TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 10:27:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Crno vino-Eliksir zivota  (Pročitano 11818 puta)
maja
Gost
« Odgovor #29 poslato: Septembar 26, 2007, 12:20:28 posle podne »

Ono sto sam ja procitala, barem sto se tice izvodjaca u jednim lokalnim novinama je sledece:
U petak ce nastupati Haris Dzinovic
U subotu Zeljko Samardzic i Sergej Cetkovic
U nedelju Ana Bekuta, Miroslav Ilic i na samom kraju Crvena Jabuka...

A da li ce se ovi izvodjaci pojaviti ili ne, stvarno ne znam...
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #28 poslato: Septembar 26, 2007, 10:57:43 pre podne »

  U petak ce biti predstavljena najbolja karlovacka vina, nagradjena na ovogodisnjem Poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu, zatim ce Trgom Branka Radicevica, koji je centralno mesto proslave, prodefilovati orkestar garde Vojske Jugoslavije, a svecano otvaranje predvidjeno je za 18 sati, uz dolazak beraca grozdja u fijakerima, koje ce pratiti tamburaski orkestri, na celu sa dobosarom i uz pozdravnu rec domacina, Radmila Dimitrijevica. Najbolji karlovacki vinogradari bice nagradjeni na posebnoj svecanosti u subotu, dok ce takmicenje u brzom ispijanju spricera "na metar" biti organizovano u nedelju po podne.U okviru programa nastupice Merima Njegomir, Riblja Corba, tamburaski orkestar "Zorule", Vojvodjanski blues band, Tanja Jovicevic, Darkwood Dab...Nastupom "Obrase se vinogradi", u nedelju uvece, pobednik ovogodisnjeg Sabora u Guci, orkestar "Zlatne trube", zatvorice Karlovacku berbu.
Sačuvana
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #27 poslato: Septembar 26, 2007, 10:50:22 pre podne »

grozedjenbal u karlovcima ovaj vikend...jel zna neko mozda kakav je program?
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
maja
Gost
« Odgovor #26 poslato: Septembar 26, 2007, 08:24:25 pre podne »

Crno i belo vino se dobijaju na jako sličan način.
Jedna od razlika u proizvodnji ove dve vrste vina je različita temperatura fermentacije.
Za proizvodnju crnog vina idealna temperatura fermentacije je 29-30 stepeni, dok kada je reč o proizvodnji belih vina idealna temperatura fermenacije od 15-18 stepeni.

Ono što ću još dodati, a na šta sam naišla, je da se vinu često natknadno popravlja ukus.Tako npr. u hladnijim predelima gde zbog nedovoljno sunca, u grožĂ°u nema dovoljno šećera tj. grožĂ°e nije dovoljno slatko.U odsustvu šećera koji bi se preveo  u alkohol, proizvedeno vino nema zadovoljavajuću jačinu, tada se dodaje šećer u tačno odreĂ°enoj količini, pri čemu se strogo vodi računa da on ne ostane nefermentisan.

U toplim krajevima, kao što je npr.Australija, jedan od načina koji se koristi za popravljanje ukusa vina je acidifikacija, koja podrazumeva dodavanje vinske kiseline.
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #25 poslato: Septembar 26, 2007, 07:57:53 pre podne »

Evo još po neka informacija o samoj proizvodnji vina:
Samu osnovu proizvodnje vina čini hem.proces koji se zove fermentacija, tokom kojeg pod uticajem kvacasa u anaerobnoj sredini dolazi do razlaganja šećera prisutnih u soku grožĂ°a do etanola pri čemu dolazi do oslobaĂ°anja ugljen dioksida.

Nauka koja se bavi proučavanjem vina naziva se enologija
.
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #24 poslato: Septembar 26, 2007, 12:10:06 pre podne »

Potrudite se malkice,misao je super,narocito za ove nervozne  :D ;)
Sačuvana
CTEBAH
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 736


« Odgovor #23 poslato: Septembar 26, 2007, 12:05:39 pre podne »

dobro doktorka znamo da znate latinski  ::) :P

aj sada prevedite nama neznalicama ?  ;D :D
Sačuvana
"...oci sklopljene, tisina i molitva pred boj, slike majke ljubi cedo ja pridruzicu se njoj, na nebu ako treba jer tamo pripadamo, mi smo nebeski narod ali na zemlji za cuda znamo...nema pomisli o milosti slusam krike dusmana..."

