TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 02:25:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko suplementacije  (Pročitano 8211 puta)
JovanR
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 180


Follow the Ruhls!

« Odgovor #21 poslato: Novembar 03, 2009, 11:21:43 posle podne »

ok marko hvala za pomoc.ali receno mi je da se pije 1tbl pre i jedna posle treninga i takodje da ne smem da mesam bcaa sa proteinom.da li  je to tacno?
Nije tacno.
Sačuvana
bonano
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #20 poslato: Novembar 03, 2009, 03:55:30 posle podne »

hvala marko  i pedja.ipak cu vas poslusati i piti 2 tablete pre i posle treninga
« Poslednja izmena: Novembar 03, 2009, 03:57:17 posle podne od strane bonano » Sačuvana
bangia
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #19 poslato: Novembar 03, 2009, 02:10:51 posle podne »

e ljudi, hvala vam puno na savetima imam josh samo, BCAA uzimam 5 g pre i 5 g posle treninga?
jel moze ovako varijanta...
ustajanje, dorucak, mega gainer, bcaa, trening, mega gainer,bcaa, rucak, mega gainer, vecera, spavanje... :)
i u danima pauze koliko i kada se pije?
HPMG uzimam sigurno, al sad kad san gledao katalog, dvoumim se izmedju BCAA i SUPER AMINO 4800( kako se te tablete upotrebljavaju, pise tamo 2do4 puta, koja je najbolja opcija po vama?)
« Poslednja izmena: Novembar 03, 2009, 08:38:58 posle podne od strane bangia » Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #18 poslato: Novembar 03, 2009, 10:38:17 pre podne »

ok marko hvala za pomoc.ali receno mi je da se pije 1tbl pre i jedna posle treninga i takodje da ne smem da mesam bcaa sa proteinom.da li  je to tacno?

Jedna tableta pre i jedna tableta je minimalna preporucena doza Kre-Alkalyn-a,
ali kako se pokazalo u praksi,ne i efikasna,tako da svima preporucujemo da
ne koriste manje od dve pre i dve tablete posle treninga.

Sme da se mesa BCAA sa proteinom,ali protein mora da bude napravljen sa vodom.
« Poslednja izmena: Novembar 03, 2009, 10:40:08 pre podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
   
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Novembar 03, 2009, 09:36:03 pre podne »

cao svima, posto je ova tema pomoc oko suplementacije tako i ja kao novi clan imam neka pitanja... :)

PS. vas urednik Monika je nekada bila Jovin zmajic kao i ja... ;)
nadam se da ces mi pomoci, hemija mi je slaba strana... nadam se da ces razumeti... ;)

istina  ;D  ima nas još Jovinih zmajića moderatora ovde...

nego,
kad smo kod tvog pitanja... poslušaj Marka vezano za trening...
oko suplementacije ću ti dati predlog ali opet ne zaboravi da moraš da jedeš na svaka 2 sata, bukvalno.. druge nema, imaš jako brz metabolizam.
Ali pošto je ovo forum o suplementaciji, onda ćemo da se baziramo na tom delu...

