TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 02:08:27 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin bez navlacenja vode?  (Pročitano 5321 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #16 poslato: Jul 22, 2012, 08:57:43 pre podne »

Uz plazmu i mleko i da ne koristis kreatin,navuci ces podkoznu vodu!
Sačuvana
DNKmf
Gost
« Odgovor #15 poslato: Jul 22, 2012, 04:37:50 pre podne »

Pozdrav, planiram da uzmem twinlab-ov creatine fuel powder, zanima me, kako da izbalansiram ugljene hidrate, kako nebi navukao podkoznu vodu? Od suplememenata koristim , vec nedelju dana,

http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/TL633-100-Whey-protein-fuel.html
http://www.pansport.rs/Aminokiseline/BCAA/SN113-Nitro-X.html
Od ugljenih hidrata sto koristim je Dexenergy, plazma ili musli i mleko za dorucak, ili jaja(predpostavljam da i u njima ima ugljenihhidrata), slatkise vec duze vreme ne koristim i ponekad pijem alkohol, mozda jednom mesecno. Od hleba koristim 100-150 gr integralnog hleba za rucak.

Da jos napomene da koristim i pirinac (kuvani bez soli i zacina), uglavnom za rucak. Riba, piletina i junetina je obicno za rucak takodje.
Svaka pomoc, ili sugestija bi mi doro dosla, jer sam stvarno skeptican sto se tice kreatina monohidrat, da ne navucem potkoznu vodu.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 06, 2009, 11:34:25 pre podne »

jos jedna od prednosti koje EFX navodi kod kre alkalyn-a je puferisana tehnologija, odnosno maksimalna iskoriscenost i ne stvaranje gubitaka od trenutka uzimanja do dolaska do misica
E to je vec nesto sasvim drugo,ali se ne moze reci ne navlaci vodu jer ce pomisliti mogu da jedu tonu hidrata i nema potkoznog nagomilavanja vode.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 06, 2009, 10:29:04 pre podne »

jos jedna od prednosti koje EFX navodi kod kre alkalyn-a je puferisana tehnologija, odnosno maksimalna iskoriscenost i ne stvaranje gubitaka od trenutka uzimanja do dolaska do misica
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 05, 2009, 10:12:34 posle podne »

Brate nema linka kako da kontrolises VODU...gledaj da uneses HIDRATE KAD Treba i u RAZUMNIM KOLICINAMA>..takodje gledaj da ne unosis previse slanu hranu i kraj price..JBT
Pa mislio sam link od neke teme gde se polemisalo kako paziti na uh i kakve to veze ima sa navlacenjem vode....Na to sam mislio.....Nemam nesto puno znanja o kreatinu.....
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 05, 2009, 10:08:16 posle podne »

Brate nema linka kako da kontrolises VODU...gledaj da uneses HIDRATE KAD Treba i u RAZUMNIM KOLICINAMA>..takodje gledaj da ne unosis previse slanu hranu i kraj price..JBT
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 05, 2009, 09:51:54 posle podne »

Creatine je creatine...ista stvar ako se unese vise hidrata ne postoji preparat koji ce spreciti nakupljanje podkozne vode.
Je l moze link neki o UH i kreatinu....Tacnije kako kontolisati navlacenje vode....Ne zelim da se nadujem kao zaba je mi je to uzno i ne zelim kvantitet nego kvalitet.....A i strije cu dobiti ako naglo navucem vodu....to iz iskustva kazem....
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 05, 2009, 08:40:20 posle podne »

Creatine je creatine...ista stvar ako se unese vise hidrata ne postoji preparat koji ce spreciti nakupljanje podkozne vode.
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 05, 2009, 05:09:44 posle podne »

Isti djavo ce mu biti dal uzme kre alkalin ili monohidrat zbog vode..jer i alkalyn ide preko vode...medjutim cak i ako se nadujes malo od vode ja u tome nevidim problem..neko cak to voli jel izgleda vece,a nekome to mnogo smeta pa baca pare na alkaline misleci da to nece da se desi a desice se :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 05, 2009, 09:17:00 pre podne »

Dakle, kao sto je receno u prethodna dva posta, zavisi od UH... tako da obican monohidrat jeste uvek standardna i proverena opcija....

ali

ja ti mogu reci da Kre alkalyn uzimaju najvise sportisti koji se bave rukometom, odbojkom, borilackim sportovima i koji se boje i grama vode pod kozom... cak i ljudi koji rade definiciju... tako da je kre alkalyn i osmisljen u te svrhe

Drugo, ako zelis extra povolnu varijantu imas primaforce CEE od 500g tj kreatin etil ester
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 04, 2009, 08:45:33 posle podne »

Hteo bih da uzmem neku vrstu kreatina koji ne navlaci vodu.....Tj treba mi neki preparat za snagu a da nije NO.....Kakav je cre-alkalyn?

O tome je pisano mali milion puta ..ali ponovicu

Kreatin koristi vodu kao transporter i to je neminovno...e sad gde ce ta voda da zavrsi dali u misicu ili ispod koze i dati taj naduven nepozeljan izgled zavisi iskljucivo od KOLICINE i Satnice tj tajminga unosenja UGLJENIH HIDRATA...ukoliko je prekomeran unos sav visak vode ce zavrsiti ispod koze umesto u misicu gde je pozeljno je imati..
Ako je kontrolisan unos UH Ni kreatin ti ni gram vode nece odneti...
a ti bi mogao malo da citas forum nego da sve pitas i trazis na tacni jer je nekad stvarno jako dosadno ponavljati se...Marko D. je ja mislim covek jedno milion puta ovo isto ponovio...
I ovaj put ponavljam tj.slazem se sa tvojim tekstom.
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 03, 2009, 04:50:52 posle podne »

Hteo bih da uzmem neku vrstu kreatina koji ne navlaci vodu.....Tj treba mi neki preparat za snagu a da nije NO.....Kakav je cre-alkalyn?

O tome je pisano mali milion puta ..ali ponovicu

Kreatin koristi vodu kao transporter i to je neminovno...e sad gde ce ta voda da zavrsi dali u misicu ili ispod koze i dati taj naduven nepozeljan izgled zavisi iskljucivo od KOLICINE i Satnice tj tajminga unosenja UGLJENIH HIDRATA...ukoliko je prekomeran unos sav visak vode ce zavrsiti ispod koze umesto u misicu gde je pozeljno je imati..
Ako je kontrolisan unos UH Ni kreatin ti ni gram vode nece odneti...
a ti bi mogao malo da citas forum nego da sve pitas i trazis na tacni jer je nekad stvarno jako dosadno ponavljati se...Marko D. je ja mislim covek jedno milion puta ovo isto ponovio...
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 03, 2009, 04:50:09 posle podne »

Ma procitaj text koji sam ti postavio i ne brzgaj (da ne kazem lupaj  ;D) pre nego sto procitas text, tu je SVE lepo objasnjeno  ;)
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 03, 2009, 04:49:01 posle podne »

Pa ja ne zelim da navlacim vodu....a jeste on dobar za snagu....i izdrzljivost....
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 03, 2009, 04:46:01 posle podne »

Evo ti procitaj ovo, pa ako opet nesto nije jasno, ti pitaj... Ali samo cu ti reci da je dobri stari monohidrat KEVA!!!  ;)

http://forum.pansport.rs/index.php?topic=85245.0
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 17 upita.