TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 09:49:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: TRIGGER POINTS  (Pročitano 10920 puta)
Nikola237
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #30 poslato: Septembar 02, 2019, 06:24:37 posle podne »

Pozdrav svima,
Može li preporuka za nekog masera (ili maserku) iz Beograda koji zna da radi trigger point masažu?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #29 poslato: Oktobar 28, 2009, 04:26:01 posle podne »

moj muž je izuzetno vešt u masažama ( i po trigger pointima) tako da sad njemu tražimo terapeuta...
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #28 poslato: Oktobar 28, 2009, 02:56:34 posle podne »

@Danijela
jesi li  nasla nekoga ko radi sa iglicama , zabada u trigger point ?

"a physician or physiotherapist who wishes to make
use of them has to have is the skill required to locate
TrPs and tender points, and the ability to insert
needles into the tissues at these particular sites. "



Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #27 poslato: Oktobar 28, 2009, 08:56:22 pre podne »

znam , i meni je desni trapez pun trigger points
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #26 poslato: Oktobar 28, 2009, 08:36:12 pre podne »

Vazi,moracu tako i hvala jos jednom...
Ali zanimljivo mi je da sam sada pomocu loptice uspela da otkrijem jos te neke za koje nisam znala da ih imam,ali osetim ih kada lopticom predjem preko njih.Malo mi je nezgodnije na trapezijusu zbog samog polozaja,a i tu bas bole nekako cini mi se vise nego na ledjima :)
Sačuvana
Be Happy!!!
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #25 poslato: Oktobar 28, 2009, 08:27:54 pre podne »

Evo Markoni poslusala sam vas i krenula da resavam svoj problem pomocu teniske loptice.I stvarno i meni je trapezijus u pitanju i par tacki na ledjima,a na gluteusu,o cemu smo vec pricali,nisam uspela da napipam ako sam ja to dobro uradila  :)

odlicno , sada kada god imas vremena masiraj , samo pritisni jace , trebalo bi negde 1min da masiras , bol na skali  1-10 da bude oko 7
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #24 poslato: Oktobar 28, 2009, 08:25:09 pre podne »

mozes imati npr trigger point na trapezu ,  ili tu oko scapulae , ili na vratu ,  rezultat trigger point ne mora biti  bol , moze biti osecaj zatezanja

npr kao sto si rekao imas na ledjima , to odmah automatski znaci da su ti ti misici slabiji , , rezultat toga moze biti da su ti ramena blago rotirana unutra ,  i  onda bukvalno kada radis potisak , sve ide na ramena i triceps , veoma malo se angazuju grudi

mozes imati na vratu , scalenus , bukvalno ti zateze pectoralis minor , cini mi se ,  dovoljno je da ti je na jednom vlaknu sarcomere , odmah ti ceo misic isto reaguje , odnosno prakticno ne moze da reaguje


verovatno misici , manji misici oko scapule  su ti slabiji ,kao i donji deo trapeza ,  posto koliko vidim ti si shoulder and arms dominant , to je obicno slucaj  



ti si vidovit :D
imam na trapezima to znam posto kad me neko masira uglavnom tu najvise primetim...a probleme sa misicima tu oko skapule imam vec nekih 4-5 godina...levo rame mi ispada...desno skripi i krcka ko ludo...radim redovno vezbe za rotatore i pomazu dosta...al levo rame je zrelo za generalni remont samo cekam da vidim kad ce

za levo rame , pogledaj na vratnom misicu , tu oko kljucne kosti  , taj misic , pa sve gore , znaci spreda , vrat , leva strana , pogledaj da nemas tu trigger point , posto to moze da bude uzrok , dodje do zatezanja pectoralis minor i onda se rame rotira ka unutra , a kako se bavis rvanjem , to je veoma moguce , cak sta vise proveri i desnu stranu
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #23 poslato: Oktobar 28, 2009, 08:24:45 pre podne »

Evo Markoni poslusala sam vas i krenula da resavam svoj problem pomocu teniske loptice.I stvarno i meni je trapezijus u pitanju i par tacki na ledjima,a na gluteusu,o cemu smo vec pricali,nisam uspela da napipam ako sam ja to dobro uradila  :)
Sačuvana
Be Happy!!!
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #22 poslato: Oktobar 28, 2009, 01:07:13 pre podne »

