TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 19, 2024, 10:49:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Obuca za trcanje  (Pročitano 8967 puta)
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 790


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 26, 2009, 10:33:10 pre podne »

Ja imam gadnih problema sa stopalima. . . Mislim da imam ogromnu pronaciju. . . Cesto mi izlaze zuljevi. . . Ma katastrofa. . . Inace noge mi nisu ni x ni o oblika. . .
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 26, 2009, 10:26:27 pre podne »

Ma kakve cizme ljudi, ja ne mogu ni da hodam u njima, kolena me ubijaju, dok u patikama mi ama bas nista ne smeta. Kupio sam neke nike everyday zoom, trebalo mi je vremena da mi se stopala naviknu na taj polozaj, imaju neki anatomski oblik i odusevio sam se. I nadam se da vam devojke ili zene nisu u blizini kada skinete cizme nakon trcanja  ;D
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 26, 2009, 07:39:32 pre podne »

mauzer molim te nemoj da komentarises nesto o cemu nemas ni minimalno znaje... ove izjave su... epic...

samo cu ti nesto reci t.j .predloziti, neka ti neko napravi gvozdeni drzac za stopalo, poput cizama, i zavari... NIKADA SE NECE IZLIZATI, I DRZE ZGLOB 100 %... uzivaj na trcanju!...

...strasno

sasa037: vrlo lako, totalno biomehanicki pogresno t.j. nezdravo, totalno neravrnomerno rasporedjena tezina na stopalu i kolenu jer je podloga od koje je napravljena totalno ravno... pa more patika je katastrofa koji su 10 puta bolja opcija, a mi pricamo o ovim glupostima... i kada ne trcite 10 min nedeljno, onaj ko se ne povredi trceci, haha, u cizmama (ne mogu da verujem sta pisem), taj je onda veliki izuzetak... imalo ozbiljnije trcanje, i ako kolena ostanu zdrava, stresna fraktura ili mikrotrauma zagarantovana

msm nemojte mi spominjate nesto pod trcanje ako se radi 15 - 20 min svaki 6-i dan, to nije trcanje, to je nista...
Sačuvana
sasa037
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 349


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 26, 2009, 03:03:34 pre podne »

nikako trčanje u čizmama... moim vas izdvojte pare za kvalitetne patike i usavršite tehniku trčanja - jedino tako ćete sprečiti povrede
Ne razumem kako dolazi do povreda pri trcanju sa cizmama,ako mozes pojasni.Ali imaj na umu da pricamo o ljudima koji znaju da trce a ne o nekim koji se saplicu i kad hodaju.Ja imam ravne tabane i moram da kazem da dok sam trcao u cizmama nisam imao ni jednu povredu kao sto kaze mauzer a u patike samo izvrcem zglob.
Sačuvana
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 25, 2009, 10:35:13 posle podne »

ZNam preko 100ljudi koji od 15 godine trce u cizmama i nista im ne fali,ni meni nije nista falilo dok nisam krenuo da trcim u patikama.Ako nesto drzi zglob to je cizma,ako se nesto ne izlize to je cizma,a patika ko patika cepam ih na mesec dana,da poklanjam paznju pravilnom trcnju ne poklanjam,nikada nisam ni znao da trcim,vec samo po instinktu ali dok sam trco u cizmama nije me ni jedno koleno bolelo,a sada ne mogu ni 5km a da koleno ne proradi...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 24, 2009, 08:31:35 posle podne »

nikako trčanje u čizmama... moim vas izdvojte pare za kvalitetne patike i usavršite tehniku trčanja - jedino tako ćete sprečiti povrede
Sačuvana
Viljuska
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 270

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 24, 2009, 03:54:36 posle podne »

Замишљам себе онако преко лета на темп. 30+ када идем на трчање, да послушам све ове "савете из народа", чизме,две тренерке и обавезно зимска јакна на себи,аххаха страшно,а видим увек неког тако обученог. :D (Одох сада на трчање.)
Sačuvana
'''Оћу ја да изјавим нешто за дневник.Ономад сам гледао на телевизору,је л' знаш бре ти несрећо да су Срби најстарији народ?Док су Шваба и Енглез и Американац пре 600 година јели свињу с рукама,ми смо имали ово.Па лепо виљушком боц,на српском двору ми с виљушком боц а Шваба с рукама уста га ..бем''
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 24, 2009, 11:22:32 pre podne »

Verujem da imas dobre namere, ali to ne moze biti istina :) Znaci trcati u CIZMAMA je ubistvo jer vrlo jednostavno CIZME NISU NAPRAVLJENE ZA TRCANJE...

Mozete sada pisati da preterujem jer previse insistiram na pravim i kvalitetnim patikama za trcanja, ali do god ne napravite neku izbiljniju kilometrazu trceci necete znati pravi znacaj...

Mislim mozete trcati i u najgorim patikama sa tegicima, a da vam se ne desi nista... ali samo na kratke staze i sa kracim trcanjima...

Postoji jos milion faktora, ali najosnovnije i najvaznije, ljudi ako vec trcite vise stalno i vise od 2 puta nedeljno, poklonite svojim nogama kvalitetne patike iskljucivo za trcanje, bice vam zahvalne...

toliko o tome...
Sačuvana
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 24, 2009, 12:27:48 pre podne »

Dao bih jedan najiskreniji savet svima nama koji ne umemo da trcimo i ne obracamo paznju na to a to je trcanje u cizmama,najbezbolnija varijanta,ja koji trcim ko balvan dokle god sam trcao u njima nisu me kolena zezala,niti bilo sta,kada sam preso na ovu fensi sportsku varijantu dobio sam samo otoke!
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 17 upita.