TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 01:02:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Skidanje kilaze  (Pročitano 11747 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Januar 17, 2010, 10:09:14 posle podne »

Cim preskocis dorucak,ti si vec u katabolizmu,ali gubices AK...prelistaj forum ima toliko toga o ishrani...4 obroka dnevno izbalansirana proteinima ,sl hidratima i zdravim mastima
Sačuvana
copsi10
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2


« Odgovor #12 poslato: Januar 17, 2010, 09:59:52 posle podne »

Pa do sada sam sam jeo 2-3 puta dnevno, uglavnom bez dorucka, i to se baziralo uglavnom na krompiru i mesu, redovno sam vecerao i to onako, suhomesnate proizvode itd, resio sam da prekinem s ovakvim nacinom i zato se obratio za pomoc...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: Januar 17, 2010, 09:41:02 posle podne »

Uz sve treninge i salo stoji,znaci da si u kalorijskom suficitu i nijedan sagorevac tu ne pomaze...napisi sta sve jedes i dobices odgovor.
Sačuvana
copsi10
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2


« Odgovor #10 poslato: Januar 17, 2010, 08:56:25 posle podne »

Pozdrav.. Donekle imam isti problem kao i Milos, treniram kosarku dosta dugo 5-6 puta nedeljno, i trudim se skinuti kile, salo pogotovo ali ne ide nikako...Visok sam 190 i imam 91 kg...Mozete li preporuciti nesto?  :-\  Citao sam o AC, i da li bi kako da kazem imalo efekta pre treninga to koristiti?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Januar 13, 2010, 07:54:20 posle podne »

treba ti hrana da preživiš.. znači trebaju ti: meso, sir, jaja, povrće (sveže i kuvano) i možeš da jedeš voće pre podne...
tek kad budeš JEO počećeš da mršaviš.. u spurotnom šalješ telu poruku da je u "safe mode" tj da nema dovoljno hrane što ono shvata kao poruku da uspori metabolizam i da čuva rezerve (masti!!)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Januar 13, 2010, 12:09:37 posle podne »

Animal Cuts je najjaci sagorevac (koliko sam ja informisana). U svakom slucaju, na deklaraciji se nalazi preporucena upotreba preparata, a ti uvek mozes sebi prilagoditi. Nikada nemoj uzimati vise nego sto pise!
Sto se tice duzine treninga, mislim da bi trebalo da traje minimalno 45 minuta, sve zavisi koji je vid treninga (da li je u pitanju trcanje i slicno tj da li imas i periode odmora).Ali opet, nemoj preterivati pa trenirati 2 sata, bices ubijen za neki sledeci trening a to ti nije cilj jer je U SAGOREVANJU MASTI BITAN KONTINUITET...
pozz

  Ja sam izbacio maksimalno hranu. Ne znam kolko je to zdravo. Zato trazim savet. Meni dan pocinje ovako ustajem u 8 i tad krecem na fakultet. Vracam se oko 12 sati. I tad idem na plivanje oko sat i po vremena, posle toga idem na trcanje nekih 30 minuta. Problem mi je bio jer ne znam sta smem da uzimam od hrane. Prvi dan sam jednom jeo i to samo tanjir supe, drugi dan samo 1 tunjevinu i pola litra jogura od 0 % mlecne masti.


Jako velike greške...

Uzeo si sagorevač a pritom nsi sredio ishranu...  Ja razumem da je volja tu, ali ne može preko noći kako god okreneš.... to je proces i moraš biti uporan i istrajan ako želiš trajni rezultat....

Poslušaj Marka u vezi ishrane i prelistaj podforum ishrana, naćićeš puno dobrih predloga i saveta za ishranu i obroke...

Ishranu baziraj na kvalitetnim proteinima kao što su bareno meso ili meso sa roštilja - ali pileće belo meso, riba, junetina... posni sir... sa puno povrća svežeg i barenog... od ugljenih hidrata biraj kvalitetnije izvore kao što su žitarice, pirinač, krompir, u umerenim količinama...  mlečne proizvode smanji i koristi one sa manje masti.

