TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 08:59:58 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Crno vino-Eliksir zivota  (Pročitano 11817 puta)
TashaBG
Gost
« Odgovor #14 poslato: Septembar 24, 2007, 03:09:48 posle podne »

Pa nije svasta,da vam je crkva rekla da treba da jedete blato zato sto simbolizuje jedninstvo necega blablabla vi biste jeli i pricalu "Ju al je dobro"

dakle vase lupetanje,ne moze da se opravda ni vasim godinama,sramota!

nego da se vratim temi:

Crveno vino kao antioksidant
Procijanidoli sprečavaju oksidativnu degradaciju vitamina C. Štite strukturne proteine zidova krvnih sudova i čuvaju njihovu selektivnu propustljivost. Pomažu sintezi žučnih kiselina. Imaju sposobnost hvatanja slobodnih radikala (oko pet puta su efikasniji hvatači slobodnih radikala u poreĂ°enju sa vitaminom E).

Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #13 poslato: Septembar 24, 2007, 02:44:33 posle podne »

Pa nije svasta,da vam je crkva rekla da treba da jedete blato zato sto simbolizuje jedninstvo necega blablabla vi biste jeli i pricalu "Ju al je dobro"
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
TashaBG
Gost
« Odgovor #12 poslato: Septembar 24, 2007, 01:50:50 posle podne »

a onda bog zeli i da se drogiramo kada je koka tako fina biljka  ;D ;D








SVASHTA
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #11 poslato: Septembar 24, 2007, 07:35:41 pre podne »

Ah, crveno vino(obavezno domace, napravljeno kako treba - kupovno je hemija i nema ceze sa kvalitetom i pravim ukusom), lagani lovacki gulas(srnetina). Milina jedna!

Crno vino je i mocan antioxidant posto se pravi od celog zrna grozdja. Semenke grozdja su te koje mu daju to dejstvo.
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #10 poslato: Septembar 24, 2007, 01:11:39 pre podne »

pa to nema veze sa mistikom ... nije to magija neka .. radi se o simbolici ... kao sjedinjavanje sa Gospodom ...

a onda bog zeli i da se drogiramo kada je koka tako fina biljka  ;D ;D

ali poenta u ovome kao i u vecini drugih stvari je u sledecem :

THERE IS USE ... AND THERE IS ABUSE...  ;D ;D ;D




bravo lokk1!


Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Lokk1
Gost
« Odgovor #9 poslato: Septembar 24, 2007, 12:51:53 pre podne »

pa to nema veze sa mistikom ... nije to magija neka .. radi se o simbolici ... kao sjedinjavanje sa Gospodom ...

a onda bog zeli i da se drogiramo kada je koka tako fina biljka  ;D ;D

ali poenta u ovome kao i u vecini drugih stvari je u sledecem :

THERE IS USE ... AND THERE IS ABUSE...  ;D ;D ;D


Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #8 poslato: Septembar 23, 2007, 09:06:25 posle podne »

Dok ispijam jednu bevandicu,uradicu copy and paste jos jednog dobrog teksta o crnom vinu:

Kardinal Richelieu upitao se jednom: „Kad bi Bog branio piti, zar bi vino napravio tako dobrim?“

In vino veritas! – izreka je i istina koja prati sve plemenite sadržaje našeg života, vino poput amajlije utkano je u poeziju, glazbu, duhovnost, čini život ljepšim, lakšim, otvara vrata naših srca, otkriva našu sponatnost, stvara nova prijateljstva, začin je ljubavi, ...

In vino sanitas! U vinu je zdravlje! – istina je koja prati čovjeka, od kada je čovjeka i vina, u životu u kojem čovjek vinom gospodari, umjereno pije i uživa vino kao dodatak hrani...

