TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395195 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 09:59:58 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Odg: Dobrodošli u nov podforum!  (Pročitano 4023 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 18, 2009, 02:04:57 posle podne »

odlično samo tako nastavi!
ako inače teško dobijaš na kg onda slobodno jedi i dovoljno skroba - pirinča i ovsenih
Sačuvana
NenadZR
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 17, 2009, 12:45:52 pre podne »

Pozdrav svima,zeleo bih da se zahvalim za savete.Uzeo sam 100% Iso whey i kao sto ste rekli dosta jela tj crvenog mesa riba belancevine itd,uz pomoc ovog preparata sto sam uzeo mi je dosta pomoglo i nabacio sam nekoliko kg i prilicno mi dobro ide.hvala za savete
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 16, 2009, 04:26:43 posle podne »

kakvu ishranu mi preporucujete, posto sada jedem sve sto dohvatim? da li bi trebalo nesto da dodam ili nesto da izbacim? i koji preparat za povecanje mase da koristim, ima ih mnogo, a nisam zadovoljan MASS POWER-om, mnogo je preparata u ponudi, i tesko mi je da izaberem pravi jer se ne razumem u njihov sastav?

Da dodaš kvalitetnu hranu , da izbaciš junk..
to suštinski znači dosta belančevina (meso, riba, jaja, nemasni sir, mleko), skroba (pirinač, ovsene) i povrća,
a da izbaciš sve iz pekare i jednostavno sav junk food!
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 15, 2009, 08:54:34 pre podne »

od preparata, ranije sam koristio CREATINE MONOHYDRATE od BIOTECH-a, a sada koristim kreatin u kapsulama KRE-ALKALYN od EFX. takodje za povecanje mase koristim od AM-a MASS POWER. Pa bih vas molio da mi date preporuku sta je najbolje za mene? s obzirom da sam na pocetku, a zeleo bih da brzo izgradim figuru i da se napumpam

Kao prvo,Pozdrav i Dobro Dosao na Forum
Kreatin koji si koristio pre je losijeg kvaliteta,a kreatin
tj,KRE – Alkalyn je odlican,ali je za pocetnika koji nabacuje
masu po meni dosta bolja opcija klasican kreatin monohidrat,kao sto si vec
i uzimao,ali da bude neki kvalitetniji,kao sto su recimo Dymatize,Labrada,Muscle Tech
ili Universal.

Isto vazi i za gejner,iskreno,jedan od losijih iz nase ponude,puno prostih secera,malo proteina,i to
ma najvecim delom iz soje.
Sačuvana
   
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12784


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 14, 2009, 11:01:36 posle podne »

Jesti sve sto dohvatis??? to mi nekako zvuci kao cokolade,keksevi,cipsevi,hleb,testa,burek itd... NE!!!  Obroci moraju biti kvalitetni ako zelimo kvalitetnu masu.Naravno ne treba ni biti rob svoga tela i odricati se bukvalno svega, jer ti ipak nisi takmicar pa ako i zgresis a zgresices nije toliko strasno.Neke osnove bi bile sledece: Od hidrata drzi se pirinca,ovsenih pahulja,integralnih zitarica,krompira...od mesa: konjetina,zdrebetina,junetina,govedina,piletina,riba...povrce je obavezno jer vlaknaste materije su potrebne nasem telu...raznorazne djakonije sa secerom izbegavaj jer samo goje.Imaj oko 5 obroka u toku dana i gledaj da svaki ima hidrate i proteine.
Sto se tice nabijanja mase sa preparatima moras shvatiti jednu stvar a to je da je ISHRANA osnov a SUPLEMENTACIJA samo potpora.Jedno plus drugo jednako je uspeh ali na duze staze.Ja bih ti ako vec trazis geinere preporucio volumass 35 ili mega geiner od firme dymatize.Odlicnog su sastava i imaju lepe ukuse.
Sačuvana
tom
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 14, 2009, 10:29:59 posle podne »

kakvu ishranu mi preporucujete, posto sada jedem sve sto dohvatim? da li bi trebalo nesto da dodam ili nesto da izbacim? i koji preparat za povecanje mase da koristim, ima ih mnogo, a nisam zadovoljan MASS POWER-om, mnogo je preparata u ponudi, i tesko mi je da izaberem pravi jer se ne razumem u njihov sastav?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 14, 2009, 08:06:53 posle podne »

za napumpavanje je poterbna hrana! i to će ti svi reći.. dok god ne budeš imao 5 obroka na dan, ništa od mase...
što se tiče vežbi - radi i druge vežbe snage - sklekove, čučnjeve, zgibove... sve što opterećuje mišiće ali ne vežbaj duže od 45minuta dok ne naučiš da jedeš pravilno... na sajtu ima puuuuno informacija za momka kao što si ti, nema potreba da ostaneš laik...
Sačuvana
tom
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 14, 2009, 07:16:53 posle podne »

od preparata, ranije sam koristio CREATINE MONOHYDRATE od BIOTECH-a, a sada koristim kreatin u kapsulama KRE-ALKALYN od EFX. takodje za povecanje mase koristim od AM-a MASS POWER. Pa bih vas molio da mi date preporuku sta je najbolje za mene? s obzirom da sam na pocetku, a zeleo bih da brzo izgradim figuru i da se napumpam
Sačuvana
tom
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 14, 2009, 07:11:44 posle podne »

pozdrav svima. ja bih molio Vasu strucnu pomoc. potpuni sam laik i sve mi je nejasno iako mesecima pokusavam da se uhodam. ne idem u teretanu, vec sam radim sa bucicama kod kuce, 9 meseci vezbam. mrsav sam dosta, sada imam 74 kg a kada sam poceo imao sam 69 kg. visok sam 179 cm
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 05, 2009, 08:23:53 pre podne »

slazem se sa svim prethodno iznetim, ali bih ti ujedno i savetovala bolji izbor whey-a, najpre Am protein power nemamo u ponudi vec duze vreme, dakle od kvalitetnih proteina predlazem Dymatize Elite whey, Twinlab whey protein, Scitec 100% whey...
i neces pogresiti...

ali nemoj da se oslanjas na suplement iskljucivo, moras da jedes... puno i kvalitetno!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 03, 2009, 06:37:15 posle podne »

ne znam na kakve loše efekte misliš ali ako je u pitanju zdravlje - ne brini
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 03, 2009, 02:06:29 posle podne »

Zoltan ti objasnio, a ja bi jos zeleo da ti napomenem t.j. razbijem predrasudu, nista od suplemenata tacnije dodataka ishrani ne moze da bude stetno, stoga slobodno odbaci taj strah ukoliko postoji... jer da je bilo sta stetno po zdravlje ne bi proslo proveru u zavodu  ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12784


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 03, 2009, 12:06:40 pre podne »

Zdravo NenadeZR

Preparat koji si napomenuo nece imati stetne efekte na tebe,cak naprotiv.Ali zelim ti skrenuti prvo paznju da je ishrana najvaznija kada je misicni rast kao i masa u pitanju.Suplementacija je svakako dobrodosla ali ne kao osnova vec samo kao dobra potpora.
Sačuvana
NenadZR
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 02, 2009, 11:57:22 posle podne »

Ovako,ja sam pocetnik tj nov u ovim stvarima,nisam nikad nista koristio a radim vezbe jos od 14 godina ali samo prirodne vezbe,sad imam 18. Hteo bih da pitam,hocu da uzmem Protein Power 0,8 kg da malo poboljsam masu.Da li je to dobro za mene kao pocetnika ili ce imati neki los efekat? hvala unapred
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.347 sekundi sa 18 upita.