Znači postoje te dve varijante da sam praviš kombinaciju što nije loše i iskusniji vežbači to rade, čak proĂ°eš i malo jeftinije kad sve presabereš...
mada u tvom slučaju ne bi bio loš ni gejner - ako biramo gejner onda sam i ja defintiivno, i 100% samo za Dymatize mega gainer.... sa Dym-om nećeš pogrešiti sigurno, šta god da od njih uzmeš... iskreno...
nego... pijes po 2 merice kao jednu dozu bar 3 puta dnevno, prvo obavezno nakon treninga sa vodom, a u toku dana kao dve užine, ujutru ili popodne, kad imaš neki razmak izmeĂ°u obroka (što opet neee bi smelo da imaš...) možeš i sa mlekom... možeš nositi uvek sa sobom 2-3 merice mega gainera u šejkeru ako se negde slučajno zadržiš, da imaš uvek nešto sigurno pri ruci da prezalogajiš...
od ostalih suplemenata predlažem ti da ubaciš vitamine i minerale,  Dymatize Super Multi  2 tabl. dnevno i omega 3 riblje ulje, možeš i C vitamin (zima je, ali nema baš puno veze sa masom).
Što se tiče BCAA super, ako možeš da priuštiš i to, ja ti predlažem Bcaa u prahu pre treninga i nakon treninga zajedno sa mega gainerom... ako ti duže traje trening (što opet ne bi trebalo) - onda tečne aminokiseline u toku treninga ili opet bcaa u toku treninga.. ne smeš ni pod razno da upadneš u katabolizam...
mislim da ti je to dovoljno od suplementacije za početak... povećavaj postepeno unos kalorija, iz dana u dan, iz nedelje u nedelju i uz ovo i dobar trening sigurna sam da će napretka biti
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #16 poslato: Novembar 03, 2009, 08:24:00 pre podne »

ok marko hvala za pomoc.ali receno mi je da se pije 1tbl pre i jedna posle treninga i takodje da ne smem da mesam bcaa sa proteinom.da li  je to tacno?
ja licno bcaa pijem odvojeno samo zbog ukusa i to je jedini razlog i sto su ne rastvorljive u vodi.Mislim da 1 tbl nece nista odraditi,ali ok..to je preporucena doza.Probaj 1 tbl pa vidi sam .
Sačuvana
bangia
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #15 poslato: Novembar 03, 2009, 01:54:11 pre podne »

ma samo da se josh ubaci masa za konverzaciju... :)
Sačuvana
bonano
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #14 poslato: Novembar 03, 2009, 01:33:56 pre podne »

ok marko hvala za pomoc.ali receno mi je da se pije 1tbl pre i jedna posle treninga i takodje da ne smem da mesam bcaa sa proteinom.da li  je to tacno?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Novembar 03, 2009, 01:03:13 pre podne »

Nema na cemu,ja sam ti izneo moj predlog a na tebi je da odlucis sta ces.Pozz!
Sačuvana
bangia
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #12 poslato: Novembar 03, 2009, 12:47:07 pre podne »

korekciju u treningu ce biti izvrsena, meni je fora posto mi je metabolizam ubrzan, tako da nista ne ostaje, tj, ne kaci se na mene kad pojedem... a sad kontam kad bi ubacio gainer iskljucivo HI PROTEIN MG, da ce isto biti nekog napredka, on mi deluje super skroz, al mi caka sto ima 70mg holesterola, da me to ne zezne kasnije da mi bude organizam krcat holesterolom... valjda bice jos misljenja povodom mog slucaja...
Marko hvala ti za savet u vezi treninga i za suplementaciju, izmene treninga ce biti a suplementaciju hocu josh da vidim caskanja povodom toga... ;)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: Novembar 03, 2009, 12:39:49 pre podne »

Pa nije da nisam za gainer,ali ako hoces cisto da dobijes na tezini uzmi plazmu i mleko,ali ipak je poenta da dobijas na kvalitetnoj misicnoj masi i zato je bolja opcija whey i neki brz secer posle treninga.A trening ti je definitivno preobiman i cim tu budes izvrsio korekciju ocekuj napredak!
Sačuvana
bangia
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #10 poslato: Novembar 03, 2009, 12:28:27 pre podne »

pa i to sto kazes jeste jak... hehe Marko ti bash nisi za Gainer, svuda gde sam procitao tvoje postove nigde nije potvrdan odgovor za gainer...
meni je cilj da negde idem do 82,83, ne vishe... pijem Whey ujutru cim ustanem, posle treninga 1,5 dozu, i pred spavanje...
a za Gainer sam se opredelio cisto zbog tog mozda nekog brzeg napretka, al svejedno Ishrana je 1 mesto...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Novembar 02, 2009, 11:36:27 posle podne »