Na Svetoj Liturgiji vernici se pričešćuju hlebom  i vinom za koje se tvrdi da mistično, za vrijeme liturgije, postaje telo i krv Isusova


« Poslednja izmena: Septembar 23, 2007, 09:15:35 posle podne od strane TashaBG » Sačuvana
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #7 poslato: Septembar 23, 2007, 08:18:23 posle podne »

da...  :-[
i to bez nekog velikog povoda...samo mi dodje tako...mozda zato sto inace ne placem pa vino isprovocira nesto neuobicajeno...
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
Lokk1
Gost
« Odgovor #6 poslato: Septembar 23, 2007, 06:06:21 posle podne »

hahah ...rasplachesh se ... nevera ... to josh nisam video ... moramo se jednom napiti ...   :D shalim se...
ali svaka ti chast na reakciju na alkohol  :D :D :D

@CTEBAH : ma crno mi je chudno jako .. nekad mi nije dobro od jedne chashe a nekad ni bure nije dosta .. ne bukvalano naravno ali razumete me ... ali shpriceri su MAJKA   :D :D

Sačuvana
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #5 poslato: Septembar 23, 2007, 02:50:45 posle podne »

meni je dve case crnog dovoljno da pocnem da se kezim i zapinjem...to valjda govori u prilog tome koliko cesto pijem...i kad preteram uvek se rasplacem na kraju...  :-[
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
TashaBG
Gost
« Odgovor #4 poslato: Septembar 23, 2007, 10:26:05 pre podne »

Muz i ja uvek popijemo po casu crnog posle rucka ili vecere.Ono sto me je on naucio a iz njegovog kraja je(Dalmacija)
je da ga razblazujemo sa obicnom vodom(Bevanda).Ali juce smo npr pili vino od borovnice (4posto alkohola) i mogu vam reci da me je osamutilo 8)
Sačuvana
CTEBAH
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 736


« Odgovor #3 poslato: Septembar 23, 2007, 10:18:45 pre podne »

pa polako ono radi kaze pij me sticicu te...   ;D   ja znam kolika mi je granica...mnogo sam imao try and error  :D

inace crno samo ako mesam sa sokom , a belo mi je svejedno, iz case , iz flase, iz bokala, bureta... sa kiselom, sa sodom...nije bitno samo da je hladno...mada mi u poslednje vreme smetaju ovi rizlinzi domaci, previse su kiseli...
Sačuvana
"...oci sklopljene, tisina i molitva pred boj, slike majke ljubi cedo ja pridruzicu se njoj, na nebu ako treba jer tamo pripadamo, mi smo nebeski narod ali na zemlji za cuda znamo...nema pomisli o milosti slusam krike dusmana..."

Klikni ovde
Lokk1
Gost
« Odgovor #2 poslato: Septembar 23, 2007, 01:19:25 pre podne »

hmmm .. ne volem vino ... nepredvidivo je .. nikad ne znash kako ce uticati na tebe ... ne pricham o chashi vina .. to nije zanimljivo ..
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #1 poslato: Septembar 22, 2007, 10:54:21 posle podne »

Da li ste znali da je neko rekao :"U vinu je mudrost, u pivu snaga, a u vodi bakterije". Ako ovome dodamo i staru poslovicu:"Um caruje, snaga klade valja", više nema dilema oko izbora.

Nije poznato kada je čovek popio prvu čašu vina, ali jedno je sasvim sigurno, oduvek ga je smatrao Božjim darom.

Vino i zdravlje:

-antisepticka i terapeutska svojstva crnog vina poznata su jos od davnina
-Savremena nauka i analitika je dokazala da pojedini sastojci grožĂ°a i vina i to pre svega iz grupe proantocijanidola, mogu se uspesno  primjenjivati u oblastima kardiologije, neurologije, gerijatrije.
-Vino je nezamenjivo kod dijeta siromašnih natrijumom. Čaša vina sadrži i do 10 mg natrijuma.
-Onima koji redovno piju vino, manje preti opasnost od kamena u bešici i mokraćnim kanalima
-Pomaze kod anemije(kupinovo vino)
-Vino koje organizam apsorbuje zajedno sa obrokom, djeluje u probavnom traktu protiv mikroorganizama koji se aposrbuju sa povrćem, voćem ili inficiranim tkivima, koja su ponekad prisutna u morskim plodovima ili u drugoj hrani koja se jede sirova.
-Vino je, takoĂ°e, vrlo poznato u lečenju gripa i bronhitisa
-Trenutno se ne poznaje nijedno oboljenje izazvano prirodnim vinom, osim ako se ono konzumira u preteranim količinama

"I MLEKO JE ZDRAVO,ALI ONO NE GREJE DUSHU"
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.122 sekundi sa 17 upita.