Najbitnije za start: izbaci sve slatkiše, peciva, sve iz pekare, gazirane, negazirane napitke, sve sokove, pljeskavice, masnu hranu i sl.

i jedi minimum 4,5,6 puta dnevno... dakle 3 obroka sa još bar 2 užine...
postepeno se navikavaj na nošenje hrane sa sobom
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Januar 13, 2010, 12:02:16 posle podne »

Svi postovi koji nisu od strane Pansport tima su obrisani...

Molila bih još jednom da zaobiĂ°ete ovaj forum ukoliko niste početnik i ako nemate neko pitanje...

Pogotovo bez prepirki na ovom forumu.
Sačuvana
Jeca Kick
Gost
« Odgovor #6 poslato: Januar 13, 2010, 10:06:21 pre podne »

Animal Cuts je najjaci sagorevac (koliko sam ja informisana). U svakom slucaju, na deklaraciji se nalazi preporucena upotreba preparata, a ti uvek mozes sebi prilagoditi. Nikada nemoj uzimati vise nego sto pise!
Sto se tice duzine treninga, mislim da bi trebalo da traje minimalno 45 minuta, sve zavisi koji je vid treninga (da li je u pitanju trcanje i slicno tj da li imas i periode odmora).Ali opet, nemoj preterivati pa trenirati 2 sata, bices ubijen za neki sledeci trening a to ti nije cilj jer je U SAGOREVANJU MASTI BITAN KONTINUITET...
pozz

  Ja sam izbacio maksimalno hranu. Ne znam kolko je to zdravo. Zato trazim savet. Meni dan pocinje ovako ustajem u 8 i tad krecem na fakultet. Vracam se oko 12 sati. I tad idem na plivanje oko sat i po vremena, posle toga idem na trcanje nekih 30 minuta. Problem mi je bio jer ne znam sta smem da uzimam od hrane. Prvi dan sam jednom jeo i to samo tanjir supe, drugi dan samo 1 tunjevinu i pola litra jogura od 0 % mlecne masti.

uh, uh KOLIKO GRESAKA U KORACIMA, U TAKO MALO REDOVA TEKSTA...
Slazem se se Markom, OZBILJNA regulacija kilaze je kompleksan problem koji se mora napadati sa nekoliko strana.
Nikako nemoj drasticno smanjivati obroke. Izdrzaces tako par dana a onda kad ti "pukne film" pojesces sve sto ti se nadje na putu. (a to ne zelis da se desi jer onda posle prvobitne "srece" sledi osecaj nezadovoljstva)..
ja sam licno veliki broj puta morala da regulisem kilazu jer se bavim sportom gde su takmicari podeljeni prema kategorijama i najbolje znam kako je to kad nista ne jedes pa ocekujes cudo..CUDA SE NE DESAVAJU!
(Ona su samo personifikacija truda i rada)..
Nutricionisti savetuju 5 manjih obroka. Medjutim, malo njih znam koji se pridrzavaju toga. Bilo bi super da uzmes neki lagani dorucak, npr ovsene pahuljice u jogurtu pre faksa...one umeju lepo da zasite na period od 4 sata.pa onda neko voce u medjuvremenu.ako ides na plivanje, onda rucak dodje taman posle svega (u normalno vreme 2-3)-supica ok, povrce i meso bez hleba trudi se, i onda uvece najbolje ide neki proteinski sejk.oni lepo zasite a rade jos nesto, cuvaju ti misice...
ne znam, to je moj stav..ne moras ga prihvatiti.

u svakom slucaju, pansportov nutricionista Daniela ti moze dati puno korisnih informacija vezanih za ishranu..
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Januar 12, 2010, 09:50:43 posle podne »