Да се и ја укључим... док сам ишао у теретану, долазила је и "супер бака од 73 лета". У једном тренутку ми рече да имам чворић на леђима и да останем после тренинга, она ће то средити... И све било ок, док ми није набила прст на то чворнато место! Прво, нисам могао да верујем да жена од 73 године има толико снаге. Друго, бол је био толико јак да сам умало пао у несвест (почеле црно-беле звездице да ограју пред очима)! Вриштање сам оставио за код куће, чисто да се не бламирам у теретани...  ;D
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #21 poslato: Oktobar 27, 2009, 11:44:31 posle podne »

mozes imati npr trigger point na trapezu ,  ili tu oko scapulae , ili na vratu ,  rezultat trigger point ne mora biti  bol , moze biti osecaj zatezanja

npr kao sto si rekao imas na ledjima , to odmah automatski znaci da su ti ti misici slabiji , , rezultat toga moze biti da su ti ramena blago rotirana unutra ,  i  onda bukvalno kada radis potisak , sve ide na ramena i triceps , veoma malo se angazuju grudi

mozes imati na vratu , scalenus , bukvalno ti zateze pectoralis minor , cini mi se ,  dovoljno je da ti je na jednom vlaknu sarcomere , odmah ti ceo misic isto reaguje , odnosno prakticno ne moze da reaguje


verovatno misici , manji misici oko scapule  su ti slabiji ,kao i donji deo trapeza ,  posto koliko vidim ti si shoulder and arms dominant , to je obicno slucaj 



ti si vidovit :D
imam na trapezima to znam posto kad me neko masira uglavnom tu najvise primetim...a probleme sa misicima tu oko skapule imam vec nekih 4-5 godina...levo rame mi ispada...desno skripi i krcka ko ludo...radim redovno vezbe za rotatore i pomazu dosta...al levo rame je zrelo za generalni remont samo cekam da vidim kad ce
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Oktobar 27, 2009, 07:34:46 posle podne »

Kad sam išla na tretmane kod kiropraktičara bila sam iznenaĂ°ena kada je tačno nalazio čovek neke tačke na telu koje nenormalno bole kada ih pritiska... to je takav bol da sam htela da vrištim... imala sam čak male modrice na tim mestima... ali kroz nekoliko tretmana prestalo je da boli, kao što je rekao, zahvaljujući dobroj cirkulaciji...
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #19 poslato: Oktobar 27, 2009, 03:33:25 posle podne »

AJde i ja da pitam nesto  :)
Ja tih kvrzica nemam, ali osecam tu nelagodnost, znaci nije bol nego bas nelagodnost u donjem delu ledja kada neko vreme stojim u mestu, a i kad hodam duze vreme, a to olaksanje koje je jako prijatno osetim pa skoro odmah kada sednem i posle recimo 5 min sedenja nema te nelagodnosti u ledjima vise, ali cim ustanem, here we go again  :(  Masaza pomaze... Sta to moze biti i ima li nekih dugotrajnijih resenja od masaze?

moguce je da imas u misicima kuka a najverovatnije u gluteusu
http://www.symptomchecker.myofascialtherapy.org/symptomcheck/symptom_leg_medius.html

pogledaj na ovim mestima , ako kada masiras taj deo , osetis bol , a kada masiras bol polako popusa i postaje prijatno , onda je trigger point
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #18 poslato: Oktobar 27, 2009, 03:29:43 posle podne »

mozes imati npr trigger point na trapezu ,  ili tu oko scapulae , ili na vratu ,  rezultat trigger point ne mora biti  bol , moze biti osecaj zatezanja

npr kao sto si rekao imas na ledjima , to odmah automatski znaci da su ti ti misici slabiji , , rezultat toga moze biti da su ti ramena blago rotirana unutra ,  i  onda bukvalno kada radis potisak , sve ide na ramena i triceps , veoma malo se angazuju grudi

mozes imati na vratu , scalenus , bukvalno ti zateze pectoralis minor , cini mi se ,  dovoljno je da ti je na jednom vlaknu sarcomere , odmah ti ceo misic isto reaguje , odnosno prakticno ne moze da reaguje


verovatno misici , manji misici oko scapule  su ti slabiji ,kao i donji deo trapeza ,  posto koliko vidim ti si shoulder and arms dominant , to je obicno slucaj  

Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 27, 2009, 03:24:45 posle podne »

AJde i ja da pitam nesto  :)
Ja tih kvrzica nemam, ali osecam tu nelagodnost, znaci nije bol nego bas nelagodnost u donjem delu ledja kada neko vreme stojim u mestu, a i kad hodam duze vreme, a to olaksanje koje je jako prijatno osetim pa skoro odmah kada sednem i posle recimo 5 min sedenja nema te nelagodnosti u ledjima vise, ali cim ustanem, here we go again  :(  Masaza pomaze... Sta to moze biti i ima li nekih dugotrajnijih resenja od masaze?
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 27, 2009, 03:05:38 posle podne »

aj malo pojasni to kako zbog cega ako imas vremena :)
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 18 upita.