cao svima, posto je ova tema pomoc oko suplementacije tako i ja kao novi clan imam neka pitanja... :)
e, ovako... malo o meni...
 visok sam 191 cm, tezina mi je 73 kg,idem vec 3 meseca u teretanu, treniram 6 puta nedeljno, pre svakog treninga 10 min voznja bicikla...
ponedeljak grudi,biceps stomak
utorak ledja, triceps
sreda ramena, noge, stomak
cetvrtak pauzia
petak kao pon
subota kao utorak
nedelja kao sred
ishrana mi sredjena 4,5 obroka u toku dana
PROBLEM NAJVECI NE MOGU DA SE UGOJIM...
suplementacija koristim Elite whey...
e sad pomoc, citao sam dosta, ceo forum sa prelistao... uzeo bio gejner HI PROTEIN MEGA... iskljucivo bi se bazio na brend DYMATIZE, kes nije problem...
sad oko gejnera, pitannje oko ovog, 70 mg holesterola, da nije to mozda malo puno? cilj mi je da se ugojim a da se ne zamastim, a po nacinu treniranja ne bi trebalo?
da li uz gejner josh mogu nesto da koristim?
koliko puta na dan koristim i kada? koliko doza na dan?
to je to za sada...
podelite misljenje i pomozite...
hvala vam unapred

PS. vas urednik Monika je nekada bila Jovin zmajic kao i ja... ;)
nadam se da ces mi pomoci, hemija mi je slaba strana... nadam se da ces razumeti... ;)

Previse je ovo jak i obiman trening,odradi samo jedan krug po misicnoj partiji nedeljno,ali odvoj trening za noge i ramena u dva dana.Umesto geinera bolje idi kombinaciju whey i maltodextrin posle treninga i pojacaj unos slozenih hidrata.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Novembar 02, 2009, 11:33:40 posle podne »

pozz.hteo bih da vas zamolim da mi pomognete u vezi suplementacije.kupio sam  Dym Elite protein,bcaa i kre alkalin pa bih hteo da mi ukazete kojim redosledom treba da pijem da ne bih slucajno pogresio.unapred zahvalan
Elite whey ujutru,u toku dana ,posle treninga,kre alkalin 2 do 4 tbl pre treninga,BCAA pre,u toku i posle trening po 5gr.Ovo je jedna od opcija koriscenja.
Sačuvana
bangia
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #7 poslato: Novembar 02, 2009, 11:26:52 posle podne »

cao svima, posto je ova tema pomoc oko suplementacije tako i ja kao novi clan imam neka pitanja... :)
e, ovako... malo o meni...
 visok sam 191 cm, tezina mi je 73 kg,idem vec 3 meseca u teretanu, treniram 6 puta nedeljno, pre svakog treninga 10 min voznja bicikla...
ponedeljak grudi,biceps stomak
utorak ledja, triceps
sreda ramena, noge, stomak
cetvrtak pauzia
petak kao pon
subota kao utorak
nedelja kao sred
ishrana mi sredjena 4,5 obroka u toku dana
PROBLEM NAJVECI NE MOGU DA SE UGOJIM...
suplementacija koristim Elite whey...
e sad pomoc, citao sam dosta, ceo forum sa prelistao... uzeo bio gejner HI PROTEIN MEGA... iskljucivo bi se bazio na brend DYMATIZE, kes nije problem...
sad oko gejnera, pitannje oko ovog, 70 mg holesterola, da nije to mozda malo puno? cilj mi je da se ugojim a da se ne zamastim, a po nacinu treniranja ne bi trebalo?
da li uz gejner josh mogu nesto da koristim?
koliko puta na dan koristim i kada? koliko doza na dan?
to je to za sada...
podelite misljenje i pomozite...
hvala vam unapred

PS. vas urednik Monika je nekada bila Jovin zmajic kao i ja... ;)
nadam se da ces mi pomoci, hemija mi je slaba strana... nadam se da ces razumeti... ;)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 17 upita.