Bolje napisi sta si sve do sada jeo.To sto sada radis dovesce do gubljenja kg,ali najvise iz misicne mase ,a poenta je suprotno.Moras imati 4 dnevna obroka sa kvalitetnim proteinima i slozenim hidratima.Predji malo po forumu imas dosta info o tome.
Sačuvana
Milos90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #4 poslato: Januar 12, 2010, 09:32:29 posle podne »

Animal Cuts je najjaci sagorevac (koliko sam ja informisana). U svakom slucaju, na deklaraciji se nalazi preporucena upotreba preparata, a ti uvek mozes sebi prilagoditi. Nikada nemoj uzimati vise nego sto pise!
Sto se tice duzine treninga, mislim da bi trebalo da traje minimalno 45 minuta, sve zavisi koji je vid treninga (da li je u pitanju trcanje i slicno tj da li imas i periode odmora).Ali opet, nemoj preterivati pa trenirati 2 sata, bices ubijen za neki sledeci trening a to ti nije cilj jer je U SAGOREVANJU MASTI BITAN KONTINUITET...
pozz

  Ja sam izbacio maksimalno hranu. Ne znam kolko je to zdravo. Zato trazim savet. Meni dan pocinje ovako ustajem u 8 i tad krecem na fakultet. Vracam se oko 12 sati. I tad idem na plivanje oko sat i po vremena, posle toga idem na trcanje nekih 30 minuta. Problem mi je bio jer ne znam sta smem da uzimam od hrane. Prvi dan sam jednom jeo i to samo tanjir supe, drugi dan samo 1 tunjevinu i pola litra jogura od 0 % mlecne masti.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Januar 12, 2010, 03:13:40 posle podne »

Recimo da je osnovna greska svih koji zele da smrsaju precica do tog cilja,a to je neki sagorevac.Ne postoji ni jedan sagorevac koji ce ti pomoci ako predhodno postepeno ne regulises ishranu i postepeno udjes u trening.dakle,treba ti plan na duze staze:

1.nikako ici odmah na rigorozno izbacivanje kako slozenih tako i prostih hidrata,vec postepeno
2.za onoliko koliko kalorijski smanjis broj hidrata,za toliko postepeno podizes unos proteina
3.obavezno ubaciti u ishranu zdrave masti.

Sto se fizicke aktivnosti tice i tu napravi plan,recimo prvih 15 dana radi 3 x nedeljno teretanu kruzne treninge ,sve misicne parije i kardio po 30 min,onda sledeci period podeli po 2 misicne grupe na treningu i kardio 45 min.

Kada si sve to uradio nakon mesec dana kreni sa koriscenjem nekog sagorevac.Ti si izabrao AC ,jednu od jacih opcija.Idi pola sata pre treninga 1 dozu i nema potrebe pojacavati.
Obavezno vrsi rotacije hidrata i menjaj intezitet treninga.
Sačuvana
Jeca Kick
Gost
« Odgovor #2 poslato: Januar 12, 2010, 02:26:39 posle podne »

Animal Cuts je najjaci sagorevac (koliko sam ja informisana). U svakom slucaju, na deklaraciji se nalazi preporucena upotreba preparata, a ti uvek mozes sebi prilagoditi. Nikada nemoj uzimati vise nego sto pise!
Sto se tice duzine treninga, mislim da bi trebalo da traje minimalno 45 minuta, sve zavisi koji je vid treninga (da li je u pitanju trcanje i slicno tj da li imas i periode odmora).Ali opet, nemoj preterivati pa trenirati 2 sata, bices ubijen za neki sledeci trening a to ti nije cilj jer je U SAGOREVANJU MASTI BITAN KONTINUITET...
pozz
Sačuvana
Milos90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Januar 12, 2010, 01:31:05 posle podne »

Pozdrav svima. Treba mi pomoc za skidanje kilaze. U zadje 4 godine sam poceo naglo da se gojim, prestao sam da treniram kosarku. Visok sam 192 cm a imam oko 130 kila. Poceo sam juce da koristim animal cuts 1 kesica pre treninga. Pa sam hteo da pitam u vezi ishrane i kolko vremenski da vezbam dnevno?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.