TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395685 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 20, 2024, 09:12:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 38 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tetiva? Misic? Nerv? Pitanje za Alen Radosevica  (Pročitano 109630 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #249 poslato: Maj 15, 2014, 08:36:46 pre podne »

Za ekstenzorne misiće podlaktice je osnovna vežba širenja prstiju sa gumicom...
To je najvažnija vezba koju si trebao da radiš, posle vežbi istezanje ekstenzornih mišića podlaktice...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #248 poslato: Maj 15, 2014, 08:30:17 pre podne »

Bol sa splljasnje strane lakta - lateralni epikondilitis tj teniski lakat je upala gornjeg pripoja ekstenzornih misića šake i prstiju.
To su misići koji opružaju prste i šaku.
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #247 poslato: Maj 13, 2014, 03:54:47 posle podne »

Zasto ne radiš vežbe za podlaktice redovno? Imas problem koji dugo vučeš i morao bi da se u potpunosti posvetiš lečenju... to ne moze niko umesto tebe.
Vezbe sa gumicom širenje prstiju nisi radio uopšte,  ni nešto slicno?
Ta vezba je mnogo vaznija i ključna za teniski lakat...

Nisam , ali sam to duplo produzio , ako treba da se radi 2 nedelje te vezbe ja ih radim 4 nedelje , sad sa tegicem od 1,5kilogram cu 1-2 nedelje pa cu povecam na tegic od 2kg .... plasim see
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #246 poslato: Maj 13, 2014, 02:53:38 posle podne »

Zasto ne radiš vežbe za podlaktice redovno? Imas problem koji dugo vučeš i morao bi da se u potpunosti posvetiš lečenju... to ne moze niko umesto tebe.
Vezbe sa gumicom širenje prstiju nisi radio uopšte,  ni nešto slicno?
Ta vezba je mnogo vaznija i ključna za teniski lakat...
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #245 poslato: Maj 12, 2014, 11:35:52 pre podne »

Treba da radiš program za podlaktice
- loptica/gumica
- tegovi bucice za podlaktice male tezine - 2,4, 6, 8kg....
Povećavaš tezine na 5-7 dana vezbanja...
Obavezno - ISTEZANJE podlaktica 5-10min na kraju svakog treninga.
Posle led izmasiraš i gel utrljaš....

Loptica gumica radim , ali na drugi nacin samo stegnem pesnice 4sekundi onda opustim pa opet. I onda jos jedna savijem ruke kao da cu da radim biceps ali samo stegnem biceps ne pregibamam i to je to. Sad cu da krenem da radim i sa tegicima vec mesec dana odkako sam zavrsio terapije i radim vezbice . Jedini je problem sto ih ne radim cesto.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #244 poslato: Maj 12, 2014, 08:57:21 pre podne »

Resenje za tebe - postepeno jacanje uz povećanje elastičnosti mišića podlaktica....
Uz takav program povratak u teretanu se očekuje. Vazno je da si strpljiv i da vezbaš disciplinovano i postepeno....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #243 poslato: Maj 12, 2014, 08:53:58 pre podne »

Treba da radiš program za podlaktice
- loptica/gumica
- tegovi bucice za podlaktice male tezine - 2,4, 6, 8kg....
Povećavaš tezine na 5-7 dana vezbanja...
Obavezno - ISTEZANJE podlaktica 5-10min na kraju svakog treninga.
Posle led izmasiraš i gel utrljaš....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #242 poslato: Maj 12, 2014, 08:49:56 pre podne »

Hteo sam ti reci nesto. Danas sam pricao sa jednim fizijatrom iz Valjeva i rekla mi je da ne  bi trebao da dizem tegove vise jer bi mi se ovaj epicondilits stalno vracao... Sta uraditi da mi se ne vrati ? Neka operacija ? ONa mi je predlozila da mazem cesto biofriz ili nodol mast , i da bez tegova to radim  -.-
Fizijatri se plaše teretane - uglavnom imaju kruto mišljenje oko toga.... biofreze ima efekat hladjenja i smanjenja bolova - ima smisla. Nodol se prevashodno daje kod problema sa zglobom i hrskavicom... nisam siguran da je prava terapija za epikondilitis,  ali mozeš probati...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #241 poslato: Maj 12, 2014, 08:45:54 pre podne »

Da li istežeš noge posle treninga i utakmica?
Treba da istežeš kvadriceps, zadnju ložu, listove 10-15min posle treninga...
Dve utakmice na dan je puno tj 180min, potreban je dobar odmor i oporavak posle, dobro istezanje, masiranje, tusiranje nogu, lezanje sa podignutim nogama, pravilna ishrana....

Ne istezem. Cak do pre 2 kola se nismo ni zagrevali pred utakmicu.. Masiranje nista , ishrana domaca samo...Nista ne postujem
Istezanje je obavezno na kraju treninga,  kao i zagrevanje na početku.  Krut mišić je sklon povredi....

Vazi. Nego doktor i kinezi sali mi je rekao da cu sam osetiti kad mogu da pocnem da vezbam. Mislim da  je vreme da radim ove vezbice jos 7 dana pa one sa tegicima sto si mi rekao isto i za jedno 15-20 dana da pocnem lagano. Do tada cu trcati i malo trbusnjake raditi sto sam radio i do pre 20-30 dana dok koleno nije malo pocelo da me zeza.
Kako je koleno sada? Radiš neke vezbe za misiće nogu? Istezanja za noge?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #240 poslato: Maj 12, 2014, 08:43:10 pre podne »

Da li istežeš noge posle treninga i utakmica?
Treba da istežeš kvadriceps, zadnju ložu, listove 10-15min posle treninga...
Dve utakmice na dan je puno tj 180min, potreban je dobar odmor i oporavak posle, dobro istezanje, masiranje, tusiranje nogu, lezanje sa podignutim nogama, pravilna ishrana....