Klikni ovde
TashaBG
Gost
« Odgovor #22 poslato: Septembar 26, 2007, 12:04:07 pre podne »

vinum maxime mentis saluti eius qui non bibit nocet
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #21 poslato: Septembar 25, 2007, 11:08:20 posle podne »


pa nismo primitivci ....zato i kazem ...

i iz tog razloga ne bi trebalo govoriti ishitreno da neko ,,lupa'' , nego pokushati shvatiti to shto je hteo da kaze .. jel tako ?

covek je rekao TOTALNU GLUPOST i na to ciljam ... shishti mi shta je ...
tolerancija je na nivou ... bar sa moje strane ... ali relanost je realnost ..
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #20 poslato: Septembar 25, 2007, 10:16:34 posle podne »

Nesto nisam raspolozena za diskusije veceras...

Meni ako se svidja sta neko kaze,nije mi bitna nacionalnost,verska pripadnost...
Trebalo bi biti malo tolerantniji prema tim stvarima,nismo primitivci


« Poslednja izmena: Septembar 25, 2007, 10:43:02 posle podne od strane TashaBG » Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #19 poslato: Septembar 25, 2007, 10:11:59 posle podne »

Pa nije svasta,da vam je crkva rekla da treba da jedete blato zato sto simbolizuje jedninstvo necega blablabla vi biste jeli i pricalu "Ju al je dobro"

dakle vase lupetanje,ne moze da se opravda ni vasim godinama,sramota!

nego da se vratim temi:

Crveno vino kao antioksidant
Procijanidoli sprečavaju oksidativnu degradaciju vitamina C. Štite strukturne proteine zidova krvnih sudova i čuvaju njihovu selektivnu propustljivost. Pomažu sintezi žučnih kiselina. Imaju sposobnost hvatanja slobodnih radikala (oko pet puta su efikasniji hvatači slobodnih radikala u poreĂ°enju sa vitaminom E).



lupetanje ... quoteuj ... shta ???

to za koku je analogno sa tvojim textom (Kardinal Richelieu upitao se jednom: „Kad bi Bog branio piti, zar bi vino napravio tako dobrim?“ ) ... to je glupost ...ali od kardinala ni ne ochekujem nishta drugo ...
a ni od Vas...

@hans - pravoslavna crkva ima prelepe rituale i samo se radi o tome kako ih shvatash ... ne bi trebalo bukvalno ... i trebalo bi u svemu tome videti misao .. a ne kao ovaj kardinal alkos ... :D :D nishta loshe u crkvi necesh videti/chuti to je sigurno  ;D ;D
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #18 poslato: Septembar 25, 2007, 09:07:51 pre podne »

Prema boji vino se razvrstava na:
1.Belo vino, koje je proizvedeno od grožĂ°a beloh sorti  vinove loze
2.Ružičasto vino (roze) koje je proizvedeno od grožĂ°a crvenih i crnih sorti vinove loze
3.Crno (crveno) vino koje je odreĂ°enim postupkom proizvedeno od grožĂ°a crnih sorti vinove loze.

ps.slažem se sa Jovom18, jer smatram da industrijski proizvedeno vino,nije ni blizu kao domaće...
Sačuvana
lanami
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 346


« Odgovor #17 poslato: Septembar 25, 2007, 07:18:01 pre podne »

Neko je rekao: Vino treba da piju samo pametni ljudi, koji ce znati kad da stanu   :)

Istina je, sa vinom treba biti obazriv... postoji ta neka granicna vrednost tj. kolicina...do/od koje ti bude lepo  ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: Septembar 24, 2007, 03:38:41 posle podne »

Slažem se sa Jovom18.. Kao i u većini sluačjeva zaista je žano uzimati pravu stavr.. pričali smo na primer o zelenom čaju u kesicama i onom u rinfuzi..
DAkle akd već čitamo ove divne txtove o crnom vinu treba imati na umu da se radi o pravom kvalitetnom vinu koji zaista i nosi sve te divne kvalitete..
Lično od ovog kupovnog u supermarketu dobijem redovno glavobolju..
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #15 poslato: Septembar 24, 2007, 03:11:09 posle podne »

Sta nasim godinama,mi bar razmisljamo o onome sta pises a ne prihvatamo bez rezerve.
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 17 upita.