prvenstvo u organizaciji NABBA Srbije bude odrzano 6.10.2007. je stara gotovo 9 meseci. Doneta je jos decembra meseca 2006?!?!?
Tada je izmedju ostalog  iznet i kompletan plan takmicenja za 2007 godinu po datumima.

Dakle o cemu pricamo!?? Ocigledno da gospodi u IFBB odgovara ovakvo stanje rivaliteta kako je njihova odluka za isti datum donesena mnogo kasnije u odnosu na ono sto je odluceno na UO NABBA.

Sto se tice brojnosti takmicara u NABBA federaciji ona je u tom smislu i glavna karakteristika ove federacije jer osnovni cilj je popularizacija ovog sporta i naravno dugorocni cilj da se vremenom sa novim generacijama iznese sto bolji kvalitet takmicenja.Za ostvarenje ovog plana neophodan je veliki broj "malih" lokalnih takmicenja kao i naravno kruna svega u toku godine NABBA Drzavno Prvenstvo i NABBA KUP Srbije.

Praviti analizu kvaliteta takmicara, organizacije, sudjenja itd. NABBA Srbije na osnovu jednog lokalnog takmicenja u Elemiru je krajnje neumesno jer to ne moze biti "vrh ponude". Vecina takmicara je u fazi odmora ili intezivnih priprema za Drzavno Prvenstvo. Iz tog razloga vas pozivam da realno sagledate cinjenice tek nakon odrzanih jesenjih prvenstava i onda donesemo neki sud o svemu tome.

Vazno je reci (primetiti) da tek nakon sto je formirana NABBA Srbije i tek nakon sto su celni ljudi krenuli agresivnije u medijsku kampanju povodom popularizacije BB-a ovaj sport je konacno stigao na nase TV ekrane.

Ja sam malo stariji i pamtim ineka druga vremena no ne pamtim da se pod pokroviteljstvom IFBB-a toliko medijski eksponirao ovaj sport kao sto je to sada!? Razmislite malo o ovoj cinjenici...

I za kraj treba istaci da najveci adut NABBA federacije lezi u velikom broju kategorija u kojima se mnogo mogu pronaci. Ovo posebno vazni za zensku konkurenciju. Ako imate samo dve kategorije kao u IFBB BB zene i Body Fitness onda je malo tesko ocekivati veliki broj takmicarki koje naprosto sebe ne vide kao "nabildovane decake"

Prica je mnogo duza no mesto i vrmem nije pravo da bi se diskutovalo o tome a nadam se ( i spreman sam) da ce se za tako nesto ukazati prilika u potpuno otvorenoj diskusiji mozda bas celnika obe federacije naravno sve u cilju prve sevga sportista a onda i sporta u celini!



Sačuvana
Proday
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 381

Bicu i ja veliki!!!

« Odgovor #22 poslato: Septembar 02, 2007, 08:38:40 posle podne »

Evo me sa novim informacijama, na zalost losim za nas sport.

Naime,na danasnjem sastanku UO IFBB-a odluceno je da se Drzavno prvenstvo ipak odrzi 06.10.2007.god. u Novom Sadu u hali SPENS.

Na sastanku UO NABBA prosle nedelje odluceno da isto takmicenje u toj federaciji bude istog dana.

I sta sada? Dva Drzavna prvenstva u istom danu, NABBA i IFBB.



Sumnjam da ce tako biti, jel bi to bilo krajnje glupo. U svakom slučaju vidimo se u NS kad god da bude (ovaj put nepreskačem)!!!!
Sačuvana
BLEK STENA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 344


European,Balkan,National champion - classic BB

« Odgovor #21 poslato: Septembar 02, 2007, 06:26:35 posle podne »

Evo me sa novim informacijama, na zalost losim za nas sport.

Naime,na danasnjem sastanku UO IFBB-a odluceno je da se Drzavno prvenstvo ipak odrzi 06.10.2007.god. u Novom Sadu u hali SPENS.

Na sastanku UO NABBA prosle nedelje odluceno da isto takmicenje u toj federaciji bude istog dana.

I sta sada? Dva Drzavna prvenstva u istom danu, NABBA i IFBB.

Sačuvana
Nebojsa Bogojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #20 poslato: Septembar 02, 2007, 07:34:43 pre podne »

Kako bi i mogao biti zadovoljan kad ti je forma katastrofa.

 ???
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #19 poslato: Avgust 31, 2007, 12:05:09 posle podne »

@ Vuksa...dodji u BG na drzavno pa ces videti sta je dobra forma  ;)

@kingkg...nije on profi fotograf a nije imao nazalost dobru poziciju i slikano je iz daljine.Vidi se da su sve slike iz blizine prilicno dobre.Pa opet iako je kvalitet prilicno los bolje i takve slike nego nikakve.
Eto nadam se da cete vi svi koji kazete da su lose sledeci put doci sa dobrim aparatima ipa pretpostavljam da ce te slike biti odlicne.
« Poslednja izmena: Avgust 31, 2007, 12:43:32 posle podne od strane FANATIC » Sačuvana
kingkg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #18 poslato: Avgust 31, 2007, 10:23:12 pre podne »

@fanatic

Reci fotografu neka promeni profesiju ili neka kupi mobilni telefon sa boljom kamerom
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #17 poslato: Avgust 31, 2007, 12:41:09 pre podne »

@fanatic

ako ti tako kazes ;D
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
BLEK STENA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 344


European,Balkan,National champion - classic BB

« Odgovor #16 poslato: Avgust 30, 2007, 06:10:25 posle podne »

Ma to i jeste problem kod ovakvih takmicenja.
 U NABBA-i je slaba konkurencija ali vise prijavljenih takmicara dok je u IFBB-u obrnuto, mnogo bolji takmicari ali ih malo ima prijavljenih.

U oba slucaja su idealni uslovi da publike bude sve manje. Kome je jos interesantno da vidi po 2-3 takmicara u svakoj kategoriji ili jos gore, da gleda takmicenje gde je polovina njih zalutalo na binu i zivotu nisu bili na dijeti.

Opet sam bio grub na recima ali jos uvek pokusavam da skrenem paznju na vreme ljudima koji vode dva Saveza da se dogovore oko termina odrzavanja takmicenja i da razdvoje datume.

Dobice se dva dobra takmicenja sa dosta prijavljenih takmicara gde ce se selekcijom dobiti i kvalitetni finalisti koji ce i privuci publiku.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #15 poslato: Avgust 30, 2007, 11:30:24 pre podne »

Pokusavamo nesto novo...sve je eksperiment.Ja nikada nisam zadovoljan i po meni je uvek lose.Trazim dobitnu kombinaciju.
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #14 poslato: Avgust 30, 2007, 08:40:51 pre podne »

@fanatic

brate sto ti je ovako losa forma?mislim koliko si se spremao za takmicenje :P
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Nebojsa Bogojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #13 poslato: Avgust 30, 2007, 07:14:26 pre podne »

Takmicenje je bilo katastrofa !
Zalim sto sam potrosio goriva.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 17 upita.