TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 07:03:27 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nazarov o proteinima :(  (Pročitano 4997 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #9 poslato: Januar 03, 2010, 03:23:18 posle podne »

To je on napisao jos 2007god.. a tekst mu je..  :-\
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #8 poslato: Januar 03, 2010, 10:43:14 pre podne »

ako si mu rekao....:)Covek je tesak bolid...Mislim ubo je poneku stvar ali je sustina ovoga sto je napisao teska glupost!
Sačuvana
bebac
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 934


« Odgovor #7 poslato: Januar 03, 2010, 09:23:54 pre podne »

Malo sam ga isprekakao :D

http://www.dijeta.net/phpBB/viewtopic.php?f=28&t=1006&p=221990#p221990
« Poslednja izmena: Januar 03, 2010, 10:15:17 pre podne od strane bebac » Sačuvana
Pain is temporary, Pride is forever
filip85
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 284

« Odgovor #6 poslato: Januar 03, 2010, 01:02:16 pre podne »

"belančevine za održavanje postojeće mase, možemo da dobijemo sa 0,25 g dž 60 = 15 g belančevina za ženu tešku 60 kg, i 0,25 g dž 80 = 20 g za muškarca težine 80 kg

..................................


Sadržaj belančevina u namirnicama
NAMIRNICE BELANČEVINE

žitarice 4%
kukuruz 8%
pomorandže 8%
limun 16%
krastavac 24%
pasulj 26%
grašak 28%
prokelj 44%
spanać 49% "





Znači, čoveku od 80 kg. je, ako sam dobro shvatio, potrebno oko 50 gr. prokelja dnevno?
Ili 100 grama krastavca?

200 gr. krastavca je za mišićni rast?


Nek me neko demantuje ako grešim?? :D
Sačuvana
MANIAC
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 614

NO SURRENDER

« Odgovor #5 poslato: Januar 02, 2010, 10:55:23 posle podne »

bas me zanima komentar Danijele kao doktora na ovaj clanak, ovakvi tekstovi stalno unose pometnju u vezi ishrane, pogotovo za nedovoljno upucene ljude. Po ovome ispada da ukoliko covek trenira, zivi zdravo, ne pije, ne pusi itd. ima predispoziciju za razvoj raznoraznih bolesti kako je taj naturolog naveo samo iz razloga povecanog unosa proteina, sta onda reci o ljudima koji unose konstantno lose masti, imaju neuravnotezenu ishranu,pa preteran unos alkohola uz energetske napitke sto je sada "in", cigare, neaktivnost itd... ?!  ???
Sačuvana
''NE MORAS BITI NAJBOLJI, BUDI NAJBOLJI STO MOZES"
guga87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #4 poslato: Januar 02, 2010, 09:48:43 posle podne »

ovo je stvarno bezveze.iako nisam zagovarac nekog extremnog unosa  proteina,ni ovo sto pise u ovom clanku,nema veze sa vezom.
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #3 poslato: Januar 02, 2010, 09:36:23 posle podne »

Sada moj drug procita ovaj clanak i skonta da je optimalno popiti casu-dve jogurta na dan i to je to, nista drugo, mozda malo cistih omega3... I krene da dise duboko i pije vodu kao lud.. Radi u teretani jer je to "zdravo" i trci 2 puta nedeljno. Nastavlja kako je naturolog rekao da se hrani, prosle nedelje je radio slabe treninge nije bila nedelja kako valja, ali danas je dan za grudi i jedan jak trening ce mu prijati, zagreva se, radi jednu seriju za pumpu ne ide ali nema veze, skoncentrisan je, 120kg je na bencu. Nekao skida sipku sa stalka ali cim je odvojio, pod prevelikim pritiskom sipke i on gubi kontrolu, panici i ispusta sipku iz desne ruke. Jak udarac i 3 rebra su mu polomljena.  U bolnickom krevetu je, jako ga boli i tesko mu je da ustane. Na kucnom je lecenju, nastavlaj sa ishranom, izbor je tezak, solja jogurta ili tek malo tunjevine + neki pasulj, sargarepa ili nesto slicno. Izmucen je i poseze za lekkovima protiv bolova. To traje duze neko vreme. I tako jedan dan kada sam isao u posetu kod njega, jos se nije oporavio, vidim ja tog doktora kako cepa pun slatki fisek sladoleda ispred evrope, nist ja nastavim do druga. On je depresivan i premoren, ja sam ga i ranije molio da krene da jede barem sta mu se u kuci napravi ali nije hteo ni reci vise da cuje. Sada imam druga koji je drtina onoga sto je bio, navucen je na lekove protiv bolova, sve mu je tesko, samo kad mora izlazi napolje, u depresiji je. Zato vreme neko drugi je u nekoj drugoj teretani neko zaspao na klupi za trbusnjake.....   ;D ;D PS: (bilo mi dosadno)

Taj Nazarov nije normalan, i da ja rastem kao sto beba raste bio bi visok do meseca sa 18 godina.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #2 poslato: Januar 02, 2010, 08:38:12 posle podne »

Citao sam davno... Super on clanaka ima sto se tice ostalog, hidrata i slicno, stvarno i tekako moze pomoci coveku koji zivi na junku... ali ovaj clanak je bzvz...
Sačuvana
bebac
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 934


« Odgovor #1 poslato: Januar 02, 2010, 08:29:07 posle podne »

Ovo nemože da napiše normalan čovek !!!!

http://www.dijeta.net/phpBB/viewtopic.php?t=1006

Kako ga nije sramota, pa moja patika je pametnija od njega.
Sačuvana
Pain is temporary, Pride is forever
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.058 sekundi sa 17 upita.