TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395145 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 10:36:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako proteinsak ishrana, trening, dobar odmor uticu na fizicki izgled!?  (Pročitano 8020 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Januar 15, 2010, 11:14:18 posle podne »

Vec si sam sebi dao odgovor na postavljena pitanja,to sto do sada radis tako i nastavi,stim da bih ti povremeno preporucio da periodicno na svakih recimo 6 meseci par sana zaboravis na ustaljeni rezim ishrane i jedes i ono sto inace ne jedes i ne bi smeo.
Dugotrajne visoko proteinske dijete imaju i stetna dejstva na psihu,naravno mislim na jace opcije dijeta,tako da je potrebno napraviti mali off u svemu a to ce dovesti i do kasnijeg napredka u fizickom smislu.
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #3 poslato: Januar 15, 2010, 10:49:46 posle podne »

Hvala na objasnjenju!
Jel mozes da mi napises, koje su to namirnice koje imaju najvise antioksidanata,
a ima ih na nasim pijacama i u marketima?
Puno ti hvala!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: Januar 14, 2010, 08:46:27 posle podne »

starenje je posledica oskidativnog stresa - prevage prooksidanatada (slobodnih radikala) nad antioksidantia (vitamini, minerali, glutamin)
prema tome moguće je da ti suplementacija pomaže da ostaneš mlad ;)
pored glutamina i vitamina povrće sveže i kuvano, kao i voće, zatim orašasto voće - takoĂ°e je prepuno antioksidanata (kojih nema ni u jendom suplementu ali i onih dobro poznatih - vitamina A, C, Se) - namirnice koje podmčašuju su baš te
takoĂ°e naš subjektivni osećaj starenja ima veze i sa gubitkom elastičnosti kože i povećanjem masnog tkiva - vežbanje utiče da koža ostane zategnuta...

takoĂ°e činjenica da nemaš "pivski" stomak, da verovatno imaš ispravno držanje - dobru posturu verovatno ostavlja utisak mladosti
fit ljudi izgledaju zdravi (i jesu zdravi) tako da je i to razlog za podmladak...
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #1 poslato: Januar 14, 2010, 04:07:15 posle podne »

Pozdrav svima!

Treniram vec 8-9 god, zadnjih 3-4 god sam presao na visoku proteinsku ishranu sa malim unosom UH i dobrih masti.
Vremenom sam primetio, ja kao i ostali u mom okruzenju da sam se na neki nacin podmaldio tj.,
da moj fizicki izgled ne prati moje godine.
"Podmladio sam se za nekih min 5-6 god, znaci imam 33 a nema tog coveka koji bi mi dao vise nego 26!!!!
Od suplemenata koristim vece nekoliko godina: Whey, bcaa, glutamin, Omega 3, vit+minerale i ponekad creatin.
Da li je moguce da ishrana, trening, dobar odmor i suplementacija u toj meri utice na to!?
Inace mogu da kazem za sebe da sam sklon gojenju i da nemam bas takve gene , na kojima bih mogao biti zahvalan za takav izgled!
Da li moze neko da mi nabroji namirnice koje direktno uticu na to, da njihovim konzumiranjem izgledas mladje nego sto inace jesi?
I da li ima jos neki slucaj , koji je to primetio kod sebe?
Hvala!
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.163 sekundi sa 17 upita.