Ne istezem. Cak do pre 2 kola se nismo ni zagrevali pred utakmicu.. Masiranje nista , ishrana domaca samo...Nista ne postujem
Istezanje je obavezno na kraju treninga,  kao i zagrevanje na početku.  Krut mišić je sklon povredi....

Vazi. Nego doktor i kinezi sali mi je rekao da cu sam osetiti kad mogu da pocnem da vezbam. Mislim da  je vreme da radim ove vezbice jos 7 dana pa one sa tegicima sto si mi rekao isto i za jedno 15-20 dana da pocnem lagano. Do tada cu trcati i malo trbusnjake raditi sto sam radio i do pre 20-30 dana dok koleno nije malo pocelo da me zeza.

Jos mi samo reci koliko bi mi pomogli neki preparati? Popio sam onaj glukozamin, chondorid i MSM , to sam pio mesec dana
Uzmi da popiješ kutiju Joint MD. U pitanju je jaci preparat za sportske povrede i povrede zglobova, sobzirom koliko kod tebe traje povreda, moguće je da će ti pomoći...
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #239 poslato: Maj 08, 2014, 08:04:58 posle podne »

Hteo sam ti reci nesto. Danas sam pricao sa jednim fizijatrom iz Valjeva i rekla mi je da ne  bi trebao da dizem tegove vise jer bi mi se ovaj epicondilits stalno vracao... Sta uraditi da mi se ne vrati ? Neka operacija ? ONa mi je predlozila da mazem cesto biofriz ili nodol mast , i da bez tegova to radim  -.-
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #238 poslato: Maj 08, 2014, 10:48:13 pre podne »

Da li istežeš noge posle treninga i utakmica?
Treba da istežeš kvadriceps, zadnju ložu, listove 10-15min posle treninga...
Dve utakmice na dan je puno tj 180min, potreban je dobar odmor i oporavak posle, dobro istezanje, masiranje, tusiranje nogu, lezanje sa podignutim nogama, pravilna ishrana....

Ne istezem. Cak do pre 2 kola se nismo ni zagrevali pred utakmicu.. Masiranje nista , ishrana domaca samo...Nista ne postujem
Istezanje je obavezno na kraju treninga,  kao i zagrevanje na početku.  Krut mišić je sklon povredi....

Vazi. Nego doktor i kinezi sali mi je rekao da cu sam osetiti kad mogu da pocnem da vezbam. Mislim da  je vreme da radim ove vezbice jos 7 dana pa one sa tegicima sto si mi rekao isto i za jedno 15-20 dana da pocnem lagano. Do tada cu trcati i malo trbusnjake raditi sto sam radio i do pre 20-30 dana dok koleno nije malo pocelo da me zeza.

Jos mi samo reci koliko bi mi pomogli neki preparati? Popio sam onaj glukozamin, chondorid i MSM , to sam pio mesec dana
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #237 poslato: Maj 08, 2014, 10:41:21 pre podne »

Da li istežeš noge posle treninga i utakmica?
Treba da istežeš kvadriceps, zadnju ložu, listove 10-15min posle treninga...
Dve utakmice na dan je puno tj 180min, potreban je dobar odmor i oporavak posle, dobro istezanje, masiranje, tusiranje nogu, lezanje sa podignutim nogama, pravilna ishrana....

Ne istezem. Cak do pre 2 kola se nismo ni zagrevali pred utakmicu.. Masiranje nista , ishrana domaca samo...Nista ne postujem
Istezanje je obavezno na kraju treninga,  kao i zagrevanje na početku.  Krut mišić je sklon povredi....

Vazi. Nego doktor i kinezi sali mi je rekao da cu sam osetiti kad mogu da pocnem da vezbam. Mislim da  je vreme da radim ove vezbice jos 7 dana pa one sa tegicima sto si mi rekao isto i za jedno 15-20 dana da pocnem lagano. Do tada cu trcati i malo trbusnjake raditi sto sam radio i do pre 20-30 dana dok koleno nije malo pocelo da me zeza.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #236 poslato: Maj 07, 2014, 01:01:41 posle podne »

Kilograme skidaš na dva nacina:
-smanjenjem rada kašikom
- povećanjem kretanja i kardio treninga umerenog intenziteta, min 45min....

Teretana na skidanje masti utiče posredno, u manjoj meri, preko porasta energetske potrošnje u miru...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #235 poslato: Maj 07, 2014, 12:58:40 posle podne »

Da li istežeš noge posle treninga i utakmica?
Treba da istežeš kvadriceps, zadnju ložu, listove 10-15min posle treninga...
Dve utakmice na dan je puno tj 180min, potreban je dobar odmor i oporavak posle, dobro istezanje, masiranje, tusiranje nogu, lezanje sa podignutim nogama, pravilna ishrana....

Ne istezem. Cak do pre 2 kola se nismo ni zagrevali pred utakmicu.. Masiranje nista , ishrana domaca samo...Nista ne postujem
Istezanje je obavezno na kraju treninga,  kao i zagrevanje na početku.  Krut mišić je sklon povredi....
Sačuvana
Stranice: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 38 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.046 sekundi sa 14 upita.