TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 01:00:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Jaja kad se posecere ? xD  (Pročitano 11121 puta)
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #31 poslato: Decembar 29, 2009, 05:22:35 posle podne »

Jedi jaje sto ga koka daje.....! :p
Sačuvana
Trodon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #30 poslato: Decembar 29, 2009, 05:09:24 posle podne »

Axa,ok onda kokosija :) .
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #29 poslato: Decembar 29, 2009, 05:08:29 posle podne »

I ja kuvana preferiram :) .. Nego ne mogu da nadjem nigde od prepelice cuo sam da su njihova jaja hranljivija .?.

pričali smo ranije o tome i zaključili da nema poterbe da se trošiš na prepeličja jaja... jaja ko jaja, manje više isti sastav
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #28 poslato: Decembar 29, 2009, 05:06:47 posle podne »

Nemam pojma, reci ce ti neko ko zna... Ja jedem kokosija jaja
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Trodon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #27 poslato: Decembar 29, 2009, 05:04:36 posle podne »

I ja kuvana preferiram :) .. Nego ne mogu da nadjem nigde od prepelice cuo sam da su njihova jaja hranljivija .?.
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #26 poslato: Decembar 29, 2009, 05:03:32 posle podne »

Ja ih jedem kuvana, a mozes ih i ispeci na tiganju (kao kajganu) ako imas dobar tiganj, nece se zalepiti, a mozes i sa malo, ali vrlo malo ulja, mada ja tako ne radim
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Trodon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #25 poslato: Decembar 29, 2009, 05:01:57 posle podne »

Da kontam ja to,ali svud se navodi kolicina proteina prosecnog jajeta a to je valjda 50-60 gr :P Ko ce ga znati. A kako je najbolje jesti jaja a da se sastav ne menja puno? Kuvana....???
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #24 poslato: Decembar 29, 2009, 04:59:57 posle podne »

Pa imas ti jaja od 40gr. i od 80gr. i naravno da su razlicite vrednosti... Ako ti to toliko znaci, oljusti ih, stavi na vagicu i izmeri. Po tabelama imas vrednosti na 100gr. pa preracunaj  :)
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Trodon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #23 poslato: Decembar 29, 2009, 04:57:53 posle podne »

Ja sam po netu nalazio razne informacije i sve su razlicete,a skoro sam nasao da ima svega 3 grama i manje .
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #22 poslato: Decembar 29, 2009, 04:55:50 posle podne »

Zavisi od velicine jajeta, ali ~7gr.
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Trodon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #21 poslato: Decembar 29, 2009, 04:53:28 posle podne »

Zna neko koliko grama proteina sadrzi jedno prosecno jeje???
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #20 poslato: Decembar 17, 2009, 07:12:24 posle podne »

@daniela svarc
Bojim se da ti necu biti od velike koristi :) iako sam po struci dipl.ing. tehnologije-organska hemija, mogu samo da pretpostavljam...posto se koristi velika kolicina surutke 1-2L dnevno bukvalno se jetra "ispira" slabo koncentrovanim rastvorom proteina (alfa-laktalbumina i beta-laktoglobulina) i UH (laktoze) dok mlecna mast ostaje u siru tako da ne optrecuje jetru. Dijete za bolesnike sa bolestima jetre nekada davno bazirale su se uglavnom na ugljeno-hidratnoj hrani, a poslednjih nekoliko decenija na visoko proteinskoj hrani (u oba slucaja mast se izbegava), tako da sveza prirodna surutka koja je i bogata mineralnim solima dodje kao vrsta izotonicnog napitka koji potpomaze regeneraciju parenhima jetre.
Meni je surutka pomogla u trenucima kad su se i najbolji infektolozi u Bg-u hvatali za glavu gledajuci nalaze biopsije moje jetre, transaminaze bile ogromne, a terapija interferonom nije davala ocekivane rezultate (od tada je proteklo skoro dve decenije)
Zelim ti puno uspeha u pisanju monografije, a posto radim na Medicinskom fakultetu u Bg-u raspitacu se i kod nekih profesora, pozdrav

zvuči zanimljivo alli osim velike količine tečnosti i dalje mi nije jasno...
proteini surutke su svakako lekoviti za jetru i to ne sporim.. moja poenta je baš po pitanju slabo koncetrovanog rastvora proteina...

Visoko proteinska ishrana se svakako ne preporučuje tokom izražene bolesti jetre (nakočito ne tokom dekompenzacije hronične bolesti) obzirom na poremećen metabolizam proteina i moguću hiperamonijemu /sprečavanje hepatičke encefalopatije).
Hrana bogata složenim UH svakako ima smisla jer obnavljamo rezerve glikogena, i to naročito posle upale...

Uglnavom hvala na iscrpnom odgovoru :)
 
Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #19 poslato: Decembar 16, 2009, 10:21:29 posle podne »

 8) 8) 8)

ma slazem se sa danijelom,lekovitost surutke je mit  i glupost  :)
cisto jos jedan primer kako da se proda nesto sto bi se inace bacilo  :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
zanvalzan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #18 poslato: Decembar 16, 2009, 07:20:17 posle podne »

@daniela svarc
Bojim se da ti necu biti od velike koristi :) iako sam po struci dipl.ing. tehnologije-organska hemija, mogu samo da pretpostavljam...posto se koristi velika kolicina surutke 1-2L dnevno bukvalno se jetra "ispira" slabo koncentrovanim rastvorom proteina (alfa-laktalbumina i beta-laktoglobulina) i UH (laktoze) dok mlecna mast ostaje u siru tako da ne optrecuje jetru. Dijete za bolesnike sa bolestima jetre nekada davno bazirale su se uglavnom na ugljeno-hidratnoj hrani, a poslednjih nekoliko decenija na visoko proteinskoj hrani (u oba slucaja mast se izbegava), tako da sveza prirodna surutka koja je i bogata mineralnim solima dodje kao vrsta izotonicnog napitka koji potpomaze regeneraciju parenhima jetre.
Meni je surutka pomogla u trenucima kad su se i najbolji infektolozi u Bg-u hvatali za glavu gledajuci nalaze biopsije moje jetre, transaminaze bile ogromne, a terapija interferonom nije davala ocekivane rezultate (od tada je proteklo skoro dve decenije)
Zelim ti puno uspeha u pisanju monografije, a posto radim na Medicinskom fakultetu u Bg-u raspitacu se i kod nekih profesora, pozdrav
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #17 poslato: Decembar 16, 2009, 05:37:06 posle podne »

jedan mit koji se prenosi sa kolena na koleno.. liči mi na ono o zdravoj surutki (tečnoj)
ne postoji nikakav mit o zdravoj prirodnoj surutki, ona je zaista pravi melem za bolesnu jetru...kao srednjoskolac prelezao sam hepatitis B i stvarno pomaze, glupo je koristiti je u bb kao izvor proteina ali to ne umanjuje njenu vrednost.

sto se tice jaja...potpuno se slazem da ih ne treba jesti sirova i to ne samo zbog opasnosti od salmonele vec i zbog boljeg iskoriscenja proteina iz termicki obradjenih jaja

a šta ima u surutki da pomaže regeneraciji jetre?
ovo me iskreno zanima jer trenutno pišem monografiju o ishrani o bolestima jetre i za sad nigde u literaturi nisam našla ništa o lekovitosti surutke
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.048 sekundi sa 18 upita.